1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
29. bře 2012

@xavera ahooj, teda ty mě napínáš jako kšandy🙂pořád na tebe myslím, jestli "už" 🙂
Já pořád lítám s cementem ve vlasech a obkladem v kabelce, takže mě případně v Podolí poznáš, škoda, že jsem nevěděla dřív, že jsi z oboru, to bych tě poprosila i o odborný názor na naše stavební počiny🙂
tak to vypadá, že Violka asi čeká, až bude mít strejda domeček vyprojektovaný 🙂 to je od ní ale hezký, ví, že pak už se bude maminka věnovat jen a jen jí, tak aby to strejdovi nebylo líto🙂
S tím ďoubáním pod žebry to znám, to se z toho vždycky až opotím, dost to bolí...
Tak se drž a moc pozdravuj Violku a vyřiď jí, že se na ni tady už všechny "tety" moc těší 🙂

gabulenka
29. bře 2012

@xavera pořád 2 v 1 🙂 už jsme nedočkavé za tebe 🙂 je super, že se jinak cítíš dobře 😉 a manželovi se vůbec nedivím, máte to opravdu za pár 😉
@babka holky jste šikulky, aspoň že se ti daří něco odsát, tak to má Kristýnka půl na půl 🙂
@tina74 paráda, že máte pohodu 🙂 já teď spím většinou na pravém boku, to malé asi vyhovuje 🙂
@bugee můj manžel už začíná být taky trochu nervozní a neklidný, ale nedává to moc znát 🙂 Ono není asi ideální ani málo ani moc informací 🙂 Hlavně pro ty chlapi je to spousta nových informací 🙂
@pentagras to brnění prstů vám holky nezávidím. Mě otíkají nárty a lýtka, většinou ale navečer. Teď spíš bojuju s tím tvrdnutím břicha ☹ a pobolívá mě spodek, jakoby tam píchá nebo brní, asi jak se to tam nějak natahuje atd.
@hp super, že nemáš streptokoka, mě brali stěry v pondělí, tak jsem zvědavá, ale vzhledem k tomu, že si asi musíme vyzkoušet všechno, tak by mě ani nepřekvapilo, kdyby byl nález pozitivní 😒 Já beru železo 2x denně a taky mám náběh na srajdu 😒 Ale prý to může být i z těch dávek magnezia 😒
Jinak nám asi před hodinou dorazil kočárek, pokochali jsme se a zkoukli, jestli má všechny díly a zase ho kromě autosedačky dali do krabice a pryč z bytu 😀

bugee
29. bře 2012

Ahoj holky, tak jsem zpět z poradny a jsem z toho pěkně špatná ☹
Ráno na ultrazvuku - mimčo hlavou dolů 🙂 super, paráda, šikulka můj malej, váhový odhad 3kg v termínu TP, takže mrňousek, hlavičku max. 34cm, graf nabírání je konstantní, průtoky OK, vše v pořádku.
Jaterky jsou kupodivu též OK - to už jsem měla radost dvojnásobnou a těšila se k doktorovi...
No a doktor (zase jiný než minule) mi sdělil, že vzhledem k mé anamnéze a pooperačním stavu dělohy po resekci děložního rohu v r. 2009 mi indikuje císaře. Pokud bych chtěla rodit přirozeně, tak pouze na své riziko 😠 Byl děsně překvapený, že mi to ještě nikdo nikdy neřekl... A příští čtvrtek mám přijít s předoperačním vyšetřením a oni mi stanoví datum (zřejmě cca 16. nebo 17.4.) 😒
Tak mám pěkněj splín...

babka
29. bře 2012

@gabulenka @hp ze železa je spíš zácpa, aspoň já to tak měla, když jsem ho brala. Zato magnézium má účinky zcela opačné 😝

babka
29. bře 2012

@bugee Tak to je brouček šikovný, že se zase vzorně otočil 🙂 A nebuď smutná z císaře, lepší než aby se při porodu něco "pokazilo".

tina74
29. bře 2012

@bugee Jonášek je opravdu šikulka🙂 Otočit se takto pozdě není vůbec jednoduché...
Císařský řez podle mě není až taková tragédie. Je to lepší, než kdyby se stalo něco s Jonáškem nebo jsi třeba přišla o dělohu. Je jen zvláštní, že Tě na to někdo neupozornil dřív...
Já jsem po pravdě řečeno spíš měla noční můry z toho Tvého hrozícího porodu koncem pánevním. Do toho bych já osobně nešla a raději si domluvila císaře v jiné porodnici...

tina74
29. bře 2012

@xavera Tak já jsem si nakonec ještě skoro 4 hodiny pospala a hned mám lepší náladu🙂 Už jsem byla za posledních několik dní hrozně vyčerpaná.
Violka je tedy pěkně vynalézavá! 😀 😀 😀 To by mě ani nenapadlo, že se jí může podařit natáhnout si v tom malém prostoru nožičky...
Moje žebra byla dosud zcela ušetřena. Miminko mi teď maximálně tlačí svojí vahou na močový měchýř, ale není to nijak bolestivé... Šťouchance ručičkama a kopance nožičkama naštěstí směřují do míst, kde to nevadí...
Já jsem dnes, když jsem se probudila na zádech, poprvé zaznamenala v části nad pupíkem vyšponovaný oblouk zádíček. Normálně je má miminko na levé straně, takže tam vůbec nic necítím a břicho je tam menší než v dolní části. A různé boule se mi objevují právě jen dole, nebo max. kousek na pupíkem (ramínka a nožičky). Docela jsem se lekla, jestli se neotočilo a není to hlavička, ale podle tvaru těžko. Za chvíli se miminko zase přetočilo zpátky na stranu a všechno se zdá být jako dřív.

tina74
29. bře 2012

@jajinka28 Mně byste donedávna zase poznali podle bílé barvy ve vlasech (z lakování nábytku) 😀 😀 😀 Už jsem s tím ale skončila a barva je pryč...

tina74
29. bře 2012

@jajinka28 @xavera Jsem zvědavá, jak proběhne náš monitor v Podolí příští týden. Náš divoch na monitoru zatím nikdy nespal - nenechá si prostě ujít to nakopávání sondy! 😀 😀 😀

111janinka
29. bře 2012

Ahoj holky 🙂 Moc na Vás všechny stále myslím, chodím Vás sem "šmírovat" 😉
To to ale uteklo! Připadne mi to jako včera, co jsme se tu navzájem podporovaly a poskytovaly si informace o možných postupech a dělily se o své strachy a obavy .... a jak to krásně dopadlo pro mnohé z nás a pevně věřím že na ostatní to zaručeně ještě čeká!!! 😉
Za sebe tedy hlásím, že jsme stále 2 v 1, ale samozřejmě už se nemůžeme dočkat, až budeme tu naši princeznu moct pochovat! 🙂 Už jen pááááár dníííí 🙂
Všem držím pěsti a ... držte se 😉

hp
29. bře 2012

@bugee Bugee, žádný splín...důležité, že budete oba v pořádku. samo,že se s tím musí člověk nějakou chvilku poprat,ale alespoň budeš vědět přesné datum a budeš se moooc těšit 😉

hp
29. bře 2012

@gabulenka
@babka Magnesium už nepapam a s tím průjmem mi to řekla zdra. sestra.Je fakt, že se to dostavilo opravdu hned druhý den po tom co jsem snědla 1 pilulku železa 😉 No,ale každý to můžeme mít jináč 😝

hp
29. bře 2012

@111janinka Ahojky,souhlasím je to MAZEC, tak rychle to uteklo.....určitě se budu kochat tím štěstíčkem co budu mít v kočárku, ale těhotným budu bříška závidět ☹ .

xavera
29. bře 2012

@jajinka28 děkuji za pozdravy pro miminko - vyřídím. V noci se unavila, a přes den je teď hodná. Dokonce jsem si šla teď na dvě hodinky lehnout a nechala mě se krapet vyspat. Hned je mi líp 🙂

Váš stavební počin mne samozřejmě zajímá - třeba bude někdy příležitost si o tom popovídat někde v parku či u kafča 🙂

xavera
29. bře 2012

@gabulenka toho streptokoka jsem taky čekala a nic. Tak uvidíš, třeba ho nemáš. Jinak čtu že ho má asi 20% žen, takže to není nic výjimečnýho. Chce to píchnout ATB 3 hodiny před porodem, to se většinou stihne. Gratulace ke kočárku 🙂

xavera
29. bře 2012

@bugee nebuď z toho špatná. Hlavně, že je Jonášek v pořádku. Tak snad ti doktoři vědí co dělají. Jestli ti doporučí císaře, tak je to asi opravdu bezpečnější.

xavera
29. bře 2012

@tina74 je to sranda ty bouličky na břichu, co? Taky to vždycky sleduju, hlavně navečer při mazání - to je ródeo 🙂

Tak to jsem na vás taky zvědavá na ten monitor příští týden. Tu sondu jim dávají na zádíčka, takže ne že by ji miminka nakopávali, ale spíš se proti ní tak jako šponují a nebo před ní utíkají a graf se pak přestává kreslit. možná ale že vaše miminko se dokáže otočit proti sondě a pořádně jí za trest nakopat 😀 😀

xavera
29. bře 2012

@111janinka ahoj, máš pravdu. Uteklo to rychle a všechny jsme to nakonec zvládly. Teď máme před sebou ještě tu poslední metu. Taky držím pěsti do závěrečných týdnů.

tina74
29. bře 2012

@xavera Minule v porodnici (ve 30. týdnu) ještě bylo v tzv. labilní poloze, tak se asi otočilo podle potřeby. Ty kopance ale byly fakt strašné. Ostatní maminky docela koukaly, co to tam děláme za rány. 😀 Několikrát se taky ztratil signál.
V úterý jsem sondu na zádech připevněnou neměla, spíš na druhé straně, takže zásahy byly možné jak ručičkama, tak nožičkama. Monitor samotný pohyby nezaznamenával. Měla jsem k tomu určené tlačítko. Když se miminko jen šponovalo nebo různě sunulo, nechávala jsem to být. Tlačítko jsem mačkala jen při těch přímých zásazích a i tak jich bylo požehnaně🙂 Někdy i několik rychle za sebou, tak jsem skoro nestíhala je všechny zaznamenat.
Uvidíme, jak to bude příští týden...

tina74
29. bře 2012

@xavera Samozřejmě jsem myslela na zádech miminka, ne na svých 😀

xavera
29. bře 2012

@tina74 tlačítko jo? tak to jsem nikdy neměla. Jen dvě sondy - jedna snímá dělohu a druhá srdce miminka.

tina74
29. bře 2012

@xavera Teď to byly taky dvě sondy - děloha a srdce. Monitor ale nezaznamenával pohyby. V porodnici jedna z těch dvou sond snímá i pohyby. Na grafu jsou vidět jako čárky nebo obdelníčky a většinou s nimi koresponduje i výkyv v srdeční frekvenci.

tina74
29. bře 2012

Tady je to vidět. Není náš, našla jsem ho na intentu...

tina74
29. bře 2012

internetu

hp
29. bře 2012

Tlačítko na monitoru při pohybu miminka taky mačkam 😉

hp
29. bře 2012

@tina74 Nechala jsem si graf okopírovat na památku 😀

xavera
29. bře 2012

@hp
@tina74
holky já nikdy nic nemačkám 🙂

tina74
29. bře 2012

@xavera Já jsem v porodnici taky nic nemačkala. Jen u svého pana doktora. Předpokládám, že tam ten monitor používají spíš jen vyjímečně, tak mají nějaký jednodušší model. Ale i tak jsem za něj byla ráda🙂 Mimi už poněkud míň☹
@hp Já mám dokonce 2 originály🙂 První graf je nejspíš založený v mé kartě v Podolí, druhý z téhož dne mi dali. A ten poslední jsem taky dostala sebou... Ten vypadá celkem normálně, když to porovnám s tím, co je vidět na internetu. Graf z porodnice je pěkný masakr - samý kopanec a vypadávající signál...

pentagras
29. bře 2012

@bugee Bugetko, neboj, hlavně že jste oba ok, to dopadne dobře 🙂 🙂 🙂

pentagras
29. bře 2012

@xavera furt nic 🙂 tak je fajn že se cítíš ok, a kdy tě pošlou popř na vyvolání když neporodíš???