1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
1. bře 2012

@bugee Včera jsem taky byla na delší procházce. Říkala jsem si, že mám první den mateřské dovolené, tak už nejsem "nemocná máma" a měla bych se trošku víc věnovat dítěti a brát ho na čerstvý vzduch🙂
Jinak zlatíčko už začíná mít nějak málo místo. Mám pocit, že už si tolik necvičí samo od sebe. Spíš se vždycky hned ohrazuje, když se mu něco nelíbí, nebo ho něco tlačí (což je dobře!). Včera mi třeba kopalo do knoflíku od pyžama. Nebo se hned hlásí, když má zádíčka nalevo, já si lehnu na pravý bok a tlačí ho to do nožiček. Taky jsem si v pololeže/polosedě dovolila položit na břicho malinkatou misku s oříšky a hned jsem ji musela dát jinam.

xavera
1. bře 2012

@tina74
@bugee
já jsem to s nákupem vodiček a krémíčků moc nepřehnala. Máme lékárnu totiž přímo v přízemí našeho domu 🙂 takže celkem výhoda, pro vše zaběhnu dle potřeby a situace, drogerii mám 5 minut do Kotvy či Palladia. Koupila jsem jen potřebné minimum do porodnice. A i tam je lékárna, takže zůstávám celkem v klidu.

tina74
1. bře 2012

@xavera Já mám taky lékárnu kousek a navíc je v porodnici, jak píšeš. Pár drobností ještě dokoupím, ale i kdybych to nestihla před odjezdem do porodnice, tak se nic strašného nestane.

xavera
1. bře 2012

@tina74 😀 😀 😀 vzteklun malej...mi to máme stejně. Jednou jsem ležela na zádech, nohy nabok - takový jakoby polovrut. Na svém boku jsem měla noťas, bříška se jen lehce dotýkal. No - takový výkop co následoval - notebook odlít asi po půl minutě 😀 asi jí to moc hřálo, nebo nějaké vlny cítila. Každopádně jsem dostala za vyučenou a už jsem to nikdy neudělala.

tina74
1. bře 2012

@xavera Někdy je to docela legrační, ale jsem ráda, že si řekne🙂 Ale aby to nevypadalo, že ho nějak trápím! V podstatě dělám stejné věci jako před pár týdny. Jen má miminko asi už podstatně míň místa a taky už je šikovnější a ví, jak se prosadit🙂

pentagras
1. bře 2012

@babka
@bugee
@tina74
@xavera
AHojky holky, tak jdu od dr, no chtěl mě poslat do nemocnice, uprosila jsem ho že budu furt ležet a mít nohy nahoře, ale jako mám i blbej tlak najednou, no moč byla ok tak mě nechal ještě doma ale kdyby se mi začlo dělat nějak blbě nebo mžitky a otoky horší, hned do nemocnice, no tak vyhlídky nic moc, ach jo 🙄

babka
1. bře 2012

@pentagras Nj, s otokama a tlakem to není žádná sranda, ale dokud máš moč o.k., tak je to dobré. Hlavně odpočívej, nožky nahoru a kdyby ses necítila dobře, tak raději upaluj do nemocnice!

gabulenka
1. bře 2012

Ahoj holky, tak se zas po nějaké době připojuju a nestíhám dočítat 😀 ale to je dobře, že to tady tak valí 😀 My jsme dneska byli na větším ultrazvuku, vše vypadá ok, malá je hlavičkou dolů a dneska jsme opravdu viděli, že to je holčička🙂 Máme 1450g, čekala jsem, že bude mít víc, ale prý jsme v normě, ukazovala nám jakousi křivku. Prý je vše ok vzhledem k okolnostem - moje postava, těh.cukrovka a původní dvojčetný těhu. Taky jsi mě tam už za 3 týdny převezmou do poradny a budou hlídat tu cukrovku. Prý se uvidí, když bude vše ok, tak cca týden před termínem porod vyvolají, protože kvůli cukrovce přenášet nemůžu. Tak uvidíme, jak to půjde dál. Přijde mi, že nejsem vůbec připravená 🙂 Nějaké věci vyprané mám, ale musím to vyžehlit 😒 Pořád řešíme kočárek a nejsme rozhodnutí, nevím jakou koupit matraci do postýlky (vím, že už se to tu taky řešilo a psala jsem si o tom s pentagras 😉 a přebalovací podložku (kvůli komodě nebo desce co se dá na ni dát). V Brně bude veletrh Pro dítě, tak chceme kouknout ještě tam 😉
@xavera @tina74 přesně jak píšete, asi není potřeba vše kupovat do puntíku, lékárny jsou všude a když bude potřeba tak taťkové nebo někdo z rodiny pomůže a koupí 😉 já jsem se včera pobavila v lékárně, ptala jsem se na tu odsávačku na vysavač a paní se ptala, kdy mám termín, že je čas a že už bude teplo a tolik rýmy nejsou a že už to není nedostatkový zboží, tak se to dá koupit kdykoliv 🙂 tak jsem uznala, že má pravdu 😉

gabulenka
1. bře 2012

@pentagras zase bude dobře, uvidíš, my už to dotáhneme do konce 😉 tak šup odpočívat a nožky nahoru 😉

gabulenka
1. bře 2012

@bugee já mám od sestřenice právě ty koj.košile s těmi prostřihy na prsou, tak to musím vyzkoušet, jaký to vůbec je 😀

gabulenka
1. bře 2012

@hp jak píšou holky, co vím, tak utroš se vysazoval po prvním trimestru. Neznám nikoho, kdo to bral dý, ale nejsem doktor že. Taky si myslím, že teď už asi moc smysl nemá 😒

gabulenka
1. bře 2012

@flyaway mám z vás velikou radooost, jen tak dál 😉

tina74
1. bře 2012

Holky, chystáte se taky do nějakého ateliéru na fotografování s břichem? Já bych docela ráda... Jen bych chtěla do nějakého, kde ty fotky budou spíš přirozené, ne příliš kýčové. Taky nesnáším, když mě někdo nutí do křečovitých úsměvů... Naše svatební fotky z ateliéru se z tohoto důvodu zrovna moc nepovedly, protože nás fotografka pořád prudila, že se tváříme moc vážně. Reportáž ze svatby už ale naštěstí byla OK (jiný fotograf). Nemáte nějaký tip?

bugee
1. bře 2012

@gabulenka Ahoj, skvělé zprávy z velkého ultrazvuku 🙂 A co se týče toho nakupování dopředu - nemám nikoho, kdo by mi po porodu mohl pomoct - manžel bude dost pracovně vytížený a mámu už nemám... 😒 Takže si to pro svůj klid radši připravím dopředu, kdybych z jakéhokoli důvodu byla nesoběstačná (po císaři, nějaké zdravotní komplikace např. s tím mým žlučníkem, protože se porodem může ještě zhoršit apod.) a ještě s čerstvě narozeným mimčem a dvěma psy na hrbu... Prostě potřebuju mít pocit, že si pak poradím a nebudu muset lítat pořád něco dokupovat. Myslím, že mi ze začátku dá zabrat jen mimčo nakrmit, přebalit a oblíknout 🙂

tina74
1. bře 2012

@bugee To je jedině dobře, že už všechno máš pohromadě🙂 Já se k tomu jen nemůžu pořád dostat, protože ještě dělám jiné věci, tak se uklidňuju tím, že to přinejhorším ještě někde dokoupím, kdybych porodila dřív. Jestli budu rodit v termínu, tak už bude taky všechno nachystané🙂 A já naštěstí pomoc budu mít. Střídavě manžela (dovolená) a mámu (přijede)....

bugee
1. bře 2012

@tina74 Na focení s bříškem se chystám v druhé půli nebo na konci března, mám kontakt na bratra své kolegyňky, který fotí (ale není to profík, teprve začíná). Ještě nejsme domluveni, chystám se mu zavolat a vyptat se ho, co a jak. On by rád, kdybychom si pak u něj nechali nafotit i mimčo, aby měl novorozeně do katalogu, prý ještě žádné nemá. Uvidíme. Ale asi Ti na něj kontakt nedám, dokud ho nevyzkouším 😉

tina74
1. bře 2012

@bugee Moji neteř nedávno fotil její známý a byly z toho úžasné fotografie. Jenže je to bohužel 200 km po D1 a to teď už absolvovat rozhodně nebudu... Určitě někoho vhodného najdu v Praze, ještě se taky poptám kamarádek....
Oni ty profesionální fotografie přeci jen vypadají jinak než když mě fotí manžel jednoduchým digitálním fotoaparátem. Třeba na svatební cestě jsme se nechali vyfotit místním fotografem na pláži a stálo to za to...
Docela bych si ráda v blízké době koupila zrcadlovku s pořádným objektivem na focení dítěte, ale ono to taky chce cvik a pak praxi s Photoshopem a bojím se, že na to nebudu mít pomyšlení ani čas. Takže miminko pak určitě taky necháme někde vyfotit...

bugee
1. bře 2012

@pentagras Drž se, děvče, lež a opatruj se! Ať se to zlepší! Už jsme tak daleko, teď by byla škoda něco podcenit 😉

bugee
1. bře 2012

@tina74 Dám Ti vědět, jak se mi jeho fotky budou líbit, třeba to zrovna bude to pravé 😉

tina74
1. bře 2012

@bugee Tak jo🙂

hp
1. bře 2012

Ahoj holky, byla jsem u babi 🙂 Budu do konce týdne brát jen jeden a pak vynechám uplně.Je mi z ultr. už zle.Díky moooc za rady..........jsem z celého dne hotovson jsem zvyjlá odpočívat a dnes tolik courání 😉

hp
1. bře 2012

@pentagras Ahojky, říkal doktr.co hrozí při těch otocích?Taky mam oteklé nohy,ale mamča a babča říkaly, že je to normální.Nechci to ale podcenit 😒

hp
1. bře 2012

@babka Ahojky, břuch mi sem tam tvrdne, ale na to piju magnesium.Tedy jen 1x za den,takže večír tvrdne........

pentagras
1. bře 2012

@hp no hlavně mi dělal tu bílkovinu v moči a ta tam není, tak je to ok, ale pokud máš nohy hodně oteklé dojdi si k dr, prej to musí vidět, oni poznají co to je za otoky, myslím že něco s ledvinama by mohlo být, radši si dojdi, nic za to nedáš.

xavera
1. bře 2012

@tina74 ahoj, já se byla fotit ve 30.týdnu v atelieru Fotoprome. http://www.fotoprome.cz/
S fotkami jsem moc spokojená 🙂 měla jsem namyšleno jak to chci, a fotograf to respektoval.
Dělali jsme pouze akty, částečně zahalená do šálu či nějakého závěsu. Trošku mě sice nutil do úsměvů, ale já se nedala a házela takové zasněné poloúsměvy s pohledem do dáli nebo na bříško. Nechala jsem si je vyvolat částečně v černobílé a částečně nahnědlé. Na webovkách mají různé balíčky, já si zaplatila ten Basic. Tak se mrkni, jestli tě to zaujme. Atelier je na Strossmayerově náměstí. 🙂

gabulenka
1. bře 2012

@bugee tak to chápu, taky bych to na tvým místě chtěla mít vše pohromadě 😉 stejně budu neklidná dokud nebudu mít vše připravený🙂

xavera
2. bře 2012

holky, jakou si berete košili k porodu? Nějakou celorozepínací? Hlavně asi hodně širokou, aby se dalo sedět rozkročmo na tom míči...mě jsou teď všechny max do půlky stehen. V tom když si ale sednu, tak sedím spodkem nahá...což mi přijde na ten míč trochu divný 😒 Takže musím asi sehnat nějakou óbr dlouhou a širokou.

babka
2. bře 2012

@xavera Já tedy co jsem slyšela, tak k porodu vždycky dostaneš košili nemocniční. Je to tak i v mojí porodnici. Takže k porodu košili neřeším 😕

xavera
2. bře 2012

@babka v Podolí ti nabídnou košili až na šestinedělí. K porodu si mám vzít 2 své vlastní. Musím něco koupit, protože mé jsou vážně hrozně krátké.

bugee
2. bře 2012

@xavera Mám pocit, že k Apolináři si košili k porodu brát nemůžeme... Když jsem tam byla minule na příjmu, měla jsem s sebou tašku s županem, košilí apod. a řekli mi, že mi stejně dají erární. Takže si s sebou vezmu tu "kojící" (taky je tak do půlky stehen a na míči bych seděla holým zadkem..., na druhou stranu to tam musejí pořád vše dezinfikovat, protože někdo se začátkem porodu i krvácí...a myslím, že ani ty nemocniční košile nejsou tak široké, abys na míči seděla na plátně, no a navíc se na tom míči sedí i ve sprše, takže taky nahá), předpokládám, že si ji budu moct vzít až na šestinedělí.