1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

vanule
1. dub 2012

@hp moje normální velikost je 41 a teď už jsem si musela koupit boty 43 aspoň ať mám v čem vyjít ven. To se ještě za 14dní bereme, tak asi půjdu v papučích 😀 Na poslední kontrole při měření tlaku se sice sestra divila, ale druhá starší (doktor má v ordinaci dvě) jí řekla, že u mě je to od začátku těhu, tak to neznamená nic hrozného 😒 prý kdybych měla dobrý a teď nějak vyšší bylo by co řešit, ale takhle - jsem z toho jelen! Dnes ráno jsem si doma měřila a mám 135/85

babka
1. dub 2012

@bugee Ahojky, daří se nám prima, malá poslední dny v noci krásně spinká, takže už nejsem ta chodcí nevyspaná troska jako na začátku. Nakrmím, uložím a je zase klid (ťuk, ťuk, snad nám to vydrží) 😉 Tento týden měl taky manžel dovolenou, což byla úžasná pomoc. Malá tatínka miluje, takže se od něj nechá utěšit kolikrát lépe než ode mě (nj, máma kolem ní lítá pořád, to není taková vzácnost) 😝 A s tím nutrilonem - ten náš 1 HA se prodává v 400 a 800g balení. To malé nám vydrželo cca týden a teď to větší cca 14 dní. Malá teď sice pije o něco více než předtím (cca 100ml na dávku) a zase se mi daří poslední dny tak 50 ml odsát (ve dne, v noci to flákám ☹), takže půlku dávky má ode mě.

babka
1. dub 2012

@vanule @hp Otoky na konco těhu jsem měla taky, ale nic proti tomu, jak jsem vypadala po porodu ☹ Tím vás nechci strašit, ale v porodnici to tak měla spousta maminek. Jedna starší porodní asistentka nám radila, že je na to potřeba jíst hodně bílkovin. že nechápe, proč to doktři člověku nikdy neporadí. Mně to tedy doktorka na konci těhu radila, ale ne v poradně, ale moje internistka. Takže na tom asi něco bude. Snažila jsme se pak po porodu jíst hodně tvaroh (miluju doma udělaného "pribináčka, takže žádný problém) a do týdne byly otoky fuč.

vanule
1. dub 2012

@babka děkuji za radu, budu muset vybílit obchod...nejhorší mám nárty jinak se cítim v rámci možnosti OK. Taky jsem četla, že příznakem preeklapsie může být i velké přibírání, což u mě teda je (od začátku už mám +10kg, každou kontrolu mám 2-3kg nahoře a to tam chodím každé 3týdny) už se mi zdá, že přibývám i ze vzduchu (nepozoruju, že bych nějak více jedla 😒 ) ale i tohle doktor nijak nekomentoval....moč kontrolují každou návštěvu a vždy OK, těhu cukrovku taky nemám 😨 tak asi patřím do nějaké skupiny otoků bez příčin 😒

bugee
1. dub 2012

@babka Samé dobré zprávy o Tobě a malé, to ráda slyším 🙂 Jak píšeš, že se nechá uchlácholit od tatínka, to je skvělý. Taky plánuju trochu té pomoci ze strany manžela - nejdřív zejména s pejsky, protože po sekci asi budu moct těžko hned chodit na hodinové procházky - takže se domluvím s naší praktickou, aby mu napsala ošetření člena rodiny na ten první týden, co mě propustí z porodky. Pak už se budu muset starat sama. No a samozřejmě to kojení mi taky dělá starost, zatím žádný náznak čehokoli (mlezivo žádné), tak díky za informace o Nutrilonu. A jakou máš odsávačku?

tina74
1. dub 2012

@bugee Ahoj, píšu jen v rychlosti. Uklízela jsem počítač, fotografie apod., tak jsem už "uklidila" i fotoblog. Nemělo to žádný skrytý význam, jen jsem si říkala, že už tam všechno nějakou dobu je, tak tam dám zase něco nového, až bude co.
Produkty od Aventu Ti tam dám hned zpět, aby se manžel mohl podívat, jo?
Zahrádka se drží, všechno přes nepřízeň počasí vykvétá (hyacinty, tulipány, fialky, sněhosvity, petrklíče).
Mně naopak několik posledních dní není úplně nejlíp. Měla jsem předmenstruační pocity v podbřišku, bolesti bederní páteře, prsou a motala se mi hlava. Taky jsem relativně nevyspaná.
Zítra mám poradnu, tak jsem zvědavá, jestli už se opravdu něco chystá. A taky jestli mi pořádně neposunou termín.

pentagras
1. dub 2012

@gabulenka to si zkusím koupit,dík.
@bugee děkuju 🙂

pentagras
1. dub 2012

@babka ahojky, to je super že malá tak hezky spinká, tak at to je furt,vid.

pentagras
1. dub 2012

@xavera
ahoj kočko, tak že by už?? 🙂 🙂

xavera
1. dub 2012

Holky, pisu jen z mobilu. Ale Violka je na svete a neni to april 🙂 narodila se vcera 31.3. v 20:45. Porod byl celkem dlouhy, zacal v 5 rano. Nakonec opravdu bez epiduralu a nakonec ji museli vytahnout klestema. Ale je v poradku a to je hlavni. Vazila 4070 g a meri 53 cm. Ma tmave vlasky a je moc krasna a zatim hodna. Zdravim vas vsechny, urcite napisu vic jakmile nas pusti. Zatim ahoj vsem

pentagras
1. dub 2012

@xavera Moc gratulujuuuuuuuu 🙂 🙂 hlavně že jste zdravoučkatééé obě, paráda 🙂

bugee
1. dub 2012

@tina74 OK, díky 😉
Jinak mě taky pobolívá v podbřišku, nejvíc v levé části u vaječníku, někdy mám pocit, že už mi prcek ručičkama šátrá až skoro venku a poslední dny je jeho aktivita opravdu celkem nepříjemná (to protahování a kopání cítím zejména v tříslech a pod žebry). Spím také méně - pozdě usínám, ráno brzy vhůru, během noci x-krát, ale přitom nejsem moc odpočatá. Bedra mě nebolí, prsa nic...
Jsem moc zvědavá, jak dopadneš zítra na poradně, budu Ti držet palce - asi bys uvítala, kdyby se čas do TP poněkud zkrátil, viď? 😉 To já taky a doufám, že budu moct nějak ovlivnit datum případného císaře... Kéž by! Trošku mi dochází trpělivost - doma všechno připravené a už z toho celkem blbnu, nejsem ani schopná se pořádně začíst do knížky...
Zítra zlom vaz! Tfuj tfuj! 🙂

bugee
1. dub 2012

@xavera Obrovská gratulace, maminko!!! 🙂 🙂 🙂 Tak ať je Violka zdravá, šťastná a ať vám dělá samou radost! 🙂 🙂 🙂 Úplně se mi spustily slzy dojetím 😢 🙂 😵

bugee
1. dub 2012

A tady naše aktualizovaná tabulka:

babka - TP 1.4., *8.3. sekce - holčička Kristýnka 2.640g
xavera - TP 30.3., *31.3. přirozeně, bez epidurálu - holčička Violka 4.070g, 53cm
111janinka - TP 14.4. - čeká holčičku Karolínku
hp - TP 16.4. - čeká chlapečka Míšu
bugee - TP 21.4. - čeká chlapečka Jonáše
tina74 - TP 25.4. - čeká překvapení Jakub nebo Karolínka/Kristínka
pentagras - TP 30.4. - čeká holčičku Valentýnku
gabulenka - TP 2.5. - čeká holčičku Terezku
jajinka28 - TP 12.5. - čeká holčičku Karolínku
janijacek - TP 21.5. - čeká "miminko" ?

jajinka28
1. dub 2012

@xavera xavero moooooc ti gratuluji!!!Karolínka mi to dnes celý den našeptávala, že Violka je už spokojená u tebe v náručí! 🙂 🙂 Jsem moc ráda, že jste to obě tak krásně zvládly a jste v pořádku! 🙂 Doktor mi tvrdí, že bude mít Karolínka přes 4kg, tak jsem zvědavá, jestli vás trumfnem🙂
Moc odpočívej maminko, celý víkend jsem na tebe myslela, budem se tady moc těšit na další zprávičky od Vás 😉

jajinka28
1. dub 2012

ahoj holky, moc Vás zdravím!
Od čtvrtka jsme úplně mimo obraz ☹ jsem hrozně unavená, hrozně mi začalo tvrdnout břicho, bolí mě záda a cítím dost velký tlak na konečník a pocit, jako bych měla dostat menstruaci ☹ ..při chůzi mám pocit, že ze mě snad Karolínka vypadne...asi se mnou zacvičila ta změna počasí a taky ten maraton, co jsem za poslední týden absolvovala...
Doufám jen, že naše beruška nechystá nějaké překvapení....

bugee
1. dub 2012

@jajinka28 Jéje, radši bych teď hodně odpočívala, ať ještě dotáhneš ten 36tt, pak už ať si Karolínka klidně vyskočí 😉 Zpomal tempo a relaxuj! Držím palce, ať se překvápko zatím nekoná 😉

werinka1
1. dub 2012

@xavera Moc blahopřeju!!! 😵

hp
1. dub 2012

@xavera Velkáááááááááá gratulace k Violce.Ať jí provází životem to nej.......Holky opatrujte se.Violku zdravím 😀 😀 😀

jajinka28
1. dub 2012

@bugee odpočívám, je mi tak hnusně, že jsem ráda, že se doplazím pro čaj do kuchyně ☹ ..
a jak ty, kde jdeš vlastně k Dr.?To už ti řeknou zda tedy opravdu císař a případně termín? a myslíš, že bys měla celkovou anestezii nebo jen částečnou?

cuddle
autor
1. dub 2012

@xavera moc blahopreju 😵

hp
1. dub 2012

@jajinka28 Ahojky, měla jsem to v tvém týdnu uplně stejně.Bála jsem se,že to na mě každou chvilku přijde.Asi po 37 mki to všechno odeznělo jen otoky nohou ne a kdybych teď neměla břuch ani bych nevěděla, že jsem těhu.Cítím se velmi dobře a myslím, že to je tím, že prcek je hotov a nic si ze mě nebere..........tak se drž 😉

jajinka28
1. dub 2012

@hp jé, tak to děkuju za povzbuzení! 🙂 já už jsem si říkala, jestli se tam ta naše cácorka nešteluje 😒 tak budu doufat, že jen dělá kraviny a testuje moji nervovou soustavu 🙂
Taky mi hodně otékají nohy, Dr říkal, že si mám několikrát denně lehat na bok, že se pak líp prokrvuje spodní část břicha a tím i nohy, ale přijde mi, že to moc nepomáhá 😒
Koukám, že ty už to máš taky " za pár" 🙂 🙂

hp
1. dub 2012

@jajinka28 Opravdu jsem to měla stejně,nebyla jsem schopná ničeho ☹ myslela jsem,že mi břuch upadne ☹ Tak nebuj vše se v dobré obrátí 😉 Jojo od 27 týdne mi hrozí předčas.porodem nu a vidíš pořád celá.Je to divný,kdyby člověk dopředu věděl, že to přijde,ale takhle???Přes den jsem uplně v poho,ale když ulehám už mě napadá...třeba to dnes přijde.Mam nějak vsugerováno, že mi v noci prasjne voda,tak se uvidí, ale krátí se to strašně rychle.Stále v poho a teď mi dochází, že mimisek musí za pár dní ven 😀 Bude mi po bříšku smutno,tak si ho užívej 😀 😀 😀

bugee
1. dub 2012

@jajinka28 Ve čtvrtek jdu do poradny, čekám definitivní rozhodnutí.

pentagras
1. dub 2012

Tak devčata, dnes je to nějaký zakletý 🙂 ted jsem se vrátila z nemocnice po 3hod vyšetření, do ted jsem byla hrdinka od ted jsem posraná nejvíc a i jsem bulela, vzhledem ktomu že jsem půl dnes necítila pohyby a začla jsem špinit ještě víc což prej není normální 4 dny po vyšetření, moje por.asistentkta usoudila at jedu do nemocnice, je zlatá, vyřídila mi to tam, přijela jsem, ochotně mě vzali, všichni byli super milý, fakt super, ale zrovna tam paní rodila a jako chudák, až se mi udělalo blbě, docela otřesnej zážitek, asi je lepší to neslyšet předem, jinak jsem začla bulet na chodbě s paní, bylo mi jí líto, njn, těhule, hlavně mi došlo že tohle mě čeká a mám to za pár, jinak se už mám hlídat, mimčo hlavou dolů, vše teda ok, ale mám dole dost pupečník a mohla by mi prasknout voda, tak hustý a bylo mi řečeno že mám velkýýýý břicho, a opravdu to špinění je pozůstatek po kontrole, pan doktor mi vyšetřením uvolnil zátku a ta mi zlehka odchází ale rodit ještě prej jako ne, není to uplně ktomu, holky já jsem posera, začla jsem se bát ☹ jsem asi trapná ale nějak mě ten strach ovládl.

pentagras
1. dub 2012

@bugee držím ti palec na čtvrtek, jdu taky 🙂

babka
2. dub 2012

@xavera Jeee, obrovská gratulace, maminko 🙂 Ať vám dělá Violka jen samou radost!

babka
2. dub 2012

@bugee Jj, tatínek doma je fakt super a moc to pomůže, doporučuju 🙂 Jinak odsávačku mám medela swing a jsem s ní moc spokojená. Díky ní se mi to mlíčko přece jen trošku rozjelo a bylo by to určitě lepší, kdybych fakt odsávala pravidelně. Bohužel to ale moc nezvládám - přes den malá občas brečí, tak se jí musím věnovat a při tom odsávat fakt nejde ☹ A v noci se raději vyspím. Ale říkám si, hlavní je spokojené miminko a fungujcí maminka - a to bych asi už vážně nebyla kdyby nebylo toho spánku v noci...

babka
2. dub 2012

@pentagras No, zrovna teď se jí nějak nechce, potvůrce 🙂