1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
2. říj 2011

@bugee To je zvláštní, teď jsem někde našla i informaci, že 1. trimestr končí až 13. týdnem. To by mě vůbec nenapadlo, že v tom není jasno☹ Můj pan doktor ale pořád říká v různých souvislostech "až po 12 týdnu", takže asi bude zlomový. U Utrogestanu jsem si jistá, že mi říkali na gynekologii i v CARu, že se bere do 12. týdne. Teď jsem ještě taky našla "poučení po odběru vajíček", kde ve vztahu k Utrogestanu/Duphastonu píšou: "Léky budete užívat do gravitestu a při pozitivním výsledku testu budete v léčbě pokračovat až do 10-12. týdne těhotenství." Já jsem se pana doktora při poslední kontrole zapomněla zeptat, jak jej mám vysazovat, ale před pár dny jsem byla na odběru krve a nechat si ukončit neschopenku, tak jsem se s ním krátce viděla a řekl mi to, co jsem psala výše.

bugee
2. říj 2011

@tina74 To jsem z toho úplně zmatená... 😒 Ke své doktorce na kontrolu jdu 12+2, a do té doby mám ještě normální dávkování 2-2-2 ☹ A dneska mě ke všemu děsně bolí hlava - nevím, jestli je to předzvěst té radikální změny počasí, co má přijít, ale poslední dva měsíce jsem na to děsně citlivá a vždycky mě třeští hlava...
A chuť na okurky a utopence jsem měla v cca 8.tt asi dva dny - manžel mi kvůli tomu naložil těch utopenců dvě třílitrovky - dodneška jsou v lednici 🙂 Teď pro změnu jedu sladký... Chudák manžel, moc se mu povedly 😒

Dobrou, doufám, že bude všem líp!

janijacek
2. říj 2011

@bugee Dobrou, bugee

janijacek
2. říj 2011

Je tu jeste nekdo? 🙂

janijacek
2. říj 2011

@bugee Ja jsem rozhodnuta, ze na amniocentezu pujdu take jedine, kdyz vyjde spatne screening...zaprvy by to ohrozilo prcka a za druhy si nedovedu predstavit, ze by mi ted nekdo pical do bricha... 😨

janijacek
2. říj 2011

Cuddle, Werinko, Flyaway a Kive, tak hara do toho, budu drzet pesti!!! 😉

janijacek
2. říj 2011

Tak jsem tu jako tradicne sama 😅 tak dobrou vsem 😉

cuddle
autor
3. říj 2011

holky ahoj, ctu to sporadicky, ale ctu, jinak dnes ultrazvuk a sliznice ma 7mm, jsem 26 dni od revize, doktor rika, ze by mela ms dorazit do tydne, a kdyz nedorazi za 10 dnu mam prijit znovu, tak to jsem fakt zvedava...
@janijacek diky

kuc
3. říj 2011

Zdravím, děvčátka nakukuji do Vaší diskuse a raduji se s vámi z vašich úspěchů a smutním s těmi co se nedaří, ale sluníčko vyjde jednou pro všechny. Připomínáte mi dobu kdy já byla plna euforie že se konečně zadařilo, ale i plna strachu aby bylo vše v pořádku, co já bych tenkrát dala za koníka kde bych se mohla se svými radostmi i strachy s někým podělit. Chtěla bych napsat něco k amniocentéze ,před těmi 12lety mi ji navrhli coby těhulce starší 35 let také riziko mi vypočítali vzhledem k věku 7 promile, screening dopadl dobře,
a jelikož riziko potratu při am. je zhruba 1% nechěla jsem riskovat a nikam nešla. Samozdřejmě jsem týden který jsem měla na rozmyšlenou probrečela ,nevěděla jsem ci si počít, ale potom jsem si řekla že příjmu dítě ať je v pořádku nebo ne a miluji ho úž nyní ,a tak bych ani proto že je trochu jiné nedokázala jeho existenci ukončit. Navíc mi v tom pomohla paní doktorka z genetiky, když jsem se ptala na její názor , tak mi řekla že poradit mi tak nabo tak nemůže, ale že moje těhotenství je vzácný dar a tak se mám k němu chovat. Rozhodnutí je samozdřejmě na Vás, nikdo Vás nemůže soudit ,jen vy musíte vědět co by jste v tom horším případě zvládli a co ne. Já osobně věřím že máte u sebe jen krásná a zdravá miminka a na jaře budete šťastnými maminkami. Držím Vám všem palce a přeji krásné těhulkování.

jajinka28
3. říj 2011

@kuc nádherně napsané, upřímně a od srdce...děkujeme 🙂

jajinka28
3. říj 2011

@janijacek no ahojík, já tě tady nikdy nechytnu, páč večer beru Utrouš a pak až do rána nevím o světě🙂
jinak ti je dobře??🙂 dnes jsi mě pěkně zblbla, jak máš pod jménem "snaží se", tak už se nám mamino uprav 🙂

jajinka28
3. říj 2011

@tina74
@bugee holky já už jsem z toho Utroše pěkně hotová ☹ jak ho vezmu, tak jsem jak zfackovaná, už mi taky leze i ušima ☹ pokud se bere do konce trimestru, tak to mám ještě na dlouho..řekla bych, že právě i ty moje nevolnosti se mi zhoršují tak cca půl hoďky po tom co ho vemu...tajně jsem doufala, že mi ho příští středu už dávat nebudou...no, tak to si s kámošem utroušem ještě užiju 🙂

jajinka28
3. říj 2011

Krásný den Vám všem sluníčka🙂

bugee
3. říj 2011

Ahoj děvčátka, tak nás čeká asi pár posledních slunečních paprsků, co?

@jajinka28 Krásnej prďolka 🙂

@janijacek Nezlob se, ale po desátý večer po utroši mám už též většinou půlnoc ☹

bugee
3. říj 2011

@cuddle Držím palečky, ať mrška dorazí co nejdřív!

xavera
3. říj 2011

@jajinka28
@bugee
@tina74
ahoj holky, jestli mohu přispět i já se s vými rozumy, tak 1.trim končí 13+2. (Tak mi dochází, že to jsem měla včera 🙂 takže dnes jsme první den ve 2.trimu !! ) No nic, je to jednoduché...těhotenství trvá 40 týdnů, tak si to vydělte 3mi 🙂 Jinak ten 12,.týden je asi opravdu zlomový..také mi stále říkali to a to až po 12.týdnu...plavání, cvičení, utroš apod.
Jinak já ho začla snižovat po screeningovém ultrazvuku, zeptala jsem se tam na to doktorky a ona řekla že můžu, ale opatrně pomalu a pozvolna, jinak by to byl pro organismus šok. Tak jsem 3 dny snížila dávku na 1-0-1, pak 3 dny 1-0-0. A teď už jsem týden zcela bez 😀 holky, hned je mi líp, od té doby jsem nezvracela ani jednou, přestože jsem notně nachcípaná, cítím se skvěle - mlha jakoby se rozestoupila a já se opět po 3měsících cítím ve své kůži. I když je to vážně přes to mé nachlazení a zvýšenou teplotu paradoxní 😀
ale věřte, těšte se, až s tím skoncujete, bude to skvělý pocit !

bugee
3. říj 2011

@xavera Díky, číst tyto řádky je povzbuzující 🙂 Doufám, že tyto dva týdny překonám bez dalších obtíží a už se fakt moc moc moc těším 🙂

xavera
3. říj 2011

@bugee taky jsem si posledních 14 dní braní toho hnusu počítala a modlila se ať už je konec. Ještě další rozdíl pozoruju. Po celý čas jeho braní jsem trpěla nespavostí...vždy ve dvě v noci vzhůru a do rána jsem nemohla zabrat. Teď už týden konečně opět spím normálně - sice se vzbudím tak 3x za noc že musím na malou, ale zase krásně zaberu a spím dál 🙂

bugee
3. říj 2011

@xavera To je super, jak to spaní tak ty nevolnosti, že jsou pryč... užila sis toho fakt dost, zasloužíš si to konečně začít užívat 🙂 Ještě aby opadla ta teplota a zmizlo nachlazení...

tina74
3. říj 2011

@xavera Já jsem právě vždycky všude četla, že trimestry jsou různě dlouhé, takže se délka těhotenství nedá jednoduše vydělit 3 🙂 Ale nejspíš na to opravdu není jednotný názor. Ono je to konec konců i jedno, hlavně aby byl v pořádku screening a už jsme se zbavily utrogestanu...

bugee
3. říj 2011

@xavera @tina74 Taky jsem včera narazila na stránkách o těhotenství na to, že 1. trimestr končí 13tt (tj. 12+6), no ale jak píše Tina, je to fuk, hlavně ať projdeme těmi kontrolami ve zdraví a miminka ať se mají k světu 🙂

xavera
3. říj 2011

@bugee
@tina74
aha, holky pardon, tak to motám..někde jsem to četla. Máte ale pravdu, není to podstatné. Já už prostě říkám, že jsem začla 4.měsíc 🙂. Taky u mě je to jednoduché, protože poslední MS jsme dostala 1.7., takže to můžu počítat podle začátků měsíců.
Jinak tento pátek mě čeká zápis do porodnice. Přijde mi, že jsem už strašně dlouho nebyla na ultrazvuku a ráda bych zase toho prcka viděla a ujistila se, že se má dobře a je v klídku. Další kontrola mne čeká až 13.10.
To je podle mne hrozně mále, jen jednou za měsíc 😀 kdo to má vydržet.

tina74
3. říj 2011

@xavera Dej pak vědět, jak to v porodnici probíhalo. V kolik hodin tam půjdeš? Četla jsem, že tam zájemci čekají už hrozně brzy ráno☹ Já mám ještě čas, ale snažím se už nějak rozhodnout, kde by se mi líbilo. Nejdřív jsem myslela, že půjdu k Apolináři, teď ještě zvažuji i Podolí. Na obou místech ale bude registrace pěkný boj...

xavera
3. říj 2011

@tina74 také jsme to slyšela, že tam holky stepují od pěti od rána, ale také od kamarádky, že tam šla na sedmou, holek se sešlo celkem jen deset, takže se dostaly všechny. Je to asi různé. Také se tam nemusí osobně, stačí záskok, když donese těhotenskou průkazku. Ještě nevím, v kolik tam půjdu...ještě se poohlídnu někde po četech, co o tom kdo píše. Dám ti pak určitě vědět.

jajinka28
3. říj 2011

@tina74
@xavera
@bugee holky já mám pocit, že mi ten utrouš dává zabrat čím dál tím víc 😖 právě jsem se po něm probudila, nastává každodenní migréna a žaludek zas vyvádí ☹ ach jo..já už taky počítám dny, kdy se ho zbavím, ale u mě je to ještě na dalouho...v sobotu k nám přijede sestra se dvěma dětičkama, bude tady do pátku, strašně se na ně těším, protože jsem je neviděla kvůli ivf už 3 měsíce..bydlí 200km od nás..no a já mám hrůzu z toho, jak budu fungovat, když hned ráno po utrouši padnu do postele a celej den jsem akorát na ránu☹..
když jsem byla v Caru na prvním utz, Dr. mi řekl, že by už utrogestan nedával, že prej podle studií a přednášek na různých lékařských konsíliích atd. tvrděj, že je to spíš jen psychická berlička jak pro doktory tak pro pacientky. Valila jsem oči, ale řekl, že mi ho napíše a ať se pak dohodnu s Dr., který mě má v Caru na starost..no a ten mi utrouš předepsal a ani se nezmínil o tom, že bych ho jako brát nemusela...tak nevím co si o tom myslet..každopádně je pravda, že pro mě je to asi velká psychická berlička...jak mě píchne v břiše, už si říkám vydrž, za chvíli bude utrouš a bude dobře🙂

jajinka28
3. říj 2011

@xavera jdeš do Podolí?? kamarádka tam byla od 4h od rána a byla poslední co vzaly...šílený..u nás taky vede Podolí....jen je smutný, že co je v jiné porodnici " zdarma" se v Podolí těžce platí ☹ ...

xavera
3. říj 2011

@jajinka28 a safra, to se mám na co těšit 😒 mě Podolí doporučila většina kamarádek, i švagrvá tam rodila 2 x. Všechny byly spokojené, tak jsme to ani moc neřešila a volba byla jasná. Uvidíme, jestli se tam vůbec dostanu .

jajinka28
3. říj 2011

@xavera mně to tam taky právě všichni doporučují, ale zírala jsem jako puk, kdy mi kamarádka řekla, že tam byla už od 4☹

tina74
3. říj 2011

Tak včera jsem tady ještě psala, jak se nevolnosti už asi nedostaví, a asi jsem to šeredně zakřikla. Právě za sebou mám druhou příhodu☹ Tentokrát naštěstí doma...

xavera
3. říj 2011