1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
8. led 2012

@tina74 tak asi to je v pořádku, že jdeme na cukrovku až teď. Jen si říkám, že když jsem tam byla před vánoci na kontrole a hrnula se na cukrovku a byla připravená,...... že se mi sestra vysmála, co jako blbnu takhle brzy...no nic, teď už je to stejně jedno 🙂

xavera
8. led 2012

@babka taky nemám sladké ráda..a to vůbec, ne jen přehnaně sladké. No ale tak už jsme vydržely ledacos a ledacos nás taky ještě čeká...tohle zvládnem levou zadní 😉

flyaway
8. led 2012

@xavera To víš že si to užiju, snad bude vše v pořádku 🙂 . Srdíčko by bylo fajn, ale budu ráda i za správně umístěnou bobulku zatím bez srdíčka 😵 .
Teď jen přemýšlím, zda tam vzít i manžela - teda on by moc chtěl, ale já si tak pořád říkám, co kdyby náááhodou nebylo něco ouplně v cajku, aby nebyl zklamaný víc, než je nutné... 😕

xavera
8. led 2012

@flyaway tak jestli on sám chce, tak bych mu to neodpírala. A spolu si to krásně užijete..a kdyby něco , tak tě i psychycky podpoří. Jen se musí připravit, že na začátku toho není moc ke koukání. Můj tam byl se mnou 8. týden a přišlo mi, že byl krapet zklamaný. Vzal si kvůli tomu celý den dovolenou, což u něj v práci se veškerá dovolená plánuje hodně dopředu, takže to nebylo nic jednoduchého, a pak tam byla jen taková bachratá brambora. Dostal do ruky rozmazanou fotku a tam už teda nebylo vidět vůbec nic 😀 za 10 minut jsme vypadli.

bugee
9. led 2012

@gabulenka Jsem moc ráda za zprávy o Tobě a holčičce 🙂 Držím vám palce, aby holčička pěkně prospívala a udržela se co nejdýl. Dej nám sem o sobě občas vědět, myslíme na Tebe.

bugee
9. led 2012

@flyaway Držím palce, kočko! Dej nám co nejdřív vědět.

flyaway
9. led 2012

Tak holky, je to tááám!!! 😀 😀 😀
Na srdíčko si sice ještě budeme muset počkat, ale vše je, kde má být a dokonce odpovídáme 6tt, ačkoli jsme pouze 5+2tt 🙂 . Za 10 dní jdeme znovu a to už bude nejspíš "rozlučková akce" s CARem 😎
Jsem zvědavá, kdy mi to opravdu dojde... 🙂

bugee
9. led 2012

@flyaway Na tuhle zprávu jsem dlouho čekala a mám z ní ohromnou radost 🙂 🙂 🙂 Užívej si to, těhulko 🙂 Hlaď bříško, ať je u Tebe mimískovi krásně 🙂 Je to paráda, nádhera, supééééér!

xavera
9. led 2012

@flyaway no to je bomba!!!!!! moc gratuluji, nádherná zpráva!

flyaway
9. led 2012

@bugee Snad už bude opravdu všechno v pořádku, ale ten strach bude někde v pozadí asi pořád, toho už se asi nikdy nezbavím 😒
Ale radost si jím převálcovat nenechám!!! 😀

babka
9. led 2012

@flyaway krásné zprávy! super 😉

flyaway
9. led 2012

@xavera
@bugee
Děkuju holky moc, jsem vážně šťastná, o manželovi nemluvě - nakonec jsem ho tam vzala, samozřejmě na to koukal jak tele na nový vrata a absolutně nevěděl, kde má co vidět 😀 , ale doktor mu to hezky popsal a dostali jsme i fotečku, takže to byl určitě zážitek 🙂

flyaway
9. led 2012

@babka Děkuju moc, mám co dělat, abych vás ostatní "dohnala" 😀

babka
9. led 2012

@flyaway neboj, ten čas tak strašně rychle letí....

xavera
9. led 2012

@flyaway
@babka
to je pravda...mě dnes při pohledu do diáře došlo, že jdu za pár týdnů na mateřskou 🙂 nejvíc se mi vlekl asi ten první trimestr, kdy jsem se soustavně bála, po 12. týdnu se to zrychlilo a po 20. už to nabralo pěkný grády 🙂

bugee
9. led 2012

@xavera @babka Holky, taky mi to nějak začalo utíkat - teď mám před sebou další kontrolu až 3.2. (velký ultrazvuk), předtím jen koncem ledna krev na štítnou žlázu a znovu kontrolu jaterek, ale přijde mi, že je to za chvilku. Termín odchodu na mateřskou bych měla mít koncem února, ještě před nedávnem mi to přišlo hrozně daleko, teď mi to přijde za pár...

xavera
9. led 2012

@bugee jojo, nápodobně. Ty Vánoce to nějak zrychlily....podle UZ mám termín porodu 30.3., podle MS 6.4 .Na mateřskou půjdu 20.2. - což je 6 týdnů před porodem. Pokud mi bude ještě Ok, tak zkusím trochu fungovat z domova, ale uvidíme.

tina74
9. led 2012

@bugee @xavera @babka Taky jsem si včera říkala, jak to utíká. Ve středu mi začne oficiálně 26. týden (podle velikosti miminka už začal) a mám 3D/4D ultrazvuk. Za dalších 14 dní normální kontrolu, pak za dva týdny screening + pupečníkové průtoky. To už budu najednou ve 30 týdnu... Vůbec si to nedovedu představit!

tina74
9. led 2012

@flyaway To je paráda! Moc gratuluju🙂

xavera
9. led 2012

@tina74 to ti to uteče ještě rychleji, když máš před sebou tolik vyšetření 😉

flyaway
9. led 2012

@tina74 Děkuju 🙂

babka
9. led 2012

@xavera @tina74 utíká to strašně rychle. Pořád mi přišlo, že je odchod na mateřskou v nedohlednu, ale asi bych se nad tím měla pomalu zamyslet. Z minulého roku mám ještě asi 13 dní dovolené, to bych asi taky měla vybrat, když se to teď od ledna nesmí proplácet. V těhle věcech se vůbec nevyznám, budu se na to muset zeptat. Pomalu je nejvyšší čas...

tina74
9. led 2012

@babka Já nejsem zaměstnanec, tak se v tom moc nevyznám, ale v rámci nějaké diskuse tady na MK jsem četla, že se to proplatit nedá. Tak to už opravdu budeš v práci končit! Nejpozději do dvou týdnů! 13 dní dovolené jsou téměř 3 týdny a na mateřskou se nastupuje 6-8 týdnů před termínem porodu... 40-8-3=29 nebo 40-6-3=31🙂

babka
9. led 2012

@tina74 musím se zeptat sestry (právnička, tak snad mi to z těch zákoníků vyčte 🙂), abych měla jasno. Budu se nad tím muset zamyslet. A to mi pořád přišlo, jak moc času zbývá. Ale ty Vánoce to opravdu všechno nějak popohnaly kupředu.

tina74
9. led 2012

@babka Dovolenou by sis možná mohla vybrat i mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou, kdyby se Ti to teď nehodilo. To asi vyjde nastejno. Každopádně je to doba, kdy už nebudeš chodit do práce a poběží Ti plat.

jajinka28
9. led 2012

Ahoj moje milé spolubojovnice!
právě jsem se prokousala vašimi novinkami a mám z Vás velkou radost!
Už asi měsíc mě trápí kontrakce a to, že se "otevírám"..ale to jsem tady psala před Vánocemi..situace je teď taková, že beru asi 5 prášků denně a mám úplný zákaz všeho..riziko předčasného porodu je prý hodně vysoké..takže musím jen a jen ležet, jediný můj pohyb je cesta z postele na záchod, toť vše...navíc se přidaly problémy se srdcem...krapet mě to semlelo, mám veliký strach, ale ten prožíváme všechny, takže se snažím držet...Zítra jdu do Caru, tak uvidím, jak dopadnu, Mudr řekl, že pokud to bude stejné nebo horší tak mě čeká nástup do porodnice a tam zůstanu až do porodu, tak moc moc doufám, že zítřejší výsledky budou lepší a dál zůstanu aspoň doma, páč jinak mě asi fakt mrskne ☹ ..naše malá beruška je pěkné pometlo, pořád se mrcasí, ve dne v noci, snad každé 2 hodiny tam nacvičuje minimálně kankán s čačou dohromady, takže už teď se nevyspím 🙂 ale asi to bere jako přípravu, abych pak po porodu z toho nebyla moc rozhozená 🙂

jajinka28
9. led 2012

@flyaway beruško zlatá!!!Ani nevíš, jak strašně moc jsem šťastná za tvé krásné zprávy!!často jsem na tebe myslela a pro mě je tohle nejhezčí zpráva za poslední dobu!!Moc Vašeho malého, zlatého a šikovného bojovníčka pozdravuj, je to velký pašák! Upřímně jsem si tady u tvých řádků pobrečela 🙂 Moc ti držím pěsti, opatruj se, rozmazluj se, MAMINKO!!

jajinka28
9. led 2012

@bugee ahoj bugge, teda ty jsi drak!🙂 ještě že jsi ten pracovní cajmrsk zvládla ty i miminečko bez úhony. Doufám, že teď už se šetříš a připravuješ se na příchod nového štěstíčka do rodiny🙂
Já se snažím pracovně fungovat alespoň trochu z postele, ale ta naše cácorka je tak divoká, že se kloudně nedokážu soustředit..mám prý víc plodové vody, takže si tam plave opravdu jako akvabela, na screeningu doktor šílel, že prý mu to vyšetření tím neustálým mrcasením bojkotuje, takže jsme tam byli hooodně dlouho, ale nakonec to dopadlo dobře..
tak se šetři a pomazli mrňouska.

jajinka28
9. led 2012

@werinka japak ty se máš??s novým rokem od tebe čekám co nejdříve ty nej nej nejlepší zprávy 😉

flyaway
9. led 2012

@jajinka28 Zlatí, copak to čtu, takové trable ☹ . Ach jo, co my si všecko musíme vytrpět, abychom se dočkaly těch našich zlatíček, viď? Budu na Tebe moc myslet, ať zítra dopadneš dobře a ať aspoň zůstaneš doma, protože pobyt v nemocnici by Ti na psychiku asi moc nepomohl 😒 .
Držím všechny palce, co mám, zapojím i manžela a drobka (až nějaké palečky bude mít 🙂 ) a to by bylo, aby to nedopadlo dobře 😉 .
Děkuju za Tvá krásná slova, zatím to ještě vstřebávám a každou chvilku se ujišťuju, že na té fotečce opravdu ten náš drobek je 😀 . Teď jen vydržet do toho příštího týdne... 😵