1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
2. dub 2012

@xavera Moc gratuluji ke krásné zdravé holčičce a přeji jí do života jen to nejlepší! 🙂

kuc
2. dub 2012

@xavera Mooc veliká gratulace a jako další sudička přeji Violce zdraví, štěstí, krásu a dlouhý spokojený život.
Tobě hodně zdraví, šťestí už máš, leží vedle tebe v postýlce a hlavně nezapomínej při starostech o Violku také na sebe, protože to tvoje štěstíčko bude ještě moc dlouho potřebovat zdravou, šťastnou a spokojenou maminku. Ještě jednou vše nej nej nej

kuc
2. dub 2012

@pentagras Neboj, vím jak ti asi je , já když tenktrát čekala na příjem tak zrovna rodila jedna naše nepřispůsobivá spoluobčanka a ta tak vyváděla že jsem chtěla jít okamžitě domů, a třeba zrovna ty budeš mít to šťestí a budeš to mít za chilinku a relativně bez bolesti za sebou jako já, moc bych vám to všem přála. A věř že na všechnu bolest a strádání zapomeněš jen co poprvé k sobě přitiskneš ten krásně vonící uzlíček štěstí

pentagras
2. dub 2012

@kuc dík, musím se hodit do pohody, nechala jsem se vystresovat že jsem nemohla spát a ještě jsem dala kilo dolů, fakt hustý, jsem střevo ☹

kuc
2. dub 2012

Přes výkend jsem se dozvěděla že se dvě moje kamarádky staly ve čtvrtek 28. března babičkami, Marušce se v Praze narodil vnouček Hynek a kamarádka Hanka se stala babičkou malé Laury která se narodila v Ostravě, mám z nich velikou radost.

jajinka28
2. dub 2012

@bugee budu ti moc držet pěsti! Každopádně nejduležitější jde, aby byl Jonášek i ty v naprostém pořádku a cokoliv by vás mohlo ohrozit, za to nestojí...vím, že jsi z toho moc smutná, ale bugeenko, za ty dlouhá léta sis už prošla dost velkým trápením, netrap se ještě tím, jestli císař nebo přirozený porod, důležité je, aby Jonáškova cesta na svět byla co nejméně komplikovaná a ty jako maminka jsi byla v pořádku...čeká tě ta nejkrásnější odměna 🙂...
p.s. mně taky hrozí císař, ale musíme myslet na ten nejkrásnější výsledek, který nám přinese 😉

jajinka28
2. dub 2012

@pentagras no chudáku, tak to je teda radost ☹ ...chápu tě, já vůl si přečetla na netu příběh jedné rodičky, popisovala to dost do detailu a byl to teda horor...a to jsem ale seděla v pohodlí domova, kdyby na mě ještě měla dýchat atmosféra porodnice, tak mě rovnou vezou 😒
Upřímně přiznávám, že strach mám a hodně veliký....vždycky jsem si přála, aby byl manžel se mnou, ale poslední dny, jak mi je tak divně a jen hekám, si říkám, jestli vlastně vůbec chci, aby mě viděl v tom nejhorším stavu, zoufalou, protivnou...a nedej Bože hysterickou 🙂
kolik ti vlastně zbývá do porodu? byla jsi na předporodním kurzu?

pentagras
2. dub 2012

@jajinka28 nebyla jsem na předporodním kurzu, protože jsem 3 měsíce ležela abych neporodila a termín mám 30 dubna ale už prej můžu klidně porodit, no, došla jsem až sem, tak doufám že to zvládnu, fakt mě štve že jsem se zrovna včera musela učastnit, byla jsem tak v pohodě ale tak neudělám nic no, jinak k porodu jdu sama ☹

jajinka28
2. dub 2012

@pentagras strach a obavy jsou určitě normální, vždyť vlastně nevíme do čeho jdeme a co nás čeká...jen bobužel ty jsi musela být svědkem něčeho, co by bylo lepší nevidět ☹ ..v tu chvíli, když už je člověk na porodním sále to třeba tak nevnímá, chce to mít za sebou..ale sledovat to z povzdálí.....
nejsi v tom sama, taky mám velký strach a obavy.....a třeba včera večer jsem si i pěkně pobrečela právě kvůli tomu strachu a jestli zvládnu 🙂

bugee
2. dub 2012

@jajinka28 @pentagras Holky, nebojte se, říkejte si, že ta bolest při porodu není proto, že je něco špatně, ale proto, aby se miminko dostalo ven - každá kontrakce ho posouvá do vašeho náručí 🙂 Je to jediná bolest, která pomáhá 🙂 A netrvá věčně, pak přijde ten krásný okamžik, kdy budete mít mimčo na bříšku a všechna ta bolest se přemění v lásku, radost, hrdost a štěstí 🙂 😉 🙂 Zkuste se na to těšit 😉

bugee
2. dub 2012

@pentagras A k tomu Tvému včerejšímu zážitku - jestli si pamatuješ, tak jsem po jedné kolice strávila tři dny na porodním sále, protože jinde nebylo místo (a taky nevěděla, co se mnou bude a jestli nebudu muset porodit...), bylo to děsný, slyšela jsem tam každý den a každou noc křik a řev rodících matek, byla jsem z toho v šoku... ☹ Vůbec jsem na to nebyla připravená. Ale myslím, že je horší, když to posloucháš a koukáš na to jako pozorovatel a v tu chvíli se Tě to ještě netýká (tělo ani mimčo není připravené), ale až to budeš prožívat, tak budeš třeba řvát, aby sis ulevila, budeš vědět, že Ti to pomáhá a soustředit se jenom na to, že za chvíli už budeš mít malou u sebe, a to bude ta největší odměna 🙂 A třeba nakonec i řekneš, že to byl úžasný zážitek 😉

jajinka28
2. dub 2012

@bugee krásně jsi to napsala! 🙂 🙂 já se na jednu stranu těším a na druhou bojím 🙂 což je asi klasika 🙂
ten můj největší strach je z toho, aby to Karolínka zvládla, pořád si říkám, že ona to bude mít mnohem těžší než já 😒 já to nějak vydržím, nic jiného mi stejně nezbude 😀 ..ale naše maličká tu cestu bude mít náročnou....

jajinka28
2. dub 2012

@bugee chtěla jsem se tě ještě zeptat, ty taky jezdíš nakupovat do Globusu do Čakovic, že jo? Dnes se tam chystám a chtěla jsem vzít útokem i tamní lékárnu a dokoupit, co je třeba...nevíš, jestli se tam dají sehnat poporodní vložky? nebo jak se to jmenuje🙂ale to by asi měli mít v každé lékárně, že...takže i tam..

bugee
2. dub 2012

@jajinka28 Karolínka to určitě zvládne 🙂 Když bude vědět, jak se na ni těšíš, tak vyklouzne jako po másle 😉

Jinak já už jsem na sekci psychicky připravená - něco jsem si přečetla během víkendu o té své operaci a zjistila, že to riziko je skutečně neúměrné mému přání... (oproti např. předchozímu císaři je řez v rohu děložním o dost vyšší riziko ruptury dělohy, protože je navíc v tom místě děloha nejtenčí a nejslabší).
Takže teď jen doufám, že mi to naplánují na co nejdřív, že nezačnu rodit spontánně dřív, aby se to nějak nepo...
Včera mi celý večer tvrdla děloha, do toho se přidaly zase bolesti v podbřišku, tak snad se to nebude nijak stupňovat a vydržím alespoň do čtvrtka.

bugee
2. dub 2012

@jajinka28 Jojo, nakupuju tam, ale doporučila bych Ti rozhodně spíš lékárnu v Tescu Letňany, protože ta v Globusu je dost špatně zásobená, i když zrovna ty poporodní vložky by tam rozhodně měli mít... Ale v poslední době jsem právě vždycky jela nejdřív do Globusu, tam pořídila tak půlku věcí (zřejmě se snaží mít v lécích na skladě co nejmíň peněz, ale když Ti na každou druhou položku řeknou, že to musí objednat a že si máš pro to přijít za další dva dny, tak je to teda pěkná pruda, už tam skoro nechodím). V lékárně v Tescu mi zatím nikdy neřekli, že něco nemají, a je tam i ochotnější personál 😉

jajinka28
2. dub 2012

@bugee a říkali ti jestli by sekci prováděli v celkové nebo jen částečné anestezii? Moje kamarádka bude rodit císařem kvůli vysokému tlaku, ale měla by snad mít jen částečnou, takže ji miminko hned přiloží...což je fajn..

jajinka28
2. dub 2012

@bugee super, tak to vezmu útokem lékárnu v Tescu 🙂

bugee
2. dub 2012

@jajinka28 Vždy to nejdřív zkoušejí v částečné (spinální analgezii), protože je to i pro mimčo šetrnější, navíc je právě dřívější kontakt mezi maminkou a mimčem a dřív se dá najet na normální režim (navíc může být u porodu tatínek). Když ale ta částečná nezabere nebo je z jiného důvodu nutné udělat celkovou, tak je pak mimčo přiložené o několik hodin později (až se z dechu matky úplně vytratí stopy po anestetikách, aby to mimču nevadilo, a až je matka schopná na něj reagovat, držet si ho a tak...) a stráví minimálně jeden den na JIP, kde ten kontakt s mimčem není tak častý...

jajinka28
2. dub 2012

@bugee aha...ještě jsem si k tomu nic nezjišťovala, jen mi Dr. při poslední kontrole řekl, že pravděpodobně mi bude doporučena sekce...tak hlavně se vyhnout plné analgezii ☹ to by mi bylo hodně moc líto...
a ještě jeden dotaz, dají se u Apolináře sehnat kojící podprsenky??nejsem si už jistá, jestli jsi o tom tady psala ty nebo někdo jiný...u nějaké té paní u vchodu 🙂

pentagras
2. dub 2012

@jajinka28
@bugee
právě se teším i bojím, ale máš pravdu člověk si musí uvědomit ty hlavní věci, né jen být sobec, taky pro to mimčo je to nepříjemný když ho někdo najednou bere z teplíčka domečku 🙂 tak se od rána snažím uklidnit a dát do pohody 🙂 kvůli malý 🙂

pentagras
2. dub 2012

@bugee jinak ten tvůj zážitek si pamatuju, dcl živě jak jsi to tu psala, taky nic moc,ale jak píšeš člověk se musí tešít a ono to nějak dopadne 🙂 🙂 ven musí .

jajinka28
2. dub 2012

@pentagras měly by jsme se uklidňovat tím, co říkají všechny maminky - porod je fuška, ale hned jak si pochováš to štěstíčko v náručí, hned zapomeneš na veškerou bolest a vyčerpání🙂
Moje ségra rodila 36 hodin, měla fakt šílený porod a když byla Terezka venku, hned mi ségra tu zprávu volala a já ji nevěřila, že je právě po porodu, protože byla úplně v pohodě a byla tak energická, že jsem musela volat švagrovi, jestli je to teda fakt pravda 😀

pentagras
2. dub 2012

@jajinka28 tak to je dobrá, klobouk dolů. taky se uklidnuju furt, kvůli malý, prostě nechi jí ještě stresovat tedka 🙂 jsme fakt posera, to jsem netušila 🙂

bugee
2. dub 2012

@jajinka28 U Apolináře v přízemí vpravo je paní se stánkem, kde seženeš téměř vše za vcelku lidové ceny - i kojící podprsenky (cca 200CZK) - jen si dej pozor, teď s tím břichem se to dost blbě poměřuje, jaká velikost obvodu hrudníku je třeba (břicho splaskne, i když zezačátku ne úplně) a jaké košíčky (prsa zase ještě naberou) 😉 Koupila jsem obyč a jsem připravená si ještě po nějaké době dokoupit jednu pěknou, kterou si budu moct pak už vyzkoušet v reálu 🙂

bugee
2. dub 2012

@xavera Moc na vás myslím, jak se spolu s Violkou sžíváte, a těším se, až nám sem napíšeš víc o porodu, o prvních dnech s ní a přiložíš nějakou fotku té své princezny 🙂 Ať se vám oběma daří a ať vás co nejdřív pustí domů!

jajinka28
2. dub 2012

@bugee super, děkuju moc za info, musím si koupit i dvě noční košile a nechci za to dávat majlant, co se týká těch kojících podprsenek tak to mám stejně, ty dvě stovky mě nebudou tolik bolet a pak si koupím nějakou "pořádnou" 😉

bugee
2. dub 2012

@tina74 Jaks dopadla v poradně? Doufám, že je vše OK 🙂

bugee
2. dub 2012

@111janinka Podle seznamu jsi teď na řadě... 12 dní do TP, to je paráda 😉 Kde budeš rodit? A chodíš už do porodnice na monitor nebo si Tě ještě nechává Tvůj doktor? A jak se těšíš?

bugee
2. dub 2012

No a já jsem taky někde něco chytla - pěkně se mi rozjela bolest v krku 😒 Jdu udělat zábal a čajovat.

gabulenka
2. dub 2012

@xavera moc a moc gratuluju maminko, ať Vám Violka dělá jen samou radost 🙂 🙂 🙂