1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka nojo ja mela ty kapky , dala jsem si kuru 3 baleni a trosku si ta sliznice dala rict, takze dobry 😉 no vidis tak to mas dobry, ja bych chtela taky panenku 🙂

flyaway
16. črc 2011

@111janinka Můžu se zeptat, jaký problém máš se štítnou žlázou? Já měla cca před 6 lety zánět štítné žlázy, kdy jsem skončila v nemocnici, udělala se mi tzv. čokoládová cysta, kterou mi museli "punkcnout" a od té doby mám lehce sníženou funkci, nicméně pořád se držím na hranici normy. Tak nevím, jestli s tím ty hormony trochu nezahýbají a nebude to problém... 😒

flyaway
16. črc 2011

@cuddle
@werinka1
Jejda holky, nedělejte chutě s těma gulášema!!! 🙄

flyaway
16. črc 2011

@bublenudle Tak to gratuluju k výsledkům! 🙂
Kdypak má dorazit ms? A nepochybuju o tom, že to určitě vyjde!!! 😉

111janinka
16. črc 2011

@flyaway S těma hodně folíkama to je jen odhad ☹ Co jsem tak stihla laicky napočítat tak dohromady cca 10? ☹ Měla jsem pocit že on je ani nepočítá, že jen tak hledá největší a nejmenší který změří. Do karty jsem pak zapomněla mrknout ☹
Budu na tebe v pondělí samozřejmě myslet 😉 uvidíš, že to bude taky ok 😉 S těma vitamínkama chválím 🙂
Co se dozvím cca za půl hoďky samozřejmě zveřejním 🙂
A na konzultaci se můžu se švagrovou domluvit, těžko ale říct co ti může takhle na dálku doporučit. Po mně chtěla na ty plodný dny datum narození a pokud možno přesný čas. Jestli je k tomu zapotřebí datum narození partnera nevím, manželova data zná u 34 let 🙂
S tou štítnou žlázou to bylo na základě reflexní terapie. Tam je samozřejmě potřeba osobní kontakt 🙂

111janinka
16. črc 2011

@flyaway já mám chronický zánět štítné žlázy. Je to prý dědičné. Beru (a asi už vždycky budu) pravidelně léky a zatím vše ok. Jen se to musí hlídat v těhotenství. Tak u tebe každopádně, až se dozvíš že čekáš prcka, doporučuji kontrolu a konzultaci.

flyaway
16. črc 2011

@111janinka Tak držím palečky, ať jsou výsledky pozitivní! 🙂
Koukám, že se tím asi zabývá do hloubky, co? To jsou strašně zajímavý věci, vždycky mě to lákalo, protože je to takový tajemný 😵.
No já si občas vyložím karty nebo lehce zalaškuju s numerologií, ale samozřejmě tomu prdlajs rozumím, je to jen tak, pro zábavu 🙂 . Ale vidíš, na mimčo jsem si karty ještě nevyložila, to bych mohla zkusit - a to si piš, že mi tam vyjde něco hooodně pozitivního, i kdyby čert na koze jel! 😀

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka koho jsi mela na ultrazvuku? me taky meril jen ty velke a ty male asi uz okem spocital a velikosti dopsal 😉

111janinka
16. črc 2011

@cuddle holčičky jsou nejlepší 😉 Samozřejmě budu nejšťastnější i za chlapečka.
Bylinky jsou fajn, opravu mohou pomoct a minimálně neublíží. 🙂

Nevíte nááááhodou někdo, když budeme mít i PGD, čímž pádem bude pohlaví embryjka známo, zda se dá konzultovat možnost výběru pohlaví?

flyaway
16. črc 2011

@111janinka Tak naštěstí v dnešní době už je lékařská věda natolik pokročilá, že pro ni není takřka žádný problém neřešitelný. A už jsi přemýšlela nad tím, zda budeš po zjištění těhotenství pokračovat v Heliosu nebo se vrátíš zpět ke svému "pipinkovi"? Říkala jsem si, že pokud budu mít rizikové těhotenství (jakože s tím tak nějak počítám), tak by asi bylo dobré navštěvovat nějakou specializovanou poradnu...

111janinka
16. črc 2011

@cuddle byl tam ten mladej... Šula. Docela příjemnej 😉 Bohužel jak nosím brýle, tak jsem na detaily nedohlédla... měla jsem pocit, že vidím hodnotu nějak 0,5 nebo tak něco... což by mohlo být 5milimetrů. To mi přijde hodně málo, tak jsem se snad přehlídla 🙂

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka a to PGD vam doporucili, nebo? s nama se o tom nebavil nikdo, a jen pani co tam byla se mnou rikala, ze to zvazovali, ze chteji kluka, ale pak , ze se jim to riziko zdalo byt nejake velke, ze odebiraji cast embryjka - nevim presne - myslim, ze stejne ti doporuci to nejlepsi embryjko , zalezi kolik jich bude v tom stadiu blastocysty 😉

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka neboj ten ultrazvuk to ukazuje nejak jinak, taky jsem nato koukala a ty hodnoty byly bych rekla 2 nasobne - holt radeji moc nezjistovat a duverovat 🙂

cuddle
autor
16. črc 2011

@flyaway holky ja mam super gyndarku , takze se k ni urco vratim - na ty specialni vysetreni stejne vetsinou musis dochazet -

flyaway
16. črc 2011

@cuddle A myslíš, že oni ty menší folíky vůbec při OPU nenapichují? Jako že tak vůbec žádné vajíčko není? Že se punkce provádí jen na těch 16mm a více?
No já jsem zvědavá, co ještě vymyslí s tím mým zúženým děložním hrdlem 😒 . A taky se ještě musím zeptat, jestli to hnízdění nějak nezkomplikuje to, že mám obrácenou dělohu (vím, že přirozené početí to znesnadňuje, ale při umělém by to snad nemělo mít vliv)

111janinka
16. črc 2011

@flyaway Švagrové si opravdu vážím. Je to její dlouholetý koníček. Je magistrou v lékárně takže ovládá chemii a základy bylinek měla už na škole. Navíc, švagr je doktor, takže může leccos konzultovat. Celkově doma děti léčí nejprve alternativně, až pokud je vážný problém nastupuje lékařská věda 🙂 a to jen opravdu málokdy. Syna vyléčila z vážné alergie díky úpravě stravy, své švagrové pomohla k miminku přirozeně i po neúspěšném IVF. Škoda že toto jsem nevěděla dříve. Řekla mi o tom, až když jsem sama přiznala že podstupuju stimulaci. Jsou to prostě věci o kterých se hned nemluví. Má spoustu dalších úspěchů o kterých se tu nebudu rozepisovat. Vlastně se koukám, jakou jí tu dělám reklamu 😀

111janinka
16. črc 2011

@flyaway Pokud to půjde, ráda bych pak zase chodila ke své doktorce. Je strašně moc pečlivá a věřím jí. Rozhodně nic nepodcení a pošle mě vždy na odborné vyšetření i jinam. Chodím k ní spoustu let a jsem spokojená.

cuddle
autor
16. črc 2011

@flyaway ne odsaji ti vsechny to je jasne - vajicka zrala pry muzou byt i v 10 mm - je to individual

111janinka
16. črc 2011

@cuddle v rámci debaty o možných příčinách špatného spermia došla řeč na genetiku. Tak jsme se zeptaly kdy a jak se testuje a nabídli nám to rovnou. Nakonec manžel v pohodě a já drobnost, na základě které nám ale PGD doporučili a vzhledem k nálezu to hradí pojišťovna.
Prý musí odebrat jednu buňku pro testy, což údajně vývoj neohrozí. Jsem jen zvědavá, kolik embryjek nám to vyřadí ze hry ☹ Ale lepší omezit riziko zavedení špatného a čelit pak neúspěchu.
Máme taky doporučení na odběr plodové vody v těhotenství, což se bojím podstoupit a už teď vím, že to odmítnu.

111janinka
16. črc 2011

@flyaway Neboj! Myslím si, že si určitě nějak poradí 😉 Pokud by to byl problém, znali ho předem a taky by ho dopředu řešili 😉 Jak mi psala cuddle před chvilkou... raději moc nezjišťovat a důvěřovat 😉

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka aha tak to jo, my genetiku nepodstupovali - tak nevim , no plodovou vodu to je holt moznost vzdy, u nas po 30tce myslim velmi pravdepodobne a 2 kamosky natom byly, pac jim vysly spatne hodnoty z krve....

111janinka
16. črc 2011

@cuddle špatné hodnoty vyšli v mém okolí každé druhé (a to doslova) bez ohledu na věk či způsob početí. Nakonec se vždy ukázalo, že to byla jen nějaká dočasná odchylka od průměrných hodnot nebo něco takového. Odběr plodové vody je myslím dost rizikový. Rozhodně si o něm zjistím víc až se mě to bude aktuálně týkat.

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka hlavne to zni desive a asi je to i dost bolestive, ach jo 😒

cuddle
autor
16. črc 2011

holky porad premysli kde brat novou energii, kdyz vidim holky, ktere jdou do 3tiho IVF tak se ptam jak to zvladaji , ja uz po roce a pul litani po doktorech mam pocit, ze dalsi IVF bych ted nezvladla - sebrat se po pripadnem neuspechu, dat se dokupy, nastartovat znovu telo a myslet pozitivne, musi to byt hrozne tezky ☹
litovat se nema cenu 😠 , ale na druhou stranu si clovek rika , proc my 😔 - mame s manzelem hezky vztah, chceme miminko a nejde to jako ostatni lusknutim prstu po vysazeni HA na prvni pokus, nebo jeste lip, pres to ze berou HA otehotni , vsude v okoli samej kocarek nebo tehu pupek a ja jen litam od doktora k doktorovi , a to jsem fakt hodna , nikomu neublizuju, vsem pomaham, jak debil si nekdy pripadam 😒

pentagras
16. črc 2011

@cuddle ahojky, ty jsi po teransferu???Tak at to vyjde, držím palečky, tfuj tfuj, já to tady nestíhám všechno číst, no už se to blíží, tak jsem zvědavá nedočkavka, jen nevím co budu dělat doma celou stimulku, mám dostat od prvního dne neschopenku a co jako budu dělat hm, nejsradši bych šla do práce ale to nejde, dělám v baru

111janinka
16. črc 2011

@cuddle Ale copak to je za negativní řeči?!?!?!?!
Tak krásně ti to teď šlo. Reagovala jsi líp než jsi čekala, máš krásná 2 embryjka, jedno už dokonce v připraveném domečku! Buď na něj pěkně hodná, opatruj se a uvidíš, že to dobře dopadne!
A jestli je v této naší diskuzi někdo, kdo pokazí statistiky... tak se neboj.... 100% to budu já, jako vždycky 😎

flyaway
16. črc 2011

@cuddle Děvče, co je s Tebou, kampak se poděl Tvůj optimismus?! 😲
Vždyť máš nadobro za sebou ten píchací maraton i OPU, v bříšku krásnou fazolku a v mrazáčku další do zásoby, co víc si ještě přát?! 🙂
A vůbec si nepřipouštěj, že by to nemuselo vyjít - osud nás všech je mít krásné zdravé mimi, nebo i dvě, tři, věř mi! 😉

flyaway
16. črc 2011

@111janinka No eště Ty začínej s kažením statistik! 😀

111janinka
16. črc 2011

Právě jsem si dopíchla další dávku. Mám opět od zítřka (dneška) zvýšit. Na kontrolu mám přijít v úterý, prý to bude včetně ultrazvuku. Dofasuju prý i léky a pak už snad................ nezapomenu mrknout do karty na hodnoty 😅

111janinka
16. črc 2011

@flyaway ale tak... já to tak bohužel mám vždycky ☹ když něco chci, pokaždé jsou komplikace že se zdá, že to vůbec nevyjde. Nakonec to sice klapne, jen to je vykoupeno nervy, penězi a pod.