1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
9. bře 2012

holky, já budu mít taky jedni tašku a jednu igelitku s věcma na prdolku, a ještě dotázek, čím si mažete bříška??? Já jsem mazala mama strie a přestali mi to větší balení prodávat ☹ .
Jinak dnes super den, po hodně dlouhé době jsem byla na procházce a večer jsme šli na večeři, krása, uplně perfektní den, 🙂

tina74
9. bře 2012

@pentagras Taky mám Mamastrie - koupila jsem přes internet do zásoby už podruhé 4 balení. Teď používám celkem šesté.

tina74
9. bře 2012

babka - TP 1.4., *8.3. sekce - holčička Kristýnka 2.640g
xavera- TP 3.4. - čeká holčičku Violku ?
bugee - TP 21.4. - čeká chlapečka Jonáše ?
tina74 - TP 25.4. - čeká překvapení Jakub nebo Karolínka/Kristínka
pentagras - TP 30.4. - čeká holčičku Valentýnku
gabulenka - TP 2.5. - čeká holčičku Terezku
jajinka28 - TP 12.5. - čeká holčičku Karolínku ?

xavera
9. bře 2012

Karolínky, Krystínky 🙂 moje oblíbená jména...bohužel u manžela neprošla.

bugee
9. bře 2012

@xavera Violka je taky moc pěkná a ve třídě bude určitě sama 😉

bugee
9. bře 2012

Doplnila jsem ještě @hp, snad je to vše, uvidíme, jak se nám to tu začne klubat 😉

babka - TP 1.4., *8.3. sekce - holčička Kristýnka 2.640g
xavera - TP 3.4. - čeká holčičku Violku
hp - TP 16.4. - čeká chlapečka Míšu
bugee - TP 21.4. - čeká chlapečka Jonáše
tina74 - TP 25.4. - čeká překvapení Jakub nebo Karolínka/Kristínka
pentagras - TP 30.4. - čeká holčičku Valentýnku
gabulenka - TP 2.5. - čeká holčičku Terezku
jajinka28 - TP 12.5. - čeká holčičku Karolínku

xavera
9. bře 2012

Tak holky, musím se pochválit....mám to sbalený. 3 tašky - na tom nacvaklý papíry s nápisy 1,2,3 😀 ať to má pak manžel co nejsnazší - pár věciček, co chyb,í tam mám pečlivě napsáno, ať se to pak nezapomene. Taška č. 3 - tedy vlastně malý kufřík s věcmi pro mimi na cestu z porodnice je možná zbytečně plná - dvě zavinky do autosedačky - jak zimní tak letní + fleecová deka...prostě nevím, jak bude 😀 taky jsem včera večer začla s pitím maliníku - no tedy, v noci jsem se málem pozvr.....tak snad si na to časem nějak zvyknu, nebo si budu dělat lehčí nálev. Nějak mi to úplně nelahodí 😒 dobrou všem.

tina74
9. bře 2012

@xavera Mně zase neprošla spousta jiných jmen. Hlavně klučičích...

tina74
9. bře 2012

@xavera Ahoj, to je chvályhodné🙂 Já jsem teď přes hodinu ležela, přemýšlela nad různými věcmi (např. co všechno do tašky/kufříku, jestli originál nebo ověřenou kopii oddacího listu, do čeho zdravotní dokumentaci atd.) a převalovala se z boku na bok. Mimi nesnáší, když jsem na pravém boku, já to zase věčně nevydržím na levém, tak je to trošku boj. Nemůžu spát, tak si jdu pustit relaxační cvičení, co mám stažené z internetu od naší cvičitelny gravidjógy. Minule to zabralo...

babka
10. bře 2012

@jajinka28 Hlavně buď v klidu,uvidíš,co vám řeknou v Motole. Některé vady se mohou ještě i samy upravit. já jako malá měla taky nějakou vadu, stačilo pozorovat a všechno se upravilo. A hlavně v dnešní době se dá "opravit" prakticky všechno. Budu moc držet pěsticky,ať pro vas mají v motole jen dobré zprávy.

babka
10. bře 2012

Jen si,holky,tašky pěkně připravte. Já to pořád odkládala, pak jsem chtěla balit ve čt po návratu z poradny. No,skutečně jsem balila, akorát nic moc,když ze mě tekla plodovka 🙂 Nikdy bych nevěřila,kolik tam te vody je 🙂

xavera
10. bře 2012

@bugee
@tina74
taky už se mi to jméno moc líbí - je to taková naše malá květinka 🙂 ..snad se nebude v životě věnovat bojovým sportům či jiné husťárrně, to by bylo celkem paradoxní 🙂 a asi by nás za to jméno pro vílu proklínala 😀

xavera
10. bře 2012

@babka jéjé...no jo a z tebe to asi celkem teklo, protože hlavička nebyla dole, aby otvor ucpala. Jak se cítíš? a co rána? bolí to moc? už jsi zkusila kojit?

babka
10. bře 2012

@xavera Vidíš,to mě nenapadlo,že to teče asi proto,že to hlavička netěsní 🙂 Bylo to přesně jako ve filmu, vstala jsem z gauče,najednou lup a byla jsem celá promocena a na zemi velká louže vody. Aspoň nebylo pochyb,co se stalo 🙂 Běhala jsem po bytě,mezi nohama ručník a pořád to teklo a teklo. Naštěstí než dojela ségra s autem,tak to trochu přestalo.
Kojení zatím nic moc. Miminko mi sem vozí na přiložení, ale malé se moc sát nechce,je to lenoch. A hlavně asi ještě nemá ani co sat ☹ Ale asi to chce trpělivost. Na pokoji mám maminku taky po císaři,dnes jde domů a teprve se jí začíná tvorit mléko. Tak jsem zvědavá,jestli a jak to zvládnem.

babka
10. bře 2012

@babka a břicho samozřejmě taky ještě bolí jako čert. Mám vůbec problém malou vyndat z vozíku a nějak si ji na ten pokus o kojení přiložit. Dnes mi vytáhnou dreny,tak snad se to bude rychle všechno hojit.

xavera
10. bře 2012

@babka já to někde četla, že odteče trochu vody, pak hlavička klesne a ucpe to. Když si člověk lehne, zase se to odlehčí a teče to dál. No, ty jsi jiný případ 😉

Ono se to kojení pěkně rozjede, malá třeba ani ještě nemá hlad - má zásoby ještě z tvého bříška. Posílám hodně trpělivosti. Bříško ať tě bolí míň a míň. Chodit už začínáš? Nebo ještě ležet?

babka
10. bře 2012

@xavera Já to někde četla taky,jak to píšeš,ale vůbec mi to nedošlo 🙂 Chodit už začínám. Hned v pátek ráno mě vytáhli z postele aspoň k umyvadlu a teď už na normálním oddělení chodím. Zatím s těmi dreny omezeně,ale ty mi každou chvíli vytáhnou. Teď tu byla dětská lékařka,že pak už dostanu miminko k sobě a budu se muset snažit fungovat.

xavera
10. bře 2012

@babka no máš to jistě těžké s tou ránou v podbřišku, tak ale snad to ta vaše nádherná princeznička přebije svou přítomností. Tak ať už ji máš brzy u sebe a užívej si to!

bugee
10. bře 2012

@xavera Maliník Ti nechutná? Já jsem dost zvyklá na bylinkové čaje a musím říct, že znám i děsně děsně hnusný (jako např. urologický nebo na hubnutí - ty chutnají jako pochcaná sláma a smrdí jako týden nošené ponožky 😖), ale maliník mi fakt chutná - piju ho ráno ještě s malou lžičkou medu, večer bez. Snad si na něj zvykneš a třeba po čase Ti chutnat začne 😉

bugee
10. bře 2012

@babka Malá určitě vydrží bez mléka i pár dní - všechna miminka ze začátku váhu trošku ztrácejí... musíte se sžít a najít způsob, jak to půjde, až bude mlíčka dost. Držím palce, ať se rána hojí co nejrychleji a ať si malou můžeš začít naplno užívat! 😉

xavera
10. bře 2012

@bugee já ho koupila v bylinkářství - takovém legendárním obchůdku u Staromáku. Možná že nějaký čaj z lékárny by byl chutnější - nevím. Podle návodu je přelít polévkovou lžíci 250ml vody a luhovat 10 minut. Je to pak strašně strašně silné. Možná mi je blbě z té koncentrace a měla bych dávat jen čajovou lžičku. Jinak já mám bylinkové čaje taky ráda. Hodně mi zachutnal i těhotenský čaj od Lerosu.

bugee
10. bře 2012

@xavera Ten těhotenský roibos od Lerosu? Je moc dobrý, taky mi chutná. Maliník mám z lékárny od Megafytu - v každém sáčku je 1,5g maliníku, přelije se 250ml vody a nechává vyluhovat v zakryté nádobě 3 minuty (já to nechávám dýl, chutná mi to silnější).

xavera
10. bře 2012

@bugee těhotenský čaj Leros Baby pro těhotné. Složení: šípky, černý rybíz, meduňková nať, rooibos.

hm..., 1,5 g - to je tak 1/3 té mé lžíce a 3 minuty je taky o dost míň než 10 minut. To jsem se hned na poprvé pěkně předávkovala 😀

bugee
10. bře 2012

@xavera Na druhou stranu jsem slyšela, že všechny potravinové doplňky prodávané v lékárnách a např. ve Vitalandu mají hodně snížené dávky účinných látek, aby to nemohlo mít negativní vliv na jedince, kteří by na ty látky byli citliví. Takže je dost dobře možné, že ta moje dávka maliníku nebude vůbec fungovat k uvolnění porodních cest, protože ho tam je málo... 😒 Naopak Tvoje koňská dávka může být akorát a může Ti pomoct 😉 Někde bychom asi měly najít, jaká je pro naše účely dávka ideální...

xavera
10. bře 2012

@bugee tak tohle vůbec netuším. Každopádně mě to prodávala taková babka kořenářka a vypadala že hodně ví, co říká. Taky mi pak ještě řekla, ať si po porodu přijdu pro kojící čaj. Já si ten nálev ale udělám slabší - jen jednu lžičku a luhovat max 5 minut. Jinak to fakt nejde, se mi z té koncentrace kroutí pusa i žaludek. Myslím, že taky záleží, kde ten maliník rostl, kdy byl natrhaný, jak a kde ho sušili atd......Že i když si někde najdem ideální dávku jak píšeš, bude mít různé listí různé účinky. Takže tak asi nějak pocitem 😒

xavera
10. bře 2012

holky, tak jsem si pustila video porodu 🙂 je to strašná pohoda, hraje u toho taková příjemná muzika, miminko je hned na světě a vůbec nic strašného to není 😀 😀 😀

bugee
10. bře 2012

@xavera Ty jsi fakt blázen 😀 😀 😀 Do toho nejdu 😝 A s tím maliníkem máš určitě pravdu - je důležité, kdy kde a jak rostl, jak se sušil apod. Ten Tvůj bude určitě kvalitnější, zkusím si příští "dávku" koupit také u báby kořenářky 😉 Jsem zvědavá, jestli budeme mít pocit, že pomohl - škoda, že ten porod nejde zkusit víckrát (jednou bez maliníku, jednou s mou dávkou a jednou s tou Tvou), abychom pak mohli porovnat 😉

xavera
10. bře 2012

@bugee tak já si dnes navečer dala jen tu jednu lžičku a luhovala 5 minut a čaj mi chutnal 🙂 budu to pít takto, bába třeba ani netuší, jak silný čaj mi dala 😝

bugee
10. bře 2012

@xavera Máš recht, pij to tak, jak Ti to chutná 🙂

tina74
10. bře 2012

Holky, tak já jsem konečně předběžně sbalila své věci do porodnice. Zatím jsou jen na hromádce, ale alespoň připravené. Taky jsem protřídila zdravotní dokumentaci, kterou budu muset do porodnice zkopírovat - už je toho pěkný štos...
Pak jsem začala procházet oblečení pro miminko - co teď prát a co nechat na později. A musím říct, že jsem pěkně zmatená z těch velikostí. To, co jsem koupila nové (velikost 0-3 měsíce), odpovídá podle starších oblečků někdy 56, někdy 62. Soupravička do porodnice je zase 56 nebo možná i 50/52. U těch starších věcí mi přijde, že to vůbec nesedí. Některé s větším číslem jsou menší než ty s menším... Tak nevím, asi se budu řídit velikostmi toho nového oblečení a připravím všechno, co je stejné nebo menší. Zbytek asi bude na později.
@xavera Na předporodním kurzu (byla jsem ještě na jednom kratším v joga studiu) jsem viděla animované video, jak prochází miminko porodními cestami. To mi celkem stačilo ☹ Pak ještě všechny to obrázky nástřihu hráze a ven se deroucí hlavičky miminek v různých knížkách...
@bugee Na maliníkový odvar se chci zeptat svého doktora v úterý. Uvidím, co mi na to řekne - jestli už začít nebo ještě chvíli počkat. Co na to Tvoje paní doktorka?
Jinak já teď poslední týdny piju pořád kopřivový čaj. Ještě nemám výsledky krevních testů, tak si asi podvědomě říkám, co když nemám dost železa (častý problém na konci těhotenství). Dřív jsem ho nikdy nepila, teď mi docela zachutnal, tak si o něj třeba tělo říká. Taky pořád jím mandle...