1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
16. lis 2011

@jajinka28 nene neboj, porad doma v teplicku, serviruju same dobrutky a koukame na telku a kecame s vama na Konikovi 😀 😀 😀

jajinka28
16. lis 2011

@cuddle tak to je paráda! 🙂 dobře děláte 😉
testovat budeš v neděli??

cuddle
autor
16. lis 2011

@jajinka28 ofiko v nedeli, uvidim jestli to vydrzim a nebo zkusim v patek, to je 18.11 a 18.8 nam delali KET, tak treba je to nahrada za to miminko co nevydrzelo....nevim uvidim jak to vydrzim, rada bych ty // uz videla, to vis 😀 😀 😀 😀

jajinka28
16. lis 2011

@cuddle je mi to jasný, to čekání je hrozné, ale teď už vyjde vše jak má 😉 moc ti to přeju, dostanete nejkrásnější dáreček k Vánocům 🙂 🙂 😉

xavera
16. lis 2011

@bugee ahoj děvčata, tak už jsem tu...včera u mě skysla návštěva až do 23 hod - taková kámoška, co má v oblibě opravdu dloooooouhé monology 😀. Dnes ráno jsem musela na stavbu a až teď se dostávám po obídku do kanclu. Fuj to je venku kosa a já už nosím rozeplý kabát, pupek strašně rychle roste.

Tak ještě k té včerejší prohlídce chtěla jsem jen dodat, že mě doktorka pěkně nahryzla s biometrií jednotlivých částí tělíčka. Zeptala se, jeslti je manžel menší - tak říkám ne, ještě vyšší než já. A ona že prý ručičky a nožičky má miminko krapet kratší a že žádnýho dlouhána mít teda nebudeme. Tak to víte, že se mi zatmělo před očima, co to jako znamená a jak to. Pak měřila znova a znova a opravdu jí vyšlo, že ruce a nohy odpovídají 19+3 a hlavička a bříško 21 + 0. Krapet mne to zarazilo, ona že prý je to jeden z markerů Downa, ale vzhledem k tomu, že všechny orgány jsou v pořádku a screening vyšel krásně, by se toho prý nebála. Koukala jsem na ní jako puk. Do zprávy nakonec napsala končetiny normální ale kontrolní biometrie končetin za 3 týdny. Mno....tak jistě chápete, že mám teďka o čem přemýšlet. Nejspíš o nic nepůjde, nechce se mi věřit, že každé miminko má vše podle nějakých jejich tabulek pro to, aby bylo v pořádku. Manaželovi ani rodičům jsem o tom vůbec neřekla, zbytečně by je to trápilo a já si to budu muset sama v sobě nějak vyčekat do té kontroly za 3 týdny. Něco mi ale našeptává, že se nic neděje.

cuddle
autor
16. lis 2011

@xavera neboj urcite to bude krasna holcicka, a ze nebude mit 1,8m nevadi, i 1,7 staci 😀 😀 😀 😀

xavera
16. lis 2011

@cuddle to by mi samozřejmě nevadilo, jen doufám, že nejde o nic vážnějšího. Nic, nesmím na to myslet, protože tomu stejně nijak nepomůžu. Uvidíme za 3 týdny.

tina74
16. lis 2011

@xavera Ach jo, jsou to pořád nějaké starosti☹ Já jsem včera zase byla hodně rozladěná kvůli těm vyšetřením - jestli to nemám celé naplánované nějak špatně. Hlavně jsem si dělala starosti, aby miminko pořádně někdo přeměřil a všechno mu prohlédl☹ Volala jsem svému doktorovi, ten nevěděl, co přesně budou kontrolovat v 22. týdnu, ale je to hlavně na srdeční vady. Ptala jsem se, proč všichni chodí do Gennetu už ve 20. týdnu, ale to jsem se nedozvěděla. Prý hlavně nemám vyšilovat 😕
Podle toho, co jsem četla na internetu, se asi opravdu chodí ve 20.-22. týdnu, to mám napsáno i v podkladech, ale při objednání říkají, že to má být 22. týden. Tak doufám, že paní doktorka zkontroluje i další věci. NT screening dělala hodně podrobný - zkoumala i obsah žaludku.
Jenže pak se člověk zase dozví něco, co nechce, a třeba se zbytečně nervuje...
A nemůžou ty jednotlivé části těla prostě růst nerovnoměrně? Naše miminko zase bylo na některých kontrolách menší než podle tabulek, jindy o dost větší, tak ten růst je asi do určité míry ve skocích, ne?

Jinak jsem to včera zakřikla s nachlazením. Už to na mě taky přišlo. Z ničeho nic, ani jsem teď nikde pořádně nebyla. Teoreticky to můžou být i nějaké bacily přes manžela nebo třeba z obchodu / pošty☹

tina74
16. lis 2011

@jajinka28 No a řekli Ti něco k tomu, jestli máš povolené svalstvo?

xavera
16. lis 2011

@tina74 máš to celé nějak jinak, ale určitě ne špatně, možná jen nový modernější postup? Máš pravdu, že čím člověk ví méně informací, tím je klidnější. Jdeš na kontrolu cca jednou za měsíc a dozvíš se tam třeba 5 informací. To je vše, s čím žiješ celý další měsíc a na co se upínáš, co si hledáš na internetu a srovnáváš s ostatními. Mě by třeba včera naprosto stačilo, kdyby mimi prohlédla, zapsala hodnoty do zprávy, řekla mi ať přijdu za 3 týdny na kontrolu růstu a že končetiny jsou normální a holčička je zdravá. Ty řeči mezi tím o Downovi, možnému odběru plodovky a další si mohla opdustit. Protože to vše mi teď samozřejmě koluje hlavou.
Já si myslím to samé jako ty, že se ty části těla nemůžou vyvíjet u každého podle nějakých tabulek - to bychom byli roboti.

jajinka28
16. lis 2011

@xavera neboj, holčička je v naprostém pořádku, já si fakt nemyslím, že by každé miminko rostlo naprosto podle těch slavných tabulek..mně zas vyplašili tou placentou na přední stěně a když jsem se na to Mudra ptala, jestli je to nějaký problém, tak na mě koukal jak na blbce, protože mám prý placentu na stěně zadní..koukal i do zprávy ze screeningu, kde je napsáno na přední..takže po screeningu jsem byla z toho celkem nesvá a četla co všechno by se mohlo stát a včera mi můj Dr. řekl, že to tak vůbec není a i kdyby, tak prý není důvod se plašit..naše miminko chvilku odpovídá tabulkám, na další kontrole zas ne a Dr. to vůbec neřeší..

jajinka28
16. lis 2011

@tina74 dostala jsem zprávu pro svého doktora a svalstvo je prý ok...

jajinka28
16. lis 2011

@tina74
@xavera mě objednali na druhý screening a jelikož to vychází na Vánoce, tak se prý nic neděje, že screening se dělá mezi 20-22 týdnem, že u tohoto už to nemusí být naprosto přesně na konkrétní týden..

xavera
16. lis 2011

@jajinka28 díky za názor. Mě taky jednou řekli placenta napravo a včera že placenta vzadu. Jinak placenta vepředu by asi taky nebyl žádný problém, nebo ano? Jen se prý méně cítí pohyby mimča. Horší je akorát vcestná placenta - tedy dole.

bugee
16. lis 2011

@xavera Neboj, holčička bude naprosto zdravá a krásná! Určitě nemůže vše růst podle tabulek (a podívej se na různý lidi kolem sebe, i když jsou vzrůstem stejně velcí, tak mají různé části těla v různém poměru (někdo má delší nohy, kratší trup, někdo větší hlavu, někdo menší, např. můj muž má skoro 2 metry a má cca o 10cm kratší nohy než jeho 185 cm sestra 🙂)Zbytečně se kvůli tomu nestresuj, miminku a ani sobě bys tím neprospěla. A ta další kontrola bude určitě v pořádku. Občas je opravdu špatně vědět víc, než je nutné.

tina74
16. lis 2011

@xavera Přesně tak, mají už nějaký novější postup. Prvotrimestrální screening je už podle takových parametrů, že je dostatečný a nechodí se na tripple testy. Do nedávna to dělali jako v Gennetu apod. (Odběry před NT screeningem a pak tripple testy před velkým ultrazvukem.) Tak bych vlastně měla být ráda. A taky že jsem. Jen mě to včera nějak rozhodilo, že všem pořádně přeměřují miminka a já mám jít "jen" na kontrolu srdečních vad. Asi toho ale bude mnohem víc, co bude paní doktorka kontrolovat. No jo, na tom asi není nic divného, že máme o ty naše malé poklady v bříšku starost 😔

bugee
16. lis 2011

@xavera @jajinka28 Psala jsem tu před pár dny, že jsem se dr. ptala na svou placentu, právě s tím, že má být vepředu a že to má prý způsobovat nějaké problémy + pozdnější a menší citlivost na pohyby mimča... paní doktorka mi to vyvrátila, řekla, že nemám věřit všemu, co mi kdo řekne nebo co přečtu 🙂 a řekla mi, že i když je placenta na přední stěně (a že to tak mám i já), žádný potenciální problém to neznamená - jen, kdyby byla hodně nízko, tak prý může nějak ke konci těhu sestoupit ještě níž, a tím pádem zablokovat cesty pro normální porod. Mě řekla, že jí mám na přední stěně, ale dost vysoko, takže toto riziko vylučuje.

bugee
16. lis 2011

Holky, ještě tvrdnu v práci, tak zatím pa, jedu dom, ještě sem nakouknu 🙂

xavera
16. lis 2011

@tina74 já typuji, že ti tam budou kromě prohlídky srdíčka měřit přesně totéž, co mě včera. A kdyby ne, tak ti můžu říci, že já osobně bych to uvítala. Méně někdy znamená více.

tina74
16. lis 2011

@xavera Jestli si na to dobře vzpomínám, tak se na to ptala své paní doktorky @bugee. Řekla jí, že to tak není, že by miminko cítila míň kvůli tomu, že je placenta vepředu.
Hlavně se ale zbytečně nestresuj (já se taky snažím). Ta Tvoje princeznička je tak krásná a vypadá tak spokojeně! Musíš myslet hlavně na ni a z hlavy vypudit všechny negativní myšlenky...

tina74
16. lis 2011

@xavera Máš naprostou pravdu! 🙂

xavera
16. lis 2011

@bugee tak pa, já v práci tvrdnu dál 😀

tina74
16. lis 2011

@bugee Ahoj, Ty jsi to stihla napsat dřív než já! 🙂

xavera
16. lis 2011

ahoj holky, tak já to pro dnešek v práci taky balím. Jdu na sraz s bývalými kolegy a pak už se těším na zítřejší volno, jak si pěkně pospím. Beruška bude mít určitě radost, že ji nebudu celý den mačkat v sedě...všem prima večer a zítra příjemný sváteční den.

bugee
16. lis 2011

Hezký večer a hned dobrou 😉
Poslední hodinu jen sedím u filmu, ruku na břiše a sleduju řádění mimča, začalo dělat psí kusy a bavilo mě tím pěkně dlouho 🙂
Jinak všem též přeju hezké prožití zítřejšího svátku. My jedeme i s pejskama k Labi, udělat takový okruh mezi Labem, Ovčáry a Borkem, asi 6km po rovině, pro mě teď tak akorát; pak jde manžel do fitka a já se budu zbytek dne válet, odpočívat a koukat na filmy 🙂

cuddle
autor
17. lis 2011

holky ahoj dobre rano - manzel chce abych udelala " IQ " test, zitra neni doma, tak pry tentokrat to udelame dle neho, minule jsem testovala jak jsem chtela ja, holky , ale bojim se jestli tam neco bude - navic to neni prvni ranni, ale uz dopolední ......ale jdu nato , slíbyla jsem mu to.....

xavera
17. lis 2011

@cuddle šmarjá.....tak co????

bugee
17. lis 2011

@cuddle Cudlinko, držím pěsti 😔 a čekám na výsledek, moc bych Ti to přála! A pokud tam nic nebude, tak nezoufej, já z dopo či odpolední moči neměla ani doušek...

cuddle
autor
17. lis 2011

holky bulím jako malá holka.....

cuddle
autor
17. lis 2011