1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
15. led 2012

@flyaway Určitě to bude velká radost 🙂 My s mužem oba brečeli štěstím 😉

bugee
15. led 2012

@tina74 To je super, že se Ti 3D/4D tak líbil, o to víc se těším 🙂 Jojo, 27tt 😉 Od početí se to zdá hodně, ke konci ještě daleko... 🙂 Ale teď si to celkem užívám, takže si nestěžuji!

tina74
15. led 2012

@bugee Už je to fakt krásné malé miminko🙂 Z toho malého nosánku a roztomilé pusinky jsem celá pryč! Pořád se na ty fotografie dívám... A včera jsme si ještě pouštěli video, ze kterého se dají udělat další...
Na konci 27.týdne půjdu ještě jednou, protože teď nebyly úplně ideální podmínky, a už se nemůžu dočkat... Diagnostický ultrazvuk (včetně pupečníkových průtoků) budu mít totiž až ve 30. týdnu, tak to alespoň rychleji uteče. Mezítím mám ještě normální vyšetření (čípek atd.) a EKG.
Jinak už máme doma opravenou postýlku a přišla spousta věcí do pokojíčku od Nattou. Ještě čekám na ten jeden balíček z Francie. Na internetu La Post po zadání čísla zásilky píšou, že už dorazil do cílové země, tak už by tady snad mohl být zítra🙂 Těmi přípravami a zařizováním jsem už tak poblázněná, že po téměř 20 letech snad i něco upletu! Zatím je nejžhavějším kandidátem spací pytel pro miminko...

bugee
15. led 2012

@tina74 To je skvělý... 😉 Příští týden na 4D budu mít akorát ukončený 27tt, doufám jen, že bude prcek spolupracovat.
Co se týče "zahnizďování", vidím, že Ty jsi už pěkně daleko 🙂 Jestli se dáš i do pletení, tak fakt smekám 😉 Já zatím jen chodím po bytě a přemýšlím, jak přemístím aktuální nábytek, kam se vejde postýlka... Dnes jsem taky začala s generálním úklidem (strávila jsem 5h zatřiďováním papírů a srovnala jsem jednu skříňku). Příští týden jsem si dala za úkol probrat skříně s hadrama, vyházet všechno, co jsem neměla minulý rok na sobě... bude toho dost a myslím, že trocha místa pro miminkovský věci se udělá. Manžel probere knihovnu, vyhází knihy, které vytipujeme jako zakoupené nebo obdržené "omyly"... Zahnizďování jako takové nechávám na konec února, až budeme mít vymalováno, nové lino v obýváku a většinu výbavičky od kámošky - to budu vědět, co mi chybí... a budu moct pár drobností s radostí dokoupit 🙂

tina74
16. led 2012

@bugee Zásilka už dorazila🙂🙂🙂 Tak teď ještě to pletení... 🙂 Už mám střih a představu o barvách....
No a bohužel mě taky ještě čeká generální úklid. Doufám, že vyhodím spoustu nepotřebných papírů z práce a různé nepoužívané věci zabalím na půdu...

bugee
16. led 2012

@tina74 Bohužel půdu nemám, ale na druhou stranu dobře, asi bych pak váhala s vyhazováním 🙂 Takhle to půjde z jedný vody načisto! 🙂

pentagras
16. led 2012

@bugee jj, děkuju, pořád ležím a asi budu až do porodu, to ty kila ted letíííí, no hlavně aby jsme to vydrželi ještě 🙂

jajinka28
16. led 2012

ahoj holky, tak jsme zase tady..koukám, že už chystáte výbavičky 🙂 teda "už"....ono "už" to tak brzo není 🙂 strašně to letí...nejdřív se člověk modlil za //, pak aby tlouklo srdíčko, potom aby screeningy dopadly dobře a vlastně se už o ten uzlíček štěstí budem strachovat pořád, až do samé dospělosti 🙂
já okukuju kočárky, byli jsme se podívat tady v Praze některých velkoobchodech a nevěděla jsem, kam dřív koukat..kočárků hafo, postýlek, no prostě všeho, co budou ty naše zlatíčka potřebovat 🙂 ....
Jinak jsem začala užívat ty lék na srdce, pořád teda ve mně pěkně hodlá strach, aby to miminku neublížilo..no, ale je pravda, že mi je líp, že záchvaty jsou zažehnány..ve středu jdu k Dr., tak se na to chci ještě jednou přeptat mého doktora..taky mě ve středu čeká cukrovka, sladké pití mě děsně kope, tak doufám, že to "ustojím" 🙂
pozdravujte vaše miminka, posílám jim pohlazení🙂

jajinka28
16. led 2012

@pentagras koukám, že jsme dopadly dost podobně....to je pech viď..já musím taky jen ležet, můžu jen na wc a to se ještě doktor ptal, jestli to nemám z postele daleko 🙂 ten den je dlouhej a o kilech mi ani nepovídej, jak se vůbec nehýbu tak mám o to větší tendence mlsat a mám hrůzu se postavit zítra ráno na váhu 🙂

jajinka28
16. led 2012

@pentagras v jaké porodnici budeš vlastně rodit??a nechali jste si říct pohlaví nebo to bude překvápko? 🙂

jajinka28
16. led 2012

@tina74 jéé Týnko, ty máš dnes přesně 100 dní do porodu! 🙂 to je krásný 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jajinka28
16. led 2012

@flyaway tak jak se cítíš?? 🙂 čtvrtek už se pomalu, ale jistě blíží🙂už se těším na krásnou zprávičku 😉

flyaway
16. led 2012

@jajinka28 Jojo, dneska se cítím celkem fajn, vyjímečně mě nebolí bříško a nevolnost jsem zažehnala zázvorovým čajíkem 🙂 .
No těším se na čtvrtek, to víš že jo 😵
A co Ty, máš pořádnou zásobárnu pěkného čtiva, abys zahnala nudu při tom nuceném válení se? 😉

bugee
16. led 2012

@xavera Jak jsi na tom Ty, s těmi kontrakcemi? Kolik za den jich napočítáš? Daří se Ti konečně zvolnit (alespoň po práci)? A je to lepší?

jajinka28
16. led 2012

@flyaway tak to jsem moc ráda, že se cítíš dobře! 😉 hlavně, aby se nevolnosti nestupňovaly, já chodila blinkat i v hluboké noci 😀 🤐
no to nic nedělání mě docela ubíjí 😒 ale nedá se nic dělat...tak čtu, brouzdám po netu a jukám na kočárky a postýlky a vše co bude potřeba 🙂 strašně mi teda chybí pohyb, byla jsem zvyklá na dost pohybu, takže mi to hrozně chybí, co já bych dala za to, jen si třeba zase zařádit třeba s vysavačem 😖 a to nemluvím a milovaných procházkách atd..ale nedá se nic dělat, vydržet musím!! 🙂

bugee
16. led 2012

@jajinka28 @pentagras Děvčátka, obě dvě to máte pekelně těžký, vůbec vám to nezávidím. Sama vím, že bych se tak dlouho v posteli zbláznila, stačil mi ten týden v nemocnici a pak týden doma... 😒 Ale je to pro ten uzlíček štěstí, na který jsme všechny tak dlouho čekaly... Takže sladká odměna na konci 🙂 Myslím na vás, držte se vy i vaši drobečkové co nejdýl!

bugee
17. led 2012

@xavera Jsi v pořádku? Doufám, že jen nemáš čas a že je vše OK...

tina74
17. led 2012

@xavera Taky doufám. Už ses dlouho neozvala...

bugee
17. led 2012

@tina74 Tak jak jde pletení? 😉

bugee
17. led 2012

Dnes mi kamarádka, od které mám mít veškerou výbavičku, volala, že malý má spálovou angínu, takže musíme počkat, až se vyléčí... Chudinka prcek... Nijak na to nepospíchám, ale zároveň bych už chtěla mít koncem ledna jasno, co mám a co musím sehnat, abych byla ještě vůbec schopna něco dokoupit... začíná to být s tím břichancem celkem náročný. Zrovna dnes jsem byla dvakrát venku s psiskama, celý den v práci, a přesto, že jsem odjela brzy, tak toho mám celkem dost... Doma už nezvládnu večer nic, vše nechávám na víkend 😉

tina74
17. led 2012

@bugee Ještě jsem samozřejmě nezačala, ale už mám vyhlédnutou vlnu🙂 Nejdřív udělám věci, které jsou teď nezbytně nutné (např. účetnictví za loňský rok, do kterého se mi vůbec nechce) a pak se do toho v klidu pustím... Myslím si, že je to teď pro mě jedinečná příležitost, něco dalšího určitě upletu nejdřív za dalších 20 let🙂

tina74
17. led 2012

@bugee Já už začínám tíhu těla pěkně pociťovat. Aby ne, když se váhový přírůstek pomalu, ale jistě blíží 15 kg! Včera se mi dokonce lehce hnul kýčelní kloub, ale nakonec zase zapadnul na správné místo. Nebylo to nic příjemného☹
Co se týká energie, mám hrozné výkyvy. Někdy se mi stane, že se vzbudím brzy ráno a celý den celkem funguju. Jindy si musím přispat a ještě dát odpoledního šlofíka.... Každý den v práci bych teď fakt neustála☹

bugee
17. led 2012

@tina74 Mě se váha už taky pohla nahoru... +5,5kg - za poslední týden jsem nabrala 1,5kg 🙂 No, musím říct, že např. třičtvrtě kila karamelové zmrzlinky Carte d´Or v neděli večer nebylo úplně v souladu s nějakou racionální stravou, jenže jsem na ní měla nepřekonatelnou chuť 😀 V porovnání s Tebou jsem žabař 😉 , ale i tak už mám problémy s motorikou - hlavně např. vlézt do vany a zase z ní vylézt, obléknout ponožky jinde než na posteli, obout a zapnout zipy na zimních botách... začíná to být celkem sranda 😉 Začínám chodit takovým "kachním" krokem 🙂 A to nám zbývají ještě celé 3 měsíce - neumím si představit, kam až to bude pokračovat ☹

tina74
18. led 2012

@bugee Kachní krok mám taky 😀 A dnes ráno jsem dostala první regulérní křeče do lýtka☹ Doteď jsem měla jen párkrát náběh, ale včas se mi podařilo sval uvolnit. Asi budu muset zvýšit dávky hořčíku...

bugee
18. led 2012

@tina74 Mě zatím chytly dvakrát během posledního týdne křeče do prstů na levé noze, hořčík jsem si koupila, ale někde jsem četla, že ani hořčík nepomůže, protože se nejedná o křeč jako takovou, ale o tlačení dělohy na nějaká nervová zakončení... 😒 Jinak jsem se dnes probudila s pocitem, že je pátek ráno a že bych spala minimálně další dvě hodiny, se sebezapřením jsem vstala a šla ven s pejsky a do práce, ale cítím se vcelku použitě...

tina74
18. led 2012

@bugee Tak to nevím, v prstech jsem křeče nikdy neměla. To, co se mi stalo ráno, jsem mívala často v pubertě, občas pak ještě zhruba do třicítky. Tehdy mi bylo doporučeno, ať si hlídám hořčík.
Zkusím teď zase pravidelně začít brát těhotenské vitamíny (už jsem je v poslední době vypustila) + Magnosolv. Ten naopak piju celkem často jednou denně, možná to ale nestačí. Příští týden se na kontrole poradím, jaká dávka by byla za daných okolností vhodná.

tina74
18. led 2012

@bugee Dnes mi začal 27. týden🙂 Teď to nějak strašně rychle letí...

xavera
18. led 2012

@bugee
@tina74
holky, pardon...nestíhačka. Dočtu vás večer a napíšu. jsem v pořádku 🙂

pentagras
18. led 2012

@jajinka28 Ahojky, to jo, ale stojí to za to, bojím se hlavně at to ještě vydržíme,jinak budeme mít holčičku a rozhodla jsem se pro Benešovskou porodnici, prej tam jsou hodně dobří,už se moc teším na Berušku 🙂))

pentagras
18. led 2012

@bugee moc děkuju, právě ležím občas mi to nedá pak si to zas vyčítám, holky on člověk když vidí ty drobečky předčasně narozený tak je to šílený, jen at tam ještě Beruška zůstane, to vyležím i kdybych měla ležet až do konce 🙂 🙂