1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
15. únor 2012

@xavera nj, jistota je jistota 🙂 U nás to sice na porod ještě nevypadá (naštěstí), ale se mnou to bylo taky tak a najednou se mi z ničeho nic zachtělo na svět. Říkám si, že když jsem byla v pohodě já před 30ti lety, tak teď by to to naše mrně snad taky zvládlo. Já tenkrát nebyla ani v inkubátoru 🙂

xavera
15. únor 2012

@babka dobrá zpráva 🙂 jakou jsi měla porodní váhu?

babka
15. únor 2012

@xavera Asi 2,5 kg jsem měla, přesně bohužel nevím...

xavera
15. únor 2012

@babka říkají, že když má mimi 2,5 kg, ani nemusí do inkubátoru a jde normálně brzy domů...takže jsi byla akorát 🙂

babka
15. únor 2012

@xavera No, jestli jsem šla normálně domů, to nevím, Musím se mámy zeptat. Jen vím, že mě tenkrát převezli do nemocnice, kde se o taková mrňata nedopečená starali. Takže jsem ani nebyla s mámou, tudíž jsem ani kojená nebyla. Ještě že dneska už to tak není...

bugee
15. únor 2012

Tak holky hlásím další koliku ☹ Naštěstí hned po jejím nástupu jsem si vzala 20 kapek algifenu, který mám od Apolináře k tomuto účelu a zatím jsem je nepoužila, a zabraly do 5 minut, takže paráda 🙂 A jak bolest přešla, tak jsem z toho byla v super euforickém stavu - doufám, že tak bude probíhat i porod (myslím to střídání bolest s euforií) 😉 Myslím, že důvod koliky nebyl tentokrát vůbec v nějakém jídle, jen se zřejmě Jonášek začíná roztahovat do míst, kde to žlučníku nedělá dobře 😒

xavera
15. únor 2012

@bugee ufff...ještě, žes to tak záhy zažehnala a hlavně že existuje zaručený lék. 🙂 tak držím palce, ať se to už nevrátí! jojo, miminka nám pěkně rostou. Já mám pocit, že se teď Violka zvětšuje každým dnem. Ty její dloubance jsou vehementnější a zasahují do nejvzdálenějších míst břicha. Až do třísel, až pod žebra, někdy strašně tlačí i pod hrudní kost. Hlavně v noci mi bývá dost blbě od žaludku a pálí žáha. Ale jsem spokojená - jen ať pěkně roste 🙂

babka
15. únor 2012

@bugee Tak hlavně, že kapky zabraly a je ti zase dobře! Mně se prcek taky hezky roztahuje, děsně mě občas tlačí hlavou pod žebra, že nemůžu pořádně ani sedět a dýchat. A taky mě začíná bolet po delši chůzi břicho na té straně, kde leží. Ale jen ať se roztahuje, hlavně, aby bylo v pořádku 😉

bugee
15. únor 2012

@xavera Taky si říkám, že když to půjde takhle zahnat, že se to dá v pohodě vydržet 😉 Hlavně, že se mimču daří 🙂 Na tyhle bolístky rychle zapomeneme, až je budeme držet v náručí 🙂

bugee
15. únor 2012

@babka 🙂

hp
16. únor 2012

Dobré ranko těhulky, vím, že tu někdo bojoval s bolením v krku.Prosím o radu co si mohu koupit,abych neublížila mímoušovi 😉.Jináč Vám všem přeji krásné poslední týdny těhulkování(i když asi stejně jako vy sotva vstávam z postele o spaní a pálení žáhy ani nemluvim), ale ty bobísci nám zato stojí.Abych piodala taky info,tak já čekám chlapečka a dost se mu daří,aby na, když jsem přibrala zatím 24 kilo 😀mazec co?chutnají nám zákusečky 🙂.Tak se všechny opatrujte a předem děkuji za rady na krček.........

tina74
16. únor 2012

@hp Ahoj, zkus jitrocelový sirup - ten miminku určitě neublíží. Co se váhy týče, já mám "jen" 18 kg navíc 😀 A to je v podstatě jen z masa, ryb, sýrů, mléka, ovoce, zeleniny... Jím ale hodně... Chuť na sladké naštěstí ani moc nemám a nechci vidět, jak bych na tom byla, kdyby jo. Zvedání - ze sedu i z lehu - je problém i u mě. Hlavně večer, kdy mi manžel občas musí udělat "jeřáb".

tina74
16. únor 2012

@bugee Jejda, tak ještě že zabraly kapky a nemusela jsi jet znovu do nemocnice. Snad bude chvíli zase klid...

hp
16. únor 2012

@tina74 Děkuji, vím, že jitroc.sirup je ne průdušky na kašel ten tu mám tak si cvaknu.A pak tu mam cucací mulerovy pastilky s šalvějí 😒 na bolest v krku a nikde jsem nenašla,jestli je můžu. Ten jeřáb bych taky potřebovala a to ještě min. měsíc budem se sebou bojovat,ale pak to sundáme 😀

xavera
16. únor 2012

@hp ahoj, mě pomáhal taky ten jitrocelový sirup, dále propolki - jsou to takové cucavé bonbony a taky jsem brala osciloccocinum - což jsou homeopatika. Hodně pít, krk v teple a vyležet to 😒 Jinak ta váha - držím palce ať už to tolik nejede. Vůbec si nedokážu takovou tíhu představit. Každá to máme jinak, no...

xavera
16. únor 2012

@hp a gratuluji ke chlapečkovi 🙂 máte už vybrané jméno? My už vyplnili i dotazník o jménu dítěte a chlapecké jméno jsem napsala Robert. Manžel mi to odsouhlasil celkem lehce, protože věří doktorům, že to bude holčička. Ale nic není stoprocentní, že jo? Tak třeba se nám narodí malý Bertík 🙂

hp
16. únor 2012

@xavera Díky, právě s tím pitím to mam na prd.Vypiju dost,ale vůbec nechodim na záchod, tak je prý možné, že zadržuji vodu.Kdyby to tak bylo půjde váha dolu dobře.No co 3 roky se snažim o mimo a tak můžu být ráda,že nám chutná 😀 To víš,že si každý večer u zrcadla řeknu,že od dalšíhio dne najedu na dietu,ale ráno se proberu a už láduju sladký........kdy jindy si takový prasečiny dopřeju 😀

bugee
16. únor 2012

@hp Ahoj, ty šalvějové pastilky určitě ne, v těhotenství se šalvěj nesmí!!! Na bolest v krku je asi nejúčinnější septisan - mám vyzkoušeno. No a kdyby se přidal kašel, tak jsem minule po několika dnech, kdy jsem měla hnusný silný dávivý kašel a nefungoval sirup Stodal, konečně narazila na sirup od Dr. Weisse (jitrocel s dalšími 4 bylinkami a je přímo na obalu napsáno, že vhodné i v těhotenství, což je snad vůbec jediný) - kromě toho, že je účinný, tak je i moc dobrý.

xavera
16. únor 2012

@hp jen tak dál, hlavně že ti chutná 😀 a jsi spokojená, miminku to určitě prospěje, že si mamka takhle užívá.

hp
16. únor 2012

@xavera Jo Robert se mi líí,ale byl to bývalí, tak manža nesouhlasil(chápu), takže to bude Míšák po manžovi,ale i se mi to líbí.Takoví normální jméno pro dospělého a pro malého je spousta zdrobnělin.Trošku jsem před ivf počítala s dvojčátky a to holky.To jsem měla Valerii a Viktorii 😀 tak třeba u druhého těhu nějaké využiji 😀

hp
16. únor 2012

@bugee Díky pro ten Septisan si skočím.Doufám,že mi bude lépe ráno jsem nemohla pomalu promluvit z ničeho nic.....chjo ☹

xavera
16. únor 2012

@hp moc pěkná jména uvádíš. Ale jak se říká - každé jméno je hezké, když se hezky řekne 🙂 S tím Robertem mě trochu překvapuješ, protože se líbí spíš málokomu. Vesměs to přijde lidem moc tvrdé a ta dvě R.... My máme navíc příjmení jako mužské křestní jméno a taky je v něm uprostřed R. Tak by bylo blbé, kdyby chlapeček třeba ráčkoval 😀 . Jinak se mi líbilo Oskar, Viktor a Kryštof. Robert to vyhrál, že se dá skloňovat na spoustu způsobů. Bert, Bob, Robin, atd....

xavera
16. únor 2012

@hp Jo a ještě jsem si stříkala do krku Bioparox - to jsou lokální antibiotika. Doktorka na ORL, na gynekologii i v lékárně mi potvrdili, že můžu. Tak ať ti něco zabere a je brzy líp.

bugee
16. únor 2012

@hp A hurá, druhý chlapeček 🙂 - tady všechny čekají holčičky kromě @tina74, která nechce říct, ale zatím jediná s chlapečkem jsem tu byla já 😉 Ale 24kg jsem nepřibrala, i když teď kvůli žlučníkové dietě nemůžu téměř nic, ale sladké právě ano, tak zatím jen +6,5kg (ale je pravda, že cca 5-6kg jsem měla navíc už před těhu). Tak ať se vyléčíš z bolesti v krku, ať se chlapečkovi daří a dotáhnete to zdárně spolu s námi všemi až do úžasného konce 🙂

hp
16. únor 2012

@xavera přesně, jako makému bych říkala Robíku,Bobši a tak a pro dospělého je Robert takový hezky chlapský 🙂 Manže bojoval,že Mičutku nechce,jako,aby se jmenoval po něm.Já na to.\Já tu trpim,tak ho tam prostě napíšu a hotovo 😀 Dnes je hrdej,když se ho někdo zeptá na jméno,že se bude jmenovat po tátovi 🙂

hp
16. únor 2012

@bugee Tak ty pastilky jsou s islandským lišejníkem neee se šalvějí(jsem trumpeta)teď jsem je vytáhla.Tak ty můžu ne?Mě bylo jedno co to bude hlavně ať se zadaří.Manža už z toho byl nešťastný a já taky.Furt jsme to nechávali na přírodě a když jsem se naštvala,tak jsem měla vše během 3 měsíců vyřízené a hned na poprvé se povedlo 🙂.Můj doktr mi na kila nic neříka,ale abych pravdu řekla vytáhla jsem foto z diovolené a vystavila jsem si hube%noura v plavkách.Nosim se i na telefonu a pozadí compu je také Vendy před 33 týdny 😀Pořád beru utrogestan,tak možná je to taky z toho 😒

flyaway
16. únor 2012

Holky moje zlatý, ostřílený těhulky, chci se optat - poslední dny mě opravdu berou děsný bolesti v pravým podbřišku, přecházející od slabin až do beder, chvílemi je to teda dost nesnesitelný a neuklidňují mě už ani opakovaná ujištění od doktorů, že je to normální ☹ . Napadlo mě ještě, jestli to třeba není tím, že už dobírám utrogestan a už je to tam prostě hodně překrvený a citlivý. Nebo nepomohlo by mi to magnézium? Co jsem se tak bavila se známýma, tak nějaké bolesti během těhu měla většina z nich, ale ne takto silné 😒 . Příští týden jsem se chtěla vrátit do práce, ale s tímhle bych to tam prostě vážně nedala...
Ulevilo se vám po dobrání toho utrogestanu, příp. ulevilo vám magnézium od bolesti a křečí? Díky moc!!! 🙂 🙂

tina74
16. únor 2012

@flyaway Ahoj, já jsem taky měla ve stejné době píchání a pnutí v podbřišku, ale nebylo to tak hrozné, jak píšeš. Paní doktorka mi na screeningu ve 13. týdnu řekla, že je to v pořádku, pokud to není víc než při menstruaci. Pak to zase přešlo, trvalo to asi týden.

xavera
16. únor 2012

@flyaway ahoj, já měla křeče od začátku taky silné, ten pravý podbříšek říkají že je cítit víc. I když u mě to bylo na obou stranách stejné. Bolelo mě to strašně, hlavně v noci, v momentě, kdy jsem začla usínat a tělo se celé uvolnilo, tak nastalo toto. Dostala jsem na to Magnesium a do dvou dní to ustalo. Mě to tedy doktorka napsala hned, jak jsem jí o té bolesti řekla. Asi po 14ti dnech mi to zase vysadila a bolest už se nevrátila. Nechápu, že ti to taky nenapíšou. Běžně se to na to dává. 😕

flyaway
16. únor 2012

@tina74
@xavera
Děkuju holky, já už si připadám tak trochu jako hypochondr, když vidím, že je mimísek naprosto v pořádku a já si pořád na něco stěžuju 🙄 . Samozřejmě to vydržím, když budu muset, jen jsem si říkala, že pokud je možnost tomu trochu ulevit, tak mě mrzí, že mě doktoři tak odbývají. No uvidím, co mi poví příští týden v CARu na NT UTZ, to už se odbýt nenechám 🙂 . V práci to po dvouměsíční pauze bude asi celkem záhul, tak chci být v mezích možností fit...