1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
29. srp 2012

@xavera Vaše Violka je vážně originál 🙂 Jestli na vás mlsně kouká, tak je asi čas s těmi příkrmy zase začít. Třeba jí to zachutná a bude se ráda krmit i při bdělém stavu. Kristýnka se v poslední době na lžičku úplně třese jen ji uvidí 😉 Kašičku jsem taky zkoušela - byla jsem zvědavá, jak to bude mrněti chutnat, ale žádný úspěch zatím☹

xavera
29. srp 2012

@babka zítra to zkusíme nanovo 🙂 myslím, že polykat ze lžičky zvládne bdělá, protože to bude nějaká zajímavá činnost. Jen to sání z lahvičky jí bdělou prostě nebaví, hrozně jí to zdržuje od důležitých věcí kolem.

babka
29. srp 2012

@xavera Právě, se lžičkou je zábava 🙂 Kristýnka si to poslední dny opravdu užívá, při krmení se směje a otvírá pusu jen co lžičku zahlédne. Bere to jako dobrou hru 😉

bugee
29. srp 2012

@babka @xavera Tak u nás dnešní večerní kašička docela hrůza 😠 Mrně to taky hrozně baví - nejvíc asi, když mu naložím do pusinky a on ji pak dokořán otevře, začne žvatlat a prskat všechno kolem nebo varianta č.2 - otočí hlavu na druhou stranu a veškerý obsah nechá koutkem vytéct... 😎 Dnes se skutečně zadařilo, to krmení bylo jedno z nejhorších vůbec, prostě otřesný 😖 Ale teď už spí a já doufám v lepší zítřek 😉 Přitom například dnešní oběd (pastiňák s bramborem a mrkvičkou) slupnul úplně krásně, polykal, skoro nebyl třeba bryndák... Není holt vždycky posvícení 😝

babka
30. srp 2012

@bugee Já včera zkoušela trošku kaše jen tak ze zvědavosti, co tomu mrně řekne, a bylo to přesně, jak píšeš - lžička dovnitř a všechno z pusy zase ven (způsoby různé, všechno děsná sranda) 🙂 No, takže pokus č. 1 nic. Ale nevadí, Kristýnka přibírá až až na to, že už snad 2 měsíce jí pořád stejnou dávku mléka (5x200ml). A spí celou noc, takže kaši zatím dávat nebudu.
Dnes jsem zkoušela dát pár lžiček jablíčka. Mrně se na to ksichtilo strašně, tak děsně se netvářila ani poprvé na mrkev, ale statečně to zpolykala 😀 Podle naší MUDr. bych už mohla dávat i jogurty od 7. měsíce. No, tak to jsme tedy pozadu, když se mi nepodařilo ani nahradit polední dávku mléka příkrmem 😕

xavera
30. srp 2012

@babka píšeš, že vaše mrně spinká celou noc. To je u vás od kolik do kolika?

Violka usíná v 19. Říkám si, kdybych jí to usínání posunula třeba na 22, možná by spinkala v kuse až do rána.
Ona si to ale takto sama nastavila. V 18:15 začne být strašně nepříjemná, chce vaničku a pak už rychle spinkat.

xavera
30. srp 2012

Tak Violka mi dnes udělala velikou radost. Začli jsme opět s příkrmy. Zvolila jsem mrkvičku od Alnatury. Šlo to krásně, Violka pěkně papala, sápala se po lžičce i misce a celkem obstojně polykala. Tak moc jí to bavilo, že by byla schopná spapat celou lahvičku. Začínat se má ale po troškách, tak jsem to celkem brzy zarazila. Bylo mi jí až líto, jak byla zklamaná, že je konec. Mlíčko pak ale stejně pít nechtěla.

babka
30. srp 2012

@xavera Kristýnka jde spinkat po večerním krmení, což je cca v 19hod. Někdy usne hned, někdy ještě třeba hodinu blbne, ale usne (spí s námi v obýváku v ohrádce). Pak ji vzbudím ještě na jednu dávku kolem 22hod - tu si vypije už v polospánku 🙂 Potom ji přenesu do postýlky, kde spí až do cca 6:30-7:00, kdy manžel vstává do práce. Někdy si pospí až do 8hod, ale to je spíš výjimečně. Spíš to je tak, že po jídle kolem půl osmé jde ještě na hodinku spinkat.

babka
30. srp 2012

@xavera Tak aspoň, že papá ty příkrmy. Stejně se má postupně dávka mlíčka nahradit příkrmem a pak další, tak s tím problém mít nebudete. U nás je potíž v tom, že Kristýnka sice zblajzne půl skleničky příkrmu, ale dožaduje se i mlíčka a vypije celých 200ml 😝

bugee
30. srp 2012

Po včerejší kaši spal Jonáš zatím nejlíp - od 22h do 7h30.

@xavera To je bezva, že Violka spapala mrkvičku a evidentně by si dala víc 🙂 Tím se vyřeší alespoň ty obědy - třeba opravdu potřebuje jídlo lžičkou, aby se u toho nenudila, a bude nakonec papat krásně 😉

@babka My to máme zatím stejné v tom, že porce zeleninky pomalu narůstá (dnes pastiňák s bramborem cca 70g, snědl by i víc), ale mlíčka k tomu vypije pořád těch 200ml - asi mu tu dávku začnu úměrně snižovat 😉 Jinak se spaním je Kristýnka úplný vzorňáček - taky bych byla ráda, kdyby to Jonáš zalomil večer dřív a měli jsme zase po dlouhé době večer pro sebe... ale zatím bych asi měla být ráda, že tu noc vůbec nějak prospí bez buzení 🙂

xavera
30. srp 2012

Já to spletla,mrkvičku jsme dali od Babylove. Je tam jen mrkev a voda bez jakýchkoli přísad.
Těším se zas na zítra, jak budeme pokračovat 🙂

Jinak Violka pak asi za hodinu vypila mlíčko a spinkala 2 hodiny!!!! 😨
To se nám ještě nestalo za celou dobu, ža jsem se bála jestli není nemocná 🙂

bugee
30. srp 2012

@xavera Že by to byl efekt mrkvičky? 😀 My máme taky mrkvičku od Babylove a taky chutná 🙂 Jediné, co prckovi nejelo, byla cuketa s bramborem - bylo to dost hutné a suché, tak jsem do toho zamíchala trošku mlíčka a jak mu to zachutnalo 😉

babka
30. srp 2012

@bugee cuketa s bramborem je docela hustá a i další příkrmy míchané s bramborem mají takovou hustší konzistenci - dávám do toho trochu vody 🙂

@xavera Kristýnka na začátku po příkrmech taky pěkně spinkala - asi ji to jídlo zmohlo 😉 Tak vidíš, jaké to má fajn "vedlejší účinky" 😀

xavera
30. srp 2012

@bugee
@babka
že ty 3 lžičky by ji tak zmohly? Možná musel mozek vstřebat ten nový zážitek z papání lžičkou a navíc v polosedě 🙂

bugee
30. srp 2012

@xavera 😀

Dnes večer proběhlo jezení kašičky naprosto v klidu, pohodě, krásně papal a sám se dožadoval otevřenou pusinkou a nově vynalezenými skřeky další lžičky 😉 Jenom pak nemohl usnout, takže byl i řev, tak jsem zvědavá, jaká bude noc, když nám právě začala celkem slušná bouřka...

bugee
31. srp 2012

Tak jsem včera uspávala ještě jednou v půl dvanácté, asi ta bouřka 😒 A spal opět do 7h30.

xavera
31. srp 2012

@bugee šikulka je to, jak pěkně papal 🙂 byl z toho asi tak rozdivočelý, že se nemohl na noc zklidnit. Jak jste to nakonec zvládli?

Já zrovna přemýšlím, že jedeme na týden do Špindlu na dovolenou, jak budu malé dávat příkrmy na celodenních výletech... 😨 mlíčko dostane teplé díky vodě v termosce - na to jsme zvyklí - ale jak s polední zeleninkou? Jak to ohřát? Že bych dávala příkrmy ráno nebo až navečer? Nebo zase na týden přikrmování stopla? To se mi nechce....... 😕

xavera
31. srp 2012

@bugee aha, už to čtu, psaly jsme sem obě zároveň. No hlavně, že nakonec usnul. Naše malá už letos zažila tolik bouřek, že je zřejmě celkem zvyklá.

bugee
31. srp 2012

@xavera Mám do auta nějaký ohřívač příkrmů od Philipsu, ale zatím ho mám nevybalený ještě v krabici s dalšími věcmi od kamarádky, tak Ti v tom moc neporadím - nevím, jestli se v tom ohřívají jen celé skleničky nebo jak to funguje...

bugee
31. srp 2012

Teď koukám, že když dáš do vyhledávače cestovní ohřívač příkrmů, tak Ti to najde spoustu různých možností - např. jsem našla "ohřívač lahví cestovní Babymoov 270100" - ohřívač určený pro ohřívání všech typů kojeneckých lahví a dětských příkrmů bez potřeby el. energie, pracuje na principu, který využívají horolezci k přípravě pokrmu - tak se zkus na netu porozhlídnout a pak dej vědět, cos vybrala 😉

xavera
31. srp 2012

@bugee díky za radu ....taky mám ohřívač skleniček do auta. Chtělo by to ale spíš ten, co píšeš. No ale tak to bohužel nestíhám. Vyrážíme v pondělí brzy ráno 😉 ...hm, to jsem si vzpomněla pozdě. Tak to nechám asi na ty večery. To ničemu nevadí, ne?

babka
31. srp 2012

@xavera Taky se dá příkrm nouzově ohřát tím, že do něj přileješ trochu horké vody z termosky. Nebo ještě horkou vodu z termosky do nějakého hrnečku (nejlépe nějaký nerozbitný na cesty - plast, nerez) a skleničku postavit do toho 🙂

xavera
31. srp 2012

@bugee tak jsem krapet pohledala, a líbí se mi více toto:http://www.batolatko.cz/termoska-nerez-na-stravu-se-za...
ohřeji ráno doma a 5 hodin mi to vydrží teplé akorát k obídku. Jen bohužel nestíhám koupit do našeho odjezdu. No ale určitě se to bude hodit pro příště.

xavera
31. srp 2012

@babka no asi to tentokrát vyřeším tak, jak píšeš ty.

babka
31. srp 2012

@xavera Ale ta termoska vypadá moc dobře, už jsem na ni kdysi koukala a zapomněla - díky za připomenutí 🙂 Asi pořídím, protože na výlety jezdíme docela dost do přírody a tam je s ohříváním potíž 🙂

bugee
31. srp 2012

@xavera No vidíš, ta termoska vypadá opravdu dobře - díky za tip 🙂 Také jezdíme často na výlety do přírody, určitě se bude hodit 🙂

@babka Dnes jsem pokrátila polední mlíčko 😉 Prcek snědl asi 100g mrkvičky s bramborem, tak jsem mu nechala vypít už "jen" 160ml a byl spokojený 🙂

babka
31. srp 2012

@bugee Taky jsem dnes Kristýnce ubrala mlíčka. Zdá se mi, že ona prostě pije, dokud z té lahvičky něco teče 😕 Dostala 160ml a cca 100g mrkvičky s rýží a telecím (náš druhý pokus s masem 🙂) a dobrý - usnula asi hodinu po krmení a ještě teď spinká (tj. asi 1,5hod) 🙂

bugee
31. srp 2012

@xavera Gratulujeme k 5. pidinarozeninkám 😉

babka
31. srp 2012

@xavera Jé, taky se přidávám a přeji vše nejlepší k 5ti měsíční oslavě 😉

bugee
31. srp 2012

@babka U nás to je stejně - dokud v lahvičce něco je, tak se saje 😉 S masem a žloutkem začneme od příštího týdne, tím už snad to polední mlíčko nahradíme úplně (teda, né že by se mi až tak moc chtělo - krmení lžičkou je tisíckrát náročnější než ta lahvička, bolí mě u toho fest záda ☹ a ještě se vztekám, když to nejde podle mých představ a prcek má z toho srandu...).