1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
28. zář 2011

@bugee díky za rady...zázvor pijeme s manželem docela často, teď se bojím to přehánět, ale trochu si ho strouhám do každého čaje 🙂 tak já vyzkouším ještě ten zábal. Díky moc!!!

jajinka28
28. zář 2011

@bugee ahoj bugeenko, s pejsánkem mě to strašně moc mrzí 😢 jsou to takoví nevinní tvorečkové a zlatíčka.pes je opravdu nejlepší přítel člověka, kdyby to šlo, měla bych doma celý útulek ☹ tak přeju, ať je brzo lépe a hafinka může zase vesele běhat 🙂 uvidíš, že pak bude ta nejlepší psí máma až se miminko narodí 🙂
takže posílám jí pohlazení, podrbání za ouškem a velikou pusu🙂

jajinka28
28. zář 2011

@xavera ahojky, zkus na bolavý krk obklad - do ručníku nebo utěrky dej tvaroh, přilož na krk, na to igelit a ještě převázat třeba šálou..krásně to vytáhne horkost a bolest, uvidíš, že tvaroh pak bude úplně hrudkovatý a horký..mně to vždy pomohlo, dělala nám to i mamka když jsme byli nemocní jako děti 🙂 pokud by ti to sedlo na průdušky, tak to stejné, ale přilož si to na hrudník, opravdu to funguje..no a nebo kloktat sůl, ale to je velký hnus 🙂
držím palečky, ať je líp 😉 a pozdravuj mimínka 🙂

jajinka28
28. zář 2011

@tina74 s tou kávou jsem to taky nikde nedohledala, každopádně jak jsem nejdřív strachovala, že bez ní nevydržím, tak jsem za celou tu dobu měla max 2 x latte, je to divný, ale úplně mi přestala chutnat 🙂 asi je to spojený i s těma nevolnostma, protože nemám chuť vůbec na nic 😠
kdy máš vlastně přesně ten utz, máme to nějak po sobě, viď??já jdu 12.10. , to čekání je hrůza ☹
ale smůly jsme si už vybraly dost, takže bude vše ok🙂

bugee
28. zář 2011

@jajinka28 Ty jsi sluníčko 🙂 A neboj, už jsme si všechno špatné vybraly plnýma hrstma, takže teď už jen samé dobré zprávy! 🙂

jajinka28
28. zář 2011

@bugee přesně tak🙂 už se těším na ty fotky, kdy bude hafinka hlídat a opečovávat mrňouska 🙂 to bude nerozlučná dvojka a parta "Hic"🙂

tina74
28. zář 2011

@jajinka28 Mám ho den po Tobě. Už to jsou "jenom" dva týdny, snad to rychle uteče...

jajinka28
28. zář 2011

@tina74 snad jo..já blbec si naivně myslela, že když uvidím // budu klidnější, ale prd 🙂 já jsem na tom pokaždé stejně nebo možná ještě o chlup hůř🙂

bugee
28. zář 2011

Holky, já mám kontrolu 10.10. večer a pak screening 12.10. dopoledne a taky bojim bojim... Ale všem budu držet palečky, určitě vše dobře dopadne a pak už to bude brnkačka 🙂

@jajinka28 On k naší hafince patří ještě hafík, takže to bude teprve parta "Hic" 🙂 No, jsem zvědavá, jak to všechno zvládneme 😀, ale už se těším 😉

jajinka28
28. zář 2011

@bugee jééé, no tak to bude teda tlupa jako hrom 😀 to ti závidím 😀 hafinka bude psí máma, aby ti mrňouska vůbec půjčovala 😀 a hafánek zase to prťátko naučí kdejakou lumpárnu 😀 no, doufám, že se tady budem ještě scházet a pochlubíš se fotečkama, to bude nádhera 🙂
tak to ty kontroly máme s tebou a tinou pekně pospolu🙂

bugee
28. zář 2011

@jajinka28 Budeme se podporovat a všechno dobře dopadne 🙂 Jinak já to psala tady někdy zezačátku - pejsky jsme si pořídili jako náhražku za děti... Pejska už máme 5let a dostali jsme ho 3,5měsíčního od veterináře po těžké operaci hlezenní kosti (bývalý páníček o něj přerazil násadu o lopaty...), no a psinku jsme si vzali před dvěma lety z útulku (bývalý páníček feťák, kterej ji neživil a nechal několikrát uvázanou u lampy...). Tak jsme si zahojili naše i jejich bolístky a jsou to teď super parťáci a miláčkové. Ani nám už nekazí náladu, že občas natrefíme na blba, co se nám do nich naváží (protože to jsou stafordi, tzv. "bojoví psi")... Nikdy jsme s nimi neměli sebemenší konflikt a k bratrovým 3 dětem (ve věku od 3 do 10let) se chovají úplně úžasně, takže i my se teď těšíme, že budeme skvělá parta 🙂

bugee
28. zář 2011

@jajinka28 Jestli se chceš podívat na fotku mých tří miláčků, tak je na straně 71 této diskuze, moc to sem nepatří, proto sem nechci dávat další, ale to jsme si vyměnili fotky našich mazlíků s Cudlinkou a Janinkou... Bohužel Janinka už tu svou krasavici nemá, měla nějaké zdravotní problémy a nezvládla to 😢

@111janinka To mě přivádí na otázku: Kam ses poděla? Jak Ti je? Chybíš nám tu...

janijacek
28. zář 2011

Ahojda holky!Vy jste toho tady namraveneckovali, co jsem tu nebyla...ze to ani nemuzu docist... 😀 A potrebuju najit tabulku,abych ji aktualizovala, od pondeli mame srdicko 🙂

jajinka28
28. zář 2011

@bugee tak to je dojemný..je krásný, že jste takhle pomohli těm, kteří pomoc potřebují!psi, kteří si prožili něco smutného jsou mnohem vděčnější, než pejsani z "bavlnky"..My jsme rodičům před 13-ti lety pořídili fenečku z útulku, bylo jí půl roku, našli ji u popelnice, podviživenou, s pořezaným bříškem a přeraženýma zadníma nožičkama 😢 vypiplali jsme ji a povahou je úplně jiná, mnohem vděčnější, ale i ostražitější, rodinu si hlídá a běda kdyby někdo cizí se dostal na zahradu🙂když jsme jí pořídili, měli rodiče ještě pejska a ty rozdíly tam byly.. Beníček byl machr, všechno měl na háku, kdyby přišel zloděj, tak by mu za kus žvance ještě udělal prohlídku🙂ale Betynka by lumpa sežrala🙂..
co se týká tématu bojový pes - pes je takový, jak ho pán vychová a jak se k němu chová..kamaráda má rotvajlerku a dvojčátka - ta hafina by ty mrňouse i krmila, kdyby mohla🙂švagr má taky rotvajlerku a děti taky miluje..a stafordící jsou borci, moje kamarádka má dva a jsou to takoví ťulani🙂...je to víc o lidech než o psech..
zachránili jste jim život a oni vám to do konce toho svého budou oplácet a budou to skvělí parťáci pro mrňouska 😉 🙂

janijacek
28. zář 2011

uz jsem ji nasla :
flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, kvůli nízké sliznici posun KET na začátek října
ma.ja - 5xIUI, 3xIVF - OPU 27.8. ,30.8.ET ,14.9.krev negativní, tím naše snažení končíme a čekáme adopťátko
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
katerrinkaa - 1IVF - srpen 2011, 8.8. zastaven cyklus, 24.8. zahájena stimulace, OPU 3. 9. - 12 vajíček
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
vanule - 1.IVF stimulace začne 16.9
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - cekam na porevizni ms, 30.9 - genetika konzultace, histologie nalezu negativni, 3.10 plan ultr na kontrolu sliznice, mozna stimulace po 2ms ( listopad???)

tehulky:
janijacek-1 IVF, OPU 26.8. , 12 vaj, 10 opl.,31.8. ET 1 emb., 4 mraz., 10.9. //, 14.9.HCG 235, UTZ 26.9. srdicko
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, máme srdíčka a rosteme
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko, 9.9.utz car- předána ke svému dr
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 20.9. - UZ - 6 cm, screening OK
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7 - 1 embr; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 5.9. kontrola gyn.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., 31.8. UTZ ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm; UTZ 19.9. 2,3cm; KO 10.10.; screening 12.10.
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, 13.9.UTZ srdíčko, další kontrola 4.10.
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm , UTZ 21.9. -2,1 cm, screening 14.10.
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčko, těhu průkaz, vše ok, 7mm, další ko 12.10., 1.11. screening

janijacek
28. zář 2011

@bugee
@jajinka28
holky taky na vás budu myslet, to zvládnete 🙂

janijacek
28. zář 2011

a dál už nezvládaám dočíst, jsem teď poslední dobou nějak utahaná...dobrou

jajinka28
28. zář 2011

@bugee jéééé ty jsou kouzelní!! to jsou mazlíkové🙂 já myslím, že to sem taky patří, dyť tady sdílíme naše nejen starosti, ale i ty radosti a tohle je veeelká radost 🙂 😉

jajinka28
28. zář 2011

@janijacek ahoooj, juchůůů už je srdíčko, pašáci jste oba!!! ☹ moooc gratuluji 😉 jinak se cítíš dobře??🙂

bugee
28. zář 2011

@janijacek Téda, 3 dny už srdíčko a my se to dozvíme až teď, jo? Pěkně nás zanedbáváš 😠 No samozřejmě gratulace obrovskáááááá 🙂 Říkala jsem, že odteď jen samý dobrý zprávy, toho smutku a neštěstí už jsme si každá prožila dost a dost... Takže super, paráda, nádhera 😀 Jak Ti je kromě toho, že jsi unavená? A nezapomeň hladit bříško, dopřát si relax, nechat se rozmazlovat a povídat mimískovi pohádky 🙂

111janinka
28. zář 2011

@bugee ahoj 🙂 omlouvám se za svou nepřítomnost.... občas sem mrknu ale ještě toho musím moc udělat než nastoupím na neschopenku a nezvládám ☹
Od pondělka už doufám, že to bude veselejší 🙂 Ono je to dost náročné, předat práci, když jsi někde spoustu let a nikdo jiný tvé práci nerozumí 🙂 no jo no.. doktorka trvá na neschopence plynule pak rovnou mateřská.... to se doma budu tak nudit... že vás tu budu ještě votravovat 😉
Zatím tedy VŠECHNY moooc zdravím 🙂 🙂 🙂

bugee
28. zář 2011

@111janinka To jsem ráda, že ses ozvala a že je vše OK (alespoň v rámci možností, jako u nás všech tady 🙂 )! S tou prací Tě plně chápu - jsem víceméně v jedné firmě už 14 let 😒, ale kvůli fin. závazkům půjdu "jen" na mateřskou a na rodičovskou pak půjde manžel (i když zatím o tom nechci mluvit, pořád se bojím, že něco zakřiknu...) No, jestli se budeš nudit a budeš doma, to je ideální čas na pořízení štěnda 🙂 Aspoň ho pořádně vychováš, budeš mít čas na časté procházky se psím miminkem, než přijde to Tvé 🙂 A to se rozhodně nudit nebudeš 🙂 Měj se tedy krásně, ať se Ti daří a až budeš mít trochu volněji, tak se ozvi, rády Tě tu "uvidíme" 🙂

cuddle
autor
29. zář 2011

@111janinka ahoj - mas nejake komplikace, ze te chce nechat na neschopence nebo jen proto , ze jsi po IVF???

xavera
29. zář 2011

@jajinka28 děkuju ti moc za rady, určitě vyzkouším ten tvaroh...jen co se vykopu na nákup 😝 S tím kloktáním to bude asi horší, zvedá se mi při něm i kýbl i normálnššě natož teď v těhu.

xavera
29. zář 2011

@bugee tajk jsem se mrkla zpětně na fotečku vašich pesanů a musím říct, že jsou to krasavci, a jak se vám povedlo vybrat podobně zbarvené 🙂 jak sourozenci

xavera
29. zář 2011

@janijacek gratulace k srdíčku !!!!

xavera
29. zář 2011

@111janinka ahoj...jdeš na neschopenku? Zajímá mne totéž co Cuddle.

xavera
29. zář 2011

@bugee
@111janinka
ahoj holky, s tím štěnětem..taky to hodně zvažuji. Manžel by hrozně chtěl. Oba jsme takoví psí nadšenci. Já jednoho psa měla skoro 15 let, tak vím co to obnáší. Každý den 3 X denně hodinu venčit. S malým dítětem ještě vychovávat štěně...neumím si to časově vůbec představit. I když už bude pes větší, dítě vemu na dětské hřiště, tam psi nesmí - tak kde ho nechám?...nebo na procházce s kočárkem a psem začne zdrhat někam za háravou fenou...co pak já? přece nenechám kočárek a nezačnu nahánět psa? Nebo bude pes pořád na vodítku? to se pak moc nevyvenčí.....nevím no, asi by to chtělo spíš domeček se zahrádkou - to by bylo vše asi jednodušší.

cuddle
autor
29. zář 2011

@xavera my mame psa u rodicu a domecek je opravdu vyhoda - kdyz mas nejaky trable nestihas nebo neco jineho, proste dvorecek, zahradka to jisti
kamaradka mela pred miminkem tendenci , ze si do bytu koupi pejska, chtela neco mensiho, ale jak prisel malej rikala, ze je moc rada, ze to tehdy neudelala, byla po noci treba nevyspala a byla rada, ze malej nad ranem zabral, rikala predstava, ze ted to dite oblikam, valim do kocara, aby se pes rano mohl vyvencit, prochazka, tak ze to asi nedava - samo je jina, kdyz je moznost, ze to zvlada partner a pomaha, jeji manzel je porad mimo domov - kamionak a tak vlastne je v tydnu sama a jen na vikend se vetsinou sejdou - chce to hodne zvazit moznosti 😒
znam lidi co si objednali stenatko, zaroven do toho prislo miminko a proste to nedali a stene muselo z domu , i kdyz zato chudak nemohlo, nove stresove prostredi atd....a sidit ho taky nemuzes
ja bych psa zvazovala asi az tak kolem 4-5ti let ditete, az uz by mohlo pomahat a melo radoby rozum, samo kdyz uz pejsek je tak se to taky udela, i v tom byte 😉

bugee
29. zář 2011

Ahoj berušky 🙂
S pejsky to samozřejmě jednoduchý není, naši potřebují minimálně 2x30 min + 1x60min procházku. Na druhou stranu si umím představit, že ráno, dokud bude doma manžel, půjdu s pejsky, on bude hlídat mimčo, přes poledne půjdu i s kočárkem a oběma psy na dlouhou procházku (letos jsme koupili el. obojek pro případ útěku za háravou fenou nebo za zvěří, výborně se nám to osvědčilo - psa není vůbec třeba trestat, jak cítí tento obojek na krku, tak ví, že zkrátka na povel poslechnout musí... já se zbytečně nestresuju, všichni jsme během procházky v pohodě a oba psi si je užívaj na maximum), takže je vypustím navolno a nemám nervy, co se bude dít. No, a večer půjde zas jeden z nás, druhý bude hlídat mimčo. Mezitím můžu jít klidně s mimčem ven bez nich, na hřiště nebo po nákupech nebo kamkoli jinam, naši psi zbytek dne stejně prospí (bydlíme v paneláku ve 2+kk a jsou tu naprosto spokojeni). Navíc se těším, že bude mimčo vyrůstat pořád ve společnosti nějakých psů (je totiž jasný, že minimálně dva psy budeme mít asi vždycky), to jsem si vždycky přála i já, ale dokud jsem bydlela s rodiči, bylo jakékoli domácí zvíře tabu ☹ Takže - je to náročný, ale pokud si to přeješ a víš, co to obnáší, dá se to. A pes je úžasný kamarád a společník i v těžkých chvílích, nic nevyčítá a miluje Tě bezmeznou láskou... 🙂