1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
10. říj 2011

@xavera Já ani žádný podklady jako @tina74 nemám ☹... Uvidím ve středu na screeningu, co tam dostanu a dám určitě vědět!

xavera
10. říj 2011

@tina74
@bugee
díky holky, no asi je to v pořádku, když mi vytiskli tahle data - odpovídá to 15. - 17. týdnu. A budou mi brát normálně krev, žádná břišní sonda.

tina74
10. říj 2011

@bugee Mně loni pan doktor taky říkal, že když má žena potratit, tak to těhotenství neudrží ani Utrogestan, ale že mi ho při příštím těhotenství klidně napíše🙂 Z toho náhlého vysazení mám ale přesto strach, tak to ještě s malými dávkami natáhnu přes 13. týden... Tím nic nepokazím a nebudu z toho mít takový blbý pocit...
Večer na Tebe budu moc myslet a těšit se na zprávy! 🙂

tina74
10. říj 2011

@xavera @bugee Jejda, ta SONDA zní hrozně, to mě ani nenapadlo 😨 Určitě tím ale myslí ultrazvuk přes břicho🙂
Tady ještě kopíruji text z internetových stránek: UZ vyšetření plodu v období II.biochemického screeningu, 16. až 18. týden. Opět se jedná o TAS vyšetření velikosti, růstu a morfologie plodu včetně uložení placenty v období tzv. biochemického screeningu zvaného triple test, je obdobně jako screening v I.trimestru, zaměřen na vyhledávání některých nejzávažnějších VVV plodu a rozštěpových vad páteře.

tina74
10. říj 2011

@xavera Tak já myslím, že to přesně odpovídá mému rozpisu. Nejdřív půjdeš na krev a pak asi na ultrazvuk, že jo?

xavera
10. říj 2011

@tina74 asi ano...mám tam napsanou jen tu krev, ale hned se na to zeptám a když tak objednám i na ultrazvuk. Ke své gyn jdu ale ve čtvrtek, tak to možná stačí. Má stejné vybavení jako gennet.

werinka1
10. říj 2011

Ahojte děvčátka, tak já jsem dneska vybojovala papíry, abych se mohla objednat na genetiku a imunologii, ale že to byl boj! 24.10. jsme už objednaný na imuno a hned další den na genetiku. 🙂

tina74
10. říj 2011

@werinka1 Ahoj Werinko, tak to je fajn, že se to posouvá dopředu🙂 Já se teď nemůžu dočkat čtvrtku - budeme mít screening miminka. Krev snad byla OK, říkali, že kdyby ne, budou volat...

cuddle
autor
10. říj 2011

@werinka1 super 🙂

vanule
10. říj 2011

Hezký večer přeju, jdu k vám pro radu zítra budu týden po ET a od víkendu mě hlavně večer (dnes skoro pořád) pálí žáha, ať sním co sním, může to být nějaké znamení, dřív jsem to vůbec neměla.... děkuji

bugee
10. říj 2011

Ahoj berušky 🙂
Mimís má 5.87cm (odpovídá přesně 12+2), srdíčko OK a mávalo na mě 🙂 Je trochu schovaný za placentou, tak není moc dobře vidět, ale něco jsem přeci jen zahlídla, jen nemám fotku, říkala jsem si, že bude lepší ve středu ze screeningu. Mizející dvojče už se vstřebalo. Jinak moč OK, krev OK kromě nějakýho jaterního enzymu (jdu na další krev ve čtvrtek ráno), cvičit nesmím minimálně do půlky těhotenství (prý že po IVF ne) a protože mám ještě trošku zvětšený vaječníky, tak žádný "normální" sex ☹ Na další kontrolu jdu 7.11. zase večer.
Musím říct, že se mi opět dost ulevilo a na středeční screening půjdu o něco klidnější. Jediné, co mě zneklidňuje, že to mizející dvojče prý jistojistě rozhodilo testy krve na screening, takže pravděpodobnost, že budu "muset" podstoupit amniocentézu, je celkem vysoká. Ach jo ☹

bugee
10. říj 2011

Vkládám aktualizaci:

snažilky:
flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, 16.10. kontrolní UTZ před KET
ma.ja - 5xIUI, 3xIVF - OPU 27.8. ,30.8.ET ,14.9.krev negativní, tím naše snažení končíme a čekáme adopťátko
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
katerrinkaa - 1IVF - srpen 2011, 8.8. zastaven cyklus, 24.8. zahájena stimulace, OPU 3. 9. - 12 vajíček, po OPU hyperstimulační syndrom II. až III. st - 8 denní hospitalizace, kapačky, zotavená a vyčkání na nový menst. cyklus, KET 3.10. - 2 zavedená, 1 zamražené ( zbylých 5 se postupně nevyvíjeli dobře)
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
vanule - 1.IVF stimulace začne 16.9 OPU 29.9. ET pravděpodobně 4.10.
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - cekam na porevizni ms, 30.9 - genetika konzultace, histologie nalezu negativni, 3.10 plan ultr na kontrolu sliznice, mozna stimulace po 2ms ( listopad???)

tehulky:
janijacek-1 IVF, OPU 26.8. , 12 vaj, 10 opl.,31.8. ET 1 emb., 4 mraz., 10.9. //, 14.9.HCG 235, UTZ 26.9. srdicko
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, máme srdíčka a rosteme
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko, 9.9.utz car- předána ke svému dr
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 20.9. - UZ - 6 cm, screening OK
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7 - 1 embr; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 5.9. kontrola gyn.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., 31.8. UTZ ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm; UTZ 19.9. 2,3cm; 10.10. 5,87cm; screening a genetika 12.10.
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, 13.9.UTZ srdíčko, další kontrola 4.10.
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm , UTZ 21.9. -2,1 cm, screening 14.10.
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčko, těhu průkaz, vše ok, 7mm, další ko 12.10., 1.11. screening

bugee
10. říj 2011

@vanule Tak to je jasnej těhu příznak 😀 Bohužel Ti ale neporadím, co s tím, sama jsem tím netrpěla. Tak držím palce, ať tam máš dálnici. Kdy máš testovat?

bugee
10. říj 2011

@werinka1 To je skvělý, že se i u Tebe zase začíná něco dít - budu držet palce, ať se k nám brzy přidáš 🙂 A co jinak, jak se máš? Co Tvoje práce?

jajinka28
10. říj 2011

@bugee bugeenko, jsem tak ráda!!moc gratuluji, jste oba šikulové!!Už tay zprávu od tebe netrpěivě vyhlížím!🙂mám velkou radost, středeční screening bude naprosto v pořádku a to vaše zaltínko už uvidíš v plné jeho kráse!!🙂 Mám opravdovou radost, užívej si to🙂
Mě čeká screening až 1.11., tak snad ve středu na kontrole už taky uvidíme víc, než minule🙂
Opatruj se, mám radoooost🙂

werinka1
10. říj 2011

Taky jsem ráda, že se něco bude dít. Ale ten čas vcelku letí, jenom když se člověk podívá, jak ty vaše týdny přibývají 🙂 Po revizi mám měsíc a půl, takže asi vyčkám ještě jednu MS, uvidíme jak dopadne to vyšetření a budu nedočkavě klepat na CAR. Jsem ráda, že je u vás holky všechno v pořádku. To je fakt paráda!!! 😉 Já sem teď paradoxně vcelku v klidu oproti tomu když jsem zjistila, že jsem těhotná. Byla jsem neustále tak nervní a pořád jsem byla taková roztěkaná, pořád jsem se hlídala a pozorovala......nevim......prostě jsem teď nějak vyrovnanější. Nevim čim to je. Pořád přemýšlim o té laparce.Nevim proč pořád strašně chci, aby se nám to povedlo normálně. Jsem fakt prdlá. V práci teď nemáme pana vedoucího, odešel na operaci žlučníku, tak je to taková pohoda, člověk přijde na jiné myšlenky, musí se chtě nechtě zaměstnat něčim jinym než aby pořád myslel na to jedno a lovil informace na netu.
Občas sem na vás mrknu, jak vám to jde a taky abych věděla co mě čeká. Doufam, že brzo. 🙂

vanule
10. říj 2011

@bugee na krev jdu v pátek 14.10, tak budu se snažit vydržet, ale...láká mě to moooc 😵 navíc kromě te žáhy mě spíš všechno pobolívá jako před MS ☹ snad si tentokrát vezme dovču a velkým obloukem se mi vyhne.... Vidím, že jsi byla na kontrole a dopadla OK, držím palce do dalších vám všem!!!!

bugee
10. říj 2011

@tina74 Jo, úplně bych zapomněla - mám dobrat balení utroše tak, jak doteď 2-2-2 a ze dne na den vysadit... Prý si už placenta poradí, prý už převzala všechny funkce žlutého tělíska. Absolutně to nechápu, když vy všechny máte postupné vysazování... Jsem rozpolcená a asi to budu vysazovat taky postupně 😒

tina74
10. říj 2011

@bugee Mám velikánskou radost! 🙂 🙂 🙂 Celý večer jsem byla jako na trní.... Mimísek už je obrovitánský, od prvního UZ 31.8. už narostl na desetinásobek! 🙂 Tak a teď to musí zvládnout ještě jednou, ale už na to bude mít 6 měsíců...🙂

bugee
10. říj 2011

@tina74 @jajinka28 Díky holky za tu radost, je to fakt milý 🙂 Taky se s váma budu radovat, už se na to moc těším!!!! Dobrou.

tina74
11. říj 2011

@xavera @bugee Ahoj holky, taky vám v tuhle dobu začalo nějaké větší pnutí v břiše? Nevím, jestli to bude tím, že je doba kolem 3. menstruace nebo miminko začíná rychleji růst, ale včera večer jsem měla pocit, že cítím snad všechny orgány v podbřišku - dělohu, vaječníky, močový měchýř... A taky mě začaly bolet záda. V noci jsem se pořád budila. Není to nic dramatického, ale přeci jen velká změna...

xavera
11. říj 2011

@werinka1 ahojky! krásně se to čte, jak jsi vypohodovaná. Moc ti to přeji a gratuluji. Je to jedna z důležitých složek celého tohoto procesu. Jen tak dál a těším se, až se k nám přidáš.

@tina74 ve čtvrtek screening, to bude pohoda, krev máš OK, tak přeji ať ti ty dva dny rychle utečou a těším se na tvé výsledky 🙂

@vanule ty vydržíš až na krev? nebudeš vůbec testovat z moči? to jsi teda silná osoba, smekám. Jinak s žáhou zkušenosti nemám, ale mě se udělalo první špatně od žaludku 6. den po ET, tak třeba u tebe je to žáha 😉 držím palce.

@bugee paráda! krásný výsledek, ukázkové mímo. Ty vaječníky teda, hmm snad se brzy umoudří a uklidní. S tím utrošem nevím teda, když to říká doktor, vysadit náhle, tak snad ví co říká, ale jak píšeš, nám říkají doktoři něco jiného...nemůžeš se zeptat ještě jiného doktora?

xavera
11. říj 2011

@tina74 já nic takového co píšeš nepozorovala ani nyní to nemám. Snad jen občas po některém jídle jsem nafouklá, ale to se upraví na toaletě 😔 To ale určitě není to co máš na mysli. Neznamená to jistě nic špatného, každá máme jinou stavbu těla a proto i naše pocity a prožitky budou nejspíš úplně jiné. Pro klid duše se optej ve čtvrtek doktorky.

xavera
11. říj 2011

ještě holky, jak jsme tu probíraly správné velikosti miminek v tom kterém týdnu, tak zde je taková tabulka:
http://www.maminkam.cz/velikost-plodu-v-tehoten...
Ale pozor, jak tam píšou :Délka i váha konkrétního dítěte se může od uvedených údajů lišit, aniž by to bylo důvodem k obavám. Takže s nadhledem 🙂

tina74
11. říj 2011

@xavera Za posledních pár dní mi hodně povyrostlo břicho, tak se to tam asi všechno mele a bojuje o místo🙂 Budu muset zajít na další nákup oblečení🙂 Ty těhotenské kalhoty jsou úžasně pohodlé🙂

xavera
11. říj 2011

@tina74 a mažeš si už pokožku? Mě taky břicho poslední dobou hodně roste. Už si zapisuji - mám takovou tabulku, kam si dělám jednou za týden měření - váhu, míry přes boky, pupek, prsa. Ani nevím vlastně proč, možná jen tak ze zvědavosti a pro přehled, nebo protože mě to baví 😀 ...poslední týden mi jedou hlavně prsa, tak poctivě mažu, ať nedojde k nějakým ošklivým striím. Docela si ten růst prsou užívám. Vždy jsem měla poprsí 0,0,nic, a teď už se mi rýsuje i žlábek a podprsenka skoro přetéká. 🙂 oblečení se mi v obchodech nelíbí, nic pytlózního nosit nechci, mám vysokou štíhlou postavu, vypadala bych divně. Tak nosím uplé věci, takové dlouhé šato-svetry dlouhé pod zadek. Je to pohodlné a mě přijde že celkem slušivé. V práci si to naštěstí mohu dovolit.

tina74
11. říj 2011

@xavera Břicho mažu masážním balzámem proti striím Mamastrie (dostala jsem ho v lékárně k vitamínům), prsa občas zpevňujícím krémem na dekolt a poprsí Dermacol Enja Push-up Bust Firming Cream (možná by to chtělo taky nějaký krém proti striím). Měla bych na to ale víc myslet - následky zanedbání se pak už asi těžko řeší☹ S tím měřením je to dobrý nápad - dnes večer taky začnu 😀 A po screeningu už si pořídím i nějaké památeční foto🙂
Prsa mi už taky pořádně povyrostly, myslím, že teď to jsou regulérní trojky. Tak jsem zvědavá, jak to bude dál... Pořád mi sedí původní podprsenky, ale jsou výrazně plnější. Já jsem dřív měla dlouho tak cca jedničky, ale to jsem byla hodně hubená. 60 kg při výšce 178 cm. Pak když jsem kolem 29 přibrala na 65, nějak jsem se celkově zakulatila a teď ten proces prostě pokračuje dál...🙂
Mně se velice osvědčilo to nové oblečení z C&A. Kalhoty mi výborně sedí a jsou úplně normální, jaké bych nosila i jinak. A ty šaty mám taky moc ráda. Nejsou úplně upnuté, spíš splývavé a myslím, že se do nich vejdu i na konci těhotenství. A ve všem vypadám těhotně a ne obézně! 🙂 Jinak mám v plánu dokoupit ještě nějaké podobné kalhoty a šaty, které bych pak mohla nosit i normálně.

bugee
11. říj 2011

@tina74 No, musím říct, že mi břicho taky roste (a taky v něm mám různý tlaky a občas tahání, píchání a pnutí, myslím, že můžou dělat paseku i ty srůsty po těch x laparkách a jiných operacích, mimi si dělá místo a tyhle starý rány o sobě dávají vědět), ale na váze stále nic, fakt to nechápu - myslím, že se mi svalová hmota, co jsem těžce vydřela před létem, mění na sádlo ☹. Včera jsem se vážila a mám 72,5 - to je moje váha před stimulací 🙂 Doktorce jsem včera dokonce zalhala a řekla, že mám 73, protože na minulé kontrole jsem nahlásila 74 (což jsem v té době fakt měla), tak aby si nemyslela, že nějak hladovím - to opravdu ne!!! Sežeru, na co přijdu, po dvou hodinách mám už zase hlad a jím i hodně sladký, takže to fakt nechápu, kde se bere ten pupek bez kil nahoře... A ty těhu džíny, co jsem si koupila, nosím co nejčastěji, cítím se v nich báječně pohodlně.

@xavera Klidně bych Ti alespoň dvě čísla prsou přenechala 🙂 - už teď mám čtyřky ☹ a dvojky by mi stačily ažaž... Taky se mažu jak blázen - ale bohužel už mám z minulosti strie z různého nabírání při stimulkách a po operacích, takže už to asi nevylepším, tak jen aby se to ještě nějak drasticky nezhoršilo. Ale modelka už ze mě asi nebude 🙂

bugee
11. říj 2011

@xavera Jo, a díky za tabulku velikostí mimísků, je pěkně přehledná a docela jsem zírala, jak mimi během posledních dvou měsíců zdvojnásobí svoji hmotnost - páni, ti nám dají zabrat 🙂

tina74
11. říj 2011

@bugee No já jsem se teď postavila na váhu a mám 72. Před květnovou stimulací jsem měla 67, přibrala jsem na 70. V létě jsem se snažila hodně jezdit na kole, takže břicho splasklo, ale váha zůstala. Před srpnovým OPU jsem hlásila těch 70. Já mám bohužel taky pocit, že příbytek na váze (u mě cca 2 kg) neodpovídá tomu velikánskému břichu + rychle se zvětšujícím prsům a obávám se, že jsem přišla o svalovou hmotu ve prospěch lehčího tuku. Ráda bych už začala alespoň zlehka cvičit, protože to jinak odnesou minimálně záda...