1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

caricia1
1. srp 2011

Ahojky..Můžu se k vám přidat??Jsem 6.den po ET,první IVF....To čekání je hrozný,tak jsem nakoukla k vám.-)

flyaway
1. srp 2011

@cuddle Je to těžký, v tomto by asi možná měl více zasáhnout manžel a víc Tě před těmahle "náletama" chránit, ale je mi jasný, že někdy je to prostě marný boj. A rady typu "nevšímejte si toho" asi jen těžko pomůžou, prostě to chce opravdu velkou dávku sebezapření a obrnit se trpělivostí a neztrácet naději, že už brzo všem zacpete pusu oznámením o těhotenství a nebudete muset řešit žabomyší války o kočce 🙂 .
Já tomu předešla tím, že jsme oběma rodičům oznámili, že následníka trůnu (tento termín zavedl manžel 🙂 ) holt přirozenou cestou nezplodíme, takže jsme si nechali poradit od odborníků a uvidíme, jak to dopadne. Takže hloupé a bolavé otázky "kdy už konečně budete mít miminko" dostáváme pouze ze strany babiček a to už se dá nějak přežít... 😎
Drž se, děvče moje silný, ono se to určitě povede a na jaře už konečně uděláme ten sraz pupkáčů!!! 😀

cuddle
autor
1. srp 2011

@caricia1 jasny ze muzes, tady ceka lidi, porad se jen ceka 😒

etra
1. srp 2011

@cuddle kašli na tchýni....my se snažím skoro deset let. máme psa. doma kočku -taky britku.máme jí teprve rok, ale kdybych věděla, jaký pozitivní vliv bude mít na naši psychiku, pořídila bych si ji už mnohem dříve!!!!!!§

cuddle
autor
1. srp 2011

@flyaway my se prave rozhodli , ze jim to rikat nebudeme, prevazne tchyni, ktera by asi porad volala a zjistovala co a jak, nedokazu si predstavit, ze by se porad vyptavala, co a jak, stresovala bych z ni - nasi se neptaji, ti jsou uplne v pohode, do niceho nam nezasahuji a kdyz s necim prijdeme tak nas podpori, segre jsem minule rikala, chceme kocku a ona supr, ze to schvaluje, a ze nam ji klidne bude hlidat kdyz bude treba
manzel se snazil zasahnout, ale ona si mlela svoje a pak byla urazena a ze ona to s nim prece mysli vzdy dobre, a ze se mu snazi vzdy dobre poradit, a at ma teda aspon rozum on , mysleno asi kdyz ho nemam ja, tak jsem mu rekla, ze uz zadne emaily o kockach dal cist nebudu a ze jestli me bude srat, tak ze opravdu jezdit uz nemusi
no vcera to rikal i tchanovi, ze co ji posledni dobou je, ze se do vseho sackuje a tchan rikal, ze ma pocit, ze vsechno musi organizovat a ze kdyz tam nejsme, tak nema prehled a ze ji neco rekne....tak jsem zvedava...

cuddle
autor
1. srp 2011

@etra fakt britku? no supr - a kocku nebo kocoura???? ja prave v tomto zatim tapu, ale prevazuje kocour...., a britka se nam moc libi, mate klasiku tu sedo modrou nebo jine zbarveni??? mas ji v domku nebo v byte? u nas by byla jen v byte, mame pidi balkon a jsme ve 3 tim patre nahore, tak ani nevim jestli by to slo nejak zasitovat, aby mohla aspon tam a neskakala dolu ....

caricia1
1. srp 2011

😒 nemáte to lehké s tchyněma...

flyaway
1. srp 2011

@caricia1 Vítej mezi námi čekatelkami! 🙂
Společně se čeká líp! 😉 Ale tak Ty už za chvilku budeš testíkovat, to uteče jak voda 😎

caricia1
1. srp 2011

Děkuju🙂 Je to hrozně dlouhé,mam nutkání se už testovat ale vím že to je ted opravdu hrozně brzičko..Na krev jdu až 9.8...

cuddle
autor
1. srp 2011

@caricia1 a mela jsi zavedene 1 embryjko nebo vic? a s PK - pripadne kolikaty den a jake stadium? pokud jsi 6 ty den a mela jsi tak 5 dnu PK, tak to uz bys mela testik aspon s duchem, u nas se ma testovat 10 ty den po ET a pak volat

caricia1
1. srp 2011

cuddle: mám zavedená 2 embryjka,transfer proběhl 3tí den od OPU a byla obě osmibuněčná...Tři máme KRYO. 😉

etra
1. srp 2011

@cuddle ...britská modrá -kočka🙂))
máme ji v bytě a je to v pohodě. pominu-li chlupy 😀 kočka je velmi přítulná, spí se mnou v posteli, chodí za mnou jako pejsek, jenom neposlouchá na povely 😀 😀 😀
známá má dva kocoury v bytě, balkon má zasíťovaný ak ocouři jsou v pohodě.jenom nejsou takoví mazlíci...vždycky je úplně nadšená z naší kočky 😵 😵 😵

cuddle
autor
1. srp 2011

@caricia1 aha u nas se zavadi 1 na doporuceni, 2 si musis vydupat a dostanes skoleni, jak je to rizikovejsi a ze maji statistiku, ze 1 se uchyti lepe, takze jsme sli do 1 jako i holky z Heliosu Brno ostatni co tu jsou
a zamrazeno mame 1, zamrazuji jen blastocysty, takze to bylo 5 den PK , ostatni uz do blastocysty nedobehly...
pokud mas 2 a jsi 6 den po a 3 dny PK, testovala bych tak nejdriv za 3 dny, to budes 12 den po OPU a to uz by ty castky byt mely videt , prevazne jestli se uchytily obe embryjka

cuddle
autor
1. srp 2011

@etra ja se prave bojim u kocky toho mrouskani, at nam tu nerve po byte, nechceme ji na chov, ale jako mazlika a ti kocouri se nam moc libi, jsou takovy velci a rozvazni a myslim, ze chovatel pozna jeho povahu, chceme proste mazla 😉 neznackovala si kocka v byte? prave nad tim dumam, ze to delaji , a pry pomuze vykastrovani , ale ze to jde az kolem 9mesicu- roku veku

caricia1
1. srp 2011

cudde: Já chodím do Natalartu v Plzni a když jsem volala každý den po OPU jak to vypadá,tak se mě embrioložka ptala jestli chci jedno nebo dvě..Jen řikala,že v mém věku je uspěšnost dobrá a nic víc...Zkusím se otestovat až na konci týdne,snad to vydržim..Ale nevím proč ,mam pocit,že to nevyjde..

etra
1. srp 2011

@cuddle kstrovat musíš, pokud nechceš kočku trápit a čichat kocourův pach 😅 ...kočka mrouskala 2x a bylo to šílené, okamžitě jsem ji nechala vykastrovat...to kňourání by se dalo přežít, ale říkala veterinářka, že se tím kočky stresují, vysilují ...operace proběhla v pohodě, kočka se rychle zotavila a je klid🙂

cuddle
autor
1. srp 2011

@caricia1 ano my to tu uz resili, nekde davaji 2 bezne, u nas proste razi ze 1 je lepsi, takze jsme jim verili, jinak bychom sli taky do 2 , a vidis, ted mame po nevydarenem ET aspon 1 mrazacka a muzeme jit na KET, kdyby nam to ET nevyslo se 2 tak nemame nic a musim absolvovat cele IVF znovu, tak snad to opravdu vyjde s tim zamrazenym, uvidime
jeste vydrz, ja mela par dnu vsechny priznaky tehu, rikala jsem si, to je parada a pak to vsechno ustalo, proste embryjko se asi par dnu drzelo a pak odeslo a s tim i vsechno kolem, no testovala jsem 7 den a pak 10 ty, ale mela jsem 5 dnu PK, ted bych vydrezala az do toho 10 teho, holt to zklamani drive a pak doufat, ze se to jeste ukaze je takove nejake tezsi nez vydrzet asi rovnou, ted po KET vydrzim a budu ukazkove testovat, tak jak reknou v caru

cuddle
autor
1. srp 2011

@etra a kdy zacala mrouskat prvne? a kdy jsi ji nechala kastrovat? a ted uz teda v pohode?

caricia1
1. srp 2011

cudde: A kdy jdeš na KET? ...Jak to vůbec je,když IVF nevyjde a nejsou mrazáčky?Slyšela jsem,že nějaký cyklus se musí počkat než se půjde na 2.IVF..A když se jde na KET??

cuddle
autor
1. srp 2011

@caricia1 no me rekli, ze muzeme na KET hned tento cyklus, ze pry mam dojit 14 DC na ultrazvuk a KET ze pry se dela kolem 20 DC - jenze ja normalne nemam ovulaci sama a mela jsem problem s nizkou sliznici, to by ti KET neudelali, deloha musi byt pripravena jako po ovulce, a sliznice musi byt, aby se embryjko mohlo uhnizdit
takze budu mit nejake tabletky na zobani , aby jsme tomu pomohli, nakonec tam pujdu zitra a vyfasuju neco
jinak myslim, ze mezi IVF rikaji minimalne 3 mesicen, zalezi jak se citis , nekde az pul roku, telo se musi asi truchu zklidnit, zregenerovat a pripravit na dalsi stimulaci

caricia1
1. srp 2011

cuddle: Aha,to jsem si myslela...Musí to být hrozný,když pak nejsou mrazáčky a musí se čekat takovou dobu na druhé IVF. Já jsem měla hrozný strach abych nějaké měla,ted mám zase strach,že nepřežijou rozmrazení..Prý rozmrazením ztrácí hodně na kvalitě.
A jak se těšíš na KET? 😉 😉

etra
1. srp 2011

@cuddle ..kolem 9 měsíce a bylo to co 14 dnů 😉 ...kastraci jsem domlouvala do měsíce od prvního mrouskání...teď je fakt v pohodě...

cuddle
autor
1. srp 2011

@caricia1 no u nas prave mrazi jen ty blastocysty, to je embryjko toho nejvyssiho stadia zavadeni, u nas to bylo 5 den PK a nakonec z 11 oplodnenych to dosahly prave jen 2 kusy, horsi nemrazi - jako morulky, 6-8 bunecne, prave asi z toho duvodu, ze by se nemuseli spravne rozmrazit, ale ono je to asi individualni , predpokladam, ze jsou pripady kdy se krasne rozmrazi i 8 mi bunecne a je na transfer
no zatim radeji moc ne, nechci byt zase natesena, minule jsem na tu fotecku koukala snad pul dne i manzel, bylo to takovy krasny vedet, ze tam neco je a ze to mozna vyjde , takze to zkusim ted trosku min prozivat a spis byt v klidu a bez stresu

cuddle
autor
1. srp 2011

@etra aha tak to jo, no tak uvidime, ja planuju navstivit tady jednu chovnou stanici, a poptat se a tak 🙂

caricia1
1. srp 2011

cuddle: to máš pravdu..Musíš hlavně být v klidu,jenže ono se to lehko říká a hůř dělá.. 😒

etra
1. srp 2011

@cuddle hodně štěstí při výběru kočičky a na nikoho se neohlížej 🙂 🙂 🙂

xavera
1. srp 2011

@cuddle ahoj! 🙂 a neuvažovalas o Kartouzské kočce? Vypadá skoro stejně jako modrá, ale prý má ještě lepší povahu - Kartouzská kočka je velmi inteligentní, klidná a přátelská. Neumí příliš mňoukat a tak spíše přede. Když přeci jen zamňouká, má velmi jemný a vysoký hlas. Děti, hluk či jiná zvířata snáší díky své vyrovnanosti velmi dobře a i v hlučném prostředí si najde své místečko, kde se stulí a odpočívá. Kartouzské kočky jsou zkrátka milými a báječnými domácími společníky.

maarina
1. srp 2011

ahoj holky 🙂 tak jdu nahlasit stav po mem prvnim testiku....je pozitivni 🙂 jasne, ze ta carka neni tak tmava jako ta prvni ale je kraasne videt....

xavera
1. srp 2011

@maarina paráda 🙂 gratulace obrovská!!!

caricia1
1. srp 2011

maarina: moc moc gratuluju,to je super zpráva!!! 😉 😉 😉