1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
6. únor 2012

@xavera uuuuf...tak snad to bude ok..já jsem si myslela, že je to tím, že je ta naše berunka tak moc aktivní, tak jsem tomu nedávala nějakou váhu..ale při těch šílených bolestech jsem si říkala, jestli ty porodní budou ještě horší nebo ne,protože hodně kamarádek mi říkalo, že kolikrát jim ty menstruační přišly horší než porodní 🙂
no nic, musí ty naše holky v těch bříškách ještě vydržet, každý den a týden je jen k dobru..

bugee
6. únor 2012

@xavera To je dobře, žes tam volala. Zítra Tě prohlídne, snad bude vše OK. Jsi přeci jen už 32tt, takže to může být normální.

@jajinka28 Neboj, to bude určitě tak, jak psala @xavera - poslíčci už od 6. měsíce... Holt si to někdo vyžere se vším všudy, jen se nestresuj!

pentagras
6. únor 2012

@xavera ty jo, holka tak se drž, a zítra dej hned vědět, určitě to bude dobrééé 🙂 🙂

pentagras
6. únor 2012

@gabulenka Gabu, neboj, vše bude ok, dr ví co dělá 🙂

bugee
6. únor 2012

@tina74 Všichni byli moc ochotní, dobrý materiál a ceny příznivé, takže jsem objednala z Babyvaku následující věcičky:

pentagras
6. únor 2012

@bugee juuuu, to je krásnýýýýýý, prosím tě a ta zavinovačka stojí kolik samotná????

bugee
6. únor 2012

@pentagras Ceny jsou následující: zavinovačka 580 CZK, spací pytel 590 CZK, zavinovačka fleecová 640 CZK a spací pytel fleecový 790 CZK. Mají různé barevné kombinace, všechny jsou moc hezké (podívej se o nějakou stránku dříve na příspěvek od @tina74).

flyaway
6. únor 2012

@jajinka28 Děkuju za optání, my se máme dobře 🙂 - teda alespoň doufám, že je vše v pořádku, protože naposledy jsem drobka viděla před dvěma týdny a připadá mi to jako věčnost 😒 . Kupodivu se mě zvracení obloukem vyhýbá, ačkoli tedy nevolnosti zdaleka ne, ale věřím, že teď už pomalu budou ustávat i ony 🙂 .
Za týden jdu na kontrolu a pak mě čeká NT screening - no a potom snad už konečně začnu věřit, že mi tu bude na konci léta skutečně pobíhat malá napodobeninka mě a manžela 😀

Jinak holky, když si tak průběžně dočítám, jaké trable vás potkávají, je mi z toho smutno ☹ . Ale věřím, že všechny tyhle starosti budou vykoupeny tím nádherným pocitem, až budete v náručí chovat ty své poklady - krásné, zdravé a spokojené!!! 😵

pentagras
6. únor 2012

@bugee jj, Tina mi taky posílala, jen mě zajímala ta cena 🙂 ty jo, to je docela pálka vid ale je to krásný teda

pentagras
6. únor 2012

@flyaway ahojky, taky na tebe moc myslím, koukej sem pak hodit obrázek až půjdeš z NT screningu 🙂

bugee
6. únor 2012

@pentagras Jednou jedinkrát jsem byla cca před 3 týdny v nějakém kamenném obchodě s dětskými věcmi, tam byly ceny ještě jednou takové, takže tyto mi přijdou ještě celkem příznivé 🙂 A protože budu mít skoro vše ostatní použité od kamarádky, tak jsem chtěla také něco nového hezkého 😉 Navíc takovou barevnou kombinaci jsem nikde jinde neviděla a moc se mi pro chlapečka líbí - bude jako Rákosníček 😀

bugee
6. únor 2012

@flyaway Vítej Sluníčko 🙂 Už jsi 11tt, možná se Ti nezdá, ale na Tvých týdnech vidím, jak to utíká.... A skutečně myslíš, že na konci léta už ten uzlíček bude "pobíhat"? 😲
Chodíš do práce nebo si užíváš těhotnění doma? Co bříško, už se trošičku vyklenulo? Držím palce za týden na kontrolu a na NT screening - tam uvidíš poprvé skutečného človíčka 😉 Je to zážitek, těš se!

pentagras
6. únor 2012

@bugee je to teda nádherné, já kupuju vše nové, nemám bohužel od koho použité, všechny moje kamarádky mají miminka nebo už velké děti, jinak teda u nás to tak drahé není v kameném obchodě, tak je fakt že někde to mají napálený 🙂 🙂

tina74
6. únor 2012

@pentagras Ahoj, normální zavinovačka je levnější. Letní stojí 370 Kč, ta dražší je zateplená, resp. s ovčím rounem. Koukni do toho mailu, co jsem ti poslala.

tina74
6. únor 2012

@flyaway Teda, to letí! Už tam máš 11. týden🙂

tina74
6. únor 2012

Holky, já jsem právě přišla z ordopedie. Není to kyčelní, ale křížopánevní kloub. A lepší už to nebude, spíš mnohem horší☹ Teda alespoň do porodu... Není to ale nic vážného, prostě se miminko a děloha rozpínají, vazy natahují a vzniklý tlak působí tyto problémy. Taky jsem to konzultovala se svým panem doktorem gynekologem. Ten hned věděl, že je to pravá strana (ta to většinou odnese), ani jsem to nemusela doříct. Je to prý jeden z klasických problémů ke konci těhotenství, kdy už je mimi velké a těžké.

tina74
6. únor 2012

@xavera Ahoj, je dobře, že jsi své gynekoložce zavolala a zastavíš se za ní. Zbytečně by ses stresovala. Takhle Tě buď uklidní, že je všechno v pořádku, nebo to bude nějak řešit.
A bez kurzu se buď obejdeš, anebo se přihlásíš na jiný termín, jestli bude všechno v pořádku.

tina74
6. únor 2012

@bugee Já jsem dnes dostala sms, že moje zásilka je vyexpedovaná. Tak už se moc těším, až dorazí moje zavinovačky a spací pytel🙂 Tento týden toho mám na cestě poměrně hodně. Budu jenom vyzvedávat a vybalovat balíky🙂

bugee
6. únor 2012

@tina74 To se máš, hezky zahňizďuješ 😉 Ale já začínám také - ve středu si konečně jedu pro první várku výbavičky ke kamarádce - přivezu si ji domů a budu se kochat 🙂 No a příští týden budu dokupovat věcičky, co mi budou chybět.

flyaway
6. únor 2012

@pentagras Jasný, slibuju, že se fotečkou pochlubím 😉

tina74
6. únor 2012

@bugee Tak to je super🙂 Mně když přišly první věcičky v říjnu, tak jsem je měla několik dní rozložené ve dvou pokojích a pořád jsem od nich nemohla odtrhnout oči🙂 Teď se pořád chodím dívat do skříně, kde je všechno naskládané. Jen to už pomalu budu muset začít prát a žehlit...
Včera jsem zrovna přemýšlela, jestli je potřeba před prvním použitím vyprat i zavinovačky a spací pytle...

bugee
6. únor 2012

@tina74 Hm, tak to netuším... Zkus to někde zjistit a dej mi vědět, trochu by mi přišlo škoda ten fleece hned prát, i když by neměl žmolkovat...

flyaway
6. únor 2012

@bugee S tím pobíháním jsi mě dostala, vůbec mě nenapadlo, jakou blbinu vlastně píšu 😀
Jinak mě ty týdny poskočily díky tomu, že jsem původně měla nastaven TP dle MS, ale dle UTZ jsem byla o týden napřed - nicméně předpokládám, že až na screeningu se konečně dozvím to magické datum 🙂 .
Zatím jsem na neschopence, ale plánuju návrat po NT až do doby, kdy už to nepůjde nebo až než nastoupím na dovču a následně na mateřskou. Bříško se zatím rýsuje jen v podobě pořádného nafouknutí 😀 , ale už od samého počátku teda nezapnu jediný kalhoty 😒 .
Drž se, ať už Tě do konce těhotenství nepotká nic nepříjemného a hlavně ať se vyvaruješ těch nepříjemných zážitků, které jsi musela absolvovat ☹ . A gratuluju ke krásnému kulatému třicátému týdnu! 😉

flyaway
6. únor 2012

@tina74 Jojo, letí to hrozně a přesto mám pocit, že se to vleče - zejména ty intervali mezi UTZ, kde mám možnost broučka vidět. Možná až ho (nebo ji) budu i cítit, tak mi to bude utíkat rychleji 🙂

babka
6. únor 2012

Jeee, tady se zařizuje, nakupuje 🙂 Jsem ráda, že se máte všechny v rámci možností dobře. Já jsem se taky pomalu pustila do příprav. Přebrala a uklidila jsem oblečení na mimi, co mi o víkendu dovezla máma. Máma to všechno vyprala, na mě zbyl jenom zbytek ☹ Škoda, tohle praní a žehlení mě baví. Akorát jsem zjistila, že máme skoro všechno v růžové. Takže jestli se doktoři spletli a bude to kluk, máme problém 😝 @tina74 @bugee já jsem tedy vyprala všechno - i novou zavinovačku, fusak a hrací deku. Přece jenom jsem si říkala, že nevím, kde se to všude válelo a líbí se mi, že je všechno po vyprání takové miminkovsky voňavoučké 😉 A vyprání tomu vůbec neuškodilo - všechno vypadaá stejně, jako když jsem to po nákupu vybalila z igelitu.
Jinak já jsem pořád doma na neschopence a už to tak i zůstane. Žádné problémy nemám, doktorka se zatím tváří spokojeně. Od hospitalizace docházím do rizikové poradny do porodnice. Minule mě tedy překvapio, že mi doktorka do průkazky napsala CS 3 -připadalo mi to hodně, ale prý to pro můj týden není žádná kritická hodnota. Jsem zvědavá, co nám poví tento týden, jdeme i na ultrazvuk, jestli mimísovi nic nechybí. Naše mrně pořád leží v břiše hlavou nahoru a fakt se začínám bát, že se už neotočí ☹ Je v bříšku už pěkně nacpaná, úplně přesně cítím, jak tam leží. Strašně mě na té straně taky tlačí, jak se tam napíná a břicho mám kvůli ní pěkně šišaté 😀 Ale co už, jestli se neotočí, tak snad ví, co dělá...
@flyaway Držím palce na ten NT screening!
@xavera Tak ať je u doktorky všechno v pořádku!

flyaway
6. únor 2012

@babka Děkuju! 🙂

bugee
6. únor 2012

@babka A v čem jsi prala? Koupila jsi nějaký speciální nedráždivý prášek pro miminka? Jinak na otočení má cácorka ještě dva až tři týdny, uvidíš, že to nakonec zvládne. A je dobře, že Ti jinak nic není, dej vědět, jak dopadne ultrazvuk.

tina74
6. únor 2012

@flyaway To je pravda, druhá polovina utíká mnohem rychleji...

tina74
6. únor 2012

@bugee Já mám připravený Persil Sensitive - ten by měl být pro miminka vhodný.

babka
7. únor 2012

@bugee Mám Persil Sensitive jako @tina74. Koupila jsem prací gel, přijde mi, že se to z prádla lépe vymáchá než prášek. A jsem spokojená.