1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
1. únor 2012

@xavera Tady je odkaz: http://www.vesely-skritek.cz/produkty/zavinovac...
Bohužel jsem teď telefonicky zjistila, že už ji nemají (a nebudou mít) v té dvojbarevné (bílo-krémové) variantě. Je jen "přírodní", jednobarevná, nebo s proužky☹ Ach jo☹
Přebalovací tašku jsem koupila taky od Teutonie a je super!

tina74
1. únor 2012

@xavera Dívám se, že už tam najednou ani není ta původní fotka☹

tina74
1. únor 2012

@xavera Tak jsem ještě našla pár dalších, které by přicházely v úvahu, ale ta předchozí mě fakt mrzí☹

xavera
1. únor 2012

@tina74 jo a tu druhou zavinovačku mám 80 x 90, jsem to nějak nedopsala. Takže taky asi na větší mimi a ne na novorozeňátko.
Tyhle co posíláš se mi taky líbí . Pošli odkaz pls na tu horní bílou s pytlem v setu.
Taška od Teutonie mi přišla zbytečně drahá, tak chci poohledat jinde.

xavera
1. únor 2012

@tina74 co si myslíš o té výztuži? Mě to přišlo šikovné, ale kámoška co má ročního chlapečka mi řekla, že je to blbost 😕

pentagras
1. únor 2012

@tina74 to je pravda ten johnson je blbej..

pentagras
1. únor 2012

@xavera tak to zkusím se podívat až půjdu ven, tu vůbec neznám ale tak recenze docela ok, jinak tašku ke kočárku mám ve výbavěu něj 🙂

pentagras
1. únor 2012

@xavera
@tina74
holky posílám odkaz, mají tam hezký zavinovačky, no i pytle a vše, máme dost věcí od nich i matraci a postýlku a zatím ok 🙂
www.sedim.cz

tina74
1. únor 2012

@xavera Já právě vůbec nevím☹ Asi ji ale spíš koupím bez - snad to s miminkem zvládneme...

tina74
1. únor 2012

@pentagras Díky za odkaz🙂

pentagras
1. únor 2012

@xavera no ta výstuž je divná, myslím že stačí normální 🙂

tina74
1. únor 2012

@pentagras @xavera Tak už jsem konečně objednala zavinovačky i spací pytel. Zavinovačku jednu bílou 75x75cm, jednu barevnou lehčí 85x85 cm a jednu barevnou teplejší 95x95 cm. Tak snad to bude vyhovující...
Taky jsem se dívala na monitory dechu a není to zrovna levná záležitost☹ Už máte nějaký koupený nebo vybraný?

pentagras
1. únor 2012

@tina74 já budu mít ten Nanny myslím od kamarádky, tak snad bude dobrý, prý ho mají i v porodnicích.

xavera
1. únor 2012

@tina74 já mám slíbený od kamarádky, ale zatím nevím jaký je. Písnu hned jak to zjistím. 🙂
Jinak gratuluji k dnešnímu nákupu...určitě jsi dobře vybrala.

bugee
2. únor 2012

Děvčátka zlatá, moc ráda vidím, že jste tu v živé diskuzi o zavinovačkách, spacích pytlech apod. Mám z toho radost, že řešíte takovéto problémy 😉 Co se týče mé výbavičky, stále platí, že mám 3x bodýčko a 2x pyžámko, bo mě kolika skolila u kamarádky právě na začátku návštěvy pro převzetí výbavičky 😒
Právě mě propustili z nemocnice 🙂 Je mi dobře. Výsledky těch specielních testů ještě nedorazily, ale hodně se mi zlepšily jaterní testy, a protože nemám žádné problémy co se týče mimča (zatím děloha, čípek, hrdlo, ozvy, vše OK), tak se doktor rozhodl mě dál netrápit v nemocnici... Příští čtvrtek tam jdu do rizikové poradny, už by měli mít komplet všechny výsledky a řeknou mi, co dál. Do té doby mám ještě zítra k večeru klasickou těhu poradnu u své doktorky, no a pak se budu válet dom 🙂 Nejvíc se těším na procházky se psy, to mi v nemocnici moc chybělo - jen teď v tom mrazu to asi bude vždy jen na chvilku - manžel mi do nemocnice psal, že se naši miláčkové na dnešní ranní procházce (-16 stupňů) lámali v zatáčkách 😀
Po příjezdu z nemocnice jsem musela vybalit, něco doma poklidit (manžel sice uklízel, ale nějak to úplně nebylo dle mých představ 😝 ), no a teď si půjdu na chvíli lehnout. Během příštích dní už se doufám s vámi zapojím do starostí typu "výbavička" 😉 Mějte se zatím krásně, držte se, ať se miminkům u vás stále skvěle daří 🙂

pentagras
2. únor 2012

@xavera
@tina74
@bugee tak at ti je už konečně líp holka, ty si to fakt užíváš se vším všudy :((((
Jinak holky, já nic moc, jsem otevřená na 1prst tak ležet a ležet a vydržet alespon ještě do 30tt, hm, bych radši až do 35tt,mám v průkajdě CS-1

tina74
2. únor 2012

@bugee Tak vítej zpět! Jsem moc ráda, že Tě nakonec propustili a hlavně že je Jonášek pořád v bříšku u mámy🙂

@pentagras @xavera @bugee
Já mám dnes za sebou výlet na ultrazvuk srdce. Nic mi není - vše vypadá a funguje, jak má. Prostě jsem jen hypochondr! 😀 Každopádně ale budu teď klidnější, ta srdeční arytmie v posledních týdnech byla více než podivná...
Jinak mám zase problémy s kýčelním kloubem. Nevím, jestli se pohnul při nějakém nešťastném pohybu nebo mu prostě nedělá dobře moje současná váha, popř. kolíbavý kachní krok, ale už se několikátý den jen podivně belhám a chvílemi to docela bolí... Tak uvidím, jestli si to přes víkend sedne, nebo to budu muset řešit nějakou rehabilitací.
No a včera jsem už ze všech těch nákupů byla natolik frustrovaná, že jsem to raději rovnou dotáhla do zdárného konce: kromě již zmiňovaných zavinovaček a spacího pytle je už objednaný i monitor+chůvička AngelCare (2v1), peřinky, povlečení, prostěradla, přebalovací podložka, vložka do vaničky a dnes jsem z centra dovlekla kyblík na použité pleny, kosmetiku Hipp a další dvě balení Pampers. A tím už fakt končím...
Jestli bude potřeba, tak později dokoupíme odsávačku mléka+sterilizátor lahví, ale teď počkám, až jak to bude vypadat s kojením...

pentagras
2. únor 2012

@tina74 tak hlavně že jste zdraví!!!!! Jinak jsi hustá, tolik věcí, a kde jsi koupila chuvičky, tak po nich koukám 🙂

bugee
2. únor 2012

@tina74 To je dobře, že je srdce v pořádku 🙂 Bolest kyčle musí být dost nepříjemná, na rehabilitaci se zkus určitě zeptat. A co se týče Tvých nákupů - páni, klobouk dolů 🙂

bugee
2. únor 2012

@pentagras Vydrž ještě, trpělivě lež, dodržuj poctivě vše, co Ti doktor řekl, ať Tvá nedočkavá holčička ještě počká, není kam spěchat 😉 Když jsem teď ležela na tom rizikovým, tak doktor zdůrazňoval, že každičký den v děloze je pro mimčo moc důležitý. Někdo má potíže, které nemůže ovlivnit vůbec (např. moje spolutrpitelka, které pomalu odumírala placenta, s tím neudělá nic a jen čeká...), ale jestli to můžeš striktním dodržením ležení ovlivnit, tak pro to udělej všechno, na tom malém uzlíčku štěstí se Ti to vrátí. Usedalo mi srdce, když jsem tam viděla kilový mimča... (a to už to byli vážně cvalíci proti těm 500g... ☹ ) Určitě je to hrozná otrava, ale buď silná, drž se!

bugee
2. únor 2012

Jinak jsem už nabrala 6kg 🙂 a obvod pupku mám 103cm (to je přírůstek 4cm za 20 dní, takhle se dostanu cca na 120cm, když se dočkám určeného TP 🙂, no a váha by měla být cca +12kg, tj. 84,5kg - i když teď doufám, že ta moje super žlučníková dietka to trochu zbrzdí, protože v ní není nic, na čem bych si skutečně pochutnala, vše dobré je zakázáno) To bude nářez....

tina74
2. únor 2012

@bugee Já se občas koukám na fotky novorozeňátek tady ve fotoalbech a už i to mě strašně bere za srdce. I když mají třeba 3,5 kg! Jak jsou malinkatá, křehká a ten nový svět je pro ně ze začátku asi pěkný šok. Svítí jim světlo do očiček, najednou jsou na suchu, slyší samy sebe křičet... Natožpak kilové nebo půlkilové miminko. To si vůbec nedokážu představit... ☹
Já už mám nahoře 16 kg - 13 kg oficiálně od začátku těhotenství + 3 kg stimulace. Tak se tomu kýčelnímu kloubu vůbec nedivím, že začal stávkovat. Váha se teď ale nějak zastavila, spíš mám subjektivně pocit, že těžknu. Asi je to tím, jak roste miminko a mění se těžiště v těle. Už jsem fakt strašně neohrabaná. Dnes jsem se například na ultrazvuku vůbec nemohla přetočit z boku na bok. Tak jsem raději vstala, obešla lehátko a lehla si naopak 😀

tina74
2. únor 2012

@pentagras Koupila jsem Angelcare AC 401 (monitor+chůvička) - inspirovala jsem se tady ve fotoalbech spolutěhotných. Mají ho v různých internetových obchodech, ale vyplatí se srovnat aktuální ceny, protože je v nich dost velký rozdíl. Podívej se třeba na www.srovnanicen.cz nebo www.heureka.cz. Ceny a dostupnost se taky někdy mění ze dne na den v rámci jedné prodejny. Ten můj dnes na internetových stránkách, kde jsem ho koupila včera, stojí najednou o 900 Kč víc, což moc nechápu.

tina74
2. únor 2012

@pentagras To je zvláštní - já jsem Ti dnes psala a není to tady☹
Ptala jsem se, jestli jsi měla CS 1 i na poslední kontrole nebo ještě nějakou nižší hodnotu. Pokud by se to nehoršilo, tak by to byla docela dobrá zpráva, ne? To ležení určitě stojí za to, aby se holčička ještě pořádně dovyvinula a vykrmila! Třeba vydrží ještě i o něco déle než do 35 týdne🙂

xavera
3. únor 2012

@bugee ahoj, jsem ráda, že už jsi doma. Muselo to být pěkně stresující v té nemocnici, navíc poslouchat ty porody, asi docela síla 😖 Hlavně že je mimi v pořádku a vše kolem toho také 🙂 výbavičku rychle doženeš, kór když máš vše slíbené od kamarádky. To je prima, že můžeš zas na vycházky s pejsky, i když teď to v těch mrazech asi na žádné velké chození nebude, co? Dáváte jim nějaké bundičky? 🙂 Máš Jen 6 kg nahoře, to je krása....to já měla v tvém týdnu už 8 kg. Te´d mám 9 kg a přes pupek 101 cm. Tahle míra se mě ale drží už 3 týdny a nabírám v obvodě pod prsy. Asi jak děloha roste vzhůru.

@pentagras CS-1 to není zas tak hrozné. Já mám v průkazce z předminula CS-2. A čípek byl zatím pevně uzavřený, jen měkký. I když vlastně nevím, protože na poslední kontrole před týdnem mi ho raději nekontrolovala, aby ho prý zbytečně nedráždila. Někde jsem ale četla, že si toto každý lékař známkuje po svém a u každého doktora bychom třeba dostaly úplně jinou číslici. Každopádně vydrž holka a lež dál,když ti to doktor řekl.

@tina74 tak to je super s tím srdíčkem, hlavně že je v pořádku. Ta kyčel to je mi moc líto ☹ pamatuji si že mi na kyčle docela pomáhalo nějaké mazání - ale nevím, jestli to je teď v těhotenství úplně vhodné. Ibuprofen v masti asi určitě ne, ale pak si pamatuji ještě mast Mobilat. Teda s těmi nákupy jsi nás tu všechny trumfla 😀 taky se už musím vzchopit a udělat to, ať to před sebou stále nehrnu a mohu si s klidem říci, že je vše připraveno....

bugee
3. únor 2012

@xavera @tina74 Dnes jsem dala ráno půl hodiny v -16 stupních, byla jsem nabalená jak eskymák a valila jsem se jako golem 🙂, ale i tak jsem si to užila. Pejsky oblékám do takových fleecových pláštěnek, ale tyhle teploty už jsou extrémní (pod -5 už se nedoporučuje kvůli zdraví pejsků chodit na delší procházky než 30minut), psíci jsou celoročně zvyklí v bytě +24 stupňů a oblečky nekryjou bříško - takže jim je určitě zima, ale co se dá dělat, ven musí ☹

bugee
3. únor 2012

@xavera @tina74 Jinak co se týče mého pobytu na porodním sále (3 dny), tak vám rozhodně nebudu líčit, co všechno jsem tam slyšela a zažila... Úplně stačilo, že jsem si to prožila já a že mi to vzalo veškerou odvahu, kterou jsem si myslela, že na ten rozhodující okamžik mám. Ještě teď běhá mráz po zádech... Musím rychle zapomenout, oklepat se a nabrat nové pozitivní myšlenky.

tina74
3. únor 2012

@xavera Tak jsem se pro jistotu objednala na ortopedii. Mám to kousek a dostala jsem termín hned v pondělí. Možnosti léčby teď asi budou omezené (léky bych na to brát nechtěla, když už jsem bez nich vydržela celé těhotenství až doteď) a klidně to už do porodu vydržím, ale možná nebude od věci zjistit, jestli je to samotný kloub, nebo nějaké vazy, nervy či bederní páteř. A hlavně jestli mám mít spíš klid nebo se to snažit rozhýbat. Ještě jsem to začala nasvěcovat biolampou, tak třeba budu mít štěstí a pomůže to.