1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
7. lis 2011

Ahoj děvčátka 🙂

@cuddle Krásný výsledky, pěkný počet bojovníčků máš, tak jen tak dál - držím palce!!! 🙂

@111janinka To se mi ulevilo, občas něco napiš, nebo se z těch nervů z vás zblázním... 😉 Záda znám, zuby občas (zrovna dnes zřejmě začíná jeden přední ☹), jinak taky často hlava... Máme, co jsme chtěly 🙂 Jestli chceš něco specielního na citlivé zuby, najdi si na netu u vás PROFIMED, jsou to profíci, mají škálu specielních past, kartáčků a jiné zubní péče (já nesmím pastu s fluoridem, tak kupuju tam, je to drahé, ale kvalitní). Tebe už taky brzy čeká velký ultrazvuk, viď? Držím Ti palce, ať nevolnosti úplně ustoupí a ať se vám oběma daří skvěle, užívej si ještě poslední chvilky "klidu"... 🙂

@tina74 @xavera @jajinka28 Teda, děvčata, mám z vás depku - to už jsme u porodu? Nééééééééeeee 😠 😕 🤐 Já teda doufám, že nás předtím čeká ještě pár hezkých měsíců klidu a pohody, vůbec na to nechci myslet. Jediné, co musím, domluvit se s mojí doktorkou a podepsat s ní smlouvu o předporodní a porodní péči (stojí 20tis., je to pálka, ale jak píšete, rozhodně se to vyplatí - doktorka je zkušená porodnice a navíc má úžasnou auru klidu, je stále usměvavá, tak doufám, že mi to v těch těžkých chvílích hodně pomůže) - jdu k ní za chvilku na kontrolu, tak to snad klapne.
Jinak mi před chvílí volala, jestli bych nechtěla přijít o chvíli později, že jí přivezou 4D ultrazvuk a jestli by ho na mě nemohla otestovat (fotky, video), tak jsem nadšeně souhlasila - manžel si vzal dokonce volno v práci, aby tam mohl být se mnou, tak se moc těším, snad budou všechny výsledky OK a snad si to užijeme. Dám vám pak vědět.

bugee
7. lis 2011

@xavera @tina74 Myslím, že užití AngelSounds jednou týdně je naprosto v pořádku - četla jsem v chytré knížce, že bychom měly vědět, co se s mimčem děje např. v případě, že se smějeme... Můj mimísek na to nijak extra nereaguje, řekla bych, že mu to je spíš jedno - tep má mezi 136 a 140/min., to je OK. Jak píšete, ve vzduchu je takový počet různých jiných vln a záření, že o jednu navíc, když navíc uklidní vystreslou mamču na další týden... Myslím, že to nemusíme řešit. V momentě, kdy budeme všechny cítit pravidelně pohyby, tak už AS nebude třeba 🙂

tina74
7. lis 2011

@bugee Ahoj, já jsem si zrovna říkala, že z té naší dnešní diskuse budeš mít šok, až jsem nakoukneš🙂
A ta Tvoje paní doktorka bude i u porodu? A co když bude mít zrovna objednané pacienty? Já si to prostě nedokážu představit, jak to s tím načasováním chodí, tak mi to prosím někdo polopatě vysvětlete ☹
A nejlépe mi poraďte, s kým takovou smlouvu uzavřít, abych měla jistotu, že přijde, když mi začnou kontrakce...
Jinak já pohodu mám naprostou, těším se na další ultrazvuky (ve 20. týdnu u svého doktora, ve 22. týdnu speciální na srdeční vady atd.), ale snažím se trošku si představit, jak to pak bude probíhat, hlavně abych něco neopomenula. Ale zatím mě to nijak nenervuje🙂

tina74
7. lis 2011

@bugee Tak to bude paráda s tím 4D ultrazvukem. Třeba by Ti i mohla nějaké ty pohyby nahrát🙂 Myslím, že kolem 26. týdne, kdy se normálně na 4D ultrazvuk chodí, už mimčo nebude mít tolik místa. Teď by to z tohoto pohledu mohlo být o dost zajímavější 😀

bugee
7. lis 2011

@tina74 No, je to smlouva na to, aby právě u porodu byla, tak doufám, že nevyhodím peníze z okna 😒 Jak si to plánuje, to fakt nevím, ale občas se mi stane, že jdu k ní na kontrolu a místo ní tam je zastupující doktorka, takže asi zrovna rodí... Alespoň předpokládám, že to takhle nějak chodí. Zeptám se jí a dám vědět. Už musím běžet... 🙂

werinka1
7. lis 2011

Ahoj holky, tak já mam už ode dneška staženou prdku páč jsem dneska po dlouhém rozvažování zavolala dr. aby mi objednala na tu laparku. Pár dní jsem ještě váhala....jo nebo ne. Řikala jsem si, jestli nezkusit to druhý IVF když se nám to poprvé "chytlo" a to nebyli zrovna výstavní ti naši bojovníčci. No ale jelikož mam teď po druhé porevizní a vlastně pořád nemam, jsem 9 DC a stále slabé krvácení nebo špinění či co to je, tak jsem se naštvala sama na sebe a prostě jsem zavolala dr. protože by mě zajímalo jestli je to po té revizi a zánětu ok nebo je problémek.....Prej to do vánoc je dost nabitý, ale řikala, že tam hned zavolá a snad se tam najde místečko a 7.12. to provedem 😅 Já mam ale bobky děvčata!!!!!!!

bugee
7. lis 2011

@werinka1 Neboj, neboj, vše bude OK, alespoň budeš vědět, že jsi v pořádku a že to 2. IVF má šanci 🙂 Budeme Ti v každém případě držet palce!

werinka1
7. lis 2011

@bugee Děkuju za povzbuzení, to moje spílání teprv přijde....zatim je to ještě měsíc do, ale těsně před, vám tu budu fňukat 😅

bugee
7. lis 2011

Tak jsem zpět z kontroly - vše OK, dokonce už můžu i nějaké to těhu cvičení, tak se po něm porozhlídnu (nejradši bych ten vodní aerobik, to mi doporučovala nejvíc). V práci si můžu ulevit sezením na velkém míči, hned zítra se po něm podívám. Smlouvu na porod uzavírá v 36. týdnu, je na předporodní, porodní a šestinedělní péči. Přítomnost zaručí zastupováním se s druhou doktorkou, mají prý cca 3 rodičky měsíčně, takže to časově zvládají, navíc prý duben je doba mimo dovolené, to je prý úplně v pohodě 🙂 Tak jsem moc ráda. Sama mi doporučila porodnici v Mělníce, prý je to tam moc příjemné, i porodní personál, mám se tam jet podívat v tom 34. týdnu (rovnou mě tam i zaregistrují, dřív to nejde). Placentu mám uloženou vepředu, ale dost vysoko, takže nehrozí riziko, že by se posunula dolu a bránila v klasickém porodu; ptala jsem se jí, jestli kvůli tomu ucítím pohyby méně a později, řekla, že to je blbost, že nemám věřit všemu, co se kde píše 😉
No a mimís? Viděli jsme ho s manželem na 4D ultrazvuku skoro hodinu (testovali na mě zapojení nového přístroje, vystřídali se na mě všichni - doktorka, doktor z vedlejší ordinace i ten pán, co ten přístroj přivezl, jen doufám, že to byl taky doktor, že jsem tam nespouštěla kalhoty na půl žerdi před nějakým technikem 😠, ale víc toho viděl manžel, protože ještě neměli připojený druhý monitor pro maminku, všichni se u toho výborně bavili - jak otevírá pusu, jak si do ní strká palec, jak se schoval za ruce, aby ho sonda nemohla prozkoumat, ale viděli jsme všechny obratle, žebírka, plný močový měchýř, atd.) Mimínek vypadá trochu jako marťánek, má 15cm bez nožiček a 142g, vše ostatní prý v pořádku a pan doktor je přesvědčen, že viděl "to ono" vedle pupečníku a že je to 100% kluk 😀 Fotku mám takovou nic moc, ještě neměli zapojenou speciální barevnou tiskárnu, film vypálený nemám, ale nějak mi to neva, byl to zážitek pro muže a vše je v pořádku, to je hlavní.
Rovnou mi dnes odebrali krev na triple testy, budou je odesílat do Gennetu, jsem ráda, že mi to ušetří cestu, jen nevím, kdy si mám zavolat na výsledky ☹. No, a to je všechno - trochu víc jsem se rozepsala, co? 😉

flyaway
7. lis 2011

@werinka1 Weru, jsi statečná a já Ti budu moc držet palečky, ať máš toho 7.12. co nejdřív za sebou, abys věděla, že ten strach za to nestál a hlavně abys měla jistotu, že je vše v pořádku a nic nebrání těhulkování! 🙂

flyaway
7. lis 2011

@bugee Páni, to se tááák krásně čte, takový nádherný zprávy!!! 😀 😀 😀
Tak a vlastně už i gratulace k chlapečkovi! 😉

cuddle
autor
7. lis 2011

@bugee tak gratuluju k chlapeckovi 😉

flyaway
7. lis 2011

Teda ale děvčata, já spíš jenom nahlížím, abych byla v obraze, sama teď jaksi nemám o čem psát 😅 .
Ale teda co tady strašíte s porodem?!?!? 😨
Neblázněte, užívejte krásný průběh těhotenství a těšení se na mimíska - až nastane čas porodu, tak už se tak budete těšit, až toho obra ze sebe dostanete ven, že vám nějaké strachy možná ani nepřijdou na mysl 😀
A jakýpak komplikace - my jsme tady taková parta, že se se žádnýma komplikacema jednoduše nepočítá 😀 😀 😀

werinka1
7. lis 2011

@bugee Tyyyy joooo, to se tak hezky čte 🙂 Už se toho taky nemůžu dočkat. Taky se připadávám ke gratulaci 🙂

werinka1
7. lis 2011

@flyaway No, už aby to bylo za mnou. Ten strach tu noc před, to zas bude něco. Sice dostanu prášek na uklidnění, ale stejně člověk jen tak nezabere 😒 A pak má noční můra!!!!! Vyndání drenu!!!!! Z ničeho nemam takovej strach!!!! ☹

cuddle
autor
7. lis 2011

@werinka1 drz se urcite to dopadne dobre, a uz budes mit vsechno za sebou a nic nebude branit dalsimu IVF

flyaway
7. lis 2011

@werinka1 A nedělá se to teď už těma vstřebávacíma, že by se nemuselo nic vyndávat?
Zlati, ale i kdyby - už jsi toho zvládla tolik, že tohle pro Tebe bude brnkačka - holt už jsi zkušená harcovnice 😉 .
A jsem si jistá, že se to konečně vydá tím správným směrem, tedy kupředu!!! 😀
A nakonec tady budeme - o něco později než naše aktuální těhulinky - taky stresovat s porodama 😀 😀 😀

werinka1
7. lis 2011

@cuddle Děkuju. No, budu mít aspoň fakt jasno, jak to tam dole prostě se mnou vypadá. Sice jsem si dneska pořád řikala, že když jsem otěhotněla hned a dávali mi 2 oplodněný vajíčka, který neměly šanci dojít do blastocysty a přesto se chytly, tak by to druhé IVF mohlo taky klapnout a už dopadnout líp. Jenže pak jsem si zas řekla, co když ta revize a následně zánět něco způsobili a já si vyplácam další pokus a pak stejně půjdu. No stálo mě to hodně sebezapření, ale chci vědět (zároveň se i bojim) jak je to s vejcovodama, zda jsou průchodné (teda ten jeden, o tom druhém vím že není) a vůbec s ostatním....Každopádně vim, že dr. mi bude chtít odstranit ten neprůchodný příp.oba pokud budou, ale to já prostě nechci. Já vim, že tu holky psaly, že je to lepší, že mě může potkat mimoděložní, ale já to prostě nějak nedokážu. Já stejně budu pořád doufat v zázrak. Ovšem pokud mi je odstraní, tak takovej zázrak už se fakt stát nemůže. mam obavu, aby mi dr. pochopila a třeba mi je pak omylem neodstranila, třeba nezpamněla, že jsem to nechtěla....no asi tu plodim nesmyslný scénáře, ale člověka napadne všechno možný....

werinka1
7. lis 2011

@flyaway Ten dren neni steh, ale je to taková hadička na konci je baňka kam odtéká krev zevnitř, z místa, kde něco dělali. Třeba tam budu ok a pak bych to mít nemusela. Když nebudou nic "řezat" či operovat, jen to zkouknout, tak bych se tomu mohla vyhnout. Když tam ale něco najdou, cystu, srůst a prostě do toho "říznou" tak pak to krvácí a ještě den po operaci z toho místa odtéká krev. No a pak přijde dr. a ty musíš zakašlat a ona škubne a vytáhne tu hadičku. Fuuuuuuuuuj 😢 Moje noční můra. 😖

werinka1
7. lis 2011

@flyaway No jo, máš pravdu, už máme leccos za sebou......holt i ten dren nějak zvládnu 😒 Až budu rodit, ještě si budu řikat, zlatej dren! Procházka růžovou zahradou 😀

cuddle
autor
7. lis 2011

@werinka1 jezis to je hrozny popis, ale urcite to zvladnes, a pak uz jen ten porod 😉

werinka1
7. lis 2011

@cuddle Možná že po tom všem si budu při porodu řikat, a kde je ta bolest?? Vždyť je to jen silnější MS 😀 😀

katerrinkaa
7. lis 2011

Ahojky holky, tak jsem se vrátila do práce a už vůbec nestíhám. Ráno brzo do práce a jsem ráda, že nezaspím, práce a z práce večer. Pak zase dělám buď pro domácnost nebo do práce, brrr. Vůbec sem nestíhám chodit a už se v diskuzi děsně ztrácím. Už to nemůžu dohnat. Tak alespoň se ráda vždy podívám na naší tabulku, abych tak nějak byla v obraze. Těhulenkám přeji krásné těhulkování a snažilkám pevné nervy. Já se z toho už nějak vybabrala, ale trvalo to.

cuddle
autor
7. lis 2011

@werinka1 aaaa taky nazor, silnejsi MS, dobry, tak to jsem vlastne uplne v klidu 😀

cuddle
autor
7. lis 2011

flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, 21.10. KET - 31.11. TT i krev pozitivní (nízká hodnota hcg), kontrolní odběr 2.11. negativní, 11.11. konzultace v CAR, příští měsíc pravděpodobně další KET
ma.ja - 5xIUI, 3xIVF - OPU 27.8. ,30.8.ET ,14.9.krev negativní, tím naše snažení končíme a čekáme adopťátko - dočkala se holčičky Terezky - 🙂
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
katerrinkaa - 1IVF - OPU 3. 9., KET 3.10. - 2 zavedená, 1 zamražené, TT i krev 17. 10. negativní, žádný plán, rekonvalescence
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - - 2 IVF - OPU 4.11 - 13 vajicek k oplodneni, 1den PK 10 oplodneno, 3ti den PK - 8 embryjek dle norem vyvoje, 1 o bunku horsi, 1 jen 3 bunecne, ET 9 nebo 10.11

tehulky:
janijacek-1 IVF, OPU 26.8. , 12 vaj, 10 opl.,31.8. ET 1 emb., 4 mraz., 10.9. //, 14.9.HCG 235, UTZ 26.9. srdicko
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, máme srdíčka a rosteme
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko,20.10. screening ok, mímák 6 cm a je to kus
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 20.9. - UZ - 6 cm, screening OK
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7.; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 12.10. screening OK - TP 14.4.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., 31.8. UTZ ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm; UTZ 19.9. 2,3cm; 10.10. 5,87cm; 12.10. screening OK (1/2100) a 6,46cm
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, 13.9.UTZ srdíčko, další kontrola 4.10.
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm , UTZ 21.9. -2,1 cm, 13.10. screening OK (1:3280), 5,89 cm
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčko, těhu průkaz, 12.10. - 2,8 cm, vše ok, screening 1.11.
vanule- 1IVF, OPU 29.9, ET 4.10 2embyjka 14.10 potvrteno pozitívní HCG, KO 21.10

tina74
7. lis 2011

@werinka1 Neboj, za pár dní budeš v pořádku... A co máš pořád s tím drenem? Mně žádný dren po laparoskopii nevytahovali... Že by ho zapomněli ve mně? Zase mám o čem přemýšlet...

tina74
7. lis 2011

@werinka1 Jo, už to čtu o něco níž, jak to s tím drenem vlastně je... Mně přes laparo nic neřezali, tak proto žádný nebyl🙂

tina74
7. lis 2011

@bugee To jsou samé úúúúúžasné zprávy! 🙂🙂🙂
A díky za info k fungování porodní služby🙂 Takto mi to docela dává smysl... Budu vážně uvažovat o něčem podobném, jen nevím, na koho se konkrétně obrátit. Můj pan doktor je hodně vytížený - v ambulanci i na operačním sále, takže to by asi nebylo realné...

katerrinkaa
7. lis 2011

ma.ja - jsem v krsáném šoku, vůbec jsem si nevšimla, že tato snažilka má krásné mimi. Jsem z toho úpně paf a děsněěěěěě jí gratuluji. Pracuji v oboru a vím, že se na miminko čeká třeba 5 let a to nemusí dát rovnou miminko. To je prostě nádhera. Vůbec jste se nemusela trápit dalším čekáním a hned Vám bylo nadělíno. VELMI VELMI VELMI VÁM GRATULUJI.

katerrinkaa
7. lis 2011

@ma.ja katerrinkaa - už jsem Vás našla a moc Vám gratuluji. Jsem v krásném šoku, vůbec jsem si nevšimla, že tato snažilka má krásné mimi. Jsem z toho úpně paf a děsněěěěěě gratuluji. Pracuji v oboru a vím, že se na miminko čeká třeba 5 let a to nemusí dát rovnou miminko. Navíc tak maličké. To je prostě nádhera. Bomba. Vůbec jste se nemusela trápit dalším čekáním a hned Vám bylo nadělíno. VELMI VELMI VELMI VÁM GRATULUJI. Tolik miminek, které se narodí a jsou po 1 týdnů - tedy po 6 týdenní lhůtě, které má biomatka, k osvojení je velmi málo v ČR. Přeji Vám rychlé a bezproblémové jednání, příjemné soc. prac. a žádné právní komplikace. Nyní jsem pro rodiče adoptovaných dětí či dětí v PP slyšela dobré moto. Psychologové říkají, že to je dobré se podle toho řídit. Není důležitá maminka z bříška, ale důležitá ta ze srdíčka. Tak přeji krásné mateřství.