1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

gabulenka
28. lis 2012

@babka vaše princeznička je taky moc šikovná🙂 naše Terezka taky zatím všude kleká, ale právě se začíná snažit stoupat, což ji vyjde málokdy, uklouzne a sjede dolů. Dneska ráno řádila v postýlce a měla na čele otlačené šprušle. Se z ní picnu fakt 😀

xavera
28. lis 2012

@gabulenka
@babka
@tina74
tak koukám nám to všem pořádně začíná 😀 Violka se také sápe do výšin...byla by legrace ty naše torpéda umístit do jedné místnosti a sledovat, jak se všechny rozlezou k nábytku a začnou se po něm sápat vzhůru 😀

bugee
30. lis 2012

Holky, my se zatím do výšin nesápeme 😵 Jonáš ale urputně péruje na kolínkách, pohyb jako takový už vypadá spíš jako regulérní lezení a ne jako "vojenské plížení" 😉 Rostou mu zuby o stošest, takže od konce minulého týdne je to dost děsný se spaním - tři dole má dorostlé, tři nahoře prořídlé a poporůstají, další se teprve snaží prořezat... Ale taky začal výrazně komunikovat - hodně nahlas "bababa" nebo "dědědě", z těchto dvou výrazů dokáže složit i několik souvětí za sebou 😀

xavera
2. pro 2012

@bugee je to sranda to žvatlání, co? Mě se to strašně líbí...téda, vy jedete s těma zoubkama 😕

xavera
2. pro 2012

Violka neustále stojí - stoupne si o cokoliv - i o hladkou skříňku - ach jo, je to děs. Bojím se že si pořádně namlátí ☹

Poraďte mi kdo dáváte na noc jakou kaši prosím? Mě se Violka po kaši budí už v 22:30 a vyžahne celou flašku mlíčka 250 ml, pak kolem 3 znova. To bez kaše nedělala - pila mi kolem půlnoci jednou a pak až ráno v 7. Nebo že bych dávala na noc zase jen mlíčko? 😕

bugee
2. pro 2012

@xavera Když mrně žvatlá, tak mi kolikrát vžene slzy dojetí do očí 😵 S tou kaší je to u vás podivné - my dáváme kaši v 19h (Nutrilon - různé příchutě s lepkem i bez lepku, také teď máme Babylove vanilkovou) a další jídlo dáváme až ráno mezi 7h a 7h30 mlíčko 230ml. V noci se teď budí kvůli zoubkům, ale když nezačne brečet, tak k němu ani nejdeme, něco si brouká a sám si znovu usne, jídlo mu v noci nedáváme už cca 2 měsíce (to jsme ještě dávali kolem páté ráno, ale postupně jsme ho už jen uklidňovali dudlíkem, takže se první krmení pěkně posunulo až na tu sedmou).

bugee
31. pro 2012

@xavera Přejeme Violce vše nejlepší k 3/4 ročku a posíláme spoustu silvestrovských pusinek 😵

bugee
31. pro 2012

My se doma vážně nenudíme - Jonášovi vyrostl 8. zub, je to 14 dnů, kdy začal pěkně sedět a lézt po čtyřech, teď je to 3 dny, co si ještě k tomu všemu začal stoupat... a prostojí u gauče celou věčnost, vůbec nemá zájem o tu hromadu hraček, co má na koberci, ale jen a jen dokolečka vstává a vstává..., rány do hlavy, boule a šrámy už radši nepočítáme. Před chvílí jsem ho uložila ke spaní, měl zvýšenou teplotu, tak doufám, že to rychle zažehnáme a nic z toho nebude.

bugee
31. pro 2012

Loni touhle dobou jsme ještě zdaleka netušili, co nás čeká 😕
Je toho tolik nového, náš život nohama vzhůru... a je to náročné, ale zároveň úžasné 😵

Všem s Jonáškem přejeme, aby i ten příští rok byl plný pěkných překvapení, radosti a spokojenosti, všichni ať jsou zdraví a šťastní 😉

gabulenka
31. pro 2012

Prejeme s Terezkou vam vsem jen to nejlepsi do noveho roku hlavne zdravicko 🙂

xavera
1. led 2013

@bugee děkujeme za přáníčko 🙂 - 9 měsíců - toto letí a já pořád říkala 8. Nějak ten poslední měsíc strašně utekl.

Co ta vaše teplota? my si přivezli z Vánoc na Moravě pořádnou rýmu - chytli jsem od příbuzných. Vystřídali jsme se všichni včetně Violky, te´d jsem na tom asi nejhůř já a už to od nás chudák chytil i pražský děda ☹...fuj ať už je to pryč

To je hrůza ty nervy při tom stání, já to moc dobře znám. Violka takhle prostála a propadala 20 dní, pak už se konečně začla zajímat opět i o předměty, hračky a kuchyňské náčiní. Samozřejmě si stále stoupá dál, ale to není 100 procent času, tak se od ní dá i na chvilku odejít. Taky nožičky už jsou stabilnější, tak už se tolik nebojím. Je prima, že začla trénovat klekání a sedání a co jí baví, že si něco vezme a chce to dát nahoru, pak to shodí, tak zase musí kleknout, zase to zvedne a jde s tím nahoru. Nebo stojí u postýlky a strká hračky skrz šprušle dovnitř a ven. Taky jsme začly trénovat do misky a z misky. Už to není jen vysypávání, ale i vybírání a vkládání. ...jo a strašná sranda je cákat s vodou v psí misce - takhle zcákala babičce celou kuchyň.

xavera
1. led 2013

také přejeme s Violkou Šťastný nový rok všem 🙂

bugee
2. led 2013

@xavera Teplota rychle klesla, asi to bylo jen ze vzrušení a námahy z toho neustálého vstávání 😉 Ale dnes byla špatná noc (vzhůru od 2 do 5 hodin) ☹ , vůbec netušíme, z čeho... Snad ten svítící měsíc...
Violka je šikulka, také budeme zkoušet nové disciplíny, abychom ho zabavili něčím novým.
Ať jsi brzy v pořádku!

xavera
3. led 2013

@bugee jaká byla vaše další noc? Zase jste byli jen tak vzhůru? My to moc dobře známe. Jen tak třeba od 1 do 4..... 😒

bugee
4. led 2013

@xavera Jojo, tentokrát spal od 20h45 do 22h45 a pak byl do jedné vzhůru, v jednu usnul a spal do 5h30. Nic moc, doufám, že se to nějak upraví. A co vy? Jak jde papání a co Tvoje nachlazení, už je to lepší?

xavera
4. led 2013

@bugee tak to se vam to nejak rozhasilo....Violka zacla takhle blbnout a v noci cvicit v pul roce....mam pocit ze to souviselo se stejnym obdobim, kdy se zacla vic pohybovat i pres den. Proste si ty nove dovednosti potrebovala trenovat i v noci. Posledni dobou se to zlepsilo. Zase vic krmime - v 19, 23, 04, 08. Ale aspon to vstavani ma nejaky smysl.

Ryma uz je lepsi u nas obou. O me nejde, ale Violka si nechce uz vubec nechat odsat, tak se desim, aby se to nevrazilo do ousek.

tina74
4. led 2013

@bugee @xavera Holky, my teď taky máme docela divoké noci. Třikrát po sobě se stalo, že se vzbudil, dělal šaškárny (on se teď všemu nahlas směje a snaží se rozesmát okolí, což je hrozně roztomilé, ale v noci na to není zrovna nejlepší doba), mléko nechtěl a uspávání (nošením po domě ve spacím pytli s občasným nakukováním, co se děje venku za závěsy) trvalo docela dlouho. A přes den máme opět problémy s jídlem, které už před několika týdny přestaly. Nejraději by jedl jen hovězí, bílý jogurt a kaši. S ovocem, zeleninou i mlékem jsou problémy☹

tina74
4. led 2013

@xavera Brzy se uzdravte, holky!

tina74
4. led 2013

@xavera Úrazů se taky bojím, ač zatím nestojíme. Malý totiž občas z ničeho nic začne mlátit obličejem o zem☹ Dělá to rád na matraci - to se mu asi líbí, jak to nadskakuje. Občas mu ale rupne v hlavě a začne to dělat na podlaze s dekou☹ Divné je, že ho to snad ani nebolí. Minimálně většinou nebrečí. Jen když to udělal vysloveně na holé dlažbě, tak se rozbrečel.
A taky pořád mlátí patičkama o tvrdé povrchy. To mi taky dělá hrozně zle. Jsou to takové rány, že se bojím, aby si neporanil kosti.

xavera
5. led 2013

@tina74 no tak to taky potes...u nas se dneska vstavalo v pul treti.....vzhuru byla do sesti, pak konecne usnula, ale spala jen do sedmi!!!! Dnes spala pres den jen hodku a pul ...tak jsem tedy moc zvedava na dnesni noc.

Co blbne Patricek s tim bouchanim - ptala ses doktorky?

bugee
6. led 2013

Holky, tak nám se noci zase zlepšily - doufám, že tím jsem to teď nezakřikla - poslední dvě prospal od devíti večer bez probuzení až do sedmi do rána, takže paráda. I přes den teď usíná taky líp, tak snad to opravdu bylo těmi zoubky a novými aktivitami - teď už úplně běžně tráví čas tím, že obchází kolem gauče, staví se u skříněk, pouští se jednou rukou a zkoumá, co je na poličkách (už rozbil i jednu mísu, která byla poměrně vysoko a vůbec jsme nepočítali, že by na ni mohl dosáhnout...), občas se omylem pustí oběma rukama a to pak zavrávorá a padne k zemi... Učí se si ze stoje sedat, ale občas je z toho pěkná rána, šrámy a boule, ale v podstatě si z toho moc nedělá, skoro nekňourá, asi ho to baví. Celkově je už klidnější, není z toho tak rozrušený jako na začátku, takže asi tím i líp spí.

@xavera Nevíš, jak dlouho může trvat tohle období postávání a obcházení nábytku, než mrně začne skutečně zkoušet chodit? Hrozím se celkem toho, že třeba za měsíc už to tak bude - to přece není normální, aby dítě chodilo třeba od deseti měsíců (Jonášovi bude za deset dní měsíců 9)...??? Jak je to u vás?

bugee
6. led 2013

@tina74 Prcek taky dost často kope nožičkama o všechno možné a zřejmě mu ty rány vůbec nevadí, naopak - děsně se mu to líbí, tak si z toho nic nedělej, asi je to normální - možná u kluků víc, jsou prostě šíleně urputní 😉... To jídlo je u vás tedy horší ☹ Snad se to časem zlepší.
Já jsem vděčná za to, že s tím nemáme problémy žádné - dokonce už vzal na milost i čajík (pije si ho sám z pítka, zapíjí tím sušenky nebo křupky - ty už umí jíst úplně sám, bere si je z misky a strká opatrně do pusinky a po kousíčkách ukousává a dokud nespolkne sousto, další si necpe, je na sebe dost opatrný), vypije už cca 100-150ml denně, tak mi odpadl i stres z dehydratace.

xavera
6. led 2013

@bugee u nás to bylo tak, že Violka 20 dní neustále dokola se štrachala kamkoliv vzhůru a soustavně padala - nožičky se rozjížděly, vrávoraly - jak nějaký urputný brouk. Bylo to úplně na hlavu. Když už si stoupla, klidně se úplně pustila, padala na záda, vždy na hlavičku. Nepadala přes zadek ani přes kolínka. Nebo si stoupla, otočila se a rozešla...a zase bác. Pak jí to nějak asi došlo, že je to pakárna a začla se pořádně držet, když se opře o nestabilní věc, radši jen klečí. Obchází gauč, skříňky, ohrádku, postýlku. Když jsem na blízku, natáhne jednu ručičku, chce držet a pak se pustí tou druhou a ťapy ťapy ke mě nebo k nějaké jiné pevné věci. Ale drží se mě oběma ručičkama. Sama by nezvládla ani krok.

Takže u nás je to tak, že vlastně Violka dříve zkoušela samostatně bez držení více chodit, než teď. U vás to bude třeba jinak - uvidíte. Ale rozhodně každé dítko je jiné a má své postupy. Můj táta chodil samostatně bez držení v 9ti měsících. Já s bráchou až v 15ti.

Jaké dáváš sušenky a křupky? Já zkusila takové kukuřičné křupky a Violka si s tím akorát poškrábala do krve obličej, rozlomila a zahodila. Má to jako hračku, ne jako jídlo. Asi jí to nechutná.

bugee
6. led 2013

@xavera Křupky máme kukuřičné bez soli a bez oleje, koupené v lékárně. Ve většině obchodů nějaké seženeš (v DM mají také tyhle "natur", ale dostaneš je i v Globusu a Tescu, ale většinou je tam nějaká příchuť, takže cukr, taky sůl a olej, to zatím nekupuju, myslím, že na to má času dost). Křupky z lékárny jsou delší a nadýchanější, koupila jsem též jedny z DM, ty mu tak nechutnaly, byly o moc tužší a kompaktnější, občas je zahazoval (většinou směrem ke psům, takže dostávali dobrůtky a byli nadšeni 😉... Sušenky máme Hero Baby BIO Natur (od 6. ukončeného měsíce), jsou bez cukru, místo toho je tam hroznová šťáva, ty jsou dusivější, ze začátku měl s nimi problémy, aby nedávil, ale během dvou dnů přišel, jak na ně a je moc důležitý, když si je bere a kousíček po kousíčku zasouvá do pusinky. Občas se mu taky stane, že si hamty hamty nacpe do pusy všechno naráz, ale to pak sám zjistí, že to nebyl dobrý nápad 😲 Vyzkoušej víc druhů, nějaký určitě zabere, je to bezva, když třeba začne být protivný a nevrlý, tak sušenky zabírají a lepší náladu 😉

tina74
7. led 2013

@xavera Ve čtvrtek se doktorky budeme muset zeptat. Asi mu to připadá jako velká legrace, což na měkkém povrchu může být. Ale on se někdy bohužel zapomene na tvrdém...

tina74
7. led 2013

@bugee Nevím, jestli je to normální, ale já jsem v 10 měsících už normálně chodila. Naše dítko je ale zatím ve fázi pohupování na kolínkách. Ještě se taky pohybuje do stran, dozadu, dopředu zatím ne. Nesedí ani nestojí. Začíná se ale pokoušet o šikmý sed.

tina74
7. led 2013

@bugee Tak to jste moc šikovní s tím jídlem🙂 A jak ty sušenky nebo křupky zpracovává? Pokouše je nebo rozmělní jazykem a dásněmi? My ještě nemáme žádné zuby, tak pořád dáváme jen pyré od 4 měsíců, což už mu možná nechutná. Pořád pokukuje po našem jídlu...

bugee
7. led 2013

@tina74 Nám doktor řekl už před Vánocemi, že už by měl mít v jídle kousky (to mu bylo 8 měsíců), i kdyby neměl žádné zuby. Takže jsme začali kupovat příkrmy od ukončeného 8. měsíce, tam už jsou třeba celá zrnka rýže a jiné kousky. Sušenky pokousává a pak ještě rozmělňuje na kašičku jazykem, ale myslím, že kdyby zuby neměl, tak by je zkrátka drtil dásničkami.

babka
8. led 2013

@tina74 Klidně mu zkus dát něco, kde jsou kousky, to požmoulá i dásničkama. Mrněti hladká pyré moc nejely, od jisté doby vyžaduje něco na žmoulání 🙂 Na začátku jsem zkusila dát do příkrmu trošku kuskusu a pak jsem kupovala, jak píše @bugee příkrmy od 8. měsíce, kde už kousky jsou. Jediné, co mrněti moc nejede jsou brambory. Ty jsou v těch skleničkách jakoby na kostičky a asi moc tuhé, takže je plive vždycky ven.

babka
8. led 2013

@xavera Taky kupujeme křupky z lékarny. Kukuřičné a kukuřično jáhlové. Bez soli a oleje, mrně je miluje. Jedí se jí mnohem lépe něž sušenky, které se drobí.