1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
23. únor 2013

@werinka1 to je tak akorát 🙂

werinka1
24. únor 2013

Holky začínam být straaaaaašně nervózní. Včera žádnej kopaneček, dneska zatím taky nic ☹ ☹ ☹ Mam jít na KO ve středu, takže tam naběhnu hned zítra, ale do té doby se asi zbláznim!!!!!!!

pentagras
24. únor 2013

@werinka1 ahoj, jdi hned, máš na to právo, v nemocnici tě prohlídnou, opravdu jdi, vkolikátom jsi???

werinka1
24. únor 2013

@pentagras "Teprve" v 19 týdnu. Ostatní holky mi psaly, že je to normální, teprv je začínam cítit. Vlastně od minulé soboty. Nejsou to žádné extra kopance, ale spíš takové ťukání. Nechci zbytečně plašit a vypadat jak hysterka 😒

pentagras
24. únor 2013

aha, no tak to jo, tak to nevím jak to chodí takhle brzo.

werinka1
24. únor 2013

@pentagras Už je trošku cítim. Lehla jsem si hodně na bok, chtělo se mi spát, tak jsem si šla odpočitnout a začaly trošku kopkat. Zatím je to jen takové lehké žďuchání, ale už jsem je začala cítit před týdnem a proto mi to teď vyděsilo. Necítila jsem ani ťuknutí.
Jinak jsem ráda, že tě po dlouhé době potkávám. Trošku jsem tuhle diskusi na čas "opustila" jelikož holky už řešily přeci jen jiné radosti i starosti. A tebe jsem nikde dlouho nezahlédla. Jak se daří? Dočetla jsem se o Valentýnce....Moc mi to mrzí, ale nechci otevírat staré rány. Určitě bojujete dál viď? Věřím, že je všechno na nejlepší cestě..... 🙂

pentagras
24. únor 2013

@werinka1 jj, také sem nechodím, jen kouknout, uvidíme co bude dál.....Zatím se měj krásně a at je vše okej.

gabulenka
26. únor 2013

@werinka1 my jsme za sekci neplatili nic. Ale nebyla plánovaná, takže nevím, jak to je. Rodila sem přirozeně a pak najednou šup a na sál 🙂

werinka1
27. únor 2013

@gabulenka Tak já si myslela, že k neplánovanému císaři partnera nepustí 😕 Ségry manžel tam nesměl, ale je to už 7 let, možná že se to taky už změnilo.

gabulenka
27. únor 2013

@werinka1 já ti nevím, to bylo celý takový rychlý 🙂 Mě odvezli z por.boxu na sál a manželovi řekli, ať tam počká. A jak mě chystali na sále tak sem se zeptala anesteziologa (průběžně si se mnou povídal), jestli by nemohl přijít manžel, že ho tam nechali a nikdo mu nic neřekl 🙂 No a on se mě ptal, jestli tam manžel chce být a já že asi jo, když s náma byl doteď. Tak pak tam volal na sestry, ať přivedou tatínka. A pak no kde je ten tatínek 🙂 A do toho primář taky kde je, že už musíme začít a oni že už jde, navlíkali ho do toho munduru. Celou dobu jsme se na sebe dívali, do toho anesteziolog něco říkal. Pak najednou malá zakřičela, přišlo mi to v tu chvíli nečekaný a rychlý a oba jsme se rozplakali 🙂 Ale všechno to mám takový jakoby tak trochu v mlze jak jsem byla pod epidurálem, unavená atd. Když tak nad tím přemýšlím tak se taky divím, že tam mohl být 😀

werinka1
28. únor 2013

@gabulenka Tak určitě to muselo bejt krásný když u toho mohl být. Já doufam, že nám to taky vyjde. 🙂

gabulenka
28. únor 2013

@werinka1 jo to bylo 🙂 hodně silný zážitek 🙂 Ale dodnes říkám manželovi, že si malou užil víc než já 🙂 Jsem moc ráda, že tam byl a malá nebyla po narození "sama". Teď jsem koukala na seriál Čtyři v tom a zaujalo mě, že je možný, aby si dal tatínek miminko na hruď na holé tělo, když maminka nemůže. Ale nevím, jestli je to běžná praxe 🙂

bugee
4. bře 2013

Děvčátka moje, jak se všechny máte? Dětičky vás plně zaměstnávají, co? Zbývá vám nějaký čas na sebe? A jaké pokroky jste u těch svých radostí zase zaznamenali?
Jonáš udělal pár drobných pokroků - pomáhá mámě uklízet hračky do krabice, stoupá si bez držení v prostoru a tleská si, jak je šikovný 🙂 Včera ho poprvé zaujala interaktivní knížka - "Mlsná myška" - musela jsem mu jí číst a ukazovat obrázky asi desetkrát za sebou a když jsem přestala, tak se rozplakal... Potom ji nosil i tátovi 😉 Budeme muset takových knížek nakoupit víc, abychom se z toho nezbláznili 😉
Jinak snědl celé první domácí jídlo, které jsem mu včera dělala (brambor, mrkev, kukuřice, hrášek a šunka) a ještě u toho nahlas mlaskal a smál se - úplně mě to dojalo, to u těch kupovaných příkrmů nedělal 🙂

werinka1
5. bře 2013

Ahojky, jdu vám sem poreferovat jak nám dopadla dnešní kontrola. Tak holčičky jsou potvrzené na 200% a dneska byly do sebe pěkně zamotané. Ale pan doktor je šikovnej, zkontroloval srdíčka, močový měchýř a ještě nějaké orgány, už přesně nevím. Prý to vypadá, že je všechno v pořádku. Měl radost, že prospívají stejně a zatím si tedy výživu nekradou. Mají 330g a 339g. A zhruba 25 cm. Úplně nechápem, kde tam jsou chuděry složený 😕 Máme zase nějaký obrázek, tak ho dodatečně vložím. Ale pan doktor měl co dělat, aby se povedlo je vyfotit 🙂 15:3. nás čeká vyšetření srdíček a od 26.3. budem jezdit do rizikové poradny do fakultky. Jsem ráda, že budem víc hlídaný, muj dr. tomu popravdě moc nedá....Holky už o sobě dávají víc vědět, pěkně do mě žďuchaj a je to prostě uklidňující pocit a hlavně strašně krásnej 😵 Jo a zítra jdu vypít nějakej ten sladkej blevajz, to sem zvědavá.

bugee
5. bře 2013

@werinka1 Bezva zprávy - pohlaď za nás obě holčičky a zítra se drž - není to tak hrozný, jen vážně nechutně sladký... Ale to je jen taková malá třešínka z toho, co člověka čeká 😉 Užívej si pohyby a ať je dál vše tak v pohodě jako dosud! 🙂

werinka1
5. bře 2013

@bugee Moc děkuju 😵

tina74
6. bře 2013

@bugee To jste šikulky - s myškou i vařením🙂

xavera
6. bře 2013

@bugee jojo, knížečky, taky máme moc rádi. Postupně už jich máme asi 15. Už jsou dost olezlý a některý už jsem musela řádně poslepovat. Líbí se moc a umíme už spoustu zvířátek ukázat prstíčkem, některá i doprovázíme zvukově - hlavně haf haf 🙂 ( to je teda skoro na všechny zvířátka - v zoo jsme štěkali i na sovu 🙂 ) začla jsem ukazovat také posunky a jde to pěkně - Violka umí lva, tygra, ježka, motýlka, dnes jsme to rozšířili o čápa . Je to zábava

babka
9. bře 2013

@xavera
@bugee jj, knížky jsou u nás teď taky na programu pořád a baf je označení všeho od pejska až po žirafu 😀

babka
9. bře 2013

@werinka1 To je krásné, samé dobré zprávy. Zdravíme princezničky do bříška, ať se jim dobře daří 🙂

xavera
9. bře 2013

@babka haha - baf. Tak to my máme štěkání hab 🙂

werinka1
9. bře 2013

@babka Děkuji, pozdrav vyřídím 😉

tina74
9. bře 2013

Holky, u nás o knížky momentálně není zájem. Malý na ně nemá čas, má samou důležitou práci - např. odmontovává úchytky od zásuvek 😀 😀 😀 Dnes jsem si s ním zrovna chtěla zase hrát na různá zvířatka a díval se na mě jako na blázna - co ho mám co zdržovat od práce takovými nesmysly 😀 😀 😀 Tak snad ho to po čase zase začne bavit...
@xavera A jak si ta jednotlivá zvířátka ukazujete? To si něco vymýšlíš nebo podle nějaké knížky?

xavera
9. bře 2013

@tina74 jo, vymýšlím...že ježeček dělá píchy píchy ...a píchám se ukazováčkama do břicha. že čáp dělá klapy klap a plácám nataženýma rukama o sebe jednou shora dolů o druhou, že tygr má drápy - zatnu jakoby drápy obou rukou, lev dělá uááá a zvednu ruce a podobně...prostě co mě napadne. Prakticky vše se naučila hned. Ryba dělá ...otvírám a zavírám pusu naprázdno, králíček krčí nos - to tak srandovně funíme. Vidí teletubbies - hopká tam králík a už funí. 🙂 motýlek - to zas máváme jednou rukou prsty ze strany na stranu. Had jen syčím - ale to jí jde. No jinak teď pracujeme na slonovi - to je těžký ukázat ten chobot 🙂

tina74
9. bře 2013

@xavera Tak to jste šikulky🙂 My jsme doteď zkoušeli jen obrázky a zvuky - to ho moc bavilo. Tak snad ho za chvíli zase omrzí ty montérské činnosti a nějak pokročíme se zvířátky... 😉

xavera
10. bře 2013

@tina74 no já právě zjistila, že Violka ty zvuky nedělá a umí jenom štěkat, tak mě napadlo ukazovat a to jde super 😀 ...dneska ráno jsme to rozšíříli o šneka - chytla se hned , je vidět že jí to baví 🙂

tina74
10. bře 2013

@xavera On zvuky taky nedělal, ale alespoň ho bavilo sledovat mě. Momentálně si raději dělá svoje věci. Pádí po celém domě a montuje. Tak já to taky zkusím s těmi pohyby, až to půjde. A jak děláte šneka? To seš fakt moc šikovná, jak to hezky vymýšlíš. Já jsem se dívala nedávno na jakési internetové stránky o znakování miminek a spousta věcí mi tam připadala ne zrovna přirozených. To co píšeš je ale super🙂

werinka1
17. bře 2013

Ahojky, tak máme po kontrole srdíček a pan doktor byl spokojený. My ještě více 🙂

Holky vy už máte určitě zkušenost s chůvičkami. Poradíte? Určitě nepotřebujem video, postačí nám zvukový přenos, ale bydlíme v RD, takže budu chtít holky dát třeba ven na zahradu.....tudíž aby měla dosah. Předem díky za tipy 🙂

babka
17. bře 2013

@werinka1 Tak to je prima 🙂 Dobré zprávy!
Co se týče chůviček, tak my máme tyhle http://chuvicky.heureka.cz/elektronicka-detska-... , švagrová tyto http://chuvicky.heureka.cz/philips-avent-scd525... a spokojenost velká. Zatím se nám nestalo, že by někam "nedosáhly" 🙂 My tedy bydlíme v bytě, ale švagrová má obrovský dům a my jsme testovali i u našich v domečku a nikdy žádný problém. Za nás můžu doporučit.

werinka1
17. bře 2013

@babka Děkuju, trošku jsem tady na koníkovi lovila info a zatím nejvíc těch pozitivních reakcí bylo na philips avent, takže stojí zřejmě za úvahu. 🙂