1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
22. únor 2012

@xavera Je to něco jako duté vlákno, ale možná ještě víc antialergenní. Prát se může dokonce na 60 stupňů, jen nevím, jestli je to hned teď nutné. Původně jsem s koupí taky chtěla počkat, ale pak jsem peřinky koupila najednou s dalšími věcmi, abych to už měla připravené.
Tak s tím magnéziem ještě uvidím. Už tam mám sáčky asi jen na týden. Když na něj budu mít chuť nebo mě budou zlobit křeče, tak si ho třeba ještě občas dám, ale asi bych ho už opravdu měla pomalu vysadit...

tina74
22. únor 2012

@xavera @babka A co krevní testy, holky? Měly jste všechno v pořádku? Já jsem měla (druhé a poslední odběry) včera, tak jsem zvědavá na výsledky.
Vím, že občas bývá problém s chudokrevností, resp. nedostatkem železa, tak preventivně piju kopřivový čaj a pojídám mandle. Snad mi ale nic zásadního chybět nebude...
Hlavně budu fakt klidná, když mi znovu potvrdí, že nemám syfilis 😀 Já jsem za posledních tři roky tak důkladně prověřená na pohlavní nemoci... Nechci si z toho dělat legraci, určitě to má své opodstatnění, ale když si představím, kolik už jsem měla např. všech těch HIV testů před každým zákrokem, tak mi to připadá trošku moc.

babka
22. únor 2012

@tina74 Krevní testy zatím vždycky všechny v pořádku, naštěstí 🙂 A že jsem jich měla - ani nevím, na co všechno 🙂 Až na nedostatek železa, ale to už je o.k. od doby, co beru tabletky a minule mi po odběrech doporučila MUDr. jíst víc bílkovin, že jich mám málo...

xavera
22. únor 2012

@tina74 mě dělali krevní testy teprve dnes. Brali mi 2 nebo 3 zkumavky. Taky nevím, na co všechno to bylo. Dozvím se nejspíš za 14 dní na další kontrole. Pokud by se něco dělo, tak mi budou volat. Ta příjemná stará paní sestřička na odběrech si vzala mou dlaň a přečetla mi z ruky, že budu mít dvě dcery.....no to teda potěš 😀 Jak se tam tak se mnou vybavovala, a měla otevřené dveře do čekárny, tak když jsem pak vyšla ven, celá čekárna mi gratulovala a přála zdravé a krásné miminko - mě to úplně dojalo, jak byli ti lidi hodní. Šla jsem domů úplně ubulená 🙂

babka
22. únor 2012

@xavera to je krásný 🙂

flyaway
22. únor 2012

Holky moje, tak jsem se na dnešním NT dozvěděla prdlajs, páč ten náš puclík si prostě postavil hlavu a to doslova - byl v tak blbé pozici, že paní doktorka absolutně neměla šanci udělat šíjové projasnění ani zkontrolovat nosní kůstku ☹ . Nepomohlo ani šťouchání do břicha, třesení, poskakování, dělání dřepů, kašlání, prostě nic, holt čekáme flegmatika 😎 . Zkoušeli jsme to i vaginální sondou, ale bezvýsledně. Takže nervičky budou ještě o pár dní déle, objednaní jsme na pondělí odpoledne a prý tam na mě budou dvě 😀 . Tak jsem se alespoň nechala uschopnit a od zítřka zpět do práce vytvářet nějaké hodnoty 😅 . Jo a s tím hořčíkem mi řekli, že mi neublíží, ať ho klidně beru a uvidím, zda se to zlepší. No vzhledem k tomu, že už je mi druhý den (ťuk ťuk ťuk) vcelku fajn, tak počkám, jestli se to ještě nevrátí a pokud ne, tak do sebe nic cpát nebudu 😔

bugee
22. únor 2012

@xavera To je fakt skvělý, že se Ti to tak hodně zlepšilo, mám z toho velkou radost 🙂 Jen dej s těmi aktivitami trošku pozor, abys to nepřehnala 😉 A poslíčci byli vážně tak silní? To mě celkem děsíš...

bugee
22. únor 2012

@flyaway Jejda 🙂 To se máš na co těšit, až si takhle postaví hlavu "naživo" 😉 Ale neboj, do pondělí to uteče jak voda a určitě se tentokrát prcek ukáže v celé své kráse a bude vše v pořádku! 🙂

tina74
22. únor 2012

@xavera 🙂🙂🙂

tina74
22. únor 2012

@flyaway Jejda, tak snad to na podruhé už vyjde. U nás to tehdy bylo taky složité, ale nakonec se podařilo.

tina74
22. únor 2012

@babka Já taky nevím, na co všechno ty testy jsou. V informacích z Podolí jsem si ale přečetla, že chtějí 2x test na syfilis, tak to mě docela zaujalo. A shodou okolností jsme se o tom minule se sestřičkou bavily - to mi právě říkala, že je to součástí tohoto screeningu. Já si z toho dělám legraci, asi bych neměla. Ale přijde mi, že pořád jen chodím na nějaké testy na pohlavní nemoci, a to jsem nikdy žádnou neměla. Kdy bych je měla pochytat zrovna teď?!

babka
22. únor 2012

@tina74 Mně to sice sestřička vždycky říká, na to tu krev bere, ale kdo si to má pamatovat 🙂 Mimo to mi krev brali vícekrát kvůli krevní skupině (RH-) a pak mi krev pravidelně berou na interně, kam chodím kvůli srdci a tlaku, v nemocnici mi brali krev taky několikrát... Už po tom ani nepátrám, stačí, když mi doktoři řeknou, že je všechno o.k. 🙂

babka
22. únor 2012

@flyaway To je ale tvrdohlavé miminko 🙂 To naše musel pan doktor screeningu taky přemlouvat, ale naštěstí si dalo říct 🙂 V pondlí na něj bude přesila, tak se určitě ukáže 😀

flyaway
22. únor 2012

@bugee
@tina74
@babka
No já doufám, že se v to pondělí už vyloupne z ulity 🙂 . S ním budu muset dát řeč, ať nezlobí 😀 .
Jinak jsem se teda dozvěděla, že jsem RH negativní, takže asi taková drobná komplikace, no a z karty jsem si stihla vystudovat, že mám hodnotu PAPP-A 3,98 a u free β hCG jsem měla poznámku "ng", hodnotu si nepamatuju, ale tak snad to bude v pohodě. No nic, stejně nezbude nic jiného, než počkat a doufat, že drobek přestane trucovat... 😎

babka
22. únor 2012

@flyaway RH negativní jsem taky, ničemu to nevadí, jen ti budou častěji brát krev na protilátky 🙂

flyaway
22. únor 2012

@babka Tak to jsem ráda, aspoň nevyjdu ze cviku 😀 . Ono to je spíš asi problém při dalším těhu, co jsem si tak zjišťovala. Naštěstí v dnešní době to dokážou krásně uhlídat, takže asi netřeba se bát 🙂
Teda ale poslyš, Ty už to máš vážně za pár 🙂 . To to letí, neuvěřitelný... 😵

babka
22. únor 2012

@flyaway To nevyjdeš, pravda 😀 Je to tak, jak píšeš, problém bývá většinou až při dalším těhotenství. Ale i v tom prvním se to sleduje, jestli se protilátky náhodou netvoří. Problém by byl, kdyby mimčo bylo RH pozitivní. Někde odebírají krev i otci, aby se vědělo, jestli to hrozí nebo ne, ale většina doktorů se řídí zásadou, že otec je vždy nejistý, takže se sleduje jen maminka. Pak po porodu se dává injekce, aby se zabránilo tvorbě protilátek u maminky. A utíká to strašně, až mě to děsí. Já sama jsem se narodila cca v 34+6 - kdyby to naše dítko bylo po mně, tak bych rodila za chvilku 😕 Ale ono ti to taky uteče, uvidíš, hlavně ten konec utíká strašně rychle....

flyaway
22. únor 2012

@babka Tak já doufám, že u nás by mohl být otec jistý, po celé té IVF procedůře 😀
Tak hlavně, ať je těch posledních pár týdnů (či dnů 😉 ) co nejpohodovějších, za chvilku už bude mimísek v náručí 🙂

babka
22. únor 2012

@flyaway jj, u nás by to s tím otcem jisté být mohlo 😀 Děkuju, doufám, že už ten konec nějak zvládneme. Už se na mimčo moc těšíme! A vám ať to taky všechno probíhá hladce a bez problémů 😉

babka
23. únor 2012

Tak to vypadá,že na epi-no můžu rezignovat ☹ Dnes mi doktorka v rizikové poradně po ultrazvuku zase řekla,že nevěří,že se miminko ještě otočí,že by to byl zázrak. Zdá se jí,že mám nějaký netypický tvar dělohy. Za 14 dní prý rovnou domluvíme termín na císaře. To je zvláštní pocit,že bych už za 2 týdny měla vědět,kdy to naše zlato vykoukne na svět...

tina74
23. únor 2012

@babka Ahoj a nemohlo by se miminko ještě otočit nějakým cvikem? V neděli se Ti na to zkusím zeptat lektorky gravidjógy. Jedné holce se tam otočilo až v 35. týdnu cvičením, už taky měla indikovaný císařský řez.
A jsi z toho moc špatná? Zotavování po CS je určitě náročnější, ale zase to budeš mít rychle za sebou. Já bych možná byla v hloubi duše i ráda. Nejhorší varianta asi je, když Tě nechají rodit přirozeně nějakých 20 hod, pak zjistí, že to nejde a udělají císaře. To je pak fakt nejhorší porod....

babka
23. únor 2012

@tina74 Právě, že mi doktorka říkala, že by na mým místě žádný cviky nezkoušela. Že jí připadá, že mám netypicky tvarovanou dělohu a tím asi mimčo nemá už možnost pohybu. Jinak si myslím, že proti cvikům na otočení normálně nic nemá - i v čekárně má letáček, kde jsou možné cviky popsané. Minule jsem si ho tam vzala, ale asi to tedy vzdám a nebudu mrně trápit. Já z toho nějak extra špatná nejsem. Říkám si, že snad brouček ví, co dělá a asi opravdu nemá možnost se otočit. Každopádně uděám všechno proto, aby bylo miminko v pořádku - já nějakou jizvu na břiše přežiju. To už je to nejmenší 🙂

tina74
23. únor 2012

@babka Tak to je moc dobře, že to tak bereš🙂 Já bych k tomu přistupovala stejně. Císařský řez už je v dnešní době rutinní zákrok, jizva se rychle zahojí a za chvíli skoro ani nebude vidět.

xavera
23. únor 2012

@tina74
@babka
ahoj, taky teď rodila má švagrová chudák asi 20 hodin, pak jí řekli, že je otevřená jen na 9, což nestačí a šla na císaře. Ani to nemohla být plná narkóza, protože měla předtím píchlý epidural. Takže si to holka užila se vším všudy. Takhle plánované mi to přijde celkem fajn. Ale je to vážně fofr, už za 2 týdny vědět termín 😕 no blíží se nám to...

tina74
23. únor 2012

@xavera @babka Jo, jo, to jsem přesně myslela☹ Když jsem byla na testu na cukrovku, tak jsem se tam při čekaní na odběr bavila s jednou paní. Shodou okolnosti chodí ke stejnému lékaři jako já. Její první porod vypadal taky tak. Neskutečně dlouho zkoušeli přirozený porod, pak to skončilo císařem.

tina74
23. únor 2012

Holky, mám obrovskou radost. Máme úúúúúžasnou a neuvěřitelně milou dětskou paní doktorku! 🙂🙂🙂 A skoro za rohem - cca 5 min rychlé chůze, s kočárkem možná 10 min.

xavera
23. únor 2012

@tina74 super, gratulace. to je hodně důležité, když je skvělá a ještě k tomu takto blízko. Já našla podobnou. Mám jí tady za rohem a reference na ní samé dobré. Moje máma učila celý život tady v mateřské školce a tak je stále v kontaktu s učitelkami i rodiči, tak se mi poptala a maminky jí doporučují. No lepší reference nemůžu mít. Hlavně že nás vzala a taky chodí na začátku k miminkům domů.

tina74
23. únor 2012

@xavera Ta naše taky přijde k nám. Máme jí zavolat, než pojedeme z porodnice.
Dívala jsem se na reference na internetu, ptali jsme se různých známých a všichni jednoznačně doporučili tuto. Jen jsem myslela, že už nás nevezme, protože má plno a všichni chtějí chodit k ní. Šla jsem tam s tím, že to asi nevyjde, ale i tak to za zkoušku to stojí, a vyšlo to 🙂🙂🙂

xavera
23. únor 2012

@tina74 super!!!!!

bugee
23. únor 2012

@babka Ahoj, to je škoda, že budeš rodit císařem, ale na druhou stranu je fajn mít to naplánované a vědět, než se dlouho trápit přirozeným porodem a pak stejně u císaře skončit... Jsou pro i proti - budeš to mít rychle za sebou, nebudeš mít depky z toho, jaké bolesti Tě asi čekají, jak dlouho to bude trvat, jestli nedojde k ohrožení mimča, zkrátka spoustu otázek a starostí Ti odpadne 🙂 . Akorát ta jizva může být nepřijemná, ani ne tak kvůli vzhledu nebo pár dní bolestí po zákroku, ale pro případné další těhotenství, ale Tina má pravdu, dnes už je to zcela rutinní zákrok, takže i toto riziko je minimální.
A na druhou stranu je docela dobře možné, že se mimčo ještě otočí, protože zázraky se dějí - jinak bychom tu např. s Tinou s vámi v takto pokročilém stadiu těhu nebyly... 🙂 🙂 🙂