1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
20. bře 2012

@bugee Teda, Ty máš energie!🙂 Já jsem toho dnes taky zvládla celkem dost, hlavně ty podprsenky mě potěšily. Myslela jsem, že to bude celkem horor, ale paní mi velice dobře poradila. Musela jsem si vyzkoušet víc druhů, nakonec mi jeden opravdu sedl. Navíc je hodně elastická - pokud bych dorostla "jen" na velikost E, tak se nic nestane. Už i teď se při velikosti D nosí příjemně. Ale je tam prostě rezerva na velikost F. Teď už můžu konečně dobalit věci do porodnice!!! 🙂
S otoky problémy nemívám, ale na poslední kontrole říkal pan doktor, že mám štěstí, že není léto. Že si myslí, že bych pak otoky měla, že jsem ten typ (???). Tak už je to možná tady...

tina74
20. bře 2012

@bugee Já se taky pořád dívám na fotky narozených miminek tady na MK, tak to představivosti trošku napomáhá. Ale je to fakt těžké. Břicho je už sice obrovské, ale to miminko tam pořád úplně nevidím...

pentagras
20. bře 2012

@tina74 to je síla, taky\ si neumím představit jak tam je prdolka namuchlaná a když si lehnu jak se jí to nelíbí hned bouchá jako že jí tam utiskuju 😀 😀
@bugee přesně, furt se mi to zdá neuveřitelný 🙂 taky až jí uvidím, uvěřím 🙂

pentagras
20. bře 2012

@tina74
@bugee
holky já už začínám blbnout, stím uklízením, furt vše otírám jsem asi na hlavu už 😀 i auto jsem byla vysát, a zítra jedu přezout a vyleštit, no jako hustý, No na benzínce docela sranda u vysavače, já s mega pupkem jak se ohejbám v autě po 5 minutách jsem byla jak spařený prasátko v obličeji, jako mazec, Ještě jsem tam potkala hafo známejch 😀 😀 😀

bugee
20. bře 2012

@pentagras Taky pořád uklízím... a nejhorší je, že ještě chodím za manželem a kontroluju, jestli mi třeba nezadělal čerstvě vytřenou podlahu (např. dnes, když nějakým tmelem vyplňoval spáru ve zdi) a děsně ho pořád kvůli něčemu buzeruju... každá ta domácí práce mě stojí dvojnásobný čas a úsilí, a tak jsem vzteklá, když mi to během pár okamžiků zhatí 😒 Musí mít teď se mnou svatou trpělivost 😵

xavera
21. bře 2012

@tina74 ahoj, ptala ses na tu dokumentaci....Tak já jim dala kopie všech zpráv, co se mi za těhotenství nastřádaly. Něco si z toho vybrali - ale teď ti neřeknu, konkrétně co. Hlavně papír s krevní skupinou a tuším EKG. Zbytek kopií mi vrátili. Do průkazky zapisují dál to samé co u původní doktorky - výsledek z moče, tlak, váha, pohyby, otoky - to vše v sesterně a pak u doktorky nerozluštitelné klikiháky, umístění miminka, velikost dělohy, stav čípku. Jen že to tam škrábou přes dva řádky a pak ještě datum a čas další prohlídky, takže já už mám průkazku plnou. To mi budou muset příště vystavit nějaký extra papír asi. Žádný zprávy mi nevystavujou.

bugee
21. bře 2012

@xavera @tina74 Tak vidím, že každá porodnice má svůj naprosto odlišný systém... čert aby se v tom vyznal 😠 Kvůli tomu nemám stále ještě sbalené tašky, čekám na ten předporodní kurz (první je příští úterý), nechci balit na čtyřikrát a pořád kontrolovat, co tam mám a co ne... Takže kdyby nás tento týden něco překvapilo, tak balim narychlo, co mě napadne 😉

xavera
21. bře 2012

@bugee no, já balila spíš podle různých seznamů na netu a rad kamarádek. Kdybych balila podle seznamu z Poolí, tak tam mám akorát bačkory a župan 😀

xavera
21. bře 2012

@bugee jestli chceš, můžu ti svůj seznam poslat na soukromou poštu 🙂

bugee
21. bře 2012

@xavera Tak jo, díky! 🙂

tina74
21. bře 2012

@xavera Díky! Tak nějak jsem si to myslela... Já jim okopíruju operační zprávy, zprávy z UZ, krevní obraz a EKG. Zbytek je v průkazce...

tina74
21. bře 2012

@bugee @xavera Já jsem ten seznam taky dala nějak dohromady, podle toho, co mají v Podolí na internetu, podle dalších seznamů, které jsem našla, a podle svých potřeb. Jen to nebude "malá taška" na sál... 😒 Už jenom župan a dvoje přezůvky (normální a do sprchy) zaberou strašně moc místa...

xavera
21. bře 2012

@tina74 já se na tu "malou" tašku ptala - a prý každýmu je jasný, že ten župan se musí někam vejít. Takže v klidu.

xavera
21. bře 2012

Holky, nakukuju do březnovek, tam se festovně přenáší a holky se klepou, protože je čeká vyvolávání ☹ taky jim napřed hrozily předčasný porody a teď tohle.

xavera
21. bře 2012

@bugee tak jsem ti to poslala, snad tam nemám moc zbytečností 🙂

bugee
21. bře 2012

@xavera Díky, seznam jsem viděla, určitě tam žádné zbytečnosti nejsou, jen doteď přemýšlím, kam s těma taškama, až budou sbalený... 😒
No, jinak si taky říkám, že tady každému z nás kromě Tiny hrozil předčasný porod (a to celkem dost předčasný) a nakonec jsme všechny minimálně na konci osmého měsíce, to je paráda 😉 Ale přenášet se mi taky nechce, nechávám si jako poslední možnost sex a mytí oken, tak uvidíme, jestli na ně dojde, a pokud ano, jestli to vůbec zabere - protože u březnovek, jak jsi psala, to nezabralo nikomu ☹

No a dnes mi přišla zpráva od té spolupacientky, co se mnou ležela. Holčička už má 1200g, což je dvojnásobek její porodní váhy, a má se čile k světu 🙂

orechovorechov
21. bře 2012

.

orechovorechov
21. bře 2012

@tina74
hkjh

xavera
21. bře 2012

@bugee tak to je krásná zpráva 🙂 že holčička tak krásně přibírá a prosperuje. Ještě je asi v inkubátoru že? A ta holčina za ní jezdí? nebo je tam s ní?

tina74
21. bře 2012
tina74
21. bře 2012

@bugee To je neuvěřitelný, že se té malinkaté holčičce tak dobře daří🙂
Na mytí oken se moc necítím, docela se mi občas motá hlava. I při malování mě muset manžel přidržovat na stoličce (která pode mnou mimochodem v jednu chvíli už začínala praskat 😀 )
Já tedy rozhodně sázím na sex 3x denně, jak mi ho už někdy v lednu pro případ přenášení předepsal pan doktor! 😀

tina74
21. bře 2012

@xavera Na té druhé debatě Otěhotnění v červenci 2011 už ale zase některé porodily i dřív... Já se s miminkem nějak pokusím domluvit, jestli by se mu nechtělo krátce po Velikonocích. Budu do něj pořád hustit, třeba si dá říct! 😉
Když je o tolik větší, tak bych nerada čekala až do oficiálního termínu podle PM nebo dokonce ještě déle. A v nejbližších 2 týdnech na to ještě nejsem psychicky (ani jinak) připravená.

tina74
21. bře 2012

Holky, já už mám ode dneška 36. týden! To je něco! 🙂 Když ještě případně připočtu týden + 3 dny navíc, tak už za chvíli budu v 38. týdnu...

tina74
21. bře 2012

Budete si brát do porodnice na celou dobu vlastní oblečení na miminko. Nebo jen pár kousků, resp. jen oblečení na cestu domů? Já ještě nejsem úplně rozhodnutá...

tina74
21. bře 2012

@babka Dnes jsem dožehlila poslední várku oblečků ve velikosti 56 (možná i pár v 50) a pořád mi vrtá hlavou, co všechno pak miminku budu oblékat. Mám totiž hlavně strašně moc bodýček s krátkým rukávem, menší část s dlouhým. Pak několik dupaček, kabátky, tričínka, kalhoty a pro holčičku případně šatičky. Když bych použila ta bodýčka s krátkým rukávem, tak na ně asi ještě přijdou dupačky s dlouhým rukávem nebo s krátkým+kabátek, že jo? Nebo kalhoty+kabátek...
Co přesně malé na doma oblékáš? Máš ji pořád v zavinovačce?

tina74
21. bře 2012

@bugee Zavinovačku a pytel na spaní s ovčí vlnou jsem se nakonec rozhodla neprat. (Vyprala jsem jen dvě obyčejné zavinovačky.) Myslím, že by to bylo docela náročné v ruce a bez ždímání. Navíc se to nesmí žehlit... Asi vydržím s používáním do konce šestinedělí, pak už by miminko nemělo být tak náchylné. Nebo obojí budu používat zatím jen na ven s dostatečným oblečením, aby látka nepřišla přímo do kontaktu s pokožkou.
Tys to nakonec prala?

bugee
21. bře 2012

@tina74 @xavera Holčina za malou jezdí každý den po obědě na 3hodiny (aplikují tam nějaké metody pelíškování, klokánkování a já nevím čeho ještě, aby se miminku tak brzy venku na světě podařilo navázat užší kontakt s mamkou a aby se cítilo dobře). Jinak psala, že se jí líbí ve vodě, tak jí tam každý den koupe a taky, že hlasitě mlaská z inkubátoru, když má hlad 🙂 Ale prso prý zatím moc neumí, protože je na to malinká a nemá tolik síly, aby z něj něco vytáhla.

Ještě si musím rozmyslet a zeptat se na kurzu v úterý, jestli má vůbec smysl tahat s sebou k Apolináři něco na mimčo... zatím nevím.

Mě by se celkem hodilo porodit v půlce dubna, to by pak měl i manžel pár dní dovču, aby to mohl zapít 😉 a pak by si vzal i to ošetřování na 9 dní, pomohl by mi hlavně s pejsky, to by bylo super 🙂

Holky, moc se tu flákám u PC, musím jít pověsit prádlo a zajet do DM pro nějaké drobnosti. Pak jdu na druhou procházku s pejsky, takže zatím papa! 🙂

babka
21. bře 2012

@tina74 Ahojky, naše malá je teď doma hlavně v overálku, protože je pořád zahrabaná v zavinovačce, jak většinu času prospí. Overálky jsou nejpraktičtější na přebalování, je prima, že mají na nožičkách "ťapky", takže nejsou potřeba ponožky - ponožky si naše malá pořád svléká (nevím, jak se jí to v zavinovačce daří" a pak má studené nožky. Vzhledem k tomu, že toho oblečení v nejmenších velikostech moc nemáme, tak když dojdou overálky, tak nasadíme dupačky a bodíčko s dlouhým rukávem. S krátkým nedávám, přijde mi, že by jí v tom byla zima a dávat na to ještě kabátek je na doma zase moc. Když jdeme ven, tak má v podstatě na sobě to samé, co doma, jen přidáme tenké rukavičky, čepičku a teplejší kabátek. V kočárku máme jarní fusak od emitexu. Myslím, že malé to tak vyhovuje .Není ani studená ani spocená, když ji kontroluju.

tina74
21. bře 2012

@babka Díky! 🙂 A kolik oblečků za den tak zhruba použijete?

tina74
21. bře 2012

@bugee Nám říkali, že záleží na nás, jestli chceme používat vlastní nebo erární oblečení. Já jsem si původně chtěla vzít na celou dobu vlastní, ale když teď vidím, kolik je práce s tím praním a žehlením, a představím si, že bych to měla absolvovat znovu, hned jak se vrátíme z porodnice, tak mě to nadšení trošku opouští...