1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
8. led 2013

Ahoj holky, tak vás jdu zas jednou pozdravit a zjistit, co nového 🙂. Koukám, že tady už všichni stojíte, žvatláte a jste zubatí 😀. To my si ještě počkáme, ale už krásně paseme, skoro se dokážeme překulit bez pomoci na bříško a chechtáme se od ucha k uchu 😎.
Přeji vám všem, ať se v tom novém roce daří a pěkně rostete a sílíte! 😉
Jo a jinak jsem na jiné diskuzi narazila na @werinka1 a nevím, jestli to víte, ale konečně se jí zadařilo, je ve 12. týdnu... 😵

bugee
9. led 2013

@flyaway Děkujeme za přání - nápodobně, ať Ti Eliška krásně prospívá! 🙂 To je krásná zpráva o @werinka1 - tak jí vyřiď, ať nám sem napíše, moc rády se s ní o radost podělíme a budeme jí držet palce 😵

werinka1
9. led 2013

Ahojky, zdravím všechny. Tak jsem se na vás přišla podívat 🙂 Teda, já občas nakoukla jak se všem daří, ale přeci jen jste o něco dál...... Jak píše flyaway, konečně se usmálo štěstí i na nás. Jen sem zatím opatrná a pokud dopadne zítřejší screening dobře, troufnu si dát do profilu, že čekáme miminko resp.miminka 🙂 Zadařilo se nám v Heliosu kam jsme ze Sušice dojížděli. A vyplatilo se. I když by to MOŽNÁ (kdo ví??) nebylo ani třeba. Současně jsme si udělali doma pod peřinkou taky prcka. Takže KETík byl úspěšný a současně se asi po 7 letech zrovinka v ten samý okamžik povedlo přirozeně 😀 Takže se těšíme na dvojvaječná dvojčátka. Dneska jsem slyšela jak jim krásně tlučou srdíčka a jedno tam sebou pěkně mlelo 😵 Snad nám dopadne dobře i ten zítřejší screening a potom se přestanem tajit i před známými. Rodiče to ví od začátku, protože jsem byla chvilku v nemocnici a taky mně bylo tak zle, že jsem nedokázala dělat nic jinýho, než hekat v posteli a po čtyřech se doplazit na wc. Už je to o něco lepší, ale jsem pořád strašně unavená. Do Nového roku přeju všem hoooodně zdravíčka, ať prnďata rostou jako z vody a dělají jenom radost! V červenci si sem začnu chodit pro rady 😉 😀

bugee
9. led 2013

@werinka1 To je tak skvělá zpráva, až mi vytryskly slzy 😵 Tfuj tfuj tfuj a dávej nám sem vědět, jak se vám všem třem daří, chci to všechno vědět a budu držet palce, co to půjde 😉 🙂 😉

xavera
9. led 2013

@werinka1 paráda 🙂 !!!!

babka
9. led 2013

@werinka1 Taky strašně moc gratuluju! 🙂 Už jsem na tebe koukala v diskuzi Heliosu, ale nějak jsem se ještě nedostala k tomu ti napsat. Každopádně na vás myslím a ať bobíšci hezky rostou a jsou v pořádku 🙂

gabulenka
11. led 2013

@werinka1 tak to je nádhera, moc gratuluju, ať miminka krásně prospívají a vše je jak má být 😉

bugee
11. led 2013

Holky, musím říct, že vývoj v 9. měsíci jde vážně skokově... Prcek už kromě obcházení gauče a skříněk i intenzivně dřepuje, musím se smát, jak se při tom všem tak děsně vážně soustředí 😵 Včera jsme byli poprvé u zubařky a najednou začal mávat na holčičku, která seděla naproti a něco jí říkal 😉 No a večer se na mě hluboce zadíval a řekl "máma" tak krásně, až mě to dojalo (sice už cca od 4. měsíce mámoval tak nějak, když byl nešťastný a potřeboval útěchu, ale včera to bylo poprvé vysloveno nahlas, naprosto srozumitelně a s úsměvem od ucha k uchu). Moc krásný okamžiky...

werinka1
11. led 2013

Ahojky, moc všem děkuju a po včerejším screeningu si můžem zase trochu oddechnout. Vyšel negativní. Uf. Prckové mají 6 cm a opět nám vnesli trochu nejasností do těch "dvojvaječňátek". Oni to prý už nejsou schopni poznat, to se musí určit ihned na samém začátku. Tak jsem jim řekla, že mi striktně řekli dvojvaječná. To na mě koukali jak na blázna a po UTZ už tak moc ne. Sami tápou! Prý jsou tam znaky který se staví na stranu jednovajek ale zároveň znaky odporující téhle teorii. Takže nevím nevím co na nás na konci vykoukne 😀 My samozřejmě věříme, že dvě krásný zdravý miminka, ale přesto, že si pohlaví říct necháme (zatím to vypadá na 2 holčičky 😵 ) o překvápko nouze nebude...... 😕 😀

bugee
11. led 2013

@werinka1 To je nádhera 😵 Samé dobré zprávy, tak si to užívej a neboj, i ta únava teď přejde 😉 Hlaď bříško a povídej jim pohádky 😵 Za pár týdnů už ucítíš první pohyby, to bude teprve něco úžasného 😉 Piš nám sem, moc mě to těší číst 😵

werinka1
11. led 2013

@bugee 😉 😵

kuc
11. led 2013

Ahojky děvčata občas mezi Vás nakouknu jak se Vám daří, koukám že máte úžasně šikovné dětičky které Vám dělají radost jen mi chybí nějaká zprávička o jájince 28 jak to holky zvládají s tím jejich srdíčkem, doufám že dobře a jsou obě v pořádku, Moc veliká gratulace pro Werinka 1 její zprávička mě vehnala slzy do očí, moc jí to přeji a držím palce do zdárného konce. Ještě by podobná zpráva mohla přijít od cudlinky a pentagras, doufám že to holky nevzdaly a bojují dál jednou se přeci MUSÍ zadařit. Kubíkovi se na gymplu docela daří jen v matice trochu plave, průměr má 2,3 tak doufám že to v pololetí na tu 2 dá. Přeji Vám všem co nejpohodovější rok 2013, ať Vám děti prospívají . Vaše faninka Kuc

tina74
11. led 2013

@werinka1 Ahoj, tak to je bomba - Ty čekáš dvojčata 🙂 🙂 🙂 A ještě je to tak napínavé, jak vlastně byla počata 😉 Mám radost a moc blahopřeju! 🙂

werinka1
12. led 2013

@tina74 Děkuju 🙂 No jo, je to pro nás zatím jedno velké dobrodružství 😀

xavera
13. led 2013

@bugee je to nádhera, také si užíváme každý den překvapení...Violka dokonce ve stoje i poskakuje. Hopsá - odráží se oběma nožičkama, samozřejmě se musí něčeho držet. Máma taky říká 🙂 Dneska v noci nemohla spát, ale ležela hezky klidně vedle mne na boku, koukala mi do obličeje, strčila mi do pusy dudlík a pak mě začala hladit něžně ručičkou - po tváři, po rameni, po ruce...bylo to nádherné. Jinak je pěkně zručná - zasouvá kyblíčky do sebe, dává předměty do krabičky a ven, navléká a vyvléká kroužky na kužel. No prostě dělá nám radost 🙂 Vypadá to, že už bude spinkat jen jednou denně a to 45 minut až 1,5 hod kolem poledne.

@werinka1 to by mě zajímalo, jestli jsou teda obě vaše miminka stejně staré, nebo je některé vývojově o pár dní dál? Jak je to vlastně s KETem a ovulací? Vůbec na tom samozřejmě nezáleží, jen jsem zvědavá. 🙂

werinka1
14. led 2013

@xavera Já jsem taky pořád zvědavá jak to vlastně je i když si pořád říkáme, ať je to jak je, hlavně že budou v pořádku. 🙂 Zatím jsou prý naprosto vývojově stejně. Ze začátku bylo jedno o malinko menší (myslim, že to byl konec 8tt, jedno mělo 1,47cm a druhé 1,53cm, takže asi nic markantního). Teď na screeningu měly obě 6 cm. Když jsem byla hned ze začátku v nemocnici kvůli krvácení, tak mě propouštěli s tím, že jedno už mělo srdeční akci (pátek) a druhé ne. V pondělí pak už tloukly srdíčka oboum. Když jsem tohle řekla doktoru na té genetice při tom screeningu(s domněnkou, že tam právě je nějakej ten "vývojový rozdíl"), tak mě odbyl tím, že tam ta srdeční akce byla, jenom jí neviděli 😕 Jinak já tu možnost spontánního oplodnění nevylučuju proto, že jsme byli na kontrolním UTZ před vložením embryjka v úterý. Byl tam folikl 2 cm a doktor mi pro jistotu píchl pregnyl, aby skutečně došlo k prasknutí (aby se náhodou nevytvořila cysta a aby se začlo tvořit žluté tělísko). Do 36 hodin teda proběhla ovulace. A samozřejmě i snaženíčko. Jinak bych tuhle variantu ani neuvažovala přirozeně 😅 Když to tak teoreticky propočtu, pokud by se ve středu "zadařilo", vajíčko by se mělo uhnízdit cca 6 den, to odpovídá asi tak úterku. Jinak KET proběhl v neděli. Rozdíl tedy max. 2 dny. Proto jsem si i říkala, že v pátek neviděli srdeční akci u jednoho, ale v pondělí už ano. No ale reakce doktora viz výše. No tak nevím????Jak to s těmi našemi drobečky bude 😅 Jenom se modlím ať jsou v pořádku. Je mi naprosto fuk jestli si budou podobný jako vejce vejci nebo ne. 🙂 Jo a ještě mi na tom screeningu řekli, že se to musí právě rozlišit hned na začátku, jelikož ty naše mají každej svůj vak a placentu, což mají dvojvaječná také. Tak jsem mu řekla, že jednovaječná naprosto vyloučili. A na to se netvářil 😒 Tak není se asi čemu divit. Poznat to prostě teď není (pokud by byli v jednom obalu tak je to jasný) a oni se drží holt toho faktu, že jsme byli na IVF a vloženo bylo jedno embryo.

xavera
14. led 2013

@werinka1 tak to je napínavka teda 😀 ..hlavně ať pěkně roustou mrňousci.

gabulenka
29. led 2013

Ahoj holky, tak co je u vás a u mrňousků nového? My máme 8 zubů, obcházíme nábytek a hlavně všechno nás zajímá. Až moc 😀 Malá přišla na to jak se otvírají šuflata, že už na hodně věcí dosáhne, tak máme veselo. S jídlem jakž takž, horší jsou snídaně a dopolední svačinky. Záleží jak baští v noci. Většinou jednou, ale poslední dny i dvakrát za noc. To ji ale spíš vzbudí prdíky a při té příležitosti si dá mlíčko. Určitě nesplňujeme na Nutrilonu žádné tabulky, protože vypije max. 170ml. Pořád teď sháním informace, co už Terezka může baštit nového, abych jí ten jídelníček nějak zpestřila 🙂 Tak jestli máte nějaké návrhy co papkáte, budu ráda 😀

bugee
30. led 2013

@gabulenka Také jsme museli všechny skříňky a šuplata zabezpečit, odstranit z dosahu video a DVD... Prcek chodí kolem nábytku a zajímá ho všechno možné kromě hraček. V noci naštěstí nejí a posledních pět nocí spal 21h-8h bez jediného probuzení, o tom se nám nedávno ani nezdálo (byly noci, kdy byl vzhůru oc 1h do 4h a vůbec jsme netušili proč - žádný zuby mu teď nerostou, má jich 8, to myslím na nějakou dobu stačí ažaž). Dnes se poprvé postavil sám ve volném prostoru, nohy rozkročené, vrávoral asi 3s, pak upadl, ale od té doby to zkouší čím dál častěji, je sranda pozorovat ho, jak je na svoje nově nabyté dovednosti hrdý 🙂 Jídlo jí všechno, co mu dáme. Teď jsme začali přidávat mezi odpoledním mlíčkem a kaší nějaké další ovoce nakrájené na větší kousky z misky (jablko, banán), aby se naučil pořádně kousat a polykat, jde mu to celkem dobře a sní vše, co v misce má (banán asi klouže do krčku líp, je vidět, že ho zvládá snadněji). Zatím moc doma nevaříme, dohodli jsme se s mužem, že začneme cca od 1 roku, do té doby ho chceme krmit kvalitními příkrmy od Alnatury a Babylove - tam jsme začali nově kupovat příkrmy s rybama, chutnají mu asi stejně jako ty ostatní. Jinak zatím moc nemluví, v tom bude zřejmě pomalejší. Dost se směje, reaguje na hru, sám si přetahuje plínu přes hlavu a hraje si s náma na schovávanou, řehtá se všemu možnému, ale také je občas pěkně vzpupný a paličatý (zejména při přebalování nechce zůstat klidně ležet, stále se přetáčí, tak už dostal několikrát plácanec na prdýlku, protože jsem měla rozmazané všechny jeho plínkové výtvory po celých rukách, namočil si v tom i patičky a pořád se mrskal, že mi málem spadl do postýlky). Každý den je vlastně vidět nějaký pokrok, je to bezva 🙂

werinka1
7. únor 2013

Ahojky, tak se jdem po čase pochlubit s dalšími úspěchy 🙂 Dneska jsme byli na genetice na dalším kontrole. Máme téměř na 100% potvrzené holčičky a dle pana dr. to budou skutečně jednovaječná. Když jsme přišli, tak říkal, mrknem na to, ale jestli budou opačného pohlaví, tudíž dvojvaječná, tak jdu prodávat kopretiny a kroutil hlavou 😀 😀 😀 Nakonec se teda ukázaly dvě žabičky, takže je přesvědčen víceméně o těch jednovaječných. Ale s jistotou nic tvrdit nelze, tohle nám rozlouskne až samotnej závěr našeho snažení 😀 Každá má 16 cm a říkal i váhu, ale to jsme zapomněli i když jsme tam u toho byli dva 😒 Zatím vypadají v naprostém pořádku a jsou úplně stejně váhově i velikostně takže zatím si papkání nekradou (což je u těch jednovajek docela problém). Ale to se ukáže asi spíše déle. Začátkem března nás čeká vyšetření srdíček a od 20tt prý budu chodit do rizikové poradny přímo do fakultní nemocnice kde bych potom i rodila. Na 80% mi řekl, že to bude císař 😒 Z toho nejsem nijak odvázaná ☹

bugee
8. únor 2013

@werinka1 Samé dobré zprávy 🙂 Dvě holčičky, to bych se asi zbláznila 😉 , ale budou to určitě mazlinky, tak si je jako miminečka maximálně užiješ 🙂 Mě ze začátku bylo celkem líto, že se prcek netulí a nemazlí, ale je to čím dál lepší a posledních pár dní se chodí mazlíkovat sám od sebe 🙂
No, a ten císař, co Ti na to mám říct? Mám ho též za sebou, nic moc, navíc ty první dny se starostí o mimi jsou opravdu náročné. Ale zase je to pro miminka mnohem bezpečnější cesta na svět, neprojdou si žádným traumatem, nemůžou se přidusit, budou mít kulaté hlavičky, žádné hematomy, vykloubeniny a tak... Takže pro mimča jednoznačně lepší způsob 🙂 Držím palce, ať se mimíškám daří tak skvěle jako dosud a dej nám sem zase další zprávy!

werinka1
8. únor 2013

@bugee Děkuju 😵 Máme z toho velkou radost, já si to konečně začínam trochu užívat. Jednak je mi už lépe a jednak ze mě už opadl ten největší strach, který jsem měla po tom potratu 😒
Ségra má kluka, tomu už je šest pryč a ten teda vůbec mazlící nebyl. Teď má 5ti měsíční Emičku, takže ta je ještě malinká a ještě 3letou Elišku. No a ta je celkem mazlící. Proto jsem chtěla ty holčičky, že jsou takový víc na pomazlení, ale ono to nemusí být vždycky tak. Uvidíme jak to budem zvládat, vůbec péči o dvě děti, finančně atd., ale možná bych se třeťátku taky nebránila. Zkusit toho klučinu 🙂 Ale věřim, že po porodu a v pvních pár měsících tuhle myšlenku rychle zatratím 😀
Prosimtě a jak je to s tou anestezií? Dají automaticky lokální (co jsem tak slyšela, tak se dává lokální) nebo když prostě budu chtít celkovou tak mi jí dají? Případně se to odvíjí od nějakého konkrétního lékařského opodstatnění? Moje kamarádka před týdnem porodila chlapečka, lokální anestezie, byl koncem pánevním a psala mi, že teda nic moc. Nebylo to prý vůbec příjemné ani když jí umrtvili půlku těla. Cítila nepříjemné tahání a škubání. Já z toho mam hroznej strach, takže pokud budu mít možnost, chtěla bych nechat uspat komplet 😅

xavera
8. únor 2013

@werinka1 krásné zprávy 🙂 moc gratuluji a držím palečky k dalšímu pozitivnímu postupu. Za císaře nesmutni - já po normálním porodu nemohla pořádně ještě 2 měsíce na procházku a naše holčička má ještě teď šišatou hlavičku, jak ji táhli kleštěma ven. Vše má své pro a proti 🙂

werinka1
9. únor 2013

@xavera Děkuju, asi máte pravdu, že má vše své pro a proti. Nebudu nad tim dumat. Stejně udělam to co mi doktoři doporučí jako nejlepší postup resp. když mi řeknou, že to normálně nejde, tak prostě bude císař. Jenom aby byly holčičky v pořádku. Zbytek se nějak musí zvládnout.

bugee
9. únor 2013

@werinka1 Neboj, vše se zvládne a brzy budeš holčičky držet v náručí 🙂 Co se týče té částečné anestezie, byla jsem za ni nakonec moc ráda - měla jsem možnost si Jonáška položit na prsa a radovat se z kouzelného okamžiku zrození, vážně to stálo za to (to tahání a nepříjemné pocity nebyly nijak významné oproti silnému zážitku z prvního okamžiku stráveného se synem, ten pocit byl úžasný). Navíc jsem pak byla na JIP s dívkou, která rodila dvojčata v plné anestezii a po probuzení na JIP vůbec netušila, co se jí narodilo, jestli jsou obě děti v pořádku a nikdo jí to nebyl schopen cca 2 hodiny říct, teprve pak jí je přinesli.. Myslím, že to přiložení hned po porodu je důležité jak pro matku, tak pro dítě. Můj názor, určitě bych do toho šla znovu.

bugee
9. únor 2013

Jonáš byl ve čtvrtek poprvé na plavání. Slavilo velký úspěch, moc se mu to líbí a je moc šikovný 🙂 Tatínek též 😉 V pátek byli poprvé na cvičení ve "Šnečcích", no a to už tak moc úžasné nebylo - zbytek dětí byly holčičky, některé už chodily a mluvily a dělaly věci, že tam naše mrně vypadalo jako přerostlý opožděneček ☹ Navíc neuměl hodit balónek do krabice, jen prolezl veškeré překážky a tunel a řval, že chce tu kačenu, za kterou se celou tu cestu tak dral... No, měli tam z něco všichni trochu srandu...
A na jaké aktivity chodíte s dětmi vy? Probíhá to dobře? Můj muž má trochu hrůzu z těch maminek, které při cvičení neustále ječí a na děti šišlají... nevím, jak dlouho tam vydrží chodit...

werinka1
9. únor 2013

@bugee Každý to asi prožívá prostě jinak, někde řekne, že císař v poho, někdo že by 100x raději rodil normálně (četla jsem teda tady na koníkovi). Kamarádka mě trošku vystrašila když říkala, že jí to při zákroku bylo fakt hodně nepříjemný. Ale zase je fakt, že hned miminka uvidim. Po té celkové je člověk nějakej čas oblblej a když se probudíš, nevíš vlastně jak to všechno vůbec dopadlo a zda jsou dětičky v pořádku. Jinak já celkovou snášim úplně v pohodě. Nu, uvidíme......Ještě je čas nad tim dumat. Máme toho ještě hodně před sebou. Zatím necítim žádné pohyby, už bych chtěla aby o sobě daly vědět a já mohla bejt víc v klidu.

werinka1
9. únor 2013

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, nemáte nějaký tip na hračky pro ty nejmenší, které nejsou z Číny? Nechce se mi běhat po obchodech a nejraději bych to nakoupila přes net. Ale klidně zajdu i do obchůdku když budu vědět pro co. Mam pocit, že je dneska snad všechno made in china 😒 To ať si raději cucaj palečky 😀

babka
10. únor 2013

@bugee A kam chodíte plavat, jestli se můžu zeptat? My zatím žádné aktivity neprovádíme. Chtěla jsem začít chodit na cvičení, ale mám nemocného tátu, takže teď trávím čas s ním na Moravě ☹

babka
10. únor 2013

@werinka1 S císařem si nelámej hlavu. Já jsem z toho taky nadšená nebyla, ale hlavně, že bylo všechno v pořádku. Já chtěla taky částečnou anestezii, ale nakonec mě museli uspat úplně, protože v té částečné mi šíleně vyletěl tlak nahoru, takže ono se ani tohle předem naplánovat nedá ☹ A dvě holčičky - nádhera 😉