1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
13. říj 2012

@tina74 U nás stejně jako xavera 🙂 Na dvojku jsem přešla ze dne na den, i když to bylo z nutrilonu HA na obyčejnou dvojku. Bez problémů. Vodu též stále převařuji ze stejných důvodů a lahvičky taky sterilizuji, protože mi též připadá, že se tím lépe vyčistí a zbaví té mastnoty z mléka 😉

tina74
15. říj 2012

@xavera @babka Děkuji🙂 Sterilizovat asi taky budu dál - ze stejného důvodu. Jen váhám, jestli pořád kupovat balenou vodu nebo používat kohoutkovou. Příští týden se poradím s paní doktorkou. Bydlí kousek od nás, tak má představu o kvalitě místní vody...

xavera
15. říj 2012

@tina74 🙂 kamarádka už taky používá kohoutkovou. Tak dej pak když tak vědět, co ti řekla tvá doktorka.

tina74
15. říj 2012

@xavera Jojo, dám vědět. Já z té balené vody prostě nemám dobrý pocit☹ Klidně bych ji kupovala dál, jen nevím, jestli ta kohoutková nebude nakonec zdravější. Pro malé miminko musí mít voda jiný obsah minerálů, to je jasné, ale teď už by to možná nebylo potřeba. A když si představím, že se do vody z lahve uvolňují nějaké škodlivé látky... ☹☹☹

babka
15. říj 2012

@tina74 Taky by mě zajímal názor vaší doktorky. Ta naše je zatím pro užívání kojenecké vody. Vždycky mi zdůrazňuje, ať ji používám i na vaření... Ale mně se ta voda v plastových lahvích taky moc nelíbí :(

tina74
15. říj 2012

@xavera @babka Teď jsem mezi různými informacemi, které jsme dostali při první návštěvě, našla tuto poznámku: "Do 6 měsíců při přípravě stravy používat výhradně vody pro kojence / ne z vodovodu /." Každopádně se zeptám a dám vědět. Když jsem si nechávala dělat rozbor vody ze studny (už jako hoooodně těhotná), docela mě v laboratoři překvapili poznámkou, že můžeme naši studniční vodu používat klidně i pro miminko, a to v ní byly i nějaké nežádoucí bakterie 😕 . Prý ji máme každého čtvrt roku vydezinfikovat savem do pitné vody a bude nezávadná. To děláme, ale nepijeme ji, jen používáme jako užitkovou (na zalévání, sprchování). V kuchyni máme "městskou". Ale kdo ví, co by se našlo třeba právě v té lahvové vodě.

bugee
16. říj 2012

Ahoj holky, hlásím se zpět z poslední dovči na Šumavě 🙂 Bylo tam krásně, i když už teploty hodně spadly. Každý den jsme byli na nějakém výletě a musím říct, že občas nám dalo pěkně zabrat dotlačit kočárek s mrnětem do cíle (např. na kopec Libín - 1096m n.m.) 🙂 Všichni jsme tu zimu trošku odnesli rýmičkou včetně prcka, ale ani jsem nemusela odsávat, stačila mořská voda.

Jinak my budeme do jednoho roku ještě kupovat balenou vodu, převařovat a lahvičky sterilizovat, zdá se nám to lepší, i když jak píšete, bůhví, co v těch plastových lahvích je ☹
Na Nutrilon 2 přejdeme též ze dne na den (mohli bychom dnes, ale máme ještě jednu načatou 1, tak dobereme).

Z Jonáše máme velmi veselé, komunikativní a vřískající miminko, druhé vzpřímení už zvládá profesionálně, vleže na zádech se snaží posadit, na bříšku se točí dokolečka, snaží se podstrčit kolínka 😉 Doma nám začal otevírat spodní šuplíky, na dovolené měl děsnou srandu, když se mu podařilo zalézt pod gauč a dělat, že se ztratil, a máma s tátou volali a museli ho hrooozně dlouho hledat 😉
Jen večerní uspávání jsme ještě nezvládli - přes den usíná už i tátovi bez jakýchkoliv problémů, večer musím ale uspávat já (to trvá max. 10min), s tátou chytá dlouhý hysterák (klidně hodinu) ☹
Ale jinak je s ním pořád nějaká zábava - upřeně se kouká na každý Večerníček (teď zrovna dávají s chlapečkem Jonášem 🙂), ve vaně vyvádí psí kusy (většinou kope nohama tak šíleně, že máme potopenou celou koupelnu a má z toho ohromnou švandu), nahlas se směje, když vidí naše dva psy, jak se pošťuchují, a vřískáním je provokuje ke hře s ním 🙂 Je to vážně úžasné mít doma půlročního raubíře 😵, oba si to s manželem moc užíváme.

babka
16. říj 2012

@bugee To je prima, že jste si tak dovolenou užili 🙂 Jonášek je šikulka a to večerní uspávání se taky poddá.

babka
16. říj 2012

Jo, abych nezapomněla, ještě info pro @bugee a všechny, koho by to zajímalo:
Dnes jsme byli s mrnětem na screeningu očních vad. Naše paní doktorka tam posílá všechny děti, aby se nic nezanedbalo. Jedná se o vyšetření přístrojem Plusoptix. Vyšetřit se dají miminka už od 6ti měsíců a dají se tím odhalit dioptrie (dalekozrakost, krátkozrakost), astigmatismus, šilhání, šedý zákal. Ordinace je ve Vodičkově ulici, v pasáži Světozor. Objednávat se není třeba, ani žádná žádanka - pojišťovny to neproplácejí a stojí to 150 Kč.
Je to opravdu chvilička, Kristýnka to zvládla v pohodě a paní doktorka je mladá a příjemná.
Očička máme v pořádku 🙂

Stránku mají na facebooku - ORTOPTIKA Dr.Očka - Mgr.Hamplová Martina

bugee
16. říj 2012

@babka Moc děkuju! Určitě se tam také vydáme, abychom měli jistotu.

xavera
17. říj 2012

@bugee tak to je ohromný šikulka ten Jonášek 🙂
@babka díky za radu, tak si tam s Violkou taky zajedeme...máme to kousek pěšky 🙂 Já i manžel jsme oba krátkozrací.
Violka z nás vidí zdá se zatím nejlíp, tak doufám to tak i zůstane.

bugee
25. říj 2012

Ahoj děvčata, zítra mám poslední den dovolené, v pondělí nastupuji do práce ☹ Užívám si intenzivně "zbytek" času s malým a pomalu se mi po něm začíná stýskat... Je fakt báječnej! Ještě neleze, ale dnes si našel celkem slušnou pohybovou alternativu - tak nějak divně se plazí - přitahuje za rukama zbytek těla a nohama od kolínek nahoru neustále vykopává nahoru, je to dost směšný pohyb, ale celkem efektivní - neuvěřitelně rychle se sám dostal doprostřed obýváku a po jeho navrácení na deku byl bleskurychle zpět, takže nám tímto definitivně skončilo období, kdy mu stačila hrací deka a koberec o rozloze cca 3m2 a začíná honička za prckem po bytě... Vypadá to, že se manžel rozhodně nebude nudit 😉 A jak u vás?

tina74
26. říj 2012

@bugee U nás probíhá pohyb buď stylem břicho-záda-břicho-záda-břicho-záda anebo volným stylem vpřed🙂 To druhé je zatím taky jen zvláštní plazení nebo odstrkování nohama, popř. přitahování rukama...

bugee
28. říj 2012

Včera jsme znenadání objevili třetí spodní zoubek 🙂 Hned bylo jasné, proč posledních pár nocí se dost často probouzí a nespí klidně. Ale roste mu pěkně šejdrem 😒 , tak jen doufám, že to nebude úplná katastrofa... (já totiž měla spodní předkus a nosila jsem rovnátka v dětství několik let; nevím, jestli druhé zoubky pak rostou stejně křivě nebo dokonce ještě hůř...)

xavera
29. říj 2012

@bugee
@tina74
ahoj holky, to jsou velcí šikulkové, ti vaši kluci 🙂 naše princezna stále udržuje spokojený styl na bříšku, podupává si nožkou a něco si žvatlá. O pohybu zatím není řeč, maximálně rotace na bříšku. Ve druhém vzpřímení občas podsune kolínka a vydrží několik sekund na všech 4ech. Pak zase sveze nožičky dozadu. Když jí uteče hračka, nesnaží se za ní lézt, zkusí se natáhnout a když nedošáhne, tak se na to vyprdne a buďto se rozčiluje, nebo si začne povídat. Říká táta, bába, teta, váva, jája a ňáňa. Taky po mě opakuje tytyty, když se zlobím.....ještě na mě ale nehrozí prstíčkem, místo toho se řehtá. Vůbec nepochopila, že někdy se opravdu zlobím - má z toho prču. Jo a taky říká ham, aha, hele a ahoj. No, tak předpokládám, že někdy taky začne lézt, u nás si na to ale ještě asi počkáme 🙂 ona se ještě stále neumí převracet na zádíčka ☹

xavera
29. říj 2012

@bugee gratulace k zoubku!!!!

bugee
29. říj 2012

@xavera Violka se evidentně vrhla rovnýma nohama na povídání a jde jí to moc hezky 🙂 - o tom zase nemůže být žádná řeč u nás 😉 Jonáš zatím zatvrd u dědě, gigi, gejgej, ham, bve a další příšerné experimentování s různými co nejhlasitějšími skřeky 😠 Občas to vypadá, že ho tu mučíme... 😎

xavera
29. říj 2012

Tak jsem to s tím minimálním pohybem Violky málem zakřikla. Violka mi dnes málem spadla z postele...už sjížděla hlavičkou dolů, když jsem ji v pádu zachytila a nasunula zpět na postel. Řev byl ale stejně, protože jsem jí tím rychlým násunem zpět odřela o dřevěný bok postele nosánek ☹ má ho chudinka červený a trochu napuchlý, ale hlavně že mi nespadla po hlavičce na parkety. To bych si nikdy neodpustila, že jsem ji dostatečně neuhlídala. Teď už jsem samozřejmě poučená.

bugee
30. říj 2012

@xavera Jejda 😕 Ale naštěstí to dobře dopadlo 🙂 - odřený nosík se brzy zahojí a Violka se bude moct pustit do dalšího experimentování 😉 Brzy budou mít všichni naši miláčci pěkných pár boulí a spoustu různých odřenin...

xavera
30. říj 2012

@bugee ty jo, ona se fakt hrozně rozjela, už se pohupuje na kolínkách, hrozně jí to baví. Točí se všemi směry, taky začla válet sudy...to zírám tedy, takový skok!! Hlavně dnes před spaním měla takový hodinový tělocvik - úplně u toho řičela smíchy 🙂 ve vaně pak cákala ručičkou o hladinu jak pominutá ....to se mám teď na co těšit 🙂

bugee
31. říj 2012

@xavera To si nadělila k 7-miměsíčním narozeninkám 😉 Gratulujeme k nim a posíláme s Jonáškem sladkou pusinku 😉
Moc se těším na nějaký další skok u toho našeho nezbedy 🙂 Chodím už od pondělí do práce, vracím se večer v pět a pak se ho nemůžu nabažit - a on mi to vrací, rozdává úsměvy a je zkrátka k zulíbání 🙂

tina74
1. lis 2012

@xavera Se zpožděním přejeme všechno nejlepší k 7. mininarozeninám!🙂 To je ale šikulka ta malá Violka, kolik už toho umí říct🙂 My zatím umíme jenom néééééééééééééééééééééé - jenže to už půl roku 😉 Někdy mám ale fakt pocit, že přesně ví, co to znamená. V poslední poradně se toho chytla i paní doktorka, když jí takhle ječel při kontrole krku dřevěnou lžičkou (nebo jak se tomu říká), a s úsměvem ho pochválila, že už se učí mluvit🙂 Snad brzy přibudou i nějaké další slabiky...
Ten odřený nosík je nepříjemný, ale snad se brzy zahojí. Pád na hlavičku by byl mnohem horší...

xavera
1. lis 2012

@bugee tak ty chodíš do práce ?☹ to tě obdivuji, mě by Violka moc chyběla. Asi bych na ní celý den stejně myslela tak, že bych nic pořádného neudělala. Chápu, že si ho večer tak užíváš. Violka chce v 18 vaničku a pak hned spinkat, to bych jí to asi natahovala jak jen by to šlo, abych byla co nejdéle s ní 🙂

@tina74 tak to nejdůležitější umíte 🙂 to Violka se rozčiluje a né říká ňá ňá ňá ...je to strašně směšné a i když je to rozhodně velmi vážná věc, tak mě to občas i rozesměje.

Jinak holky moc děkujeme za gratulaci. Dnes jsme byly na vítání občánků, Violka jim to tam pořádně okomentovala, prostě měla potřebu se vyjádřit. Celkem to pobavilo. 🙂

tina74
1. lis 2012

@xavera To jste to měli docela pozdě oproti nám. Asi si to každá městská část dělá jinak. My jsme tam byli v necelých 4,5 měsících. Ale musím říct, že teď by to asi bylo lépe zvládnutelné. No a komentáře k slavnostním proslovům, na ty nás taky užije🙂
A budou vám taky někde vysazovat strom?

tina74
1. lis 2012

@xavera A co jste dostali za dárky? My boty, pražský groš, poukázku do DM, kytici a fotky. No a ještě ten strom, co ho vysadí. To je docela hezký nápad. Sice už tam nebydlíme, ale budeme se na něj občas jezdit dívat, jak nám roste🙂

babka
2. lis 2012

@xavera Taky přejeme se zpožděním všechno NEJ k 7."výročí" 🙂
Violka je tedy ukecaná beruška - té naší potvůrce se do povídání moc nechce. Vždycky na mě kouká, když jí něco povídám a nic. Sama od sebe pořád jen pobroukává, piští a max. nějaké to ááááá, éééé a cosi co zní jako buuu a jejej 🙂

bugee
3. lis 2012

@xavera No, do práce jsem bohužel jít musela... Také jsem z toho měla docela depku, že malého celý den neuvidím, že to nepřežiju, že se vrátím domů a bude tam bordel jako v tanku a ještě budu udřená z práce po večerech uklízet a jeho si neužiju ☹ Ale zatím je realita úplně jiná - když přijdu domů, vítá mě usměvavé a spokojené miminko, byt je uklizený, prádlo vyprané a většinou také něco uvařené 🙂 Navíc manžel získává čím dál tím silnější vztah k malému a je úžasné pozorovat je spolu, jak jim to jde. Přes den se mi sice stýská, ale teď už vím, že se manžel stará opravdu velmi pečlivě a zodpovědně, hraje si s malým celé hodiny, hraje mu na kytaru dětské písničky (to mrňous přímo miluje), je z něj opravdu skvělý tatínek, takže to snáším mnohem lépe, než jsem čekala. Od pěti do devíti, než jde malý spát, tak si s ním ještě dostatek vyhraju i já, nasmějeme se, pomazlíme a musím říct, že si ty večery každý den moc užívám 🙂 Pokud to bude takhle pokračovat, tak to bude paráda 😵

xavera
3. lis 2012

@tina74 koukala jsem na dítka kolem nás a byly odhadem stejně staré, tak to tak mají asi schválně namyšleno, i když nevím, proč 😕 . Paradoxně nás vítali na Praze 3, i když bydlíme na Praze 1, ale já mám trvalé bydliště na trojce, tak to Violka dostala automaticky. Každopádně nelituji, obřad byl moc pěkný. Odehrával se v obřadní síni na radnici na Žižkově, zpívaly a recitovaly tam malé dětičky, paní starostka nás vítala a představila paní s medailí na krku, ta přečetla blahopřání a pak jsem postupně přistupovali ke kolébce, kde jsme mimi uložili a šli se podepsat do pamětní knihy, dětičky tam mezitím pohoupali a vyfotili a pak jsme dostali pamětní list a blahopřání pro rodiče. Navíc poukázku v hodnotě 1000 Kč k nákupu v drogerii. byl tam profi fotograf a kameraman, fotky jsou za pár korun, tak jsem si je objednala, přijdou po víkendu. Strom nám nevysadili ☹

@babka tak koukám ty naše prdelky se vyvíjejí všechny originálně 🙂 Violka teď už taky moc nepovídá, místo toho začla pérovat na kolínkách a trénuje to neustále, i v noci ☹ neumí pak zpátky na zádíčka, tak máma pořád obrací ☹

@bugee no to je úžasný šikula ten tvůj manžel, jak vše krásně zvládá...velká poklona.

tina74
4. lis 2012

@bugee Tak to je Tvůj manžel moc šikovný, že to všechno takhle krásně zvládá🙂 A Ty taky - je to přeci jen velká změna. Já chodím do práce zatím jen málo, ale někdy mi to připadá hrozně náročné - jsem nějak víc unavená než dřív☹ Ale taky se můžu stoprocentně spolehnout, že je doma všechno v pořádku, když jsem zrovna pryč🙂

@xavera My jsme měli vítání občánků na desítce. A taky se nám to moc líbilo. Strom se bude vysazovat někdy na jaře a bude na něm (na bednění či co) i jméno a první písmeno příjmení dítka. Kdyby nedejbože uhynul nebo ho někdo poničil, vysadí místo něj nový. Mají takový projekt... Mně to docela nadchlo🙂

bugee
4. lis 2012

@tina74 Jojo, manžel je fakt zlato 😉 Jinak by to nešlo, kdybych v něj neměla 110% důvěru, tak bychom tenhle scénář zrealizovat nemohli.
U vás mají opravdu krásný projekt s těmi stromy, to je vážně pěkný 🙂 , u nás nic takového - vítání občánků zatím letos neproběhlo, i když nám to avizovali... A co vím, tak jako dárek dávají nějaký zlatý přívěsek, na to si moc nepotrpíme, takže se možná nakonec vítání ani nezúčastníme 😒