1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
7. bře 2012

@jajinka28 Jejdanánky, co to čtu? 😢
Všechno bude v pořádku, uvidíš, on chce mít ten doktor určitě jen stoprocentní jistotu, proto to vyšetření. Po tom všem už žádný špatný zprávy, to neměla berunka určitě jen svůj den a chtěla maminku i doktora jen pořádně vystrašit 😉
V pátek na vás obě budu moc myslet a držet palečky, ať se žádné problémy nepotvrdí!!!

jajinka28
7. bře 2012

@werinka1 děkuju, je to zase rána pod pás, ale pročítám si vás tady a snažím se na to nemyslet..strašně se bojím, ale jak se říká - pozitivní myšlení je půl úspěchu...

flyaway
7. bře 2012

Jinak nakonec jsem zjistila, že ta čerstvá maminka (leeela) vlastně byla mimo jiné i v naší skupince červencovo-srpnových IVFek, akorát už tu tak dlouho nebyla, že jsem si to v prvním okamžiku vůbec neuvědomila 🙂
Takže už to tak vypadá, že to co nevidět vypukne naplno, v dubnu přijde lavina miminek 😀

jajinka28
7. bře 2012

@flyaway jojo, pořád se něco děje....doktor se fakt snažil a mordoval nás tam asi hodinu, aby nás mohl uklidnit, ale dnes jsem byla u svého Dr. a ten říkal, že s tím Dr. ze screeningu mluvil a ať bohužel počítáme se všema variantama ☹ ...ale bude dobře, musí!

tina74
7. bře 2012

@jajinka28 Ahoj, to je mi moc líto☹ Proč to srdíčko teď vlastně vůbec kontrolovali? U nás už nic takového neproběhlo. Omlouvám se, jestli si to teď pletu, ale je to proto, že máš srdeční vadu taky?

flyaway
7. bře 2012

@jajinka28 Ach jo ☹ . Snad nic nezjistí a v ten pátek Ti spadne kámen ze srdce! 😵

tina74
7. bře 2012

@bugee Ta nemocenská je samozřejmě šok, ale jestli Ti ještě něco doplatí za zbytek měsíce PSSZ, tak už to nebude zase až tak zanedbatelná částka. Já mám nemocenskou i mateřskou každopádně podstatně nižší, ale to je jiná kapitola. Jako OSVČ zase platím díky výdajovému paušálu nižší daně a pojistné, takže si nemůžu stěžovat...

jajinka28
7. bře 2012

@tina74 já jsem ani nevěděla, že ty screeningy jsou tři,když jsme tam včera přišli, tak Mudr. říkal, že je to screening funkčnosti orgánů nebo co, říkal, že mimčo změří, zváží, zkontroluje proporce a orgány..ani nevěděl, že já mám srdeční vadu...no a jak kontroloval srdíčko, tak se mu právě vůbec nezdály chlopně☹..a proto to chce znovu zkontrolovat až bude mimčo v jiné poloze, byla divně zkroucená a chce aby na to koukli ještě další doktoři..

tina74
7. bře 2012

@flyaway Už se nám to všem opravdu blíží. Kamarádovi se teď narodilo miminko o 3 týdny dřív (původně byl termín měsíc přede mnou), tak jsem si uvědomila, že už moc času nezbývá. Už to v podstatě může být kdykoli...

tina74
7. bře 2012

@jajinka28 Tak to třeba bude něco podobného, co máš Ty, a v normálním životě to nebude zásadní problém. Jen se to bude muset hlídat v zátěžových situacích, jako je těhotenství. Třeba...
Každopádně moc přeju, aby kontrola dopadne co nejlépe!
Já v podstatě celé těhotenství žádné komplikace nemám (až na lehké třídenní špinění v 8. týdnu a dvoutýdenní problémy s kyčlí), tak si taky pořád říkám, jaké nástrahy se ještě můžou objevit...

jajinka28
7. bře 2012

@tina74 moc děkuju za podporu...pořád mi právě vrtá hlavou, pokud to potvrdí, jestli je to vada geneticky daná kvůli mě nebo jestli to s tou mojí nemá nic společného a bohužel si tu smůlu vybrala taky☹...

bugee
7. bře 2012

@jajinka28 Budu Ti držet moc a moc palce na páteční kontrolu! Také doufám, že to jen doktor kvůli poloze plodu nemohl dost dobře vidět a že když se holčička ukáže jak má, že zjistí, že je vše v pořádku. Myslím na Tebe a přeju, ať Ti pátek přinese konečně už samé dobré zprávy!

bugee
7. bře 2012

@tina74 No jo, když jsi OSVČ a platíš státu méně, tak je to pochopitelné, ale já odvádím měsíčně státu 22tis. korun (SP, ZP a daň) 😠

tina74
7. bře 2012

@bugee No, to není zrovna málo... 😒 Když se podívám na manželovu výplatní pásku (je zaměstnanec) a výši jeho odvodů, taky je mi z toho docela mdlo☹ Proto si na výši nemocenské a mateřské opravdu nemůžu stěžovat - když normálně vydělávám, zůstává mi zase nesrovnatelně víc z "hrubých" příjmů.
Jak ses ptala na dovolenou u moře v září, asi bych s tak malým miminkem raději nikam nejela ani neletěla. Možná ani ten další rok. Kamarádi ale byli loni u moře se sedmiměsíční holčičkou a bylo to v pohodě - moc se jí ve vodě líbilo. Asi je to ale velice individuální - záleží, na co si troufnete. Já jsem možná příliš opatrná. A taky jsem poslední dobou ráda doma, takže mě to nikam až tak netáhne. I když představa moře a sluníčka je samozřejmě lákavá vždycky 🙂

xavera
7. bře 2012

Ahojky holčiny moje 🙂 tak jsem vás tu všechny poctivě dočetla. Člověk tu není 3 dny a tolik se toho událo a sepsalo. Zatím nerodím, jen jsem teď nějak nestíhala na koníka. Vyšetření, kurzy, návštěvy, domácí práce, žehlení pidi věciček, nákupy, zařizování a úpravy bytu. Teď už se to snad u mne uklidní a zase si krapet zvolním režim 🙂
Dnes jsem měla poslední kontrolu u své gyn doktorky, příští týden začínám v Podolí. Moc jsem se toho dnes tedy nedozvěděla. Jen, že výsledky krve z minula jsou naprosto v pořádku, moč a tlak také. Kontrola nebyla spodem, že prý se mi tam nebude zbytečně šťourat, když jdu příští týden do Podolí...že prý oni se mi pošťourají dost. Kontrola tedy jen přes břicho. No, tak váhu odhaduje na necelé 3 kila, hlavička je stále dole. Koukala na srdíčko a pokusila se o fotku. Pak se se mnou rozloučila a mám přijít po šestinedělí. Rodit teď už prý mohu kdykoliv, nebyl by prý žádný problém. ..kór když jde o holčičku. Tak tašky do porodnice mám z velkých částí sbalené, zítra to radši dokončím kompletně, ať mne pak nic nepřekvapí jako leeelu, která chudák balila až po odtoku plodovky, jak jsem tak četla na její stránce. Už mi padají víčka, jdu tedy do sprchy, ještě mazat pupek a alou na kutě. Dobrou všem.

xavera
8. bře 2012

@tina74 gratulace k vymalování, my už máme většinu prací doma také hotovo. Ještě za 14 dní budeme mít ušity záclony a závěsy, tak ještě manžel s mým tatínkem namontují garnýže...no a pak už možná smontovat postýlku, ať už vidíme, jak se vejdem a jestli nezbyde ještě vytoužené místo pro křeslo ( jinak u nás návštěva sedí jen na jídelních židlích a na zemi - sedačka se nám sem prostě už nevejde ) a ve finále rozmístíme obrazy. Máme teď zcela nové bydleníčko 🙂 Krásné sněženky jsi nám poslala. To je super, že chodíš ještě plavat, to já už nedělám nic ☹ blbě se mi pohybuje, začla mě hrozně bolet stydká kost. Takže ani delší vycházky nic moc.

xavera
8. bře 2012

@bugee ty krásné jarní vycházky ti moc závidím - kór s pejsky. Já měla psa 15 let a stále po něm teskním. Pejska bychom moc chtěli, ale počkáme do většího bytu a až budeme pryč z centra Prahy. Ono taky s malým mimčem a do toho vychovávat štěňátko - to bych byla triskomyš 😀 Mě se manžel taky stále ptá na dovolenou, kdy už budeme moci jet, a jestli v září k moři...tak já říkám snad že jo, ale že vůbec nevím jak co bude, jaká bude Violka hodné miminko, jestli na to budeme mít atd, atd....takže to necháváme otevřené a napřed to natrénujeme na víkendových výletech po krásách naší vlasti a pak uvidíme.

xavera
8. bře 2012

@pentagras takže tím častým pitím se ty otoky zlepšují? Já jsem taky začla trochu natékat. U mne to souvisí s tím, jak moc za ten den nachodím po nákupech či návštěvách a jak moc nastojím v kuchyni. Pak mě pekelně bolí nohy a natečou kotníky. Taky trochu prsty na rukou. Už jsem přestala nosit prstýnky. Není to tedy žádný děs, ale začlo to. Taky jsem za poslední měsíc hodně přibrala na váze. 😔 už mám 14 kg navrch. A to jsem asi před 5ti týdny měla teprve 8 kg. No nic s tím nenadělám...nezbývá než hodně pít a odpočívat občas i v průběhu dne.

xavera
8. bře 2012

@gabulenka ahoj, tak ten kurz mi taky přišel jako základní informační schůzka - moc nás toho nenaučili. Paní stále říkala tak uvidíte, a zvládnete to, nebojte se. Ale jinak ukázala dva typy dýchání, takže představu mám, taky jsem viděla sál, takže pro představu taky dobrý 🙂 Co ale bylo super, že mluvila hodně k tatínkům Zrovna jich tam bylo asi 15, tak to využila a hodně je poučovala o tom, jak nám mají pomáhat, co říkat a co ne. Bohužel jsem byla jediná v kurzu bez manžela 😀 😀

Minulý kurz byl o kojení, to mi přišlo hodně poučné. Příští týden bude šestinedělí, tak to už asi není tak důležité, ale když už to mám zaplaceno, tak s tam ráda zajdu.

xavera
8. bře 2012

@jajinka28 holka, to je děs, co vše prožíváš ☹ ☹ ☹ moc moc držím palečky, ať je srdíčko Karolínky v pořádku. Ty se svým srdcem také...a co ta plicní embolie? to ti budou ředit krev? ležíš v nemocnici?

xavera
8. bře 2012

@werinka1 ahojky, tak 2 bobísci...tfuj tfuj držte se!!!

xavera
8. bře 2012

@cuddle ahoj zpět ve snaženíčku. Zase se to hýbe a něco se děje, viď? tak nás pěkně informuj, jak postupujete a držím palečky 🙂

xavera
8. bře 2012

@flyaway to ti to holka pěkně letí....koukám na tvé týdny 🙂 vzpomínám si na svůj 15tý týden. Co bříško, už se ti nadouvá? a začínáš trošku přibývat na váze? Co pleť, vlasy a jiné problémky?
jojo, s Leeelou jsme na tom byly na začátku +- den stejně. Tak když vidím ty její miminka v plné síle - podle foteček, mám velkou radost a zároveň se začínám bát porodu. Hlavně mne překvapilo, že při císaři cítila velké bolesti - to jsem ještě neslyšela.

xavera
8. bře 2012

@katerrinkaa ahoj, je mi moc líto, že to tentokrát nevyšlo. Určitě to jednou vyjde - musí ! Zrelaxuj si tělo cvičením,rehabilitacemi a jarním sluníčkem a vzhůru do dalšího boje.

xavera
8. bře 2012

holky, chodím taky do diskuse březnovek a tam už se rodí 😨 pomóc, jdu pro maliník a lněné semínko a sbalit tu tašku.

pentagras
8. bře 2012

@xavera ahojjky, sem myslela jestli už nerodíš, že jsi nebyla vidět 🙂 , jinka ano, to pití opravdu pomáhá ale jak píšeš je to i o tom courání, kolik nachodíš 🙂

pentagras
8. bře 2012

@xavera píšeš o maliníku atd. to jsou dálší věci co podporují porod??? Já totiž to epino nemůžu tak nějaký jiný rady??Děkuju 🙂

flyaway
8. bře 2012

@xavera No na Tvoje týdny už se raděj nedívám, to už jsi vážně na rozsypání a brzo nás tu bude o jednu víc 🙂. A jak se cítíš?
Jojo, bříško už regulérně leze 😀 . Mám to zdokumentováno na fotoblogu, akorát jsem ho pro jistotu nechala přístupný jen pro přátelé (poté, co se tady probíralo nějaké zneužívání volně přístupných fotek či co 😒 ).
Na ty bolesti, co jsem měla, jsem začala brát to magnézium a fakt to zabralo. Nicméně jsem ho po týdnu vysadila, ať nejsem předávkovaná a je to tu zpět i s nevolnostmi 😖 . Ale tak předpokládám, že teď už jak děloha poroste moc klidu nezažiju a sem tam nějaká bolístka je asi zcela normální 🙂 .
Jinak pleť děsná, vlasy děsný, váha už 5 kilo nahoře... 😀
No mě taky překvapilo, že popisuje bolesti při císaři, to jí podle mě nějak špatně zabral ten spinál nebo ji řízli moc brzo, protože podle mě by to bolet nemělo 🤐 .

xavera
8. bře 2012

@pentagras ahoj 🙂 zatím jsem celá...maliník nepodporuje porod, ale prý uvolňuje porodní cesty. Jsou to ale možná jen spekulace, každopádně neuškodí. Holky o něm píšou, že pak při porodu usnadňuje průchod miminka a 2.porodní doba je kratší. Nikdo ale neví, jakou by měl tu dobu bez pití maliníku 😀

....a to nemůžeš cvičit s epinem ani třeba 3 týdny před porodem jako já? To už přeci i když by sis měla vyvolat porod by nemělo vadit 😨

xavera
8. bře 2012

@flyaway Cítím se dobře 🙂 jediné, tak co jsem psala s občasným otokem kotníků a pak bolí nohy, ale žádný děs. Taky krapet pobolívá stydká kost, tak se trochu blbě chodí. Ale jinak vše OK. Malá už má pěknou sílu. A jak jí tam nezbývá moc místa, tak když se rozhodne se protáhnout, dost to bolí. Je to doslova, jako by mi chtěla prostrčit nožku břichem ven. Včera to viděl manžel a doslova se zděsil. Říkal - vetřelec. Říkám si, že by to chtělo někdy natočit 😀

Koukala jsem na tvé fotečky - krása 🙂 bříško i mímousek 🙂 Magnesium ti řekli brát jen ten týden? Tak apoň sis na chvilku odpočala. Je mi líto, že máš bolesti zpět.

S tím císařem to je tedy děsivý - a ještě jedna holčina se přidala, že to měla taky tak - fuj!