1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
20. pro 2011

@flyaway Myslím na Tebe, ať si KETík užiješ a ať se mimísek pořádně zanoří do přichystané peřinky 🙂 Moc moc držím palce! Tfuj tfuj tfuj!

xavera
20. pro 2011

Ahoj holčiny všem!! Nestíhám sem přispívat. Je hrozná hektika v práci. Všichni klienti se před Vánoci zbláznili a popohání své projekty, chtějí podávat na úřady a pod. Mám hrozný fofr, po práci letím většinou na nějaké cvičení, nebo přijímat doma novou kuchyň či postel. Do toho ty Vánoce 🙂 Je to nějaký zmatek. Dárků pár mám, ale zhruba tak polovinu. Začla jsem chodit také na rehabilitace se zády. Napsali mi je kvůli bolestem v zádech a migrénám. Tak snad mi to pomůže. Každopádně je to zadara 🙂 Slibuji, že dnes večer vás všechny poctivě dočtu....

Jinak včera jsme byli na tom 4D ultrazvuku - máme krásnou holčičku 🙂 máme video i fotky. Byla jsem strašně překvapená, jak je baculatá a tlusťoučká. Myslela jsem, že to bude hubeňour, že mimi nabírají tůček až v průběhu posledního trimestru, ale přišla nám pěkně macatá - stehýnka, prsíčka, bříško, tvářičky....neuvěřitelné 🙂 jednu fotečku mám ve fotoblogu 🙂

mějte se zatím, já mám fofry v práci, papa

werinka1
20. pro 2011

Tak holčiny, vrátila jsem se od té mojí doktorky, mám v ruce propouštěcí zprávu, ale že bych se dozvěděla něco závratnýho to ne. Doktorka se moc netvářila, prej z vlastní zkušenosti může říct, že když člověka léčí 5 doktorů tak je to na ......... Je jasný, že jí moc nesedim, ale až mi pošle na tu Homolku, tak pak to s ní už moc řešit nebudu. V té zprávě mam napsáno, že zevnitř je endom.nízké (byla jsem 9 DC, takže akorát po MS), pak že je děloha štíhlá, hladká. Nic o žádném myomu. Při pohledu z bříška, tedy "zvenčí" tam je, že je děloha myomatozní, resp. myomatozní uzlíky. Takže jich bude asi víc ☹ Ale jsem z toho "mimo", páč ona mi řikala, že je obrovskej myom uvnitř, a kvůli tomu se mi embryjko nechytí a nedonosim ho. No a z té zprávy mi to zas přijde, že jsou myomky spíš zvenčí, nebo jakoby pod slupkou, ve stěně dělohy. Což by neměl být snad až takovej šílenej a naprosto devastující problém. Jo a vlastně tam mam napsáno, když se koukali dovnitř, děloha bez deformit. Tudíž, opravte mi jestli to chápu špatně, neznamená to, že teda zevnitř zdeformovaná neni?????Možná že se fakt mýlim a chytam se stébla 😒 No a pak teda katastrofa. Srůsty že neni vidět. Levej vejcovod je zánětlivě poškozenej, ale ten pravej údajně vidět přes srůsty nebyl. Ani nezkoušeli průchodnost. Ovšem dle dr. totálně k ničemu, poškozený, neprůchodný. Já vim, že šance že bude aspoň pravej v pořádku je hodně malá, ale dělat takovej závěr, když ho přes srůsty pořádně neviděli a ani nevyzkoušeli průchodnost mi přijde trošku morbidní. Alespoň bych řekla, myslim si, že bude poškozenej a nefukční, ale říct to jako že je totálně v háji a přitom ho nevyzkoušeli, to mi přijde malinko zvláštní 😒 No každopádně zítra jedem k Márovi, tak po tom dnešku jsem zas malinko s nadějí, že to nebude až tak hrozný, tudíž jen doufam, že zas nedostanu studenou sprchu. A hlavně, my vidláci z maloměsta, vyrážíme do Prahy. Navíc když je tam humbuk kolem bývalého prezidenta. No to bude něco 🙂 Já mam totiž fóbii z jezdících schodů. Ne těch krátkých. Ale těch dlouhých a strmých jako na andělu. Absolvovala jsem to jednou a už víc nechci. Byla jsem zelenomodrofialová 😝 Nevíte jaký jsou schody na Karlovo náměstí?? Já si kdyžtak vystoupim o zastávku dřív když to bude nutný. Jednou jsem takhle obíhala od jedný zastávky metra k druhý 😀

xavera
20. pro 2011

@werinka1 ahoj Werinko, tak jsem si přečetla za poslední týden všechny tvé patálie s tou zatracenou doktorkou. Je opravdu dost zvláštní a její přístup je podivný. Každopádně - vykašli se na ní, určitě jsi udělala moc dobře, že jsi si domluvila toho pana dr. Máru. Hlavně, že tě vzal takto brzy. To u kapacit nebývá zvykem. Zítra ti budu moc držet palce, ať se dozvíš nějakou povzbuzující zprávu. Podle toho co píšeš z toho protokolu tak to opravdu nevypadá, že je myom v děloze - to by tam snad proboha napsali!!! Takže mě to laicky přijde jako super zjištění.
S tím Karlákem - no jezdící schody jsou tam samozřejmě taky - já se v Praze narodila, tak mi to přijde přirozené a nepovím ti, jestli jsou delší než v jiné stanici. Ale osobně metro taky nesnáším a tak se snažím jezdit všude tramvajemi. Odkud kam pojedeš? Nemůžeš si zvolit jinou dopravu?

xavera
20. pro 2011

@flyaway tak dnes byl KET? Jak se cítíš těhule? Držím moc a moc vše co se držet dá, ať se tomu drobečkovi u tebe v bříšku líbí.

xavera
20. pro 2011

@cuddle paráda!!! lázně, holka moc ti to přeju. To bude príma..hmm a s kámoškou - to si užijete. Já byla jednou v lázních - sice krátce - jen 4 dny...zaplatila jsem si prodloužený víkend ve Velichovkách ale bylo to úžasné. Věčně jsem byla naložená v bahenních hřejivých zábalech, a zbytek dne jsem prospala na pokoji. Potřebovala jsem si tenkrát pořádně odpočinout od věcí osobních i pracovních a moc mi to pomohlo.

xavera
20. pro 2011

@pentagras gratulace obrovská!!! krásná zpráva, jen tak dál 🙂

bugee
20. pro 2011

@xavera Tak bylo nakonec dobře, že jsi na ten 4D ultrazvuk šla, viď? Holčička je moc roztomilá, máš krásný zážitek a navždy památku 🙂 Jinak doufám, že to v práci nepřeháníš, já mám taky teď pěknej kolotoč a už mě to zase přestává bavit 😒

bugee
20. pro 2011

@flyaway Tak co, sluníčko naše? Jak se Ti těhulí? A kdy máš předepsán TT?

bugee
20. pro 2011

@werinka1 Ta propouštěcí zpráva vypadá líp, než jak znělo to, co Ti doktorka říkala - rozhodně v ní není žádný myom v děloze a jestli je bez deformit, znamená, že je OK... 🙂 Doufám, že se zítra dozvíš další pozitivní zprávy a budeš mít před svátky trochu lepší náladu a výhled do nového roku 😉 Moc držím palce!

xavera
20. pro 2011

@tina74
@bugee
ahoj holky, tak koukám - vše v pořádku, cítíte se dobře, dárečky skoro nachystané, Tina už ani nepracuje, to je mi pohodička. Taky bych částečně brala už být doma, jsem nějak v jednom kole. V práci se mi to jaksi zbláznilo a já dost nestíhám ☹ pokojíček pro mimi taky nemáme v našem 1+1, tak se snažíme jen pořešit nový nábytek, lépe fungující rozmístění, výmalbu apod. Uvidíme, jak dlouho vydržíme v takto stísněných podmínkách a koupíme něco většího. Jinak já se cítím celkem fajn až na bolavá záda, občasné migrény, večerní natékání nohou a problémy se spánkem. poslední dobou se přidalo také pálení žáhy - hlavně v noci, zatím to ale nenínic katastrofálního. Mimi se hlásí velmi často, občas už s velkou silou, že se kolikrát i leknu. nejlegračnější je jakési diagonální protahování, kdy malou ucítím v pravo dole a vlevo nahoře či naopak... 😀

flyaway
20. pro 2011

@bugee
@xavera
Ahoj holky, děkuju za optání, zatím se mi těhulí dobře, polehávám a nechávám se obskakovat 🙂 .
Doktor mi nařídil být v klidu a v pohodě a cpát se cukrovím, tak se snažím vše poctivě dodržovat 😎
Přeji krásný večer! 🙂

werinka1
20. pro 2011

@xavera Necháme na Zličíně auto, na těch záchytných parkovištích, pokud bude teda místo a pojedeme béčkem přímo na Karlák. Pak už to dojdem, je to tak půl kiláku. Na Zličíně právě schody nejsou, takže uf, budu ušetřena. No ale pak jsou asi skoro všude že jo, i když, nevim kde to bylo taky nebyly. No, jelikož to máme takhle pěkně tim béčkem ze Zličína až k tomu místu kam potřebujem, tak volíme metro. Ale já ty schody fakt tak nesnášim!!!!!!!!!!!!! Já se prostě začnu motat, kymácim se, blednu, fialovym a já nevim co. Nevadí mi když jsou dlouhý, ale když jsou strmý. 😖 Já když koukam, jak ty maminy tam naskakujou s kočárkama!!!!! No pro mě akrobatickej kousek. Já tam totiž vždycky pár minut postávam, pak se odvážim, někdo musí naskočit přede mnou a já nesmim vidět dolů. Jinak konečná. To bych se zamotala a musela bych si jak pakouš sednout na prdel, jinak sem schopna se skutálet dolů 😀

werinka1
20. pro 2011

@flyaway Ja už chci takyyyyyy 😀 Ty jo, ty se teď můžeš krásně rozmazlovat, aby se broučkovi líbilo, parádička 🙂

flyaway
20. pro 2011

@werinka1 Jojo, jsem ráda, že je brouček u mě - hrozně věřím tomu, že to tentokrát opravdu vyjde! 😵

werinka1
20. pro 2011

@bugee No já jsem taky skoro jásala když jsem to četla. Skoro no. Ne, jako já vlastně čekala, že tam bude něco o obrovskym myomu v děloze, takže jsem byla vlastně mile překvapena. Ale jásat ještě nemůžu, uvidíme co zítra a taky mi dr. řekla, že je to všechno na DVD a s tim pujdu na Homolku. Takže v té zprávě nemusí být napsáno úplně všechno, třeba na tom DVD je ta katastrofa vidět 😒

werinka1
20. pro 2011

@flyaway no to si piš že vyjde! Jen mu tam posílej dobrůtky ať pěkně roste 😀

xavera
20. pro 2011

@werinka1 ty jsi tedy speciální 😀 s těma schodama - ale co, každý máme něco ....hele Karlák je v centru a kolem něho jsou všechny další stanice taky v centru. To je staré město, které tam bylo dřív než metro a tudíž metro musí vést pod zemí a to dost hluboko kvůli starým sklepům a statice domů 😀 ale na spoustách stanic jsou dneska výtahy. Tady jsem ti našla odkaz. http://www.metroweb.cz/metro/stanice/linka_b/be...
nejbližší stanice s výtahem je Florenc. Tam můžete vystoupit a jet 14kou tramvají na Karlák 🙂
ale věřím, že to zvládneš i s těmi eskalátory.

werinka1
20. pro 2011

@xavera 😀 Jééé to si hodná. Já moc velký obštrukce taky nemůžu dělat, musíme v poledne ještě kvůli výsledkům imuna do Plzně a pak do Prahy. Tudíž to budem mít asi akorát. Teď mam strach z toho blázince kvůli tomu rozloučení s Havlem. No, já vám zítra napíšu jak jsem to zvládla 😀 Jsem fakt pakouš 😀

bugee
20. pro 2011

@xavera Hezky se čte, jak se dynamika pohybů mění, jak cítíš malou, že se protahuje 🙂 Už se na to taky těším - mě zatím prcek dnes kopal celou dobu v práci a teď večer skoro nic, dokonce jsme poslouchali i srdíčko, protože manžel nevěřil, že je vše v pořádku, když celý den cítím pohyby a najednou nic... Zvuk srdíčka byl přímo ohromující - jako kdyby mi mašinka brzdila přímo do ucha 😉

bugee
20. pro 2011

@werinka1 Budeme se těšit na samé dobré zprávy - a když jsi zvládla tu laparku, tak zvládneš i ty schody 😉

werinka1
20. pro 2011

@bugee Děkuju, momentálně se jich bojim víc jak vyšetření 😀

xavera
21. pro 2011

@bugee ano, je to úžasné, jak ti mimi v bříšku roste a jak ho postupně cítíš výš a výš. Byl to zvláštní pocit, když jsem ji poprvé pocítila nad pupíkem. Je to hlavně po ránu, když ležím ještě v posteli, na zádech a malá se probouzí a začne se protahovat. To ji pak cítím na močáku a nad pupíkem. Jinak přes den je to vesměs v podbřišku. 🙂 ale už to není tak nízko jako dřív, že se mi i pohodlněji sedí. A další novinka - myslím, že včera večer měla poprvé škytavku. Cítila jsem pravidelné ťukání zhruba každou druhou sekundu po dobu asi 5 minut. Bylo to strašně pravidelné, tak nevím, jestli by to dokázala jinak - ale kdo ví, třeba má absolutní hudební sluch a luská si tam do rytmu 😀

tina74
21. pro 2011

@xavera Jéé, to se krásně čte🙂 Já už taky mívám pohyby na obou stranách najednou, je to hrozně legrační. Ale samozřejmě ještě ne nad pupíkem. Zatím těsně pod. Miminko taky čím dál tím víc reaguje na hlasy a na hudbu...
@werinka1 Doufám, že jste to dnes všechno dobře zvládli a vrátíš se s optimistickými zprávami.
@flyaway Opatruj se, dělej samé příjemné věci, ať tělo produkuje co nejvíc endorfinů a miminku se u Tebe líbí. Budu se těšit na dvě čárky po svátcích!
@bugee Já taky občas nějakou dobu nic necítím. Večer to už jsou ale pravidelně pořádné pecky. Mám pocit, že miminko vždycky začne řádit radostí, když přijde domů manžel🙂
Holky, já zítra na týden odjíždím, dnes ještě musím poměrně dost věcí vyřídit a sbalit se, takže všem přeji už s předstihem krásné vánoční svátky a těším se brzy zase "na viděnou".

pentagras
21. pro 2011

@bugee ahojky, děkuju, bude se jmenovat Valentýnka 🙂

pentagras
21. pro 2011

@xavera jj, moc děkuju, už se na Valentýnku moooooc teším 🙂

flyaway
21. pro 2011

@pentagras Moc gratuluju k vysněné holčičce!!! 🙂

cuddle
autor
21. pro 2011

ahoj holky, omlouvám se uplne nestiham cist vsechny prispevky, ale doufam, ze se mate vsechny dobre. zitra odjizdim na par dnu k rodicum, vratime se asi 26 teho, dnes uz jsme postavili a nazdobili stromecek....
chtela jsem Vam poprat krasny zbytek roku, pohodove Vanoce a do noveho roku jen to nejlepsi, vetsina z Vas uz ma krasny darek v brisku, no my ostatni se snad taky dočkame....

bugee
21. pro 2011

@pentagras Valentýnka je krásné jméno - vybrali jste moc hezky 🙂

bugee
21. pro 2011

@tina74 Krásné prožití vánočních svátků, pečuj o sebe a miminko a brzy se ozvi 🙂