1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
20. led 2012

@hp Děkujiii! 😀
A je skvělé si přečíst, že je Ti už o mnoho lépe, tak jen tak dál! 🙂

flyaway
20. led 2012

@babka Je fajn, že už se vrátíš domů, na psychiku je domácí postýlka a pohovečka určitě lepší než nemocniční postel 😉

werinka1
20. led 2012

Moc vám děkuju za povzbuzení. Už se to musí přeci sakriš zlomit. Do dalšího pokusu se vrhnem hned, chvilku jsem přemýšlela že to odložím, ale ne ne, musí to vyjít a všichni zas budou mít radost. Začíná mě bolet bříško, vypadá to, že si mrška protenktokrát pospíší. Sice jí čekam až v úterý, ale asi je taky nedočkavá. Hlavně, aby to neznamenalo něco jinýho.....zas nějakej problémek......já už počítam snad se všim 😒

xavera
20. led 2012

@hp děkuji za rady. Tak 100 % klid určitě nedám. Dnes jsem vydržela ležet asi 2 hodiny. Na zádech se mi dělá šoufl a tak ležím jen na levém boku, občas vystřídám s pravým. Ale tak třeba si no to časem nějak zvyknu 😒

babka
21. led 2012

@flyaway No právě že ještě nevracím ☹ Dnes ráno mi primář sahnul na břicho a prý mám stále nějak moc dráždivou dělohu,tak nevím. ještě prý počkají,jak budu dál reagovat na tu jejich léčbu. Štve mě jenom,že sama nic necítím,tak nevím,jestli se to lepší nebo ne...

bugee
21. led 2012

@babka Fakt mě děsíš, protože já mám taky pocit, že se nic neděje, že je vše v pořádku... Dokonce jsme si včera užili po delší době bezva sex, a to právě proto, že si myslím, že je vše OK (jenom musím říct, že po aktu, když jsem vstala, tak jsem měla břicho trochu výš než obvykle - že bychom prcka naklepali až nahoru? 😕 ). Do další kontroly ještě 14 dní 😒
Tobě držím palce, ať se děloha uklidní a ať Tě už konečně pustí doktoři dom... doma se člověk cítí líp, i když za sebe vím, že tak jako v nemocnici už si doma v klidu nikdy nepoležíš...

babka
21. led 2012

@bugee Vůbec se neděs,určitě nemáš důvod. Člověk se nesmí zbytečně stresovat a pozorovat. To nám tu kladou na srdce i v nemocnici,což je na jednu stranu vtipný-co má asi tak člověk v nemocnici dělat-na pozorovani sama sebe mám opravdu tolik času jako nikdy předtím ☹
Všude na internetu jsem se dočetla,že dokud se nic neděje s čipkem,tak aktivnější děloha nevadí. Čipek jsem měla ve čt naprosto v pořádku,tak nevím. Snad doktoři vědí,proč mě tu drži. Snažim se to brát jako neplánovanou rekreaci 🙂

bugee
21. led 2012

@babka To děláš dobře, odpočívej, relaxuj a nech se tam obskakovat 🙂

bugee
21. led 2012

Jsme zpět z 4D - byl to fakt zážitek, i když prcek moc nespolupracoval - pořád měl ručičky před obličejem a nakonec si tam pro jistotu strčil i obě nožičky 😉 Aktivní jinak moc není, celou dobu vydržel víceméně v jedné poloze, žádný artista. Opět jsme si potvrdili, že to bude chlapeček, všichni jsme viděli pindíka a kouličky 😉 Jinak je podobný na manželovu rodinu (tlusté rty a pršáček), obvod hlavičky 23cm, váha cca 1025g, odpovídá o jeden den TP (26+6). Bylo moc hezký vidět mimčo, jak se mu uvnitř daří, jak je v pohodě. Byl moc roztomilej - přikládám fotku.

jajinka28
22. led 2012

@bugee ten je krááááásnej!!!🙂to je drobeček roztomiloučkej!!no úplně k umazlení 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Buď ráda, že je to spíš kliďas 🙂 já kvůli t= naší treperendě už v noci nespala ani nepamatuju, co ta tam provádí fakt nechápu...má intervaly cca každé 2 hodiny a je přesná jak hodinky 🙂 jsou to takové kopance, že to je až nepříjemné a musím se zvednout a chodit, protože ona by mě snad jinak doslova ukopala...přes den řádí taky, ale v noci je to je děsný rošambo 😖 začínám ji podezřívat, že to bude tatínkův mazánek a se mnou bude bojovat, tatínek se z ní může poprdět 🙂 ještěže nemá zuby, jinak věřím tomu, že by mě snad i kousala 😀

bugee
22. led 2012

@jajinka28 Ty kopance necítím tolik jako ostatní kvůli placentě vepředu - i sestra včera na tom ultrazvuku říkala, že kvůli tomu ty záběry nejsou nic moc, že placenta břišní stěnu hodně zesílí... Na druhou stranu je pravda, že Jonášek fakt není žádnej divočák, přijde mi, že je těch šest měsíců pořád ve stejné poloze 🙂 Jen občas trochu vyboulí břicho nalevo nebo napravo, ale to fakt vyjímečně. Přesto jsou někdy jeho kopance celkem silné. Ale zřejmě to vůbec nemůžu srovnávat s tou Tvojí divoškou 😉 Je dobře, že je živá a zřejmě si to pěkně v bříšku užívá, horší je, že si to moc neužíváš Ty a že se nevyspíš ☹

Jedeme s pejskama na výlet, tak všem hezkou slunečnou neděli 🙂

flyaway
22. led 2012

@bugee Tak to je krásnej šmudlík 🙂 ! A vypadá tak spokojeně 😉 . Jinak je to teda už pěknej macík, už má přes kilo 😎 . To už je vážně skoro hotový miminko... 😀

flyaway
22. led 2012

@jajinka28 Teda jo, Ty si teda užíváš s tou svou artistkou 🤐 . Tak aspoň o ní pořád víš a nemusíš být nervózní, že se dlouho "neozvala". Asi blbej argument, když se nevyspíš, co? 😒
Jinak s těma zubama jsi mě fakt pobavila 😀

xavera
22. led 2012

@bugee krásná fotečka 🙂 !!! to je ťutík roztomilej ...máte podobný snímeček jako my - jsou tam v pohodě ty naše miminka, viď? I když ta naše cácorka cvičí podobně jako u @jajinka28 . Ale naštěstí v noci je hodná. Přes den se mele a vrtí konstantně, i teď když ležím, ale v noci je klidná. Probouzí se ráno v 8....to je vždycky legrace, jak se začne napřed protahovat a pak následuje pořádná rozcvička, že břicho skáče na všechny strany 😀
a pak mě taky vždy pobaví škytavka. Mívá ji 3 x denně. Ráno, v poledne a večer. Napřed mne to krapet strašilo, ale dočetla jsem se, že je to normální, že si ti prcci trénují bránici a tím pádem i dýchací svaly. Tak jen ať pěkně trénuje.
Ještě mě @bugee zajímá, jak píšeš že je o jeden den v TP, podle čeho bereš. Podle MS, nebo velikosti z UZ?
Mě totiž podle UZ vychází 30.3., podle MS 6.4. Vím, že je to jen týden rozdíl, ale vlastně nechápu, proč to u nás nepočítají přesně podle oplození vajíčka, když to datum je jasné?

xavera
22. led 2012

@babka to máš pravdu, že jsme na tom stejně, akorát že tebe drží v té nemocnici. Přitom nemáš změny na čípku a já jo. Kolik teď polykáš toho magnezia? Já mám 8 tabletek denně. Držím ti palce, aby už tě pustili.

xavera
22. led 2012

holky musím se podělit o zážitek, mě včera dojal manžel...vezl auto do servisu a když dorazil zpátky domu, vytáhl malé bílé bodýčko pro mimi 3-6 měsíců a na něm nápis "I love mummy 4 ever" s červeným srdíčkem. Musel se cestou zpátky stavit v Zaře, aby to koupil. Bylo to od něj tak strašně krásný, je to vlastně první obleček, co jsme malé koupili, vše ostatní máme zatím poděděno. Vlastně jsem měla v plánu to samé koupit jemu a dát to malé po narození, aby to bylo pro tatínka jako překvapení, a on mě takhle předběhl......

bugee
22. led 2012

@xavera Jééé, Tvůj manžel je roztomilej 🙂 To je moc hezký, co udělal...
Jinak velikost mimča je podle včerejšího ultrazvuku 26+6 a podle MS by mělo být 27+0 (mě vychází TP dle MS úplně stejně jako podle oplodnění, byla jsem na OPU 14. den).

xavera
22. led 2012

@bugee tak to máte vzorné mimi, přesné jak hodinky 😀

babka
22. led 2012

@xavera Mám úplně stejné dávkování jako ty, 4x2 tablety hořčíku denně.

bugee
22. led 2012

@babka @xavera Děvčata, koukám, že vám týdny naskakují šílenou rychlostí - deset a devět týdnů do TP, to je fakt nářez... Držím pěsti, aby vám hořčík zabral, čípky a dělohy se zklidnily a aby to obě vaše miminka dotáhla až do 40tt! Opatrujte se a šetřte se, dobrou 🙂

babka
22. led 2012

@bugee Děkuju,doufám,že to ta naše princezna v bříšku ještě vydrží. Nemusí nutně až do 40.tt (já jsem se taky narodila o 5týdnu dřív),ale teď má ještě opravdu čas. Dobrou noc 🙂

xavera
23. led 2012

@babka a taky jsi po něm jak omráčená? Já se dočetla, že snižuje krevní tlak, který už mám tak jak tak extrémně nízký.. Takže teď celkem dost pospávám i přes den. To by nebylo špatné, těch následujících 10 týdnů prospat 😎
@bugee skáče to rychle, vlastně termín mám za 2 měsíce a pár dní. Děti narozené 14 dní před termínem už jsou vlastně "v termínu", počítám, že kdybych rodila cca za 6 týdnů, už by se snad nic dramatického nestalo.

bugee
23. led 2012

@xavera @babka No jo, ale jste na to připravené? Už víte, jak chcete rodit a s jakou medikací případně bez, jestli chcete nástřih, jestli chcete mimču odebrat pupečníkovou krev.... Těch otázek je víc než dost a já mám pořád pocit, že času dost - právě jsem začala třetí trimestr... ale když koukám na vaše týdny, jak skokově nabíhají, mám strach, že najednou to přijde a já budu úplně zaskočená a naprosto nepřipravená 😒

babka
23. led 2012

@xavera Ja tedy problém s nízkým tlakem nemám,ale dnes se od rána taky cítím,že bych prospala celý den. Že by za to mohlo to magnezium?

babka
23. led 2012

@bugee Zatím neřeším a žádný porodní plán ani sepisovať nebudu. Teď když ležím v porodnici a bavim se tu s maminkama budoucíma i těma,co už děti mají,tak stejně zjistituju,že tohle se moc plánovat nedá. Teď hlavně řeším,aby mimco vydrželo v bříšku ještě nějakou dobu. A taky mi vrtá hlavou,že se potvurka naše otočila hlavou nahoru,tak se bojím,aby se jí chtělo otočit zpět. Posledních pár dní totiž vůbec nemění polohu,asi se jí líbí,jak si lehla ☹

pentagras
23. led 2012

@xavera ahojky, nezvykneš, ležím od 23 tt, je to horší a horší, jen kynu a vše mě bolí, ale tak kvůli mimnku musím, ale je to opruz, nemám ani vše nakoupený tak číhám na net, objednala jsem si postýlku komplet se vším, no zklamání, postýlka matrace ok, ale to povlečení nic moc, ale už to nechám, už at je alespon duben 😵

xavera
23. led 2012

@bugee
@babka
to nejsem připravená...nabrala jsem si knížky do postele a snad tam něco vyčtu, případně na tom předporodním kurzu mi to snad vše dovysvětlí. Máme ho ode dneška za 14 dní v Podolí. taky jsem měla pořád pocit že času dost, tak možná dobře, že už mě doktorka takto zklidnila, že začnu konečně řešit tyhle věci i další typu nákupy vybaveníčka od nábytku po kartáč na vlásky a plínky. Jen uvažuji, jak to vše nakoupit. Asi nejlépe z jedné internetové stránky, ať to stojí jedno balné a poštovné. Obíhat obchody teď nevím nevím. Maximálně zajdu do Kotvy, kteru mám za rohem a omrknu ceny, porovnám s internetem a nějak se rozhodnu.
Co bych ale opravdu ráda viděla naživo a osahala si, bude povlečení do postýlky. To se z těch internetových obchodů vykoukat nedá a pověřit s tím maminku nebo manžela, to by taky nemuselo dopadnout podle mého gusta 🙂

xavera
23. led 2012

@babka mám stejný problém s tou změněnou polohou miminka a taky mě to dost hlodá. Měla jsem ji stále hlavou dolů. na všech kntrolách a poslední měsíc konstantně v poloze hlavička dolu, zádíčka na mém levém boku a kopající nožičky do pravého boku někde mezi pupíkem a bokem. takto to bylo konstantní a já si říkala, že super připravená poloha. Teď jak už 4. den ležím, malá se úplně otočila, dnes v noci jsem cítila silnou bolest, jak se tam úplně přesouvá....sice teď netuším, kde co má, ale je mi jasné že není jako dřív. Škytavku také cítím odněkud úplně odjinud. Jen si říkám, že když budu takto ležet až do porodu, malá určitě hlavou dolů nebude, protože teď vlastně není žádné "dolů". 😕

xavera
23. led 2012

@pentagras ach jo, to je mi tě líto tedy...už ležíš tak dlouho. A když koukáš na net, máš noťas na břichu, nebo nějak na straně? Já ani nevím, jak si k tomu lehnout. Když jsem na boku, po chvilce mě bolí krk, ruka, rameno....v polosedě s noťasem na klíně je to lepší, zas mám pak výčitky, že wifinou ozařuji miminko a že tato poloha v pololeže taky asi není to pravé ořechové, když se má ležet. Jsem z toho taková rozpačitá.
Vlastně ani pořád neležím. Vždy tak 2 h ležím a 1 hodinu něco dělám po bytě - mytí nádobí, chystání jídla, pověsit prádlo...žádné velké ohýbání ani natahování - to ne. Doktorka mi řekla, že můžu dělat krátké pochůzky, ne žádné tůry a ležet nemusím celý den, ale ležením strávit většinu dne. Tak uvidím hlavně, jak dopadne další kontrola a když to bude horší, tak zalehnu úplně.

bugee
23. led 2012

@pentagras Nic moc proležet celý měsíc ☹ Asi bych to nezvládla... Doma jsem po propuštění z nemocnice měla spíš režim jako @xavera (tj. chvilku ležet, chvilku pobíhat po bytě a něco poklidit, uvařit, pak chvilku u PC a zase ležet) - úplný klidový režim si vážně nedokážu představit... 😒 Na druhou stranu kvůli mimču cokoli 😉 Co je pozitivní, že už jsi ve 27tt 🙂 Kdy máš další kontrolu?