1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

kuc
4. dub 2012

Gabulenko, moc gratuluji k princezničce je to takový drobínek maličký ale to dozajista brzy doženete, hlavně že jste po tom všem zdraví. Maličké přeji zdraví, štěstí, lásku a vše co si lze jen přát a tobě hlavně pevné zdraví a silné nervy a jak už jsem psala i xaveře hlavně nezapomínej i na sebe ať si pro dcerušku plná síly a pohody.

pentagras
5. dub 2012

Ahoj holky, dnes je tak hnusný počasí, zrovna když jdu do poradny, njn, jdu odpo, tak snad se to nějak probere 🙂

jajinka28
5. dub 2012

AHoj holky,
tak jsem včera opět celý den strávila běháním po doktorech. Karolínka už je prý připravena na startovní čáře, takže porod může nastat prý kdykoliv 😒 kéž by vydržela alespoň do začátku května, nevím, kde mi teď hlava stojí kvůli tomu stěhování ☹ no, každopádně jsem včera ještě rychle pořídila potřebné věci do porodnice a dnes sbalím tašku, ať je nachystaná...
moje kardioložka řešila porod, zatím tedy není jasné, jestli budu rodit přirozeně nebo sekce, každopádně pokud sekce, tak jen v celkové analgezii 😒
Koukám, že @gabulenka už má porod za sebou🙂a to jsem si říkala, že jsme spolu v tabulce až na konci seznamu s termínem proodu 🙂
Chtěla jsem se zeptat, jaký jste koupily teploměr pro miminko?někdo mi říkal, že má nějaký ušní nebo čelní, někdo zas obyčejný...

jajinka28
5. dub 2012

@gabulenka Obrovská gratulace gabulenko, přeji Terince jen to nej nej nej, hlavně pevné zdravíčko a na nové cestě životem co nejméně překážek a jen spoustu štěstí, lásky a dobrých lidí a upřímných přátel! 🙂

jajinka28
5. dub 2012

@pentagras já každoročně peču beránka z tvarohového těsta, není tak suchý a je hned snědený 😀

jajinka28
5. dub 2012

@xavera už se moooooc těšíme, až budete doma a hlavně na fotečky princezny Violky 🙂 to je kojení je asi věda 😒 tak držím pěsti, ať je co nejdřív mlíčka habaděj a Violka pěkně papá 🙂 😉

jajinka28
5. dub 2012

@bugee ahoj bugee, tak jak jsi dopadla na kontrole??
S tím "zkrášlováním" tam dole, to mi povídej, funím u toho jako lokomotiva, nadávám jak zedník a hlavně ten výsledek??to je mazec, chudák doktor 😀

jajinka28
5. dub 2012

@tina74 ahoj Tinko, ty máš předporodní kurz taky v Podolí, viď? nás čeká zítra první hodina a já se při objednávání zapomněla zeptat, jak je to s placením, musela jsi to zaplatit nějak předem nebo přímo v ten den na místě?jsem se na to zapomněla zeptat 😖

hp
5. dub 2012

@xavera Ahojky mamino, kamarádka na to byla s kojením stejně.Rozkojila se až 7 den doma a prý je velmi dobrý koj.čaj od lerosu a taky trocha černého piva.Vím, že to se nosí i do porodnic.Jen, jak si ejí Vaneska zvykla pít z lahvičky, tak odsává z prsu a dává z lahve, ale co hlavně, že se to rojelo.Tak krásný návrat domůůůůůů 😀

jajinka28
5. dub 2012

@hp jojo, čaj na kojení mi taky kamarádky říkaly, ať si vezmu do porodnice a hned co to půjde ho mám začít pít..

pentagras
5. dub 2012

@jajinka28 ahojky, tak jsem na tebe myslela že jses včera neozvala, jinak to máš fajn, já jdu dnes na poradnu, odpo, jo a ten recept dáš???A máš velkou nebo malou formu??

jajinka28
5. dub 2012

@pentagras přijela jsem domů až v osum večer, protože Dr. chtěl, abych ještě právě zašla k té kardioložce a ta měla volno až v šest večer, tak jsem den strávila v Praze a domů přijela úplně ušmajdaná 🙂
Tak dej pak vědět, jak jsi dopadla🙂
Recept dám, formu mám spíš teda menší 😒 jestli máš velkou, tak to bude určitě málo...
1/4 kg tvarohu
1/4 kg hery
220g cukr krystal
3 celá vejce
1 vanilková cukr
- tohle všechno utřít, pak postupně přisypávat 30dkg polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva a trochu citronové kůry
-péct při cca 180-200 stupních

pentagras
5. dub 2012

@jajinka28 kuju 🙂 . jinak já koupila v lékárně teploměr pro děti digitální s ohebnou špičkou, ten čelní/ušní mi všichni rozmluvili 🙂 jdu dnes až odpoledne, tak taky tady budu až večer 🙂

tina74
5. dub 2012

@jajinka28 Ahoj, my už jsme na kurzu byli na začátku února. Než jsme tam šli, na pokladně jsme zaplatili jak kurz, tak otce u porodu. To jsme ani nevěděli, že to za necelý měsíc pořádně zdraží. V pondělí jsem se ptala a nemusíme to naštěstí doplácet. To potvrzení si pak hlavně schovej - budou ho chtít vidět jak na kurzu, tak později na porodním sále.

jajinka28
5. dub 2012

@tina74 děkuju moc za info, takže když to zaplatím zítra ráno před kurzem, mělo by to být ok..já se právě dnes lekla, jestli se to nemusí platit nějak dřív dopředu..
Japak ty se cítíš?

bugee
5. dub 2012

Ahoj holky, hnusný den, jen co je pravda... Zima, prší... jediný, co snad láká, je zalézt pod peřinku a číst si 😉
Jinak jsem zpět od Apolináře, vstávali jsme v 5h a strávili jsme tam s manželem 4 hodiny 😠 - nejdřív monitor, pak poradna, na poradně se doktorce monitor nelíbil, protože malý uprostřed usnul (bodejť by ne, když bylo v tý místnosti asi 35 stupňů a já měla tlak 90/50 😉)... Pak si procházela ty moje operační protokoly a konzultovala je s dalšími doktory - závěr jasný: plánovaná sekce! U Apolináře je nedělají dřív než po ukončeném 39tt, co nejblíž datu plánovaného TP, takže jsme moc na výběr neměli, ale nakonec jdeme 16.4. v 7h15 na příjem (pokud se porod nespustí sám dřív, ale to moc nevypadá - jsem uzavřená, čípek drží) a pokusíme se to provést ve spinální analgezii... Byla jsem hned u anestezioložky pro vypsání nějakých dokumentů, pak zpět v poradně, poslala mě znovu na monitor (musela jsem sníst dort a napít se sladkého čaje, aby se prcek probral), ten už byl v pořádku. Pak jsme ještě zvládli odevzdat papíry matrikářce a zpět do poradny, kde mi dali nějaké prášky a instrukce před sekcí...Takže tak.
Manželovi se to úplně přesně trefilo do naplánované dovolené, pak plynule naváže 9 dny ošetřování člena rodiny, takže aspoň něco pozitivního - nemusí být v nervech, kdy co bude (pokud se něco nezačne dít dřív, což ale není pravděpodobné).
A příští týden ještě poslední díl předporodního kurzu, ve čtvrtek poradna s monitorem, no a další pondělí se jde na věc 🙂 Alespoň teď vím, že je to nejpozději toho šestnáctého za mnou 🙂 a že ještě stihnu přezout pneu 😉 a podepsat 11.4. u notáře převod bytu do OV 🙂

bugee
5. dub 2012

Jo, a ta doktorka byla dnes úplně úžasná - vše vysvětlila, věnovala mi spoustu času, prostudovala všechny papíry, probrala všechna rizika s dalšími kolegy a byla milá, při vnitřní kontrole vysoce ohleduplná (tentokrát mě vůbec nic nebolí) a zodpověděla trpělivě všechny naše dotazy (a že jich manžel měl...) 🙂 🙂 🙂 Na to, kolik měla lidí v čekárně, vážně smekám!

bugee
5. dub 2012

@hp Tys měla původně taky TP 16.4., že? Změnila sis ho v profilu, protože ho změnili doktoři? Nebo jsem to do té naší tabulky popletla já?

bugee
5. dub 2012

@jajinka28 No, já beránka péct nebudu - mě už se v bříšku pomalu ale jistě dopéká 😀 😀 😀

tina74
5. dub 2012

@jajinka28 Opravdu stačí těsně předtím. A myslím, že tam berou i platební karty. Jen tam jdi trošku s předstihem, může tam být fronta...
Já se cítím celkem dobře, jen jsem mnohem unavenější než před pár týdny. Ale na to, že jsem v polovině 38. týdne, to není vůbec zlé.🙂 Myslela jsem, že už mnohem dřív budu naprosto nemohoucí, ne-li hospitalizovaná a přitom ještě normárně funguju. Dnes jsem dokonce jela ke svému kadeřníkovi do centra vlakem a tramvají a pak jsem toho v centru i dost nachodila. Je fajn mít nějaký pohyb. Jinak teď v těhotenství většinou jezdím autem, ale poslední dobou už mám pocit, že mám myšlenky jinde a MHD je pro mě bezpečnější...

jajinka28
5. dub 2012

@bugee Ahoj bugee, tak termín je jasný, je skvělé, že doktorka ti věnovala dostatek času a vše podrobně probrala a vysvětlila, určitě ti to přineslo trochu klidu do duše 🙂
Tak si můžeš v klidu vše dochystat, připravit, zařídit a pak už tu budeš celá jen pro Jonáška 😉

bugee
5. dub 2012

@jajinka28 A né, že nás předběhneš po @gabulence i Ty!!! 😠 Koukej říct Karolínce, že se má chystat až v květnu 😉 Zkus víc odpočívat, ať se malá ještě chvíli drží maminky, teď o nic nepřijde, stejně je hnusně... a květen bude krásný měsíc plný jarních vůní a lásky 😉

jajinka28
5. dub 2012

@bugee však jsem už pěkně zvědavá, jestli to bude mírný beránek a nebo tvrdohlavý beran 😀 😀

tina74
5. dub 2012

@bugee Ahoj, tak to všechno zní velice povzbudivě. 🙂 A nejpozději za 11 dní bude Jonášek na světě!🙂 Hurá!🙂
Jen vůbec nechápu, že Ti nikdo neřekl dřív, že nemůžeš rodit přirozeně. Na to Tě přece měli hlavně upozornit po té samotné operaci, ne? Anebo nejpozději teď během těhotenství. To je fakt zvláštní...
Mně se teď v poradně taky paní doktorka ptala, jestli nemám indikaci na císařský řez kvůli té resekci subsepta, ale o ničem nevím a myslím, že je to dost nepravděpodobné, když mám dělohu jako takovou v podstatě intaktní, jen ta zatracená přepážka byla kvalitně odstraněna. V podstatě byl závěr takový, že teď mám normální zdravou dělohu. Ale i tak mě ta otázka trošku (ale fakt jen malilinko) nahlodala. Snad se taky nedozvím nějaké překvapení na poslední chvíli...

jajinka28
5. dub 2012

@tina74 takže kadeřníka jsi stihla 😀 já byla minulý týden a vzala jsem to celkem radikálně, každý mi říká, že budu ráda, když si v poledne stihnu vyčistit zuby, natož si dělat ještě nějakou parádu na hlavě 😀
Taky jsem teď unavenější, v noci teda skoro vůbec nespím, protože to má zrovna naše dítko nejvíc práce 😒 asi jak pořád doma mluvíme o tom stěhování, tak mám pocit, že naše princezna už se stěhováním začala, třeba dnes v noci mi určitě přestěhovala levý vaječník pod pravá žebra 😀 😀 asi to bere holka z gruntu a zodpovědně 😀 pěkně to její řádění bolí a v noci si to užívám nejvíc ☹
já už autem moc nejezdím, nějak se bojím, kdyby do mě někdo vrazil, že by bříško dostalo pěknou ránu od volantu..takže buď řídí manžel nebo taky jezdím MHD..včera bylo krásně, tak jsem skoro celý den protrajdala po Praze a bylo to moc fajn..dokonce jsem se přistihla, jak okukuju, kde jsou dětská hřiště a dětské koutky, kde jsou v obchoďáku místnosti třeba pro přebalování a celý den jsem si lámala hlavu nad tím, jak to budu dělat, až mě chytne potřeba na WC třeba v Palladiu, kde jsem hodně často a jak to udělám s kočárkem 😀 😀 😕

jajinka28
5. dub 2012

@bugee bugeenko věř mi, že si nepřeju nic jiného,než aby Karolínka vydržela do května 🙂 páč fakt mám hrůzu z toho stěhování a při představě, že bych si třeba za týden měla malou přivézt sem domů a za týden začít balit věci a stěhovat, do toho rozbouřené hormony, chaos kolem péče o miminko... tak na mě jdou mdloby ☹ ..takže "chca nechca" prostě musí vydržet 🙂 jinak mě z toho mrskne 😀 😀

bugee
5. dub 2012

@tina74 No, paní doktorka mi řekla, že se to stalo proto, že jsem u nich ležela s něčím jiným (koliky a játra), což přepečlivě hlídali, ale na předchozí chorobopis jako takový, jak si mě předávali, se už nikdo nepodíval a nikdo si toho nevšiml (taky jsem se dnes podivila, jak je to možné, když tato operace je uvedena v těhu průkazce na první stránce hned 2x!!!!! a pak jsem to ještě diktovala do karty na příjmu). V každém případě je dobře, že si toho tedy vůbec někdo všiml... jinak bychom měli s Jonáškem zaděláno na pěkný průšvih... 😒

tina74
5. dub 2012

@jajinka28 No já jsem si oproti původnímu odhodlání v podstatě nechala (po více než půl roce) jen ostříhat konečky. Bylo mi těch vlasů zase líto. Uvidíme, jak to s nimi bude vypadat po porodu. Třeba mi začnou padat a budu se muset ostříhat opravdu radikálně.
Já jsem teď poslední dvě noci spala sama v pokojíčku. Jednak je mi už líto manžela, jak ho pořád budím tím, jak nemůžu hodinu až dvě usnout, pořád se převaluju z boku na boku a alespoň 5x jdu na záchod. Jednak jsem chtěla vyzkoušet tu svoji novou postel a matraci. Byla jsem velice příjemně překvapená, protože matrace je sice o hodně pevnější než ta naše v ložnici (nebyla jsem si jistá, jestli není až moc pevná), ale přitom vůbec není nepohodlná, a když na ní ležím, miminko mě dokonce nechá spát i na pravém boku, což je velká výhra! I tak jsem ale hodně unavená. Když jsem se vrátila domů, musela jsem si na chvíli lehnout, než jsem byla schopná cokoli dalšího dělat. Teď už mě zase vzpamatovalo malé kafe. Mám vypočítáno, že můžu 3 lžičky instantního. Ráno si dávám dvě a ve vyjímečných případech ještě využiju tu jednu odpoledne.

tina74
5. dub 2012

@bugee To, že Ti to u Apolináře řekli, až když začali řešit samotný porod, bych ještě chápala. Připadá mi ale do nebe volající, že Tě na to neupozornili tam, kde Tě operovali, popř. to vůbec neřešila Tvoje gynekoložka☹

tina74
5. dub 2012

@bugee Každopádně je dobře, že budeš rodit v kvalitní porodnici, kde to pohlídají🙂 Císařský řez sice není nic, co by člověk rád a dobrovolně podstupoval, ale tady přínos jednoznačně převažuje nad riziky....