1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
21. říj 2011

@werinka1 ach jo kocko ty si to taky vybiras ted vsechno najednou, drz se !

cuddle
autor
21. říj 2011

@xavera no jo nemocnou pani tu opravdu nepotrebujeme, cekam na MS a pak stimulace, takze musim byt fit, zdrava a pozitivne naladena 😀 😀 😀 😀

cuddle
autor
21. říj 2011

@flyaway tak co ženo, tak od poledne už jsi těhu???? hele pěkně se o něho starej a užívej si to, hlavně si založ v hlavě, že jsi těhu , ne že chceš být, prostě jsi a každý večer s tím pocitem usínej, hned je to veselejší a ty // pak přijdou samy , uvidíš 😉

bugee
21. říj 2011

@pentagras Ahoj děvče, tak co screening? Myslela jsem na Tebe!

@flyaway Beruško, myslím na Tebe a na Tvého zmrzlíčka... Už jsi po KET? Jak je?

@xavera Kdy spíš? 🙂

flyaway
21. říj 2011

@jajinka28
@xavera
@cuddle
Holky, děkuju moc! 🙂 Jojo, už mám drobka v bříšku, tak snad tam vydrží co nejdéle 😵 . Však se se mnou paní embryoložka loučila se slovy "Tak doufám, že už se neuvidíme..." 😀
Akorát mi trošku zamotali šišku s braním estrofemu, páč na zprávě mám uvedeno 1-0-1 a na receptu 2-0-2, tak nevím, co si vybrat, asi tam zas zavolám a budu za blbce, ale pořád lepší, než něco pokazit 😕

flyaway
21. říj 2011

@bugee Zmrzlík se rozmrazil naprosto v pořádku a o půl jedenácté putoval ke mě - před chvilkou jsem dorazila domů, dám nožky nahoru, spapám hovězí vývárek a budu poctivě nicnedělat... 😀

jajinka28
21. říj 2011

@flyaway hurááááá!!Venku svítí sluníčko, je krásně a z naší flyaway se stala těhulinka!!Mám ohromnou radost, už jsem se krapet obávala, jestli jsi v pořádku, když ses odc pondělí neozvala 🙂
takže milá maminko, s paní embryoložkou se už fakt nepotkáš, maximálně pokud bys jí nesla kytku jako poděkování 🙂
takže, hajat, hajat, hajat!!!nohy nahoru, spoustu dobrůtek kolem sebe a veselou mysl, právě se zahryzává vysněné miminečkoooo🙂
mám děsnou radost!!Ještě cuddlinka a budem komplet🙂

vanule
21. říj 2011

Dnes jsem byla na další kontrole, krev pěkně roste (akorát dr neříká hodnotu HCG 😒 ) nu což hlavně, že je vše tak jak má...
@xavera děkuji 🙂 🙂

jajinka28
21. říj 2011

@jajinka28 jo a eště werinka!!!

jajinka28
21. říj 2011

@vanule mně ani hcg z krve nedělali 😖 udělali mi test, ten byl pozitivní a pak řekli, ať přijdu za 14 dní...takže to bylo pěkně na nervy..jak kdyby jich bylo málo, že 🙂
a jinak gratuluji🙂utz dělali??v kolikátém týdnu vlastně jsi?

jajinka28
21. říj 2011

@xavera ahooooj!! už jsem tě tady postrádala..jak se tady někdo dýl neozve, chytám nerva, esi je vše v pořádku 😖
ale uklidnila jsi mě🙂
u tebe to tak neuvěřitelně letí, koukám 17.týden, to je taková krása 🙂 koukám, že na tobě se podepsal slepák, já ho měla pro změnu vrostlý do vaječníku a jelikož na utz noc nebylo vidět, mordoval mě přes rok, než se doktoři rozhodli mě otevřít a zjistit co a jak..no a lázně mi taky nikdo nenapsal a tenkrát to bylo poprvé, co mi doktoři na férovku řekli, že děti mít nikdy díky tomu nebudu...
máš pravdu s tím Podolím, aby jsme si tam nepředávali postele 😀 😀 😀 jedna bude rodit později, druhá dřív, třetí v termínu... 😀
tak se hezky opatruj a posílám pohlazení pro miminečko 🙂

vanule
21. říj 2011

@jajinka28 no to mi budete ještě muset říct jak se to počítá-poslední MS byla 15.9. ET 4.10 ...utz dělal, ale nechce moc na dělohu tlačit, ukazoval mi bublinku ale já teda budu muset vyčistit brýle ať se v tom vyznám 🙂 🙂 🙂 ale hlavně že to vidí dr

bugee
21. říj 2011

@flyaway Supéééér 🙂 Tak konečně ses dočkala! Víš, co máš dělat, viď? Hladit bříško, rozmazlovat se a povídat mimískovi pohádky 🙂Kdy máš testit? A jak se cítíš? Jo a tý doktorce určitě zavolej, je důležitý mít správný dávkování!

@jajinka28 Koukám, že se na nás všech ten slepák pěkně podepsal... Potvora jedna neužitečná :-/, takovou paseku nadělat nám všem v bříškách! Musíme všechny doufat, že nám bříška porostou bez nějakých dalších problémů, že to tam je všechno elastický, bude se to postupně, pomalinku napínat, bez jakýchkoli komplikací.

@vanule Gratuluji ke kontrole - kdy jdeš na první ultrazvuk?

bugee
21. říj 2011

@vanule Aha, tak ultrazvuk už byl, tak to je super 🙂 Jen tak dál, ať se Tobě i mimískovi daří!

vanule
21. říj 2011

@bugee děkuji taky přeju ať jde vše pěkně hladce do toho 9tého měsíce 🙂

cuddle
autor
21. říj 2011

@flyaway hele ja myslim ze utrogestan 2-0-2 a ethilestradiol jestli mas tak ten jen 0-0-1 jsem mela ja vzdy

flyaway
21. říj 2011

Děkuju moc vám všem za podporu a rady! 🙂
Dávkování je skutečně jen 1-0-1, paní si to při tisku receptu spletla s utroušem - ještě že jsem tam volala 😒 .
Ale co už, teď mě nic nerozhodí 😎
Testíkovat mám za 10-12 dní, takže 31.10. to zkusím 😵
Cítím se skvěle - těhotně, jak jinak... 😀

werinka1
21. říj 2011

Děkuju za milá slova všem! Já byla dneska na vážkach zda se nevydat do nemocnice na nějakou pohotovost. Včera jsem byla u dr. s ranní močí a řikam jí, že mam trochu zvýšenou teplotu, no a ona na to, že do práce jít můžu a uvidíme jak výsledky a kdyžtak mam zavolat a napíšem třeba neschopenku. Bolesti jsou pořád horší a horší, ale zatim nic vyloženě hroznýho, třeba jako po té revizi, to bylo mnohem horší. Dneska sem si volala, jestli už nejsou výsledky. bohužel. A řikam jí, že je to horší a ona, že to nebude tak hrozný, že jak mě vyšetřovala ve středu, tak kdyby tam byl nějakej ten jo zánět, tak bych vystřelila z křesla. Prostě mi přijde, že absolutní nezájem. Přitom když si vzpomenu na ten průběh naposled, tak jeden den to bylo ještě jakžtakž a druhej den jsem se svíjela v bolestech. Takže mě přijde každej den bez léčby naprosto zbytečnej a akorát zhoršující muj stav. Ale co můžu dělat??? Prostě oddaně čekam na výsledky a kdyby bylo fakt blbě, startuju do Plzně. O té laparce a hystereskopii jste mi docela přesvědčily, že do toho zřejmě půjdu, ale já ani nevim kam?? K mojí dr začínam ztrácet důvěru. Fakt nevim na koho bych se měla obrátit. A kam do nemocnice. V Plzni mi to "pohnojii" zánětem, a to jsem si myslela, že taková "klinika" jak si říkají je super a už bych si tam nenechala vyndat ani třísku. Já vám tak závidim těhulkování. Ale máte to všechny zasloužený a moc vám to přeju!!
@jajinka28 O vyndání drenu mi ani nemluv!!!! To je snad ten jedinej důvod, proč sem se zařekla, že už laparku nikdy více! Nic nebylo tak strašný jako vyndání drenu. Na všechno špatný a bolavý jsem zapomněla, ale na tohle fakt zapomenout nejde! 😠

werinka1
21. říj 2011

@flyaway to je krááááásnýýýý. já už chci takyyyyyyyyy 🙂

tina74
21. říj 2011

Tak mám za sebou první plavání, resp. aqua aerobic pro těhotné. Tam jsem se cítila velice dobře - teplá voda (29 stupňů) a relativně nenáročné cvičení. Teď jsem ale totálně zničená - a to ještě i po té, co jsem si odpoledne zase asi tak na 3 hodiny zdřímla. Mám lehce zvýšenou teplotu a všechno mě bolí☹ Asi se ale nelze divit, když jsem tak dlouho neměla žádný pohyb. Jen mě trošku zpětně děsí, že jsme tam prvních cca 15 min dělali cviky s poskakováním ve vodě. Vím, že se v těhotenství nemá "skákat", tak snad ty instruktorky vědí, co dělají, a voda to dostatečně tlumí.

jajinka28
21. říj 2011

@werinka1 werinko já už nemám slov na to, jak tě musí pořád potkávat takové sračky - za ten výraz se neomlouvám, protože u tebe už to jinak nazvat nejde 😢 strašně moc mě to mrzí, tak moc bych si přála, aby tvé řádky tady byly veselé a plné štěstí...ach jo..každopádně, ohledně tvé Dr..člověk musí cítit důvěru a přijde mi, že je tvá Dr. poněkud "lážo-plážo"..kdyby sis neprošla tím, čím sis prošla, tak neříkám nic...ale po tom všem??kurňa ta by měla jinak lítat 😠 ...je strašně těžký najít dobrého doktora a navíc s lidským přístupem..ale asi bych se poptala známych, kamarádek a asi radši zvedla kotvy..hlavně na nic nečekej,pokud by ti bylo hůř..potřebuješ své tělo dát do pořádku a ne ho potrápit dalším průšvihem, těch už bylo dost!t 😠 jsi pacient a musíš dostat adekvátní péči a neboj si o ni říct..je to tvé právo..
úplně jsem se zas oklepala u představy drenu..já to měla pěkně zanícení, přišla sestra a vyrvala to ze mě jak hadici ze žumpy 😠 bolestí jsem málem omdlela..pak přišla další sestra a když jsem jí řekla, že mě strašně bolí to po tom drenu a zjistila, jak to proběhlo, začala řvát, jak je možný, že mi prý ta sestra měla dát něco na lokální umrtvení, protože sem to měla příšerně zhnisaný 😠 ...
ale dren-nedren, myslím, že v tvém případě, by ty operaci stály za zvážení..pokud se rozhodneš, pošle tě tam gynekolog...

tina74
21. říj 2011

@werinka1 Werinko, můžu Ti doporučit jedině hloubětínské Gyncentrum. Zkus si tam zavolat a zeptat se, jesti by Tě vzali. Na laparo atd. ale budeš muset mít nějakou žádanku. Já jsem ji měla poprvé z CARu, pak jsem tam u nich už zůstala a mám tam svého doktora.
Nevím, jestli mám tak silný imunitní systém nebo je opravdu takový rozdíl v provedení těch zákroků, ale mě opravdu nikdy nic nebylo... Pravdou je, že si jednou z toho na vizitě dělali legraci, že by si mě tam měli nechat a ukazovat mě ostatním pacientkám jako příklad toho, že to může proběhnout i bez jakýchkoli bolestí a komplikací🙂 Každopádně jsem po revizi ani hysteroskopii o ničem nevěděla už cca hodinu po zákroku, diagnostickou laparoskopii jsem musela dva dny "rozchodit" a počkat na vytažení stehů.
Jestli se Ti to bude zhoršovat, tak nečekej a hned někam jeď!

jajinka28
21. říj 2011

@tina74 tak radši zalehni, ať si tělo pěkně po tom pohybu odpočine..a hlídej teplotu...já jsem z toho nic nedělání taky pěkně gumová, já funím jak mašina i při vaření čaje, natož cvičit 🙂

tina74
21. říj 2011

@flyaway No to je paráda! Mimísek už je v bříšku🙂 Tak ať se mu tam líbí, rychle se zavrtá a na testu se za chvíli objeví dvě čárky!

tina74
21. říj 2011

@jajinka28 Jsem fakt hrozně vyšťavená, ale říkám si, že tam ty kurzy dělá společnost, co se zaměřuje na cvičení pro těhotné a matky s dětmi, tak by nás snad nenechali dělat něco, co by nebylo vhodné. Jen z toho poskakování mám zpětně blbý pocit, ale na druhou stranu voda opravdu působí proti gravitaci a neměla jsem pocit, že by to vyvolávalo nějaké otřesy.
Já jsem teď teda strašná posera, hrozně rychle se unavím i při práci a spím neskutečně dlouho. Hlavně aby bylo dobře miminku a mělo dost energie pro svůj růst a vývoj. Myslím, že od Vánoc už raději opravdu zůstanu doma a budu jenom relaxovat, lehce cvičit a těšit se na konec dubna.

tina74
21. říj 2011

@xavera Ahoj, 17. týden už teda vypadá moc dobře🙂 Vždycky si podle Tebe říkám: Za 3 týdny už tam taky budu🙂
AngelSounds jsou neskutečně uklidňující. Já jsem teď zase kontrolovala mimčo po svých dnešních pohybových aktivitách a vše se zdá být v pořádku...

jajinka28
21. říj 2011

@tina74 neboj, je to jejich práce, tak musí vědět co a jak 😉 já jsem spíš posera tím, že ta cestu k miminku byla tak složitá a přeci jen, jsme více rizikové než těhulky, které otěhotní ani neví jak...spíš buď na sebe opatrná a celkově hodně odpočívej spi, ať máte oba veeeelkou sílu 🙂

werinka1
21. říj 2011

@jajinka28
@tina74 Já už jsem tak zoufalá, že si řikam, že prostě všechno stojí proti mě 😒 Ale nechci tady tak fňukat, protože vy jste si toho zažily o dost víc než já! Snad mě na konci těch peripetií čeká takovej sladkej konec jako vás 🙂 Když si vzpomenu na ten krásnej pocit, že tam uvnitř je něco malilinkatýho, bezbranýho, i když to vlastně u mě zdaleka nebylo nic podobný človíčku já už ten pocit měla. Stejně už bych tak strašně chtěla zase zažít to těšeníčko a hlazení bříška. A tak moc se těšim až mi bude zase hladit bříško muj přítel. To bylo taaaaak krásný, jak se už těšil.....
Vážně začínam uvažovat o změně dr. ale já fakt nevím kam. Tady v Sušici neni absolutně nikdo na koho by byli dobré reference. Když člověku nic není, tak dobrý, ale při těch mých problémech.....tuhle dr. mi doporučila moje kamarádka, nevim, zatim to bylo vcelku dobrý, nejsem u ní moc dlouho, předtím jsem jezdila do Plzně a byla jsem vcelku spokojená, ale je to 80 km a přeci jenom je to dálka. Ovšem za kvalitní péčí si holt budu muset fakt dojet. V CARu ordinuje jeden lékař, má tam soukromou praxi a na www.znamylekar.cz jsem na něj četla jenom 100%pozitivní reference a tak o něm budu uvažovat.
O hloubětínském centru jsem četla, téměř samé pozitivní reakce, akorát jedna holčina psala, že tam dělala její maminka sestřičku a odešla, protože se na pacientkach šetří a používají se věci, které by se víckrát používat neměli. Ale jinak fakt samá chvála. Jen kdybych byla alespoň blíž Prahy...

bugee
21. říj 2011

@tina74 Možná by stálo za to se těch instruktorek zeptat, jestli i Ty se svými předchozími problémy a relativně rizikovým těhu můžeš dělat všechno jako ty ostatní těhu... Jinak je určitě dobře, že máš nějaký pohyb, a ve vodě je to teď určitě to nejlepší. Hlavně se moc neunav - mě upozorňovala doktorka, že stav vyčerpání je moc nebezpečný. A jsem ráda, že Ti funguje AngelSounds a že Ti to taky pomáhá se uklidnit a užít si ty první kontakty s mrňátkem 🙂

tina74
21. říj 2011

@werinka1 Já jsem myslela, že bys tam mohla třeba alespoň na ty operace (resp. vyšetření - laparo atd.). Byla tam i jedna paní z Brna... Už ji tam operovali před 15 lety (měla stejný problém s dělohou jako já, 12 potratů během 10 let, pak dvě zdravé děti🙂), a když jí teď začaly problémy v době přechodu, zase se rozhodla pro ně.
Ale samozřejmě by nemělo smysl jezdit tam během těhotenství do ambulance, to si musíš najít někoho blíž. Nenašel by se třeba nějaký vhodný doktor z Tvého CARu? Pokud Ti současná paní doktorka nevyhovuje, rozhodně hledej někoho jiného...
Já jsem dřív měla šílené peripetie se zubařkou a jsem moc ráda, že jsem hledala jinde tak dlouho, až jsem našla skvělého pana doktora. A to nejen po odborné, ale i lidské stránce. A tohle je mnohem důležitější než zuby...
Hlavní je, aby se teď vyřešily všechny komplikace po revizi, odpočinula sis a zjistilo se, jestli je v pořádku imunologie a genetika, popř. děloha.
Uvidíš, že to pak zase vyjde. Přece se Ti podařilo otěhotnět hned napoprvé! Jedno zamlklé těhotenství nemusí nic znamenat (měla je spousta lidí v mém okolí), ale když Ti zjistí, že jsou všechna vyšetření v pořádku, budeš klidnější. Pokud by něco našli, určitě bude i způsob, jak to řešit🙂