1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
16. bře 2012

@tina74 Hlavně, aby pak nebylo hnusné léto, abychom mohli venčit kočárky o stošest 😉

tina74
16. bře 2012

@babka @xavera Ahoj holky, co už jste napřed🙂 Na předporodním kurzu nám říkali, že kojící podprsenky je vhodné kupovat cca ve 37. týdnu, ale stejně tak o číslo větší. Já už bych to ráda vyřídila teď, nemám pocit, že by ještě docházelo k nějakým významným změnám. Pak se velikost hlavně změní s nástupem laktace...
Máte pocit, že by se u vás mezi 35. a 37. týdnem po této stránce něco zásadního dělo nebo to už můžu risknout a příští týden (na začátku 36. týdne) nakoupit, abych to měla z krku a mohla dobalit tašku?

babka
16. bře 2012

@tina74 Ahojky, u mě se tedy nedělo nic 🙂 Pořád stejná velikost podprsenky po celé těhotenství, zatím i teď po porodu. Laktace se tedy ještě nerozjela, tak nevím ☹ Zatím mám prsa jen taková těžší a tvrdší, žádný vliv na velikost 😉

tina74
16. bře 2012

@babka Já mám velikost podprsenky sice větší cca o 1,5 - 2 čísla, ale to už je tak minimálně od Vánoc. Od té doby jsem fakt nezaznamenala žádné větší změny... Tak já už raději nakoupím příští týden, abych to pak nedělala ve spěchu nebo nemusela na nákup posílat manžela, kdybych porodila dřív☹ Na předporodním kurzu nám vyprávěli veselou historku, jak manžel nakoupil paní, která porodila dřív, na kojení krajkové prádlo 😀

babka
16. bře 2012

@tina74 No, nevím, co by přinesl manžel, kdybych ho poslala pro kojici podprsenku 😀

xavera
16. bře 2012

@tina74 Koukám do své zapisovací tabulky rozměrů a váhy.13.tt - obvod 90cm, 38.tt - obvod 100cm. Na začátku to jelo rychleji pak už tak nějak rovnoměrně 🙂 Kojící podprsenku jsem koupila košíčky o jedno číslo větší než mám aktuálně, protože se kojením předpokládám zvětší.

werinka1
16. bře 2012

Ahojky, tak jsem tu. Bohužel, žádné dobré zprávy se nekonají. Test je pouze s jednou /. V noci jsem se vzbudila v jednu, pak ve tři a do čtyř jsem čumákovala do tmy. Pak jsem se zvedla a šla jsem udělat test. No a vyšel jak vyšel. Negativní. Ale jsem asi blázen, já mam pořád pocit, že se tam dole něco děje. Prostě si nepřipadam "normálně". Pořád mam takovej pocit plnosti v podbřišku, jsem pořád hladová a zároveň bez chuti, strašně silně vnímam různý pachy a vůně. Jsem holt zralá na Bohnice 😒 Asi falešná březost (jak včera prezentovali v Ordinaci v růžové zahradě 😝 ).

bugee
16. bře 2012

@werinka1 Weri, moc jsi nás nepotěšila, ale neházej ještě utroš do žita, počkej na krev.

pentagras
16. bře 2012

@werinka1 neboj se Werinko, třeba ještě to bude ok, počkala bych jak píše bugee @ na krev a pak se uvidí.Hele mě odvezli s hyperstimulákem do nemocnice tenkrát, test bílej a podle krve jsem byla těhotná, test mi to ukázal až kdoví kdy, to už bylo podle krve víc.Tak vydrž..

pentagras
16. bře 2012

Jinak holky, dens bylo tak nádherně, konečně venku a super procházka, fakt jsem si to po těch měsících ležení konečně užila, jsem ráda že už nemusím jen ležet 🙂

gabulenka
16. bře 2012

@werinka1 ahojky, jak píše bugee, počkej na krev, třeba je ještě brzy 😉
Musím si vám holky postěžovat. Celé dopoledne jsem se snažila dovolat na tu slavnou hematologii. Když už se mi tam podařilo dovolat, tak mi bylo řečeno, ať kvůli objednání volám po 13h. Po 13h mi to opět nikdo nebral, dovolala jsem se asi o půl třetí. Sestra mi řekla, že to mám blbý když jsem těhotná, protože oni mají volný termín až v květnu. Tak jí povídám, že to mi je na nic, když už budu mít po porodě že. Tak leda tam mám jako zkusit dojít jako "akutní" případ a doprošovat se, jestli na ty moje výsledky milostivě někdo koukne. Jo a abych neříkala, že mi to poradila ona. To fakt nesnáším. Tak jsem zkoušela volat na číslo jinam, kam jsem měla jít původně (než doktorka zjistila, že už přejdu do porodky tak abych to měla v jednom areálu špitálu), ale myslet si, že tam ve 3h někdo bude v pátek, byla asi blbost. Takže jen záznamník. Tak přemýšlím, jak to udělat. Pořád se něco musí dít a člověk nemůže být v klidu a pohodě. Ale aspoň jsem měla krásné odpoledne, venku bylo nádherně a babinec se vydařil 😉 Pěkně jsme se s Terezkou nacpaly a dokonce jsem i proti cukrovce zhřešila 😝

bugee
16. bře 2012

@pentagras To je super, že sis konečně užila krásný den na procházce venku 🙂 Zítra má být ještě tepleji 😉

bugee
16. bře 2012

@gabulenka Gabu, to je fakt zlej sen, ty služby v našem zdravotnictví... 😠 Chce to pevný nervy, vytrvat a nenechat se odradit. Snad v pondělí uspěješ a dovoláš se tam, kams měla jít původně. Užij si hezký slunečný víkend a mysli pozitivně, nemá cenu se zbytečně deptat, když to nemůžeš nijak ovlivnit 😉

werinka1
17. bře 2012

ahoj holky, děkuju za útěchu, necham si ještě prostor pro zázrak do pondělka a testovat už nebudu. Můžu se zeptat těch, co mají za sebou nějaký neúspěšný pokus, zda dostaly MS v termínu??

tina74
17. bře 2012

@babka Jak se má Tvoje malá princezna? A jak se daří Tobě?

tina74
17. bře 2012

@gabulenka Ach jo, to je otrava☹ Tak tam v pondělí zkusíš zajít, jestli Ti k tomu něco řeknou?

bugee
17. bře 2012

Holky, tak od půlnoci do šesti do rána kolika jak prase 😖 Jsem totálně vyčerpaná, jak fyzicky, tak psychicky... Mnohem horší než ty předtím, jak je prcek hlavičkou nahoru, prostě je naštosovanej nahoře pod žebrama a ne a ne se otočit jinak. Celou noc kopal a protahoval se a neustále se cpal nahoru do toho žlučníku, bolest už třeba povolovala a on se znova mrsknul a znova se mi to vrátilo... Jsem naprosto zoufalá, protože si vůbec neumím představit, že do toho bych třeba začla rodit... nebo třeba potom - z bolesti a vyčerpání jsem totiž upadala do spánku a dneska jsem úplně KO 😢
Měli jsme naplánovaný krásný výlet na ten dnešní slunečný den a já ho asi proležím v totální depce v posteli...

babka
17. bře 2012

@tina74 Ahojky, princezna se má dobře, vetšinu dne prospí, ale já už jsem občas tak unavená, že už si říkám, že usnu ve stoje. Je to docela náročné - každé tři hodiny krmit, malá mi usíná u lahve, takže to trvá i půl hodiny, než u svoji dávku vypije. Předtím přebalit, potom zkouším odsávat (zaím pořád celkem nic, odsaju sotva pár ml ☹ ), takže na spaní mi toho času z noci moc nezbyde. Navíc malá občas k ránu pláče, takže mě spát nenechá ani tu chvilku. Včera jsme byly ješě u paní doktorky zkontrolovat hodnoty na žloutenku. Máme zvýšené hodnoy rošku od porodnice, ale naštěstí se to nezhoršuje. Takže doufám, že se toho brzo zbavíme. Taky jsem včera poprvé konečně vyáhla kočárek a vyrazila na procházku. Teď chci na chvilku taky, stejně se musíme stavit nakoupit. No nic, musím běžet, ve ři krmíme, ak ať stihneme na chvilku park a ještě ten obchod.

gabulenka
17. bře 2012

@bugee @tina74 díky holky. No buď to zkusím obvolat někde jinde, nebo zavolám té doktorce z porodnice ke které mám jít příští pondělí a domluvím se s ní co s tím. Uvidíme 😉

gabulenka
17. bře 2012

@bugee ta kolika mě moc mrzí, snad už se nebude opakovat ☹ Zkus si odpočinout, uvidíš, že zase bude dobře. Už to dlouho nepotrvá a budeš mít miminko v náručí a bude vše ok 😉
@babka jsem ráda, že se máte dobře, i když podle toho co píšeš je to určitě hodně náročný 😒 A jaká byla první procházka? Musí to být krásný 😉

cuddle
autor
17. bře 2012

@flyaway ahoj, no ani se mi to nechce komentovat, napestovala jsem sliznici pomaci injekci a KET jsem mela domluveny na sobotu a ve ctvrtek jsem dostala informace od sve gynekolozky, kde jsem byla tyden predtim na cytologii, ze tam v laboratori objevili nejaky zanet a je nutne jej prelecit pred vsim dalsim snazenim, po dohode s Texlem jsme KET zrusili, po MS provededu preleceni , ktere tvrva 20 dnu, pak budu znovu brat leky, abych dostala ms a mohla zacit znovu pichat injekce aby mi narostla sliznice a mohl byt KET, takze tak 3 mesice pocitam, uz me to ani nebavi komentovat a rekla bych , ze je to opravdu k zlosti, tolik smuly jako ja snad nemuze mit nikdo.... ☹

flyaway
17. bře 2012

@cuddle No tak to je teda fakt na odstřel 😢 . Ach jo, a kde se ten zánět vzal? Z těch lázní?
Je to teda k zlosti, ale zas na druhou stranu lepší chvíli počkat a pak mít větší šanci na uchycení, než "vyplýtvat" embryjko a vlastně zbytečně, kdyby mu ten zánět měl nějak vadit nebo způsobit nějaké komplikace.
Je to teda pořádnej záhul na nervy a trpělivost 😒 . Cuddli, ještě vydrž, určitě se dočkáš!!! 😉

cuddle
autor
17. bře 2012

@flyaway nevim kde se vzal, nemam zadny komplikace, ani doktorka tam nic nevidela, ale proste na steru byl i ten zanet, takze tak
rozhodla jsem se, ze uz to resit nebudu, dalsi proc a co by resit nebudu, proste to tak asi ma byt a hotovo

pentagras
17. bře 2012

@bugee bugetko, drž se, to zvládneš, musí to být teda hrozný, ale ještě chvilku a bude mimi na světě a bude líp 🙂

bugee
17. bře 2012

@gabulenka @pentagras Holky, díky, už je líp, trochu jsem odpoledne nabrala síly v lese, tak snad bude pár dnů zase klid 😉

bugee
17. bře 2012

@cuddle Cudlinko, Ty máš taky pořád trápení... ☹ Už aby se mince otočila druhou stranou! Držím palce, ať se tak stane co nejdřív.

bugee
17. bře 2012

@babka Máš to fakt náročný! Drž se, ono se to časem určitě zlepší 🙂

gabulenka
17. bře 2012

@cuddle ahojky, teda to je fakt pech. Ale je fakt, že je asi lepší dát se do kupy a zvýšit tím šanci na úspěch, než by to (nechci to ani psát) nemělo vyjít kvůli pitomýmu zánětu. Ale ono to štěstíčko přijde uvidíš a pak budeš na tyto nepříjemnosti jen s úsměvem vzpomínat i když teď je to hodně těžké, věřím. Všechny ti tady určo držíme palce a budeme dál čekat jen dobré zprávy 😉
@bugee fajn, že sis odpočala, určitě bude zase dobře, říkej si, že už to máte za pár 😉
@babka když jsem si tak četla tvůj příspěvek, tak si říkám jak se na tu naši princeznu taky moc těším, ale zároveň se bojím, jestli se o ni budu umět dobře postarat 😒 Bude to takový malinkatý stvořeníčko. Čím dál jsme, tím víc se začínám bát porodu a vůbec všeho 🙂

babka
17. bře 2012

@gabulenka Ale to víš, že to zvládneš 🙂 Já jsem si ješě v porodnici připadala jako největší blbec, měla jsem pocit, že ani nevím, jak o malý svoření vzít do ruky, ale ono to tak nějak jde samo. Samozřejmě si pořád říkám, jesli všechno dělám úplně dobře nebo ne.. Třeba dneska jsem vůbec nevěděla, jak moc malou na tu vycházku ven obléknout. Chtělo by to k ěm díkům nějaký manuál 😀

babka
17. bře 2012

@bugee Určitě, minimálně nebudeme muset tak časo krmit i v noci, až malá trošku vyroste. Teď o víkendu je to paráda, tatínek se stará a já jsem se trošku prospala 🙂 Sice jsem odflákla jedno odsávání, ale ta hodina spánku navc je zázrak 😉