1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
18. pro 2011

@werinka1 Myslím, že máš absolutní právo jak na výběr lékaře, tak na výběr vlastního postupu (a v tuhle chvíli, čím víc posudků budeš mít, tím líp pro Tebe). Takže bych doktorce vysvětlila, že rozhodně hodláš jet i na Homolku, ale že se chceš poradit ještě s jiným doktorem, a proto sis zařídila ještě nezávislou konzultaci u Dr. Máry. Pokud to nepochopí, její problém. Tobě jde o víc, než jí, nemusíš se před ní ospravedlňovat.

tina74
18. pro 2011

@werinka1 Souhlasím s @flyaway. Poohlédla bych se po jiné gynekoložce. Její chování je - slušně řečeno - nenormální.
Operační protokol Ti měli dát už dávno. Já jej vždy dostala s propouštěcí zprávou, než jsem šla domů. Je dost divné, že jej doteď nemáš a Tvoje gynekoložka Ti přitom tvrdí, že už nebudeš mít děti.
Asi bych si zavolala do nemocnice hned zítra, že si pro něj jedeš, a případně přitvrdila, pokud by nebyl nachystaný. Myslím si, že je jejich povinností protokol vystavit bezprostředně po zákroku. Jestli to proplácí VZP nebo jiná pojišťovna, mohli by mít navíc problémy i s ní, pokud by Ti ho nechtěli dát a Ty sis stěžovala...
@bugee @werinka1 Fotografie bohužel zatím nenaskenuju, stávkuje mi scanner. Tak třeba někdy dodatečně...

tina74
18. pro 2011

@bugee Ahoj Bugee, tak jsme si k počítači sedly ve stejnou chvíli🙂 Jak se máš? Co Jonášek?

bugee
18. pro 2011

Mě se podařilo během víkendu splašit všechny vánoční dárky, teď jsem dorazila z posledního obchodu... uffff! Je to s tím pupíkem nějaký náročný, po dvou hodinách jsem naprosto vyřízená a utíkám z pryč 😉 Ještě v pátek ráno dojedu pro nějakou dietní rybičku a pár dobrůtek na svátky, a tím vyhlašuju všem obchodům bojkot až do chvíle, kdy doma nebude ani suchý rohlík 😉 Nikdy nejsem nijak nadšená z žádného nakupování, prostě to není moje hobby, radši bych někam do lesa na procházku, ty davy lidí mě děsí... Tak jsem moc ráda, že to mám za sebou a až zase příští rok 😉 Odpoledne vezmu psíky ven, jinak už budu dnes jen odpočívat. Prcek se vrtí už pravidelně, ale zatím je to pořád příjemné, jsem ráda, že o sobě dává vědět. 🙂

Jak jste na tom vy?

bugee
18. pro 2011

@tina74 Ahoj, ráda Tě "vidím" 🙂 Jonášek pravidelně kope, myslím, že je všechno v pořádku, cítím se dobře (od pátku, kdy jsem se dozvěděla výsledky jaterek, tak ze mě spadly velké obavy a mám lepší pocit) 🙂 Co Ty?

werinka1
18. pro 2011

@bugee
@tina74 Děkuju holky, já z toho nemohla ani spát. Teda spíš usnout. Pořád se mi to mlelo v hlavě. Zajedu v úterý k doktorce, už by měla protokol na 100% mít (prý ho posílají do 14 dnů ošet.lékařce, to mi řekla sestra v nemocnici). Je mi to taky divný, vždycky jsem ho dostala hned při propuštění do ruky. No a řeknu jí moje stanovisko, abysme si to ujasnily. Pokud se bude chovat nepříjemně, tak budu hledat jinýho gynekologa či gynekoložku. Akorát já jsem pak dost impulsivní, takže jsem schopna jí řict, ať mi dá okamžitě mojí dokumentaci a odcházim, jenže to nevim jestli jde když jsem v neschopnosti.

tina74
18. pro 2011

@bugee Já se mám taky dobře. Ten poslední ultrazvuk mě velice potěšil🙂 Miminko kope (nebo boxuje?) každou chvíli. Už reaguje i na přiloženou ruku - moji i manželovu. Pohyby jsou mi taky přijemné, ale někdy to docela lehtá🙂
Jinak nákupy už mám taky za sebou. Část dárečku už je i zabalená.
Včera jsem úplně náhodou narazila v Tescu na výprodej oblečení pro miminka, tak jsem se neovládla a nakoupila velkou spoustu věciček ve smetanovo-béžovém odstínu (dupačky, polodupačky, pyžámko...), bílý svetříček a bílé a žluté ponožečky. Tak teď vedle krabice s věcmi pro holčičku a velké tašky s věcmi pro chlapečka (kde je ale spousta neutrálních barev) máme ještě novou unisex kolekci🙂
Jinak jsem už taky neodolala a k Vánocům objednala jednu z hracích dek Nattou. Vybrala jsem si zrovna tu, kterou už výrobce nedodává, a když jsem se dozvěděla, že moji objednávku nemůžou vyřídit, tak jsem byla pěkně zklamaná a pak obvolávala tak dlouho všechny internetové obchody, až jsem našla jeden, kde měli jednu poslední skladem🙂

tina74
18. pro 2011

@werinka1 Uvidíš, jak bude reagovat. Ale myslím si, že pro Tvoji psychiku není dobré chodit dále k někomu, kdo Tě předem takhle odepíše.
Co se týká neschopenky, bohužel nevím, jak to funguje. Zkus si zavolat na OSSZ. Řešitelné to ale přece musí být. Jak dlouho ještě budeš doma? Případně to řeš, až budeš mít neschopenku ukončenou...

bugee
18. pro 2011

@tina74 Vidím, že už máš spoustu věcí 🙂 A klidně jsme se v Tescu včera mohly potkat 😉 Já sice okem o krámek s miminkovským oblečením zavadila (a nutkání vlézt do něj a něco nakoupit bych teda měla), ale protože jsem musela především nakoupit dárky celému zbytku rodiny a nevěděla jsem, jak dlouho zvládnu po obchodech chodit, tak jsem nic pro prcka nekoupila (ani předtím, zatím nemám ani věcičku). Navíc jsme si manželem řekli, že nakupovat budeme, až bude relativní jistota... vidím to na konec ledna. V pondělí jdu k té kamarádce, od které mám mít celou výbavičku, tak se s ní dohodnu na půlku ledna, no a pak případně dokoupím, co bude chybět. Do té doby se zkusím držet 😉

tina74
18. pro 2011

@bugee Nám ještě zabere hodně času zařizování pokojíčku. Musíme vymalovat, přikoupit pár kusů nábytku a manžel bude natírat postýlku po mně. Mám pocit, že za pár týdnů už se budu jen kutálet, takže se to snažím stihnout co nejdřív...

bugee
18. pro 2011

@tina74 My pokojíček pro mimčo nemáme ☹ Manžel bude malovat ložnici a pokládat nové lino v obýváku koncem února (budu přechodně bydlet u tchána a tchýně 50km od Prahy). Do té doby musím vymyslet, jak jinak rozestavíme nábytek, aby se nám sem vešla dětská postýlka a přebalovací pult se skříňkou na věci. Mám trochu obavy, že tu budeme jak ve skladišti... Moc si to neumím představit 😒

werinka1
18. pro 2011

@tina74 Vůbec nevim jak dlouho budu doma. 2.1. sem k ní měla totiž jet a že mi dá doporučení na tu Homolku. Skoro sem to pochopila jako že by mi do práce ani neposílala a šla bych rovnou na tu Homolku. Je to tak trochu na mě. Ona je v tomhle "benevolentní". Prostě když řeknu, do práce nepospícham, ještě se necítim, tak mi nechá marodit. uvidíme jak se věci dál vyvinou.... 😒

cuddle
autor
18. pro 2011

@flyaway tak KETik bude, kolik mas jeste mrazacku? ty jsi jich mela docela dost....to mi pripomina, ze budu muset tomu nasemu zaplatit ubytko, kdyz ted KET byt nemuze....musim se podivat do toho papiru jak to mam platit od kdy.....

cuddle
autor
18. pro 2011

@werinka1 drzim palecky, pozor na podpurci dobu u nemocenske.....at te pak neprekvapi...☹ nevim presne jak to je, ale myslim, ze kolem roku celkem za nejakou dobu a pak uz ti dojde dopis, ze nemas narok na penezni podporu, ono se to nezda, ale to je porad nejaky marodovani, sama to ted vidim na sobe, po OPU, ET jsem byla v zari doma, pak po tom potratu, ted pri celem IVF to byl mesic, ted zase pojedu do tech lazni....kdybych pak otehotnela, pujdu na rizikac a bojim se , aby mi to vyslo, ale snad rizikove tehu neuschopnuji.....a jde to nejak resit...

werinka1
18. pro 2011

@cuddle tos mě teď překvapila, netušim vůbec že je nějaké omezení?? 😕

werinka1
18. pro 2011

@cuddle Mrkla jsem na net, píšou že je 380 dnů, pak je možnost ještě to prodloužit. Jen jsem nepochopila jak že se to počítá. To je takové složitější. Asi když bych začala marodit teď když jsem šla na laparku a rok před tim nemarodila, tak se to startuje, ale jelikož už jsem marodila po té revizi, tak se mi to k tomu už načítá.

flyaway
18. pro 2011

@cuddle Jojo, KETík v úterý 🙂 . Docela mě překvapilo, že teď dělají transfer už 18. DC, dřív to bylo až 20. DC. Máme tam ještě 2 kousky, "ubytko" jsme vždy platili při KET (při prvním 200,- a teď to bude 400,-), můžeš to platit buď každý měsíc trvalákem nebo oni pak 1x ročně posílají upozornění, ať to uhradíš, takže neboj, oni se pak přihlásí sami 😉
A Ty tedy nechceš zkusit ještě před odjezdem do lázní ten poslední KETík? Necháš si to až po návratu?

tina74
18. pro 2011

@bugee Tak to toho taky ještě budete mít hodně. Budeš v té době pořád ještě jezdit do práce? Nebo už pak nastoupíš na mateřskou (8 týdnů před TP)?

cuddle
autor
18. pro 2011

@flyaway sliznice nebyla
takze to ted nechci hrotit, rikal, ze bych si musela pichat injekce a fakt si nechci ted kazit vanoce...takze to uz necham byt a uvidime polaznich

flyaway
18. pro 2011

@cuddle A nechceš to udělat jako já - prostě zkusit pouze přírodní "léčbu" a jen na zkoušku si zajít odkontrolovat sliznici, zda se třeba nevzpamatovala? Já s tím moc nepočítala, bylo to jen "co když třeba" a podívej na to, jak hezky holka narostla... 😉

cuddle
autor
18. pro 2011

@flyaway jenze ja bez te provery co pak mam brat ani nedostanu ms, takze ani neni nejak moznost zjistit kolikaty jsem DC, ted to brat nebudu, abych mela umele MS proste jen do poctu....

flyaway
18. pro 2011

@cuddle Tak to já brala na ms utrogestan, jinak bych to asi taky jen tak nedostala 😒
Však uvidíš, zkus si dát každý večer skleničku červeného a třeba dorazí 😉
Ale myslím si, že v těch lázních Ti ty procedůry pomůžou i na srovnání cyklu i na růst sliznice, takže po návratu bude vše "připravený" 😎

cuddle
autor
18. pro 2011

@flyaway ja cerveny nemam rada ...☹ jsem na bile 🙂
nejak to dopadne.... 😉

bugee
18. pro 2011

@tina74 Kdyby to šlo, zůstala bych už teď doma... Zatím se cítím dobře, ale určitě bych si to víc užila, kdybych byla dom. A teď to určitě začne být čím dál tím náročnější (nejhorší je to dojíždění - přes celou Prahu hodinu tam, hodinu zpátky)... Z důvodů, které jsem Ti psala do IP to bohužel nejde, tak se vynasnažím vydržet v práci co nejdýl (oficiální nástup na mateřskou mám mezi koncem února a začátkem března), kdybych vydržela alespoň do konce ledna, bylo by to super 🙂 Ty už jsi skončila, viď? To je dobře, uděláš si víc času na sebe a mimčo 😉

tina74
18. pro 2011

@bugee Já vím a chápu to. Jen jsem nepochopila, jestli pak budeš muset dojíždět i z dočasného bydliště u tchána a tchýně. Tak asi podle situace, že jo?
Já už jsem teď skutečně doma, ale ještě dodělávám pár maličkostí, takže se nenudím. A v lednu mě čeká účetnictví za tento rok☹ Daňové přiznání, přehledy pojišťoven. Nesnáším to, každý rok mi to zabere tak 2-3 dny (teď určitě ještě o něco déle), ale nechce se mi to zadávat účetní. Stejně bych musela všechno připravit a vyplnění interarktivních formulářů pak už zvládnu sama.
Jinak už ale pomalu začínám postrádat každodenní sociální kontakty, takže i z tohoto hlediska buď ráda, že to s miminkem ještě dobře zvládáte🙂 Všechno má své výhody i nevýhody.

bugee
18. pro 2011

@tina74 Já vím, za každodenní kontakt s lidmi jsem ráda (stačilo mi těch 14 dní v nemocnici a doma a už jsem si připadala izolovaná). Od tchána a tchýně budu dojíždět do práce - bude to zhruba stejně daleko, jako to mám teď (ale není to přes Prahu, pojedu z Dobříše, takže to bude bez kolon, což je lepší) - samozřejmě, když tou dobou ještě v práci budu.

tina74
18. pro 2011

@bugee Tak to je fajn, že by cesta vlastně byla méně náročná🙂
Teď jsem si všimla, že už Ti naskočila 23, tak už se taky můžu těšit🙂 To už nám vlastně začne šestý měsíc, že jo? Já už se na to naše miminečko tak strašně moc těším!!!

bugee
18. pro 2011

@tina74 Jojo, začátek šestého měsíce 🙂 Pořád mám občas chvíle, kdy tomu nemůžu uvěřit a bojím se, že se z toho probudím 😉 Jinak se taky moc těším a zároveň mám spoustu pochybností o sobě sama... Ale radost a těšení převládají 🙂 Jdu hladit bříško a povídat Jonáškovi pohádky na dobrou noc 😉 Dobrou!

pentagras
19. pro 2011

Ahoj devčátka, jak se pořád máte, tak hlásím že nám dopadl 2 screning dobře a budeme mít holčičku, moc jsme si jí přáli 🙂 🙂

bugee
20. pro 2011

@pentagras To je skvělá zpráva, tak ať se dál daří 🙂 A jak se bude jmenovat?