1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
12. únor 2012

@werinka1 Tak už příští pátek začátek stimulky 😉 Bezva! Budu Ti fandit a držet palce a uvidíš, že zakrátko už budeš taky vybírat vysněný kočárek 🙂

babka
13. únor 2012

@werinka1 To je super,že už se začíná něco dít. Uvidíš,že bude všechno v pořádku, budu moc držet pěstičky.
S tím neprůchodnym vejcovodem si nelámej hlavu. já měla to samé,hodně jsem o tom četla a nemusí to vůbec ničemu vadit. Já tenkrát na doporučení CARu na tu operaci šla a přišla jsem při tom i o vaječník ☹ My měli při druhém pokusu PICSI a určitě to mohlo. Ze dvou vajíček se obě oplodnila a byla z nich krásná embryjka. Při prvním pokusu s ICSI se ze tří oplodnilo jedno a embryjko nebylo úplně kvalitní. A spermio jsme měli taky dobrý.

flyaway
13. únor 2012

Děvčátka, já se musím pochlubit 🙂 ! Dnes jsem byla na krvi pro NT a v rámci toho jsem byla i na UTZ pro změření CRL - no já koukala jak blázen, jak ten náš drobek vyrostl 😎 ! Už je z něj opravdu malilinkatej človíček, srdíčko bušilo jak o závod, kopal nožičkama a mával na nás ručičkama, no úplně jsem z toho naměko 😵 . Byl u toho i manžel, takže jsme pak oba vyšli z ordinace a usmívali se jak měsíčci na hnoji 😀 . Už se nemůžu dočkat toho příštího týdne a "velkého" UTZ - jak říkal pan doktor, to pak bude teprve sranda... 🙂

babka
13. únor 2012

@flyaway Nojo, 12tt, to už je brouček kus chlapa / ženské 😀

flyaway
13. únor 2012

@babka To teda 😀 . Akorát se nám asi nakonec ten TP změní, protože budeme asi mladší - měříme teprve cca 4cm, což odpovídá spíš 11. týdnu. Ale to zjistíme definitivně až příští týden 🙂

tina74
13. únor 2012

@xavera Ahoj, Ty teď hlavně lež a na všechno se vykašli! 😉

tina74
13. únor 2012

@werinka1 Ahoj, moc zdravím a mám radost z dobrých zpráv🙂 PICSI bych taky doporučovala - my jsme měli málo vajíček, ale ze všech se podařila kvalitní embryjka.

tina74
13. únor 2012

@werinka1 Ještě k tomu PICSI - i když je v pořádku spermiogram (což mi jsme v tu dobu bohužel zrovna tak jako tak neměli), může být problém s fragmentací DNA a to není vidět.

tina74
13. únor 2012

@flyaway To je nádhera! 🙂 My jsme naše miminko takhle viděli až ve 13. týdnu na screeningu. To mělo něco přes 6 cm. Do té doby (naposledy v 10. týdnu) to byla pořád jenom malá fazolka, tak jsem taky žasla, že je tam najednou malinkatý človíček, který si neustále ručičkou šudlí nosánek, když mu chce paní doktora zkontrolovat nosní kůstky, různě sebou mrská, kope nožičkama a mává ručičkama🙂. Je zajímavé, že Ti posunuli TP. My jsme na screeningu měli rozdíl 6 dní a nechali mi ho podle TM.

flyaway
13. únor 2012

@tina74 No já z toho byla úplně mimo, koukala jsem na to a nevěřila vlastním očím a chtělo se mi plakat a smát zároveň 🙂 . S tím TP právě nevím, protože podle data MS by to mělo být 8.9., ale na posledním UTZ byl brouček větší a termín se změnil na 31.8., takže teď jsem zvědavá, co mi poví toho 22.2. 🙂

xavera
13. únor 2012

@flyaway krása 🙂 tak to už jste pěkně daleko, na tvých týdnech vidím, jak to pěkně letí. Vaše miminko už je mini-človíček...gratuluji.

xavera
13. únor 2012

@werinka1 supr, to se ti to konečně taky pěkně hýbe...budu ti moc moc držet palce !

xavera
13. únor 2012

@bugee
@tina74
díky holky, to jsem přesně potřebovala slyšet. 😉 Ještě že vím, kam si přijít pro podporu 😀

bugee
13. únor 2012

@flyaway Ahoj Sluníčko 🙂 To jsou dojemné zprávy - taky na to ráda vzpomínám... Až budeš mít ten screening, pochlub se nám fotečkou, ať se můžeme kochat! A jak Ti je? Vše dobré? Žádné problémy? Zasloužila by sis naprosto pohodové těhotenství, moc bych Ti ho přála. Užívej si to a rozmazluj sebe i mimčo 🙂 🙂 🙂

pentagras
13. únor 2012

@flyaway gratulííííruju 🙂 🙂 😎

pentagras
13. únor 2012

@werinka1 tak budu držet palečky 🙂

werinka1
13. únor 2012

Moc vám děkuju holky. Já už se nemůžu dočkat, fakt! Přesvědčily jste mi k tomu PICSI, doktor mi řekl, že je to zbytečný když je spermio ok (ale ještě to probere s embryoložkou, tak jejich konečný doporučení ještě neznáme), ale našla jsem si info jak píše tinka, takže ač ty penízky zrovna moc nejsou, asi do toho půjdem. Pro tenhle úspěch prostě obětuju maximum. (kromě mýho zatracenýho vejcovodu 😠 ). Snad budu reagovat líp a budou i mrazáčci. To bych byla šťastná jak blecha 🙂
gratulace @flyaway, brouček krásně roste, já už chci a chci a chci takyyyyyyyyyy 😀

bugee
13. únor 2012

@werinka1 Ještě se přidávám k tomu PICSI - už jsem Ti to, myslím, jednou psala, ale všechny moje pokusy, které byly pouze s ICSI, dopadly tak, že z 11 vajíček se sice oplodnilo 8, ale už druhý den zbývaly pouze 2, takže žádná možnost prodloužené kultivace, natož mražení 😒 Pokus s PICSI byl s 10 vajíčky, 8 oplodněných, které se dále vyvíjely, do stadia blastocysty jich doputovalo 5 !!! A jedna z nich už váží přes 1300g 😉 Nevěřím, že embryolog od oka pozná ty nejzralejší a nejvhodnější spermie, i kdyby bylo sperma ukázkové. Jdi do toho!

werinka1
13. únor 2012

@bugee Dík! Jdem teda do toho! 😀

flyaway
13. únor 2012

@werinka1 Jsem moc ráda, že se Ti to už takhle hezky blíží - za chviličku tu máme stimulku, vajouška, embryjka a do měsíce // 😀 ! Taky se přikláním k názoru, že bych si to být Tebou pojistila opravdu všemi dostupnými metodami včetně PICSI 😉 . Budu moc moc držet palečky, ať se brzo raduješ z prvních ranních nevolností 😀

flyaway
13. únor 2012

@bugee Jsem moc ráda, že tam byl se mnou i manžel, i když to tentokrát byla jen taková rychlovka, ale když jsem viděla ten jeho dojatý výraz, chtělo se mi skoro brečet štěstím 😵 .
Na fotečku se už moc těším, určitě se pochlubím 🙂 . Zítra si jdu ještě ke svému gyndaři pro průkazku a konečně už budu mít oficiální řidičík na miminko 😀 .
Jinak problémy asi žádné nemám, nešpiním, nevolnosti se dají zvládnout, hlava se mi motá tak nějak standardně, jediné, co mě celkem trápí, jsou poměrně časté bolesti v podbřišku - doktoři mi tvrdí, že je to normální, ale občas je to vážně silná bodavá bolest, která trvá i několik hodin, ale tak pokud to tak má být, tak nezbývá, než vydržet 🙂 . Jo a taky se mi občas děsně rozbuší srdce a funím, jak kdybych právě zdolala osmitisícovku, tak jsem celkem zvědavá, co se bude dít, až budu tak o čtyři měsíce těžší 😀 .

werinka1
13. únor 2012

@flyaway děkuju, budu potřebovat všechny, podotýkam všechny! palečky které můžete mačkat 🙂

bugee
13. únor 2012

@flyaway Ty bolesti v podbřišku jsou vážně naprosto normální, to k tomu patří, ale přejde to brzy, neboj, už budeš mít za chvilku konec 1. trimestru, pak to přejde, ta dušnost a funění taky 🙂 😉

bugee
14. únor 2012

Ahoj děvčátka, přeju krásný slunečný den plný lásky 🙂
Včera jsem dostala kytici růží 🙂 A dnes nám to vyšlo tak hezky, že má manžel narozky a v práci volno, já jsem doma, tak vyrazíme brzy odpoledne do restaurace na nějaký pozdní sváteční oběd (pro mě samozřejmě na přání velmi dietní, ale i tak se těším), no a pak ještě do OBI nechat užíznout dvě poličky na věci pro mimčo a chtěla bych koupit jednu modrou lampičku do ložnice pro muže na čtení... Jinak se dnes hodlám trochu flákat, včera jsem byla na skok v práci, pak asi hodinu v DM, kde jsem si připadala jak tydýt - vybírala jsem jednorázové podložky na přebalování, první balíček jednorázových plenek, vložky do kojící podprsenky, jednorázové kalhotky do porodky, olej na masáž hráze, lubrikační gel k epi-nu... apod. Docela jsem zírala na ceny těch podložek a plenek 😒 Zatím tedy nemám představu, kolik se toho denně spotřebuje, ale i tak mi to přijde dost...

bugee
14. únor 2012

A ještě jednou v šoku - od kamarádky, která mi nechávala výbavičku, jsem se úplnou náhodou dozvěděla, že si musím najít dětského lékaře ještě před porodem (!!!), bo se k němu jde hned asi druhý den po propuštění z porodky 😕 . Před chvílí jsem si našla na stránkách naší čtvrti, že tu je jen jeden jediný, tak tam volám a sestra mi řekla, že jsem to nechala skoro na poslední chvíli (!!!), že obvykle si maminky shánějí dětského doktora v momentě, kdy otěhotní (!!!). Nevím tedy, ke komu bych šla, kdyby už měl plno... Navíc jsem vůbec netušila, jestli to dotáhnu, jestli zase nebude nějaká komplikace, můj strach ze zakřiknutí... Naštěstí si mě zapsal a mám zavolat hned, jak mě pustí z porodnice...
Asi je ta situace obdobná jako u porodnic - v Praze je všechno nutné zařídit několik měsíců předtím, než to opravdu potřebujete. Vy, co jste z jiných regionů, s tím asi problémy mít nebudete, ale tady je to fakt mazec - tak kdo jste z Prahy, neváhejte a shánějte doktora a zubaře taky (toho já naštěstí mám)!

babka
14. únor 2012

@bugee No s tím doktorem mi to povídej, mě vystresovala kolegyně asi před 14ti dny, jakto že ještě nemáme dětského doktora... Tak jsem byla trošku v šoku, to mě asi nenapadlo upřímně řečeno, že bych měla shánět. No, nakonec se to vyřešilo samo, kolegyně mi volala druhý den, že byla s malou u doktorky a že nás ta její ještě protekčně vezme 🙂 No, ale jinak jsem zjistila, že přímo v naší čtvrti doktorka taky registruje nové pacienty, tak bysme šli tam. Tahle doktorka je sice dál (cca 20 min MHD), ale mám na ni dobré reference, tak to snad za to stojí.

gabulenka
14. únor 2012

@flyaway gratuluji, mám velkou radost 😉
@werinka1 taky moc a moc držím palečky 😉
@bugee @babka holky o tom dětském lékaři jsem slyšela, ale na tu naši jsme narazili když jsme šli pro razítko do průkajdy k obvoďačce a nebyl problém. Spíš jsem se divila, že si nás ani nikam nenapsala (leda potom co jsme odešli), až bude malá na světě, máme zavolat, že přijede. Ale je fakt, že u nás je to určo jiný než v Praze 🙂

bugee
14. únor 2012

@babka Určitě je dobře, že máš na ní dobré reference. To já jsem sice ráda, že nás doktor ze čtvrti vzal, máme to kousek pěšky, ale na druhou stranu o něm nevím vůbec nic...

bugee
14. únor 2012

@gabulenka U obvoďačky jsem pro žádný razítko nebyla 😖, tak teď nevím, jestli mi něco nechybí...

bugee
14. únor 2012

@jajinka28 Kam jsi se poděla, děvče? Doufám, že jen ležíš doma a jste obě v pořádku.