1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
30. led 2012

@xavera no ale jinak nakupuju přes net, postýlku už mám 🙂

bugee
31. led 2012

Ahoj děvčátka 🙂 Zdravím po týdnu - jsem opět v nemocnici, tentokrát u Apolináře. Opět jsem měla silnou koliku, ve středu večer jsem byla hospitalizovaná a ještě tu jsem 😒 Od hospitalizace jsem měla koliku ještě dvakrát (poprvé trvala 9h, druhá 6h a ta třetí už "jen" 3h, bylo to peklo, nezabraly ani prášky na bolest, myslela jsem, že už se nenadechnu a udusím se...). Zkontrolovali mimčo, Jonášek má 1165g (naprosto přesně odpovídá tabulkám), průtoky jsou v pořádku, děložní hrdlo a čípek též, srdeční ozvy jsou OK. Bohužel tu neměli místo na lůžkovém oddělení, takže jsem strávila 3 dny na porodním boxu (!!!), což byl docela psychickej záhul, musím vám říct, že jsem na to nebyla absolutně připravená a celé tři dny jsem byla totálně rozhozená... Ve vedlejších boxech rodily matky, řvaly bolestí, některé průběhy byly fakticky tak dramatické, že stydla krev v žilách -to jsem vážně zrovna potřebovala ☹ Když se mimča dostala na svět a začala řvát, dojímalo mě to k slzám...
Mám dvě možné diagnózy - buď je to velmi vzácné těhotenské jaterní onemocnění tzv. cholestáza - kdy kolabují játra a je to ohrožující pro miminko - museli by okamžitě přistoupit k předčasnému ukončení těhotenství
😖 Nebo jsou to těhotenské problémy se žlučníkem - v tom případě to neohrožuje mimčo, jen to neuvěřitelně bolí (tchýně tvrdí, že ty bolesti byly horší než porodní - tak v to doufám, protože jsem měla bolesti vážně velké, chvílema jsem myslela, že to nepřežiju), samozřejmě by to byla ta lepší varianta, ve kterou se modlím... Včera jsem byla na sonu žlučníku, byly zjištěny žlučníkové kamínky 2-3mm a žlučníkový písek, prý je to horší než jeden větší kamínek, protože ty malé můžou blokovat u vývodu žluč, a tím dochází k těm záchvatům... Čekám ještě na nějaké specilání odběry krve, které by měly jednu nebo druhou diagnózu potvrdit. Pokud je to žlučník, v což doufám, tak by mě mohli pustit, jen co stabilizují jaterní testy (možná v pátek). Dostala jsem konečně i specielní žlučníkovou dietu, takže vím, že mi to může způsobovat spousta "zdravých" pochutin jako např. sušené datle, fíky, jablka (slupka), spousta jiných druhů ovoce a zeleniny, zkrátka věci, které jsem naprosto pravidelně konzumovala (zejména proto, abych měla dost vlákniny a došla si pravidelně na záchod)...
Nad druhou diagnózou radši nepřemýšlím, i když tu jsou specializovaní na rození mrňousků... Zrovna je tu se mnou paní, které přestává fungovat placenta, mimčo má v 27tt jen 550g, bude muset do pár dnů odrodit, jinak mimčo zemře... 😒 Prý je ale velká pravděpodobnost, že ho tady zachrání.
Spolubydlící mi půjčila na chvilku notebook, ale nechci ji nijak otravovat, takže se příště přihlásím zřejmě až z domova. Doufám, že vy všechny jste relativně v pořádku, jak jsem to tak prolítla, tak spíš dobré zprávy 😉 Xavera má krásnou macandu 😉 Držím všem palce, ať to dotáhnete co nejdál, až se příště naloguju, přála bych si, abyste byly stále všechny 2v1 🙂
Držte se!

jajinka28
31. led 2012

@bugee buggenko já nemám slov, to je šílený co prožíváš! ☹ ...je dobře, že jsi u Apolináře, jsou to profíci, ale teda ty podmínky, na porodním boxu...to je děs ☹ ...budu strašně moc doufat a držet pěsti, ať výsledky ukážou tu "méně" příšernou variantu těch kolik a moc na tebe budu myslet!Posílám ti všechnu svou sílu, jsi moc statečná, moc přeju, aby už bylo lépe a byli jste s Jonáškem zase hezky doma..krásně roste brouček, je to šikulka, tak se držte, moc moc na Vás myslím a jen co to půjde, tak dej o sobě vědět...

xavera
31. led 2012

@pentagras ahoj, drž se...máš to ještě na pár týdnů 😒 Mě řekla doktorka při páteční kontrole, že malá je položená výše a už tolik netlačí dolů. Zároveň mi ustaly ty stahy, takže celkem pozitivní zprávy. Řekla mi, ať provozuji tento klidový režim nadále a vydržím tak ještě 3 týdny. Pak je další kontrola a když to bude dobré, možná mi povolí trochu více aktivity. Pak už by předčasný porod neměl prý znamenat velké problémy. Tak se chovám nadále tak, jako v minulém týdnu....to znamená uvařit, najíst se v sedě, umýt nádobí a šupky zpátky do postele. Dělám tak jednu pochůzku venku deně - malý nákup či na oběd. Vždy se snažím nepřesáhnout hodinu mimo lůžko a pak aspoň dvě hodiny zase vzorně ležím. Řekla mi, že nemusím strnule ležet celé dny, tak snad to je takto OK. 😕 ...postýlku taky čekám tento týden. Už se na ni teším. Jakou jsi koupila?

xavera
31. led 2012

@bugee to je strašné!!!! Bože co musíš vytrpět. ty koliky a to prostředí. Horor ☹ Apolinář , jak píše @jajinka28 je super, mají tam novorozeneckou jipku, kdyby něco. Držím moc moc vše co mám a myslím na tebe, ať to zvládáš co nejlépe. Drž se !

tina74
31. led 2012

@bugee Nevěřím svým očím.... To je hrůza, čím vším musíš projít! ☹ Moc Ti přeju, aby to byla ta lepší varianta, testy se rychle zlepšily a brzy vás pustili domů.

tina74
31. led 2012

@pentagras @xavera Holky, vidím, že jsem už pokročily s nákupy. Tak se zkusím zeptat znovu (před pár týdny to ještě asi nebylo pro nikoho aktuální, tak jsem se reakce nedočkala 😉 ) Co přesně budete do postýlky kupovat? Už i peřinky? Všude čtu, že se používají až později, tak nevím... A budete miminko dávat na spaní do zavinovačky nebo do spacího pytle? Nebo zkusíte obojí? Máte už něco konkrétního objednáno? Já ještě pořád váhám...
A kupujete už i nějakou odsávačku, sterilizátor lahví atd. nebo to necháte až po porodu, jestli to bude vůbec potřeba? Myslím podle úspěšnosti kojení...

tina74
31. led 2012

@pentagras @xavera OPRAVA: Holky, vidím, že JSTE už pokročily s nákupy.
(Nějak jsem si to po sobě nepřečetla...)

pentagras
31. led 2012

@xavera no mě taky dr řekl že ideální by bylo vydržet do 35tt, postýlku ---koupila jsem bílou aby šli vyndavat 2 prostřední tyčky, kamarádky říkaly že je to nejlepší když je dítě větší tak neleze přes postýlku 🙂 jinak kokosovou matraci, ochranou podložku a celé příslušenství 🙂
@tina74 no já to koupila vše, najednou, zavinovačku a pytel a peřinky taky, at to máme , nevím co mi bude vyhovovat 🙂
Jinak kupuju i monitor dechu od kamarádky, chci i nosní odsávačku a vtom ještě jasno nemám jakou,a co se týče lahví a jejich příslušenství to vůbec ne, byla bych ráda kdybych kojila popř,pak dokoupíme

pentagras
31. led 2012

@bugee ahojky, jéžiš, ty si taky užíváš koukám, holka at už je termín porodu, vid, a máme ty mrskoše doma v náručí 🙂

tina74
31. led 2012

@pentagras O kokosové matraci taky uvažujeme. Máte kokos-pěna-kokos, pěna-kokos-pěna nebo pěna-kokos?
Nevím, kterou zvolit, aby nebyla příliš měkká nebo tvrdá. Nejvíc se mi pozdává ta s kokosovou vrstvou uprostřed. My to máme trošku složitější, musíme ji nechat vyrobit na míru kvůli atypickým rozměrům postýlky, ale možná bych se měla jít na nějakou podobnou zajít podívat někam do obchodu...
Ochrannou podložku přinesl už Ježíšek, no a ten zbytek už strašně dlouho řeším, ale nemám vyřešený. Asi fakt objednám jak spací pytel, tak dvě zavinovačky na vystřídání a uvidíme, v čem miminku bude nejlíp. Peřinky podle situace už buď koupím teď nebo budu řešit později. Jo a ještě jsem teď koupila v Tescu dvě fleecové deky... (Já jdu vždycky koupit něco k jídlu a přijdu s plnou taškou věcí pro miminko🙂
A tu peřinku máš taky tak velkou, že se do postýlky vejde, jen když je přeložená napůl? Já jsem z těch rozměrů fakt zmatená...

pentagras
31. led 2012

@tina74 jo ta peřinka je větší, matraci mám kokos molitam kokos a je dobrá a myslím že ta ochraná podložka to ještě zmekčí, už jsem koupila i podložku do vaničky pěnovou, je fakt lepší než ta obyč a ted ještě řešíme chůvičky a je toho pořád ještě , no a kosmetiku nevím jestli vše od sebamed

tina74
31. led 2012

@pentagras Takže u vaší matrace je jedna strana z kokosu, druhá z molitanu? Nejdřív se asi používá ta tvrdší strana, pak měkká, že jo? Já jsem se právě bála té tvrdé strany, aby to nebylo moc... Manžel zase má strach, aby to v provedení pěna-kokos-pěna nebylo pro miminko příliš měkké. Není to vůbec jednoduché všechno správně vybrat☹
Vidíš, podložku do vaničky taky ještě musím koupit. Vaničku už máme od předvánoc, ale na podložku pořád zapomínám... A kosmetiku pro mimčo už taky delší dobu řeším a zatím nemám nakoupeno... Alespoň jsem si teď při poslední návštěvě Tesca pro sebe koupila poporodní vložky a vložky do podprsenky. Obojí mám na různých seznamech, co si sebou vzít do porodnice, a zrovna je měli ve slevě v sekci kojeneckého oblečení a potřeb (kde jsem koupila ty deky a ještě sadu bryndáčků), tak jsem na to byla takto upozorněna a raději jsem to hned vyřídila.

tina74
31. led 2012

@pentagras Co se týká té podložky do vaničky, máte něco takového nebo je ještě nějaký úplně jiný typ?
http://www.babydracek.com/zbozi/2440-molitanove...

pentagras
31. led 2012

@tina74 jojio, máme uplně takovou podložku 🙂 , prosím tě, my máme matraci kokos-molitan-kokos, je to z obou stran, je oboustranná, mě to nějak tvrdý nepřijde, normální, my nemáme ani rádi měkké matrace a ani kvůli páteři pro mimčo mi to nepřišlo vhodné, zadej na internetu matrace kokos-molitan-kokos a vyjede ti to, je hodně velká řada,já chtěla nejdřív kokos-molitan-pohanka ale bylo mi to vymluveno že pohanka je dost alergení tak jsem zvolila ten kokos, stejně na tom ted bude ta podložka a to už mi tak přijde dost měkké.

tina74
31. led 2012

Ta podložka je moc roztomilá🙂
Matrace teď vybíráme z těchto (je možné je nechat vyrobit na míru):
http://www.detskematrace.cz/detske-matrace.php
Myslela jsem, že bych objednala pěna-kokos-pěna, ale možná by to fakt bylo moc měkké. Pohledám na internetu, kde prodávají kokos-molitan/pěna-kokos v kamenné prodejně a pojedu se tam raději podívat, jak se mi to bude zdát v reálu.
O pohance bychom možná taky uvažovali, ale nenašli jsme ji v nabídce na míru. Navíc jsem pak četla, že má pod chráničem matrace a monitorem dechu tendenci plesnivě☹
Kosmetiku asi koupím Hipp.

xavera
31. led 2012

@tina74 ahoj, takže já to mám namyšleno takto : postýlka objednaná tato: http://www.bebinka.cz/bebinka/eshop/34-1-Postyl...
monitor dechu - budu mít od kamarádky - zatím nevím jaký je
matrace - ještě nemám, ale intenzivně řeším. Kamarádka mi doporučuje tuto: http://www.jah.cz/detska-matrace-babysnicek-nov...
ochrannou podložku matrace - stačí prý ikea
prostěradlo - stačí ikea
mantinel - odkoupila jsem od kamarádky společně s baldachýnem, povlečením na polštářek a peřinku
mimi bude spát v zavinovačce, pokud jí nebude vyhovovat, tak zkusíme spací pytel.
zavinovačku ještě překrýt peřinkou
vaničku bych chtěla s anatomickou vložkou.Něco na tento způsob:
http://www.kocarky-pro-mrnata.cz/vanicky-a-leha...
viděla jsem v tom koupat kamarádku své mimi a přišlo mi to strašně šikovné.

tina74
31. led 2012

@xavera Postýlka je moc hezká a matrace v podstatě stejná, jakou mám předvybranou (pěna-kokos-pěna) 🙂
U zavinovaček teď čekám na zaslání vzorků látky a asi už udělám při jednom i objednávku na korespondující spací pytel a babyvak.

tina74
31. led 2012

@xavera A ke kočárku jsem kromě všech těch věcí, jak už jsme si o tom psaly, přikoupila návleky na kolečka...

xavera
31. led 2012

@tina74 postýlku jsem sice původně chtěla bílou, na kolečkách, se šuplíkem a s odendávacím bokem 😀 ale uvědomila jsem si, že radši ořechovou k naší nové posteli, ať to jde pěkně dohromady. Bez koleček taky stačí, protože v tak malým bytě co máme, ji přeci nebudu nikam převážet...a tak to postupovalo, až to jsem vybrala tuto. Jsem na ní zvědavá, jak bude vypadat naživo.
S tou matrací vůbec nevím. Jedna kámoška odchovala dvě děti na matracích z Ikey a úplně v pohodě stačilo.
Jiná radí kokos-molitan-pohanka, další radí molitan-kokos-molitan. Takže v tom mám pěkný maglajz.
Zavinovačky mám dvě z druhé ruky, obě jsou dožluta s medvídky. Já bych ráda ještě čistě bílou. Hlavně pro začátek, protože mám bílé povlečení, baldachýn i mantinel. Chtěla bych, aby malá byla alespoň na začátku jak princeznička na obláčku 🙂 Moc se mi líbí tato, ale bojím se, že je moc obrovská:
http://www.malvik.cz/Postylky-a-doplnky/zavinov...

xavera
31. led 2012

@tina74 já ke kočárku taky doobjednala několik věcí - návleky na kolečka, slunenčí stříšku, moskytiéru, fusak, prodlužovací nástavec a nánožník....ale už 15.12. ...... už jsem to párkrát telefonicky urgovala, ale zatím slyším samé výmluvy. Tak snad to nakonec přecijen přijde 😒

pentagras
31. led 2012

@xavera tak postýlku mám uplně stejnou ale bílou 🙂 matraci teda kokos-molitan-kokos, jsem spokojená, jinak to máš hezký a i ta vanička ale je to pálka, to mi máme obyčejnou a do ní položku 🙂 ale že ti ty doplnky ke kočárku neposílají, myslím že jsou to docela dost drahé věci ne?To většinou pošlou hned..

pentagras
31. led 2012

@xavera a jakou koupíš kosmetiku, máš už vybráno??

tina74
1. únor 2012

@xavera Ahoj, dodání doplňků ke kočárku Teutonia skutečně trvá 6 týdnů☹ My jsme je objednali na začátku prosince a vyzvedávala jsem je před dvěma týdny. Nicméně všechno přišlo v pořádku a ve správném dezénu...
Zavinovačka vypadá pěkně🙂 85x85 asi není zase tak obrovský rozměr, ale pravdou je, že hodně zavinovaček je 78x78 nebo 80x80 Jak velké jsou ty, co už máš?
Já bych taky chtěla jednu bílou, popř. bílo-krémovou. Zatím jsem si vytipovala jednu, co je o něco menší 75x75, ale zase jiné - předvybrané barevné - jsou mnohem větší - 95x95 cm, což už je opravdu hodně.

tina74
1. únor 2012

Bílo-krémová, biobavlna, 75x75cm

tina74
1. únor 2012

Předvybrané barevné zavinovačky (95x95cm) a spací pytle (70cm)

tina74
1. únor 2012

Hodně by se mi líbila tato, ale už je hodně klučičí...

tina74
1. únor 2012

@pentagras Ohledně kosmetiky jsem včera ještě četla hodně diskusí a vyšlo mi z toho, že člověk nikdy neví, z čeho se miminko nakonec osype nebo neosype☹ Hodně maminek nedoporučovalo Johnsons...

xavera
1. únor 2012

@pentagras jak píše @tina74 ...ta Teutonka trvá. Tak naštěstí to nejsou podstatné věci, co jsem doobjednala, takže mohu čekat dále 😒
@tina74 jedna zavinovačka je 75 x 75, druhá
Moc se mi líbí ta bílokrémová z biobavlny, cos poslala na obrázku. Můžeš mi poslat odkaz? Jestli nechceš sem, tak prosím do soukromé pošty. Ostatní věcičky co tu máš se mi taky moc líbí 🙂
@pentagras kosmetiku mi radí kamarádka z DM - Babylove - Ultra sensitive. Trochu jsem se dívala a zde jsou na ni celkem dobré ohlasy http://www.emimino.cz/diskuse/znacka-babylove-z...

xavera
1. únor 2012

Jo holky, a už máte vybranou přebalovací tašku ke kočárku?