1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

111janinka
16. črc 2011

Tak mě napadá, že tentokrát koordinátorka nemluvila o Dipherelinu. Ten se ale píchá celou dobu, že? I v protokolu se píše, že jeho užívání končí obvykle s aplikací spouštěcí injekce.
Ach jo ☹ že já se vždycky zaseknu na nějakým detailu a ten mi pak nedá spát... úúúplně zbytečně 🙂

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka dipherelin az do te doby nez si pichnes pregnyl

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka
@flyaway ale to jen tak , aby pri sobote nebyla nuda, zase dalsi neplanovane tehu v okoli, lidi co ty deti nechteji holt maji vic stesti nez rozumu 😒
no doufam, ze se fazolka nezlobi a pekne klici - statistiky jsou na prd, holt to bud vyjde a nebo ne 🙂

cuddle
autor
16. črc 2011

@pentagras jojo byla jsem na ET ve stredu , tak co doma si odpocines - holt do baru bych asi fakt nesla, no ja nakonec na neschopenku nesla, ale vzala jsem si par dnu volno a ted uz budu normal pracovat, ale pravda je, ze si vetsinou pres den lehnu a spim jak jsem jak sipkova ruzenka, nevim jestli po tech lecich nebo i tim vedrem, no tak sem zvedava jak to cely den v praci zmaknu 🙂

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka no vidis taky mas 300IU? ja mela taky, tak utery ultrazvuk, ja mela az ve stredu jinak to mame stejny a uz ve stredu vecer jsem pichala i pregnyl a patek OPU, takze ty bud ctvrtek nebo patek - mame to skoro sladene jen o 14 dnu od sebe 🙂 ty pujdes na transfer a ja budu pomalu testovat , no vidis leti to 😉

111janinka
16. črc 2011

@cuddle už asi po sté děkuji za rady 😉
Ano... jdu v tvých šlépějích 😉 Takže se pěkně snaž s těma // abych měla naději 😉
Příští týden se mi to dvakrát moc nehodí, doufala jsem že to vyjde aspoň na pátek abych měla následný víkend volno. V práci má totiž šéfová dovolenou a musím ji zastupovat, takže si sama volno vzít nemůžu ☹
Chjo ☹ vychází to zatím pěně na prd ---- to jsou ty problémy o kterých píšu nahoře 🙄

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka tak v den OPU nepocitej s navratem do prace, manzel si te musi odvest a ja byla fakt rada, ze jsem hned zalezla do postele a spala zbytek odpolende a pak byl vikend, jit i na druhy den do prace bych nedala, potrebovala jsem si odpocinout , ja zase se bala kvuli manzelovi, pac dela na smeny a kdyby to vyslo tak blbe, ze je na nocni tak taky nevim jak bychom to udelali s tema spermijkama, pac prehodit si sluzby 1 den predem to by mu asi neproslo ....nastesti to nejak dopadlo

111janinka
16. črc 2011

@cuddle no nějak to dopadne. Je přece jasné co je důležitější 😉
To jste měli štěstí 🙂 Každopádně si myslím, že by třeba v případě nutnosti taky dostal neschopenku nebo nějakou omluvenku od lékaře. Jít to přece musí. Je ale jasně lepší když to vyjde bez a nemusí se to vysvětlovat. 😉

werinka1
16. črc 2011

Taaaak jsem si konečně sedla. Teda, návštěva 5 dospělých a 2 prcků dá pěkně zabrat 😝 Mezitim jsem ještě stihla zajet se podívat na kamarádku, která se dnes v pravé poledne vdávala. Poprvé jsem viděla dojatýho ženicha 🙂 Ještěže se jim takhle povedlo počasí,měli to v zámecké zahradě. Pěkný, jen jak to bylo venku, tak tam bylo spoustu takových rušivých elementů.
Od rána mi pořád různě píchá a pobolívá v podbřišku, jsem trošku nafouklá, nic příjemnýho. No a to tam mam zhruba 4 ubohé folíky, to si ani nedokážu představit, že by jich tam mělo být třeba 18!

cuddle
autor
16. črc 2011

@werinka1 ona je otazka jak se ti zvetsi vajecniky, vzhledem k normalu a to je prave to pobolivani to jestli je tam x nebo y foliku uz neni tak dulezite, jen se to vic mele ☹
neboj bude to dobry , uvidis - taky jsem vzdy stresovala , kolik jich je jak jsou velke a ted vim, ze to nema cenu, to ze by jsi nemela nic a nebo , ze by tam nebylo zadne vajicko je sance 1 ku nejekemu bilionu, a i ty pripady se daji pry dnes resit, holt medicina postoupila a musime ji verit, kdyz to nejde jen tak upect doma v loznici na prvni pokus 😀

werinka1
16. črc 2011

@cuddle Tak já pořád věřím tomu, že se nějaké to vajíčko najde. Když zkoušeli IUI tak jsem folikul měla, bez podpory nějakých dalších léků, ale je fakt, že to ještě neznamená, že tam bylo vajíčko. Je to tak viď? Stejně tak sem pak i poznala podle hlenu, že proběhla ovulka, vždycky to trvalo tak 1 den a půl a bylo to jako bych se počůrala 😀 Myslíš, že teda mohl prasknout folikul, ale neuvolnilo se žádné vajíčko??

flyaway
16. črc 2011

Holky, tak jsem zas jednou nahlédla do toho mýho stimulačního protokolu a zjistila, že v pondělí vlastně ještě na žádný UTZ nejdu, jen na krev - už jsem z toho vážně zblblá, jak už to chci mít co nejdřív za sebou... 😒
Tož v pondělí se jen dozvím, s jakými dávkami budu pokračovat a UTZ mi vychází asi až na čtvrtek. Chjo, já už chci vědět, jestli rostou! 😠 To je děs, jak já jsem vůči vám opožděná 😀

111janinka
16. črc 2011

@flyaway 😀 😀 😀 Vydrž Prťka Vydrž!!!!
Všechny si musíme počkat!!! 😉 Ale jinak máš pravdu... taky jsem si před chvilkou pročítala diskuzi holek co jsou cca měsíc před náma a TRPÍM!!! 😠 Už se tam chlubí hodnotama HCG 🙄

flyaway
16. črc 2011

@cuddle To to já moc dobře znám, když je člověk obklopen lidmi, kteří do toho vlítnou, ani neví jak a přitom o to ani nijak zvlášť nestojí ☹ . Manžel je z velké rodiny, kde zrovna teď se narodili dvě děti a další dvě jsou na cestě a do toho všeho si ještě při každé návštěvě babička přisadí otázkou, kdy už budeme mít děti, že už jsme na ně skoro staří a není na co čekat a další takové perly. No a v práci sedím s kolegyní, která má dva kluky a oba se jim povedli během tří měsíců, jednoho si dokonce naplánovali tak, že si vybrali znamení, ve kterém se má narodit 🙄 . Takže se dokážu naprosto vžít do Tvých pocitů...
Ale o to víc se těším na ten okamžik, kdy se i nám objeví na tom kouzelném papírku // 🙂
A ono to přijde a pak už bude jedno, jak dlouho a s jakým úsilím jsme si za tím naším snem šly, důležité bude jen to, že se to povedlo... 😵

flyaway
16. črc 2011

@111janinka Jojo, taky jsem si to četla a musím říct, že opravdu tajně závidím 😕 .
Ale na druhou stranu mě to naplňuje optimismem, že se to skutečně povede - určitě víc, než když si pročítám poněkud smutnější diskuze ☹ . Ty už si teď raději přísně zakazuju, protože z nich mám tak akorát voči navrch hlavy a děsný depky... 😖
A úplně nejvíc ze všeho doporučuju diskuze staré třeba rok či víc, kde holky, které začínaly s IVF už jsou maminkami, to Tě nadchne víc, než plná miska výborné zmrzliny 😀

cuddle
autor
16. črc 2011

@werinka1 folikul neznamena vajicko a taky neznamena zrale vajicko
OPU se dela kdyz mas aspon jeden dominantni folik nad 16mm a samo cim vic dalsich podobnych velikosti tim lip, na podporu tvorby a kvality vajicek se u nas picha ten Dipherelin - Decapeptyl, to aby vajicka dorzaly pred OPU zpusobuje Pregnyl, tim v caru se snazi vyprodukovat vice vajicek a zajistit jejich zralost, pac oplodnovat muzes jen zrala vajicka a to se na ultrazvuku nepozna, vidi folikul , ale ne to jestli je v nem neno neni vajicko, to zjisti az po odsati a ocisteni
jinak pokud jsi mela normal ovu tak vyprodukujes 1 folikul mesicne a v nem tedy by melo byt vajucho, pokud to poznas podle hlenu tim lip, aspon vis, ze jsi mela ovulaci a mohla jsi krasne otehotnet - takze hlavu vzhuru, po OPU uvidis co odebraly, urcite tam bude zasobicka 🙂

cuddle
autor
16. črc 2011

@flyaway ano 5 ty den jen krev a az 8 my den ultrazvuk a krev , jojo je to proces, nebo to uz utece , to zmaknes oboje do tydne 🙂

cuddle
autor
16. črc 2011

@flyaway no jo tak nejak, ale co prejme jim to bude nam prano 🙂

cuddle
autor
16. črc 2011

@flyaway holky ja dnes zabrouzdala na diskuzi o nejakych miminkovskych problemech , neco tam resili a psala tam holcina nejaky zkusenosti a pak se divam k ni a mela tam holcicka , ze by mela zrovna rok a ze jim umrela letos v kvetnu v 9ti mesicich - cetla jsem si tam ten jeji pribeh, jakym si prosli peklem, ozarovanim, chemoterapii, vyvody, nemocnicema az k umrti miminka, pohrbu a cele toto, je to hrozne - i kdyz clovek prekona tech 9 mesicu, porodi a vse je relativne v poradku , nikdy si neni jisty, ze to zitra nebude jinak, holt dozivotni strach ☹

111janinka
16. črc 2011

@cuddle co je to dneska s tebou? Celou dobu jsi bojovala tak statečně a najednou studuješ co všechno by se mohlo pokazit! ☹ Vždyť už máš jen kousíček k té skvělé zprávě že budeš maminkou! Tak si užívej pohody, zatím jde všechno dobře, bobíška máš u sebe a všechno bude v pořádku!!! 😉
Teď bychom měli myslet pozitivně, studovat komu se kdy a jak zadařilo a pomalu koukat do kalendáře jaký jméno by se nám líbilo 😉
Takže.... pozitivně!!!! 😉 😎 😝

pentagras
17. črc 2011

@cuddle nooooo, já bych zase makala, jsem zvyklá být v pohybu, pořád, tak to se asi unudím, ale kvůli mimču to dámee všechny 🙂 Jinak moc moc držííím palce všechny, at ti to vyjde a nám všem tady 🙂)

cuddle
autor
17. črc 2011

@111janinka jojo neboj, pozitivne, i kdy ne vzdycky to jde 😉

werinka1
17. črc 2011

Ahoj holky, od včerejška mam paňděro jak kdybych už teď byla ve 3.měsíci a při každym pohybu mi lupne na jedný nebo na druhý straně. Mam strach udělat nějakej rychlej pohyb, vůbec mam strach udělat nějakej pohyb 😒 Ještěže je víkend, musela bych jinak jít do práce asi v teplákach na gumu 😀 To jsem teda zvědavá, jak budou zejtra folíci velký, pocitově odhaduju aspoň 2 cm a kdybych nevěděla že jich tam je pár, tak bych se snad vsadila, že se jich tam urodilo min.20.
Co cuddle? Jak se daří?? Máme hezký počasí, slunko svítí, tak doufam, že dnes budeš myslet na něco příjemnějšího 🙂

werinka1
17. črc 2011

@cuddle Třeba co dobrého bude k obědu 😀 Nám ještě zbyl gulášek od včerejška, ale asi udělam ještě nějakej řízeček. 🙂

cuddle
autor
17. črc 2011

@werinka1 no jo , tak aspon mas jistotu , ze je to dobry, kdyz to poboliva a si nafoukla, tak to znamena, ze se vajecniky zvetsuji a foliky rostou, taky jsem funela jak parni valec.... 😀
tak ja finisuju odpocinkovej vikend, manzel je sice zase v praci tak jsem tu sama, ale tak co uz - odpoledne pujdu do obchodu, musim koupit mycku, pac ta nase v patek vypovedela sluzbu a jelikoz je starsi, tak uz ji opravovat nebudeme , takze mame vyhlidlou novou, tak ji pujdu zaplatit a oni nam ji pak dovezou, holt dalsi naklady tento mesic se kteryma se nepocitalo, ale co nadelame 😒

cuddle
autor
17. črc 2011

@werinka1 ja mam taky gulas ze vcerejska a jen udelam zeleninovou polevku sem slibyla manzelovi na zitra, on je polivkac, takze at ma radost 😀

cuddle
autor
17. črc 2011

holky kamoska z jine diskuze byla na ET den prede mnou a uz dnes testovala teda ja srabik , to jako bych uz zitra mohla zacit , fi ha , no jenze ona mela 2 kousky, takze pokud se ujaly obe dve, tak HCG je vyssi, takze duch muze byt driv, no ja zkusim vydrzet 😉

flyaway
17. črc 2011

@cuddle Holt to včera musely být už ty těhotenský hormony, jinak to nevidím... 😀

flyaway
17. črc 2011

Páááni, já už se tááák těším, až budu mít dopícháno! Připadá mi, že mě ty injekce bolí den ode dne víc a že už mě dokonce bolí i ten puregon, kterej vlastně vůbec nebolí... 😒
No samozřejmě je to furt stejný, ale prostě se to vleče... No jo, to sem celá já, všechno chci hned - ale pokud to projde, tak už jen týden! 😀

@cuddle Ty jsi říkala, žes vyfasovala taky 4 balení decapeptylu (nebo toho druhýho) po 7 injekcích a jedno komplet balení Ti zůstalo? Já dnes totiž píchla poslední injekci z 2. balení, takže teoreticky už opravdu jen ten týden a tradá, vajucha ven!!! 😀

cuddle
autor
17. črc 2011

@flyaway myslis jo 🙂 hele no je to mozny ja rvala jak zelva u pratel 😀 😀 😀 jak zacnu bracet u televiznich novin, tak to se mnou bude hodne spatny 😀 😀 😀 😀