1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
30. bře 2012

@flyaway nakonec jsme neletěli, protože jsem byla v tom týdnu, kdy se to láme a začíná větší riziko, dokonce některé pojišťovny už ani nepojišťují. Tuším že šlo o 27.tt ??

hp
30. bře 2012

@xavera Dobré ranko, v noci chodim na dobroty, tak mi nedalo ti nenapsat 😉 Ve středu mi doktr. řekl, že kdyby se kjukovi nechtělo ven, tak mě nenechá přenášet.Prý kvůli tomu, že jsem prvorodička a po ivf,tak jsem zvědavá.A když má někdo krev rh negativní, tak nesmí přenášet,ale to ty asi nemáš 😉 ,tak relaxuj jdeš do velkého finále 😀 😀

pentagras
30. bře 2012

@flyaway to jo, jsem ztoho taková otřesená, nesnášim krev ☹

pentagras
30. bře 2012

@xavera jj, trochu ještě špním ale bolí mě břicho, dole, no tak asi není divu po tý kontrole 😖
Holka jakto že ještě nic 😀 😀 Violce se evidentně v domečku líbí 😀 😀 Prosím tě, jak se pije ten maliník a od kterého tt, vím žes to tu už psala ale já jsem zapoměla, ted jsem ho koupila a ani nevím jestli ho už můžu jsem 35+4.

xavera
30. bře 2012

@hp já mám krev B+. Kontrolu mám zítra odpoledne, tak uvidíme, co mi řeknou. Vyvolávaný porod ale prý nic moc 😒

hp
30. bře 2012

@flyaway Ahoj, tobě to tak rychle naskakuje(pamatuju si,jak si tu smutněla a teď?).Dovču bych asi nedala,bála bych se v tvém případě o malinkou,pak pojedete ve třech a užijete si moř.vlnek ve třech 😀

xavera
30. bře 2012

@pentagras maliník zhruba od 36.tt....takže můžeš začít 🙂

flyaway
30. bře 2012

@hp Asi to tak dopadne 🙂 . Jojo, utíká to a když teď vidím, jak roste ten pupíček a do toho občasné zalechtání v podbřišku, tak je to vážně nádhera 😵 . A potěšila jsi mě teda s tím, že rh negativní maminy nenechávají přenášet, to se mi docela ulevilo 🙂 . A koukám, Ty už to máš taky za pár - budeme vám s malou (pokud se z ní nevyklube ještě malej 😅 ) držet palečky, ať je vše rychlé a bezproblémové 😉

pentagras
30. bře 2012

@xavera moc dík za info, koupila jsem sáčkovej, tak uvidíme 🙂

hp
30. bře 2012

@xavera Já jdu poprvé do nemocnice ve středu, jak na monitor, tak prohlídka.Prý se tam, tak pošťourají,že u většiny se po jejich kontrole porod do 10 dnů rozjede.Nu tak se nechám překvapit.A te´d rodila kamar., taky po ivf furt nic,nic.Tak si jí nechali týden po termínu v nemocnici a chtěli vyvolávat(prý nejprve dávají nějakou tabletu, tak to není, tak hrozné,ne?)Když šla na monitor nic necítila a doktr, jí povídá:No,tak tabletka nebude máte kontrakce,koukala,jak vejr.Pak se to stupňovalo.........,ale prý v poho 😀 Má krásnou měsíční Vanesku......

pentagras
30. bře 2012

@flyaway jj, taky koukám jak ti to letí, to je mazec 🙂 Já už začínám mít trochu nervíky 🙂

xavera
30. bře 2012

@hp tak to jsem zvědavá, jestli se ti to po té kontrole rozjede. Mě se pošťourali a už je to asi 3 týdny 🙂

xavera
30. bře 2012

@pentagras sáčkovej myslím pije bugee. Já si koupila v kořenářství sušený a ten je teda festovní. Vůbec nemůžu pít podle jejich receptu. Polévkovou lžíci luhovat 10 minut v hrnku. Po tom tedy zaručeně zvracím. Dělám si jen čajovou lžičku a luhuju max 5 minut. Pak se to dá pít, ale stejně teda můj šálek čaje to není. Piju ho 2x denně.

tina74
30. bře 2012

@xavera Já dnes ten maliníkový čaj přeci jen koupím a začnu pít. Když to nepomůže, tak to určitě neuškodí. Třeba ale čípek rychleji povolí...

xavera
30. bře 2012

@tina74 říkám si to samé, ale že bych si ho vychutnávala, to tedy ne. Tak doufám, že ho nepiju úplně zbytzečně 😀

pentagras
30. bře 2012

@tina74
@xavera
myslím že je ten čaj ok, prý uvolní porodní cesty, říkala včera magistra v lékárně 🙂 No dnes mi je bléé, tak počkám do pondělí a pak ho začnu pít 🙂

bugee
30. bře 2012

Ahoj hoky, už se pomalinku dostávám z té včerejší depky a srovnávám s variantou sekce... 😒 Včera jsem dohledala operační protokol z toho mimoděložního v rohu děložním, třeba z toho vyčtou, že je ta jizva malinká a nic nehrozí, nebo tam bude jiný doktor a bude mít na to jiný názor, než ten včera... Zkrátka, naděje umírá poslední 😉 Takže maliník, epi-no i masáž hráze dál jedu 🙂
Ten maliník jsem měla sáčkovaný od Megafytu z lékárny a když jsem ho spotřebovala, koupila jsem si v Oxalisu nesáčkovaný a musím říct, že je daleko silnější.. Louhuju cca 10-15min jednou denně 0,5l hrneček (tohle množství doporučila i PA na předporodním kurzu, od 36tt), dávám do toho lžičku medu a narozdíl od Xavery mi to fakt chutná 🙂
Jinak po včerejší vnitřní kontrole jsem skoro půl dne nemohla chodit, jak mě tam doktor rozrejpal... ☹ Sice jsem nekrvácela, ale už jsem si skoro myslela, že rodím...
A taky, jak říká Tina nebo Xavera, poslední dny je prcek daleko aktivnější, dělá mi vlny na břiše a neuvěřitelně silný kopance, snaží se prokopnout ven, teď dva dny za sebou několik hodin až dlouho do noci... Nejhorší je, když se zapře nožičkama o žebra a hlavičkou o močák a snaží se natáhnout 😠 Naštěstí je v poloze, že mi vůbec nekope do toho mýho nešťastnýho žlučníku, takže jsem vlastně úplně spokojená a jeho dovádění mě spíš těší 🙂

bugee
30. bře 2012

Holky, nevíte někdo, jestli plánované sekce dělají i o víkendech? Nebo jen v pracovní dny? Pokud jdete někdo na kontrolu dřív než já (jdu zase až ve čtvrtek), můžete se na to zeptat? Díky moc!

gabulenka
30. bře 2012

@bugee neboj, podstatný je, že je mimi v pořádku, to je hlavní 😉 i když chápu, že jsi z toho nebyla nadšená, ale jak píšeš, vše může být jinak 😉
@xavera teda to je napínavý 😀 Je vidět, že se u tebe Violce líbí 🙂 díky, z kočárku máme radost 😉
@hp mě taky spíš přijde, že jsem ten průjem mívala po tom železe. Ale každý to má fakt jinak..
@pentagras a já to tady prásknu 😀 VŠE NEJ K NAROZENINÁM 😀 😀 😀 Taky mám koupený ten maliník v sáčkách a začnu ho pít asi během příštího týdne 😉 To železo beru kvůli chudokrevnosti. Toho zakrvácení se opravdu neboj, stalo se mi to v pondělí po kontrole. Doktorka mě na to předem upozornila, ale stejně jsem na záchodě čučela jak puk. Prý už je to dole hodně prokrvené a můžu po vyšetření zakrvácet. I když to nebolelo, kontrolovala mě prstem, pak vag.ultrazvukem a ještě brala stěr na toho streptokoka. Pak už to bylo takové nahnědlé špinění. Ale teď mám ucpaný dutiny, pobolívá mě v krku a mám takový suchý kašel. A to jsem si nedávno říkala, jak je super, že jsem vlastně nebyla nemocná. Teď mám tak dva dny malinko výtok, nebo spíš takový hlen, světle hnědý. Taky nevím, co to je, jestli z toho nachlazení... 😒
@flyaway tobě ty týdny opravdu krásně naskakují 🙂 paráda 😉

tina74
30. bře 2012

@bugee Ahoj, to je mi moc líto, že jsi z toho tak špatná a zklamaná☹☹☹ Těžko se ale do Tvé situace dokážu vžít, porod jako takový fakt tolik neprožívám. Beru ho jen jako prostředek k tomu, aby miminko bylo venku. Nic víc, nic míň. A neřeším, jestli to půjde přirozeně (s nástřihem nebo bez) nebo císařem. Předpokládám, že doktoři podle situace správně rozhodnou, co je lepší, a počítam se všemi variantami. Jen bych nechtěla, aby se cokoli stalo miminku...

tina74
30. bře 2012

@bugee V každé porodnici to může být jinak. Nemůžeš si tam zavolat do ambulance? Měli by to vědět....

bugee
30. bře 2012

@pentagras Tak NAROZENINY, jo? 😀 Vše nejnejnej a ať ten nejhezčí dáreček na světě ještě chvilku počká v bříšku 😉

gabulenka
30. bře 2012

@bugee snad se na mě za to nebude zlobit, že jsem to práskla 😀 😀 😀

bugee
30. bře 2012

@tina74 No, já se na to opravdu moc těšila - i třeba na to, že překonám strach a silnou bolest, ale bude to stát za to, prostě jsem se těšila, že mi tělo splatí ten patnáctiletý dluh nezapomenutelným zážitkem... a ne, že mi rozříznou břicho a prcka vyndaj dírou 😒 Zklamaná jsem, ale jak už jsem psala, ještě to nevzdávám, a kdyby přeci jenom to skončilo definitivně sekcí, tak se pokusím najít co nejvíc pozitiv a také udělám maximum pro to, abych se dala po té operaci co nejrychleji do formy, abych začala kojit a měla co nejintenzivnější kontakt s miminkem, a to co nejdříve (nejvíc mě totiž děsí ty první dny - zejména den na JIP skoro bez mimča).
Už tu tím nebudu nikoho obtěžovat, nějak se srovnám a bude zase dobře... hlavně, že se tu všem miminkům daří, to je samozřejmě to nejdůležitější 🙂

bugee
30. bře 2012

@gabulenka Proč by se měla zlobit, když je to taková mladá kost? 😉 To se ještě narozeniny slaví dobře... 🙂

tina74
30. bře 2012

@bugee Ale ten splacený dluh bude přece krásné zdravé miminko!🙂🙂🙂
Pokud by opravdu hrozilo nějaké riziko, tak bude lepší, když se mu nebudeš zbytečně vystavovat. Mohlo by stát něco Jonáškovi, mohla bys přijít o dělohu nebo mít nějaké jiné vážné komplikace, se kterými by rekonvalescence byla ještě horší.
Císařským řezem to nakonec může skončit i u mě nebo u kohokoli z nás, a to nás třeba ještě budou 20 hodin předtím týrat, abychom porodily! 😉

hp
30. bře 2012

@pentagras No co bych ti popřála k narozeninám,když to nej...máš v bříšku 😀 Asi zdraví neni nikdy dost,tak krásné narozeniny...... 😉

pentagras
30. bře 2012

@bugee jé to mě mrzí ale neboj, třeba to ještě dopadne normálním porodem 🙂

pentagras
30. bře 2012

@bugee
@gabulenka nezlobím 😀 😀
@hp
Holky dík za přání,je mi 33 dnes, ale evidentně proležím celej den, nějak mi ta kontrola včera vycucla uplně a večer mám slíbenou véču 🙂 Mám jen problém že nemám vůbec co na sebe 😢

pentagras
30. bře 2012

@pentagras ale zase na druhou stranu, ted jsem hrdinka a pak budu určitě chtít at mi daj léky at to nebolí 🙂 Hlavně že pak budeš mít miminko konečně u sebe 🙂 Já už se taky nemůžu dočkat, jsem hrozně zvědavá jak bude vypadat 🙂