1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
9. lis 2011

@cuddle To jsou moc dobré zprávy, bude i pár bojovníčků do mrazáčku 🙂 Zítra si to užij a pak už jen odpočívej, rozmazluj se a hlaď bříško 🙂 Posíláme všichni spoustu těhu bacilů, ať se tě chytí a už nepustí!

bugee
9. lis 2011

Dnes jsem si byla pořídit gymnastický míč na sezení za PC, kluci mi ho na dílně nafoukli, takže už ho zkouším 🙂 Nejdřív to bylo super pohodlné, teď (po cca 1,5hod) už mě bolí všechno možné - asi je veškeré dotčené svalstvo již ochablé natolik (kromě procházek žádný sport od půlky června ☹ ), že bude pár dnů trvat, než se trochu zocelí... Snad mi to pak přinese tolik očekávanou úlevu od bolestí zad a doufám, že mi to pomůže i trochu posílit pánevní svalstvo, které budu potřebovat u porodu 🙂 Má některá z vás se sezením na míči zkušenosti? Dřív jsem ho použila párkrát do roka v posilovně, ale sedím na něm poprvé.

bugee
9. lis 2011

Jinak máme zase zdravotní problémy s pejsky - fenka má nějakou infekci, natekla jí zevní část pravého ouška, veterinář řekl, že to chce okamžitou operaci (domluvili jsme ji na pátek odpoledne), jinak se to rozšíří a mohl by to dostat i náš pejsek, který zase pro změnu venku sežral nějakej fujtajbl a má sr.jdu jak hrom... Vstávala jsem kvůli němu ve 4h50 ☹, zoufale kňučel za dveřma - takovej lehkej trénink na mimi ☹ Byla jsem jak praštěná a celý den jsem celkem mimo...

cuddle
autor
9. lis 2011

@werinka1 urcite se to otoci, udelas laparku a od noveho roku v plne sile do dalsiho boje 😉

cuddle
autor
9. lis 2011

@bugee dekuji, chytam vsechny tehu bacily.....snad to do zitra vydrzi a vylepsi, tak aby jich opravdu par bylo 😉

bugee
9. lis 2011

@gabulenka Jak jste dopadli? Doufám, že dobře, myslím na Tebe.

tina74
9. lis 2011

@bugee Míč mám asi rok a půl. Na ničem jiném už u počítače nesedím a záda mě bolí rozhodně míň. U počítače sice nesedím dlouhé hodiny každý den, ale někdy se stane, že u něj pár dní za sebou strávím. Teď na míči houpu miminko🙂
Jinak jsem dnes byla podruhé na plavání/aqua aerobiku a už to snáším líp. Zase jsem po obědě na několik hodin odpadla, ale už mě aspoň nic nebolí. Zatím...

bugee
9. lis 2011

@tina74 To je super, že Ti to jde líp. Kam na ten aqua aerobik chodíš? Nemůžu nic sehnat a potřebovala bych chodit kvečeru... ☹ To mám asi smůlu, viď? Jinak na míči jsem vydržela tři hodiny skoro v kuse a bolí mě z toho úplně všechno, tak jsem si zas sedla na chvíli na židli, ale jsem úplně grogy. Doufám, že zítra už vydržím déle 🙂
Nakouknu večer, teď vyrazím z práce dom a jdu s těmi našimi chuďátky na procházku...

tina74
9. lis 2011

@bugee Chodím do aquaparku v Čestlicích, mám to kousek. Kurz je momentálně jen 1 x týdně, a to ve středu v 8:45. http://maternity-care.cz/plavani-pro-tehotne
To je zvláštní, že Tě z míče všechno bolí. Pro mě to byla hned od začátku úleva. Pravdou ale je, že jsem ho začala používat v době, kdy jsem byla normálně fit. Teď mám tak ochablé svaly všude, že bych jakékoli novinky asi nejspíš taky špatně snášela. Vždyť i ten acqua aerobic mě minule namohl celé tělo! Tentokrát to ale ještě možná přijde, zítra možná budu pěkně naříkat...
Jen mám pocit, že jsem zase lehce nachlazená. I když tam pokaždé dlouho sedím, než jdu ven, a samozřejmě si pořádně usuším vlasy, je to pořádný teplotní rozdíl a šok pro tělo. V prostorách bazénu je myslím 34 stupňů, voda 29. No snad to zase ustojím... Minule mi naběhla teplota a další den jsem proležela, ale rychle se to zase zlepšilo...

flyaway
9. lis 2011

@xavera Gratulace k malé princezničce!!! 😀 Nebo snad k fotbalistce? 😀 😀 😀

flyaway
9. lis 2011

@cuddle No to je krásný výsledek! Ve finále 6 embryjek a z toho minimálně 2 na pgd, to je supeeer!!! 😀
To abyste začali stavět velkou vilu, abyste se tam všichni naskládali... 😀 😀 😀

cuddle
autor
9. lis 2011

@flyaway no tak uvidime zitra.....jak to dopadne pres noc...snad se budou drzet, bobanci 😀 😀 😀

tina74
9. lis 2011

@xavera Až teď to tady čtu🙂 Tak to vypadá na holčičku...🙂 Gratuluji ke krásným výsledkům screeningu!
Náš prcek je taky pěkně hyperaktivní, tak to nechci vidět za pár týdnů, až začnu ty pohyby cítit. Ale samozřejmě se už na to už těším. Zatím tedy necítím nic významného, už by to mohlo konečně začít, že jo?

xavera
9. lis 2011

Holky, předně všem děkuji za gratulace k holčičce, ale jak už jsem psala, je to takový prvotní odhad, mohl mít klidně pindíka schovanýho dopředu na bříšku a varlátka se pak prý snadno zamění za pipinku...takže uvidíme dále.
Hlavně je to úplně jedno, hlavně že testy dopadly dobře 🙂

@tina74 s těmi pohyby...nechtěli mi tam věřit, že prcka cítím od 17.tt, že prý na prvorodičku je to strašně brzy a že to není možný, že jsou to střeva ( jó střeva - na močáku jo?...tam jsem je tedy nikdy neměla )..a že by to znamenalo porod o měsíc dřív - takhle mě tam začla strašit hlavně sestra - chytrolínka 😉 doktorka mě pak uklidnila, že dítě je vážně hodně aktivní, a jak jsem štíhlá, tak to prostě hodně cítím. Normální prý je až ten 20.tt

tina74
9. lis 2011

@xavera Když to bude nakonec chlapeček, tak Ti ještě pogratulujeme k chlapečkovi🙂🙂🙂 Mně je taky úplně jedno, co budeme mít. Skoro jsem si i přestala být jistá, jestli to vlastně dopředu chci vědět. Připadá mi to takové tajemné, když to teď nevím... To je zvláštní, jak se můžou nečekaně měnit názory. Dřív jsem nechápala, že to někdo vědět nechce. Říct si to ale určitě necháme, jen mi to prostě už nepřipadá důležité...
Dnes přišly poštou oblečky - holčičí a klučičí🙂 Jsem z nich úplně hotová! Všechny ty tričínka, dupačky, košilky, čepičky, ponožečky... Mám je rozložené ve dvou pokojích, pořád chodím kolem a představuju si, jak v nich za pár měsíců bude malinkaté miminko...

bugee
9. lis 2011

@tina74 Hm, tak do Čestlic se fakt nedostanu ☹ Jinak doufám, že to sezení na míči už bude zítra lepší. Dnes to byl trochu extrém, protože jsem měla hodně blbej den v práci, od rána jsem řešila mimořádné události -včera nám odvezla záchranka jednoho kolegu (36let, náběh na infarkt), byla jsem z toho hodně špatná, ten stres mi asi naboural imunitu a hned na mě skočilo nějaký nachlazení - takže bolení v krku, nic se mi nedařilo, no a ještě ke všemu jsem si už třetí den nedošla na velkou, mám zácpu jak blázen a nic nepomáhá (včera: kromě jiného kefír, sušený švestky, banán, dvě jablka, mísa salátu s olivovým olejem, dnes: kefír, magnezie, ananasový džus, švestky, banán, jablko, salát s olivovým olejem, bílý jogurt, sušené meruňky, fíky, švestková šťáva a furt nic ☹ ), takže břicho mám přeplněné, bolavé, z toho asi i silnější bolest v zádech... Prostě úplně špatný den, byla jsem skoro na slzy (měla jsem je už opravdu na krajíčku). Vzhlížím s nadějí k zítřku 🙂

A pohlaví mimča je mi taky jedno, samozřejmě hlavně aby bylo zdravé... Jen jsem si vždycky moc přála mít syna po manželovi 😉 tak se spíš přikláním ke klukovi a pokud to teď opravdu bude kluk a pokud to ještě pak bude možné, tak bych si ještě zašla pro mrazáčka s nadějí, že bude i ta holčička 😀

bugee
9. lis 2011

@xavera @tina74 A ohledně pohybů - před týdnem jsem hodně cítila spíš jen takové chvění a proudění v podbřišku, teď občas cítím takové dloubanečky (něco mezi bublinkou a šťouchnutím), ale jen když sedím v klidu a přiložím si ruce na spodek břicha... A když mám kliku, tak jednou za večer to ucítím tak třikrát čtyřikrát. Od pohybů ve střevech se to dá krásně rozeznat, je to prostě jiné, není to takové to škrundání a pobublávání, je to spíš vždy namířeno přímo proti břišní stěně a jiný pocit. Manžel si nikdy ruce nestačil přiložit, vždy už bylo po 😒 Už se těším, až to budu cítit i bez rukou na bříšku 🙂

pentagras
9. lis 2011

@bugee ahojky, jj, v pohodě, už je mi líp, jen kynu a kynu jak o závod 🙂

pentagras
9. lis 2011

@flyaway ahojky, neboj, určitě budeš brzo, jo mě to letí nahoru jak blázen, tedka mám už 14 kg nahoře, jsem ztoho hotová už, ale nenaděláš nic, před tím jsem ležela a bylo mi blbě, tedka už můžu chodit na procházky ale stejně to jede nahoru, pořád, tak průměr 3 kg měsíčně, je ze mě pěknej materiál, to ti povím, ale co, no na druhou stranu --- mimčo je zdravoučkatý a to je důležitý 🙂)))

bugee
9. lis 2011

@pentagras To je fajn, že Ti je líp a rozhodně dobře, že nabíráš - miminko to potřebuje 😉 a Ty se toho pak při kojení zbavíš.

pentagras
9. lis 2011

@bugee to doufám, necejtím se těma kilama njlíp, jako je mi to nepříjemný ale spíš mi vadí že se mi špatně dejchá, tak snad se to zlepší 😕

bugee
9. lis 2011

@pentagras Tak to dýchání se Ti zřejmě zlepší až po porodu ☹ , do té doby se mimčo bude čím dál víc tlačit nahoru k bránici, to nás čeká bohužel všechny ☹ Ale o to víc se budeme těšit na porod a na to, až se zase budeme cítit "normálně", i když ten pocit nosit v sobě nový život je taky úžasný - ještě pořád mi to úplně nedošlo 😉

cuddle
autor
10. lis 2011

holky tak telefon me docela uzemnil, na testovani jsou 2 a nic jineho se pry mrazit ani testovat neda, ze to jsou sice blastocysty casneho stadia, ale ne k mrazeni, to je nefer..... 😠
a kdyz z tech testovanych nebude dobre ani jedno , tak nashledanou.... ☹

tina74
10. lis 2011

@cuddle Tak neházej předem flintu do žita. 😉 Já si myslím, že budou v pořádku obě, jedno se hned chytí a druhé bude na později...

tina74
10. lis 2011

Holky, taky máte každé ráno tak strašně splasklé břicho oproti večeru? Dnes mě to obzvlášť vyděsilo...

jajinka28
10. lis 2011

@tina74 ahoj Tinko, jojo, já to tak mám..ráno skoro nic a večer jsem jak meloun 🙂 ale čím to může být, to nevím..

jajinka28
10. lis 2011

@cuddle ahoj cuddle, neboj, jak píše Tina, ty dvě budou v pořádku, jedno bude teď a pro brášku nebo sestřičku si pojedete za pár let🙂
a transfer máš tedy dnes??nevím jak dlouho to testování trvá, tak teď nevím, kdy vlastně poputuje brouček k tobě..

cuddle
autor
10. lis 2011

@tina74
@jajinka28 holky diky, rekla ze zavola v 1 jak dopadl vysledek, pokud bude dobre aspon 1 rekne kdy mam prijet , ze kdyby nebylo dobre ani jedno, tak abych nejezdila zbytecne.... 😒

tina74
10. lis 2011

@cuddle Tak hlavně neboj a embryjkům věř, že to zvládnou! Dnes je šestý den?

jajinka28
10. lis 2011

@cuddle určitě to bude dobré, smůly už bylo dost 😉 pěkně se tam paní doktorce vymrskne přímo ukázkové miminko k transferu a to bude Mudra koukat 😉