1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
19. bře 2012

@werinka1 Weri, je to smutný, ale zas lepší nemít žádný //, než je mít a pak o ně přijít - přiznám se, že alespoň já to tak vnímala ☹
A ty mrazáčky máte v jakém stádiu? Třídenní nebo už blastocystičky? Zas jdete do dvou?
Věřím, že tentokrát už to vyjde a bude z Tebe ještě letos maminka jako lusk 😉

xavera
19. bře 2012

@werinka1 Weri, moc mě to mrzí ☹ myslela jsem na Tebe a doufala s Tebou. Posílám síly do dalšího boje!

xavera
19. bře 2012

@babka ahoj, a neradili ti na jizvu obyčejné vepřové sádlo? 🙂 Já to slyším ze všech stran, i na kurzu to říkali a já sama jsem mazala svou10 cm jizvu po slepáku sádlem - tehdy se díky němu zahojila hned.

werinka1
19. bře 2012

@xavera Děkuju zlatí, sílu budu potřebovat. Ubývá a ubývá 😒
@flyaway Abych řekla pravdu, já nevim. Myslim, že mě bylo mizerně tak i tak. Ale přeci jenom, když už člověk cítí, že se něco děje a pak najednou bum, pád na zem, to je o něco horší. Máme bohužel jen třídenní. My se nikdy dál prostě nedostali i přes PICSI. tudíž mam obavu i z toho rozmražení 😒 Teď jsme o tom všem mluvili a pokud se nezadaří ani s mrazáčkama, tak budem uvažovat o té minimální stimulaci ještě před tím, než půjdem do posledního pokusu a ještě to chcem zkusit před případnou operací. Ten muj brouk mi na další operaci poslat nechce.

bugee
19. bře 2012

@xavera Ahoj, jaks dopadla na kontrole? Mělas ji dneska odpoledne, nepletu se?

werinka1
19. bře 2012

@flyaway bohužel letos mít pod stromečkem miminko nebudem, to nestihnem. Musim počkat jeden cyklus než půjdem do KETu. Ale stačilo by nám prozatim v bříšku 😀 To už by byli krásné vánoce 🙂

babka
19. bře 2012

@xavera jj, sádlo mi radila jedna kamarádka a ta měsíčková mast z lékárny má taky sádlo jako základ. Paní lékárnice mi říkala, že to je stejně nejlepší. Je to tahle a stojí pár korun http://www.lekarna.cz/aromatica-mesickova-mast-...

babka
19. bře 2012

@werinka1 Werinko, ty mladší embryjka mají lepší šanci na rozmrazení a uchycení. V bříšku jim bude určitě líp než v laboratoři, uvidíš!

babka
19. bře 2012

@tina74 Ale zvládla bys o taky, ono by ti nic jiného nezbylo 🙂 Moje máma přijede tento týden čt-ne, tak se docela těším. A manžílek bude mít taky volno příští týden, na to se těším ještě víc 😉

werinka1
19. bře 2012

@babka Myslíš? Tak to bys mě uklidnila. Já mam z toho moc velký obavy. Tak ještě měsíc a půl a půjdem si pro ně. Teda doufam, že se MS milostivě brzo uráčí! 😠

hp
19. bře 2012

@werinka1 Werinko,držím pěstičky.Neboj uteče to, jak voda a budeš tahat bubínek 😀

hp
19. bře 2012

@xavera Ahojky, tak každý den čekam, kdy písneš,že už máš po a stále nic 😉 Jak se cítíš?

hp
19. bře 2012

Holky, já už jsem k.o.,Sotva chodim, spíš se valim a funim.Oteklá jsem už celá i obličej,ti co mě neviděli trošku déle mě ani nepodraví prostě mě nepoznávají 😀 To těhu je fakt mazec vždy jsem viděla jen maminu s bříškem a nic okolo.Dnes jsem s tchánem sestavila kočárek, kdyby náhodou,tak bych měla vydržet do středy ať jsme dopečený a pak ať už je to za mnou.Možná se dam ve čt do uklidu, abych kjuka trochu popošťouchla 😀

xavera
19. bře 2012

@bugee ahoj, jj kontrola dneska byla. Napřed monitor, to byla malá nějaká moc klidná ( oni tam vyžadují vyloženě aktivní děti ). Pak do sesterny, moč, tlak, pak k doktorce - výsledek z kultivace - tak streptokoka nemám 🙂 místo toho nějakou jinou bakterii - která ale prý je v těhotenství hrozně běžná. Dostala jsem na to léčbu na 7 dní. Kontrola se nekonala ani spodem ani vrchem. Prý se dělá jednou za 14 dní. Když jsem se znova ptala, že by mne zajímalo, jak je mimi velké, že mi to naposled řekli ve 30. tt, tak to je prý úplně normální. Že když je ve 30. tt normální velikost, dělá se další kontrola až při porodu. Poslala mne se najíst, napít a znova na ten monitor. Tak jsem se šla najíst do kantýny, dala si oběd, sladké pití a kompot a zákusek. Pak zase čekání, protože monitorů tam mají jen 6, na plnou čekárnu ženských. Jedno natočení trvá 20minut až hodinu. Napodruhý už se malá hýbala více, pak zpátky k doktorce a že prý už je to ok, a můžu domů. Kontrola zase příští pondělí. Takže 3 hodinky strávené posedáváním v čekárně a na monitorech 😒 No, chce to obrnit se trpělivostí.

xavera
19. bře 2012

@hp ahoj, zatím se nic neděje, cítím se pořád dobře 🙂 stále krapet nabírám - už jsem na 15ti kg, ale nijak mne to neomezuje. Tak uvidíme kdy to přijde.

hp
19. bře 2012

@xavera Tak si dobrá,nedokážu si představit. že bych čekala ještě měsíc 😒 Tak jme se bály, abychom mimísky udržely co nejdéle a podívej, jak jsi daleko.No jsem zvědavá,kdy tě to zlomí 🙂 mam pocit,že budeš přenášet, když jsi tak cajk a pak,že se z ivf rodí mimča dřív 😉

bugee
19. bře 2012

@xavera Tak to je opravdu test trpělivosti... Co se dá dělat, hlavně, že je malá pod kontrolou a vše je OK 🙂 Jediné, co mi přijde divné, že tu vnitřní kontrolu nedělají, když Ti zbývá tak málo dní do TP... To už bych čekala opravdu při každé návštěvě 😒
Při Tvé výšce a výchozí hubené postavě mi těch 15kg přijde akorát a určitě to bude víceméně vše kolem bříška a prsou, brzy po porodu budeš na své původní váze. A teď budeš evidentně ve formě až do porodu, když se stále ještě cítíš tak dobře 😉 To je super 🙂 Taky v to doufám, zatím jsem OK, váha se na chvíli zastavila (pořád +7kg), žádné otoky, bolesti, nic 🙂

xavera
19. bře 2012

@hp máš pravdu, vůbec jsem nečekala, že princeznu takto donosím. Stále mne to dojímá a jsem moc ráda za to, že mne doktorka takto zklidnila a poslala na domácí ležení. Opravdu to bylo to, co pomohlo.

xavera
19. bře 2012

@bugee to je prima, že se cítíš taky takto dobře. Je to důležité, abychom byly po této stránce v pohodě a ne utahané nadměrným závažím. Zase když si vemu, že bych měla na krku ještě další starší dítko ještě třeba věčně nemocné, nebo venčila 3x denně psi a musela brzy ráno vstávat, tak bych asi pociťovala únavu a stěžovala si tu na otoky apod. Ale já nic takového nemusím, vstávám si pěkně až se vyspinkám, na práci mám akorát domácnost a návštěvy, takže ona se ta únava těžko ukazuje 🙂

xavera
19. bře 2012

@bugee no já taky čekala, že se dnes dozvím hodnotu CS, zda jsem se od minula zase víc otevřela. Bavila jsem se o tom s ženskýma v čekárně a prý to dělají opravdu jednou za 14 dní. No, tak uvidíme, zda to doklepu do další kontroly 🙂

pentagras
19. bře 2012

@werinka1 Veru, to mě mrzí, drž se

pentagras
19. bře 2012

@bugee bugetko, to je mazec ty koliky, hlavně se drž, ještě chvilku a budeš mít pedolku v náručí a koliky budou ty tam 🙂 🙂

pentagras
19. bře 2012

holky, tak už jsme od zítra na PPM, to je hustý jak to uteklo, hlavně užjsme hotová, nemůžu moc chodit a včera jsem opět začal extra natejkat, nohy, kotníky i chodila, fakt hnus,už se teším až bude duben 🙂

pentagras
19. bře 2012

@xavera kdy že je mimčo uplně dopečený???Děkuju

babka
19. bře 2012

@werinka1 Určitě. I co vím od známých, tak zamrazovali embryjka spíš v ranějších stádiích, že se pak lépe rozmrazují. Určitě se bobíškům u tebe bude dařit, uvidíš!

bugee
19. bře 2012

@pentagras Tak zase víc odpočívej, ať se ty otoky zmírní - a oteplilo se, tak možná i víc pít. Dle dle doktorů je termínem "donošené" nazváno to, které má ukončený 38tt a dle mého názoru je v pohodě každé mimčo s ukončeným 36tt, takže Tobě i mě zbývá pouhých pár dní 🙂 A pak děj se co děj 😉

bugee
19. bře 2012

@xavera Myslím, že to do další kontroly doklepeš, protože jsi v naprosté pohodě 😉

xavera
20. bře 2012

@pentagras ahoj - mě říkali konec 36.tt - důležitý kvůli dopečeným plicím. Pak mi řekli, že by bylo dobré vydržet další 2 týdny. 14 dní před termínem porodu už je mimi donošené. Tak to máš za pár 🙂 á už to čtu od @bugee - odpověděla to samé 🙂

xavera
20. bře 2012

@bugee myslíš, že se to dopředu nějak pozná? Že je člověku ten den nějak jinak? nebo blbě? já vůbec nevím, jak to čekat. Dneska jsem plná energie - od 6ti na nohou - žehlení další várky pidivěciček zdar!!! 😀

babka
20. bře 2012

@pentagras V porodnici brali jako plně donošené miminko v termínu 37+0. Od toho termínu už se plánují císařské řezy, když je třeba. Já jsem rodila 36+4, takže nám kousíček chyběl 🙂