1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
18. kvě 2012

@xavera My jsme už plně přešli na Biodermu ABCDerm a jsme moc spokojení. Sprchový gel mu vysušuje pleť mnohem míň než samotná voda a krém je taky úžasný. Olej z porodnice (slunečnicový, dokoupili jsme v lékárně) byl docela průšvih. Malý se pořád loupal, nebyl hydratovaný, ale všechno bylo přitom strašně zamaštěné.
Taky teď používáme ubrousky s micelární vodou. Umývám jimi nejen zadeček, ale i obličej a očičko zvenku a funguje to bezvadně. Ještě jsem přikoupila krém peri-oral ne pusinku. Občas se mu dělají puchýřky na pusince, tak třeba to pomůže.

tina74
18. kvě 2012

@babka Tys ale porodila dřív, tak ani nebyl čas... Já jsem plašila už pomalu od ledna, že už určitě předčasně porodím, se vším jsem spěchala a pak se pořád nic nedělo... Tak jsem ještě měla hodně času a musela se nějak zabavit🙂

babka
18. kvě 2012

@tina74 Já jsem taky pořád tušila, že to přijde dřív, ale doktoři mi pořád říkali, že se rozhodně nic nechystá, tak jsem jim začala věřit 😉

gabulenka
18. kvě 2012

Ahoj holky, jsem tu opět po hodně dlouhé době. Koukám, jak miminka krásně rostou, mám z toho velkou radost. My jsme měly na kontrole v 6týdnech 3,630g a 50cm. Mě skončilo ve středu šestinedělí, ale "depkózní" stavy mám průběžně pořád. Říkala jsem, že nám tu naši princeznu někdo vyměnil 😉 Poslední dny to je mazec. Říkám si, že to nezvládám, že jsem špatná matka 😒 Trápí ji pořád prdíky, zkoušíme všechno. Nevím, že bych jedla něco nadýmavýho. Často brečí, což vůbec nedělala. Budí ji to bolení ze spaní. Pořád kňučí a je neklidná. Z toho se pěkně vyprdí sama a z toho dojde na rourku, která pomůže na chvíli. Už nevím co s ní. Nesnáším když pláče. To pak mnohdy brečím s ní, protože nevím, co jí je. To mi pak manžel nadává, že tu náladu přenesu na ni ☹ Taky mám občas "strach" být s ní sama, když je taková. Jakože nebudu vědět co s ní. I když doteď jsem s ní byla dost často sama a zvládly jsme to. Je to únava a depka v jednom. Samozřejmě že jsem šťastná, že ji máme. Nevyměnila bych ji za nic na světě, ale je to opravdu někdy náročný. I když se manžel snaží pomáhat, pořád chodí do práce, takže ty její hysteráky vidí málokdy. Taky řeším co s ní dělat, když je vzhůru, protože jen tak kouká 😀 Tak povídáme, zpíváme a chováme. V náručí usne pěkně a jak ji položím, začne se kroutit a budit. Švagrová mi už říkala, jestli není rozmazlená. Ale já nevydržím ji nechat řvát. Kamarádka mi psala, že ty nedonošeňátka potřebují víc ten kontakt, že na výchovu je čas. Tak vám nevím 😒 Holky co kojíte, prosím vás, jak dlouho kojíte? A koupete a přebalujete před jídlem nebo po jídle. Naše malá se totiž většinou vzbudí a začne řvát, protože má hlad 😒 Tož jsem si vám tu vylila srdíčko 😉

tina74
18. kvě 2012

@gabulenka Já to naprosto chápu, že na Tebe přicházejí takové nálady. Já mám od začátku velkou pomoc ze strany manžela i maminky, ale i tak už jsem z toho všeho párkrát brečela (třeba mi najednou přišlo líto, že nemůžu kojit, a připadala si naprosto neschopná) nebo byla kvůli blbostem lehce hysterická. Špatně psychicky zvládám, když malý brečí (v úterý to byl z důvodu koliky skoro celý den, teď je to už naštěstí v pořádku) a já jsem ještě navíc nevyspaná. Ten přerušovaný spánek prostě není tak kvalitní...
Taky se trošku bojím, jak to bude, až tady budeme za 10 dní úplně sami. Malému už ale bude měsíc, tak snad už budeme na sebe víc zvyklí a všechno mi půjde rychleji od ruky...

babka
18. kvě 2012

@gabulenka Ty tvoje stavy úplně chápu. Já jsem ještě teď někdy zoufalá,když malá pláče a já nejsem schopna rozšifrovat, co by chtěla ☹ Já mám bohužel obě babičky daleko a manžel chodí do práce,tak bojujeme s malou prakticky od začátku samy,ale vždycky se strašně těším,až manžel přijde domů a chvíli se Kristýnce věnuje. Malou moc miluju,ale občas je to s ní trošku "na hlavu" 🙂 Ale je fakt,že se to časem lepší. V noci se už vyspím,tak mám přes den víc síly se malé věnovat. Když nespí,tak už začíná sledovat věci kolem sebe. Takže ji položím na hrací deku,má tam hrazdičku,tak kouká,co jí tam visí. Nebo jí ukazuju nějaké obrázky a něco u toho povídám. Taky miluje,když jí pouštím na notebooku nějaké písničky pro děti. Vždycky strašně vážně poslouchá 🙂
Jinak koupeme od začátku pred jídlem. Malá občas při té manipulaci s ní blinkala,tak koupeme s prázdným bříškem. A neboj,všechno zvládnes!

tina74
18. kvě 2012

@gabulenka My přebalujeme před jídlem, po jídle nikdy. Tak nás to naučili v porodnici a potvrdila to i paní doktorka. Říkala, že po jídle (+ čurání, kakání) přebalovat je v případě, že by to malý špatně snášel a oprudil se.
Koupeme taky před jídlem, ale snažíme se zavčas budit, aby nebrečel ještě i kvůli tomu, že má hlad. Koupání tak jako tak zatím nesnáší☹

tina74
18. kvě 2012

@babka Už se těším, až taky využijeme hrací deku.
Na malém je ale už teď vidět velký pokrok. Začíná se otáčet za obličejem, za hlasem a sleduje, co se kolem něj děje. Když mu zpíváme nebo něco povídáme, pozorně se na nás dívá. V porodnici mu ještě obě očička strašně zmateně lítala na všechny strany...

bugee
18. kvě 2012

@gabulenka Každé kojení cca 20 minut - většinou těch prvních deset minut saje sám bez problémů aktivně (pokud ho tedy nevzbudím na kojení a není rozespalý - to mi to pak většinou dá sežrat a nesaje vůbec, rovnou znovu u prsu usne a nejde vzbudit 😠), druhých deset minut do něj musím trochu šťouchat (mačkám reflexní bod u ouška, lehce mu ťuknu do bradičky nebo si víc zmáčknu prso, aby mlíčko teklo víc). Někdy vidím (většinou dopoledne), že nevydrží tak dlouho, tak se spokojím s 10-15 minutami.

babka
18. kvě 2012

@tina74 Je to super pozorovat ty mrňata, jak se začínají zajímat o svět kolem sebe 🙂

tina74
19. kvě 2012

@bugee Tak to máš super - 20 minut je paráda. To my jsme kojívali tak hodinu a půl. A ještě to nestačilo...☹
Musela jsem pak už "odpojovat" malíčkem, a to byl nepředstavitelný boj o prso... Není divu, že jsem z toho byla po pár dnech tak vyřízená...

bugee
19. kvě 2012

@tina74 No, my to máme vše dohromady - kojení, odříhnutí a uspání - cca hodinku. Bohužel se mu absolutně nelíbí odříhávání, takže hned po kojení začíná řev... Přebalování proběhne bez řevu jen, když přebalujeme po kojení. Koupání mu zas až tak nevadí, to je snad jediná činnost, u které vůbec neřve, spíš se uklidní a pozoruje vše okolo. Jak jsem si ze začátku užívala procházky, tak cca dva dny zpátky začal řvát i v kočárku - dnes jsme dali dvouhodinovou a prořval ji skoro celou ☹ Hned po procházce jsme dojeli ještě pro probiotické kapičky Bio Gaia, to už je poslední pokus o zdolání těch problémů s bříškem, pak už nevím.

tina74
19. kvě 2012

@bugee A zkoušeli jste už ten Infacol, co zabral nám? Bere se před každým krmením a v podstatě přetváří malé vzduchové bubliny ve velké, kterých se miminko lépe zbaví.
V úterý měl malý celý den koliku, šíleně se svíjel... Začali jsme užívat odpoledne a už v noci se to začalo upravovat. Občas se sice i teď začne vztekat, když se mu nedaří tlačení, ale nikdy to netrvá dlouho. A hlavně už zase normální spí - ve dne i v noci.

bugee
19. kvě 2012

@tina74 Infacol jsme ještě nezkoušeli, je na předpis?

tina74
19. kvě 2012

@bugee Není na předpis, normálně Ti ho prodají v lékárně. Možná by to za zkoušku ještě stálo. Malý má už zase několikrát denně stolici a prdíky ho zdaleka tolik netrápí. A brečí, jen když má hlad🙂

bugee
19. kvě 2012

@tina74 Díky za informaci, uvidíme, jak zaberou ta probiotika... Když se to nezlepší, tak zajedeme pro ten Infacol. Hezký večer!

jajinka28
20. kvě 2012

@bugee bugee my bere probiotické kapičky od úterka, mujsím to zaťukat, je to lepší, Karolínka měla šílené koliky, ale už je spokojenější..ty probiotické kapky zabírají cca po týdnu, ale zlepšení je znát už dnes..

jajinka28
20. kvě 2012

Tak holky, včera začalo velké stěhování, byl to masakr, všude krabice, zmatek, do toho Karolínka, která děsně potřebovala společnost jinak řvala, takže mazec ☹ ještě dnes pokračujeme, ale už budeme definitivně ode dneška v novém, tak už to snad nějak dodejchám, jsem totálně vyčerpaná, ale už to dám🙂
Krásný den všem🙂

bugee
20. kvě 2012

@jajinka28 To jste pašáci, že jste to všechno zvládli - uvidíš, že teď už bude líp! 🙂 😉 🙂

xavera
21. kvě 2012

Ahoj holky, pozdravy všem bojovnicím. jak to tu dočítám, vidím že všechny bojujeme s pláčem, prdíky, spánkem a vším tím kolem. Je to opravdu mazec, co? To jsme tak úplně nečekaly, když jsme se tu ještě před měsícem- dvěma těšily na porod a na ty naše zlatíčka. Nikoho z nás asi tenkrát nenapadlo, jak náročné to opravdu bude. Ale je to nádhera, zázrak, sledovat, jak se ten človíček den ode dne vyvíjí. Stále mě to dojímá.

V sobotu Violka objevila vlastní ruce. Šla jsem se mrknout k postýlce, co to je za podezřelé ticho....a vidím Violku - soustředěně zamračenou, ručičku před obličejem, zírala na ni a pomalu hýbala prstíčky sem a tam. Ten samý den začala chytat hračku...a trochu chviličku i držet. Když jí dám nad hrudníček chrastítko, už do něj občas pinkne a někdy už nehce dudlík, místo něho si začla cucat prstíčky. Asi je na čase pořídit nějakou hrazdičku a začít ji dávat na hrací deku, aby zkoumala zavěšené hračky. Moc se na to těším, až si začne sama hrát, že mě nebude tolik vyžadovat a já snad stihnu v domácnosti více práce.

Krásný den všem, za mnou přijede kamarádka s ročním chlapečkem a vyrazíme někam ven, když je tak hezky.

hp
21. kvě 2012

Ahojky holky, tak jsem vás, tak trochu dočetla a vidím, že se všem daří moc dobře, jen sem tam nějaké bojování 😉 Dětičky vám tedy pěkně rostou.Moc na comp nechodim jen, když jdu Mišákovi hledat něco na netu..Láska moje už má 4,5 kilča a háže na mě usměvy,zajímají ho všeljaká chrastítka a u dopoledního usínání mu zpívám.V noci vstáváme jen jednou(musím zaklepat)a když nás někdy zlobí prdík, tak dáme kapičky a pak to lítá 😀 Kojim a dulík nemáme.Ve středu se jdeme vyfotit,kdyžtak hodim nějaké foto.........
Holky opatrujte se a brou vašim andílkům

xavera
23. kvě 2012

@flyaway ty jsi tuším z Vyškova, viď? My tam jedeme příští pátek kamarádům na svatbu a budeme někde přespávat do soboty....jen tak mne napadá, jestli se nebudeš někde pohybovat, že bychom se mohly pozdravit. Zjistím přesně, kde svatba bude a kde budeme ubytovaní 🙂

flyaway
23. kvě 2012

@xavera Jééé, tak to by bylo super! 😵
Akorát já mám vycházky až od jedné odpoledne, tak nevím, jak moc se budete zdržovat 😕 . Ale tak určitě bychom to nějak vymyslely, strašně ráda bych spolubojovnici i Violku poznala naživo! 🙂

flyaway
23. kvě 2012

Dnes jsem v laboratoři při mém těhu testu na cukrovku vyvolala lehký poprask, neb asi po půlhodině od vypití nápoje jsem jim tam omdlela, takže zbytek testu jsem proležela na lehátku v ordinaci s mokrým hadrem na čele 😅 . Šoufl mi moc nebylo (i když teda taky žádnej šlágr), ale jak mám ten neskutečně nízký tlak, tak to prostě ten můj organismus nějak neustál 🙄 .
Ale byla to docela sranda, probrat se a nade mnou pět sestřiček jako sudiček, paní primářka, nachystaný vozík, který mě převezl až k lehátku... No prostě VIP pacient 😀
Tak teď jen, ať jsou v pořádku výsledky a tuhle kapitolu můžu s klidným svědomím uzavřít 😎

bugee
23. kvě 2012

@xavera Vracím se k tomu, cos tu psala v pondělí - tohle období, na které jsme se všechny tak těšily... opravdu je to mazec a opravdu jsem si to představovala trošku jinak... Prožiju děsný den plný hysterického pláče malého a mám pocit, že už to dál nezvládnu, že jako matka selhávám... No a pak stačí chvilička, kdy je v klidu nebo spinká, nebo udělá nějakou směšnou grimasu, ze spaní dělá čáry-máry ručičkama - a takový mizivý kouzelný okamžik vynahradí všechny slzy, splín, vymaže únavu a všechny bolesti 🙂 Potom se znovu podivuju nad tím vším - že máme syna, že je tak krásný a úžasný, jak roste, jak se mění jeho výraz v tváři den ode dne větším poznáním... a taky mě to moc dojímá.

bugee
23. kvě 2012

@flyaway 😀 Tos jim tam tedy dala 😀 Určitě jsi je všechny pěkně vyděsila. Snad budou výsledky OK, držím palce!

tina74
23. kvě 2012

@flyaway Tak to je síla! Snad nebudeš omdlívat častěji....
Já jsem taky měla trošku neobvyklou reakci na cukrovkový test, i když jinou - hrozně mi chutnal ten sladký blivajz 😀

flyaway
23. kvě 2012

@bugee No, asi jsem je vážně vyděsila - ona jim tam totiž posledně nějaká těhule nejen omdlela, ale i sebou přímo sekla o zem, takže mě raději chtěli mít po celou dobu pod kontrolou. Nevím, co to na mě přišlo, běžně neomdlívám, ačkoli se mi kvůli nízkýmu tlaku často motá hlava. No každopádně výsledky jsou naprosto v normě, takže těhu cukrovka se nekoná... 😀

flyaway
23. kvě 2012

@tina74 To taky doufám 😀 ! nechtěla bych tyto stavy zažívat častěji 🤐 .
No mě teda ten blivajz moc nechutnal, ale že by to byla nějaká hrůza, to zase ne - ale jedné mamině, co tam byla se mnou, teda pěkně pocuchal žaludek, ta měla zas problém to v sobě udržet 😅

bugee
23. kvě 2012

@flyaway To je dobře, gratuluji k výsledku 🙂