1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
11. dub 2012

@tina74 Chudinko, soucítím s Tebou - taky jsem dnes spala špatně... 😒 Tak to byli asi poslíčci, ne? A možná ten žaludek Ti mimčo opravdu nakopalo, teď už tam má hodně málo místa a navíc dost síly... je to až neuvěřitelné, že tak malá bytůstka může způsobit takovou bolest, viď?
Mě teď všechny tyhle bolesti nějak opustily a kromě břicha a občasných otoků prstů na rukou nebo nohou absolutně nic. Ale hlásím, že jsem se dnes konečně překonala - a mám sbalené tašky 🙂 😀 🙂 Nakonec to trvalo necelou půlhodinku, nevím, proč jsem s tím tak otálela (asi, že to byla poslední věc na mém seznamu "to do" a prostě jsem si ji šetřila 😉).

tina74
11. dub 2012

@bugee Ahoj, to jsou dobré zprávy z kurzu!🙂 Představa cizího mateřské mléka mě fakt neláká. A nejde jen o ty pohlavní nemoci, o kterých jsme nedávno mluvily....
A s tou dálniční známkou jsi mě docela potěšila. 😀

bugee
11. dub 2012

@tina74 Tak jsem si schválně změřila obvod břicha a je tam krásných 114cm, což je +34cm 😉

tina74
11. dub 2012

@bugee No mně se to teď vlastně stalo teprve podruhé. Poprvé to bylo někdy před týdnem nebo 10 dny, ale to mě bolel jen žaludek. Teď to bylo nějak horší. A vzhledem k tomu živému snu jsem z toho byla úplně zmatená, myslela jsem, že už fakt pojedeme. 😕 😕 😕
To je dobře, že už máš sbalenou tašku. Já jsem to udělala před několika týdny a hrozně mě to uklidnilo. Včera jsem ještě manželovi pro jistotu ukazovala, co pak pobere on (odsávačku, oblečení pro miminko na cestu domů, autosedačku s dekou atd.) a nějak jsem si v hlavě sesumírovala, co budu muset všechno udělat, až to přijde. Kam zavolat, co ještě dobalit...

tina74
11. dub 2012

@bugee Tak jsem se teď schválně taky změřila a mám úplně stejný obvod jako Ty - 114 cm. Večer to ale bude mnohem víc, dnes jsem totiž vzhledem k pozdnímu vstávání ještě nic nejedla, jen vypila šálek kávy. Budu si muset jít dát něco malého k snědku a uvařit si oběd.

tina74
11. dub 2012

@babkato je dobře, že Tě zaškolili už v porodnici. @xavera tam byla kratší dobu, tak malé možná ještě nic na dokrmování nedávali.
A používáš balenou kojeneckou vodu nebo převařenou z vodovodu? Já bych osobně dala přednost té z vodovodu, nejen z praktických důvodů, ale zdá se mi i bezpečnější. Testy balených vod (zvlášť těch bez bublinek) opravdu někdy vycházejí hrůzně...
Včera u nás doma ještě vyvstalo v této souvislosti nové téma: Když se všechno sterilizuje (lahvička, dudlík...) a převařuje voda, v čem se vlastně převařuje ta voda a jak se sterilně přelévá, popř. jak se sterilně umíchá pití?
Musí se nějak sterilizovat i ten hrnec, ve kterém se voda převařuje, nebo stačí, že jej zevnitř vysterilizuje ta převařující se horká voda? A používáš pak nějakou vysterilizovanou nálevku a lžičku k míchání nebo jak to děláš?

tina74
11. dub 2012

@bugee Jak píšeš o břichu na zádech, mně se někdy stává, že mám pocit, jako bych měla miminko až na zádech, když si lehnu na pravý bok, kde má nožičky, jemu se to nelíbí a začne mi je tam natahovat. To se do pár vteřin musím zase otočit zpátky. 😒 Na druhém boku mám zase někdy pocit, že má hlavičku nepříjemně natlačenou na pánevní kosti, tak to se raději taky zase otočím. Většinou tedy ležím na zádech, ale když miminko spí a je zrovna otočené tak, že je to v pohodě, vyspím se i na jednom nebo druhém boku.

bugee
11. dub 2012

@tina74 No, to já se většinou vyspím na levém i pravém boku v pohodě, ale zrovna na dnešek jsem měla pocit, že mám prostě břicho kolem dokola 😉

xavera
11. dub 2012

@tina74 ahoj, my tu vodu z vodovodu převařili, ale doktorka se zděsila. V té z vodovodu jsou dusičnany, které miminko nezvládne. Proto ta balená kojenecká. Převařujem normálně v rychlovarné konvici, ale si říkám ty usazeniny, vodní kámen apod...to se přeci musí zase do té kojenecké vody uvolnit. Jinak míchá se to jen třepáním lahvičkou. Odměrka je v balení taková plastová. Tím si to dávkuješ.

tina74
11. dub 2012

@xavera Tak to je zajímavé, že je to kvůli dusičnanům. Já jsem před časem nechávala dělat rozbor naší studniční vody a v té právě dusičnany (už) nemáme. Na druhou stranu tam ale ještě byly nějaké bakterie, které jsme teď likvidovali savem. V laboratoři mi řekli (když viděli moje břicho), že je voda po převaření v pohodě i pro miminko, ale já jsem byla odhodlaná používat raději tu vodovodní, abych nemusela neustále nechávat dělat kontrolní rozbory, které jsou docela drahé. Jako "pitnou vodu" tedy máme městskou, pro ostatní potřeby naši.

flyaway
11. dub 2012

@bugee
@jajinka28
No jo, už to tak bude - půlka cesty je za námi 🙂
Díky kopanečkům už mi to konečně začíná docházet a hrozně moc se těším 😵
Když vás tu všechny vidím, jak jedna po druhé "odkrýváte svá tajemství", tak už bych to mimuško taky nejraději držela v náručí 🙂
Doufám, že sem ještě i v tom září občas zavítáte, abych se taky mohla pochlubit! 😀

babka
11. dub 2012

@tina74 Myslím, že voda z vodovodu je úplně o.k. Kdysi jsem na to téma někde četla nějaký článek (myslím že to byl tenhle http://www.vodarenstvi.cz/clanky/pro-nejmensi-v...) Je fakt, že teď jsem nad tm nepřemýšlela - než jsem přijela z porodnice, tak mi ségra nakoupila pár balíků kojenecké vody, ještě ji používám. Jinak dál je to přesn, jak píše @xavera - v krabici s mlíkem máš přiloženou odměrku. Já ji vždycky po použití umeju v teplé vodě, občas ji hodím do sterilizátoru s lahvičkama. Vodu vařím normálně ve varné konvici - předpokládám, že ta konvice je sterilizovaná dost, když se v ní pořád vaří voda 🙂 Ne, vážně - nic se nesmí přehánět.. A mlíčko se míchá (protřepává) přímo v lahvičce.

tina74
11. dub 2012

@tina74 @babka Tak díky za informace, holky🙂

hp
11. dub 2012

@bugee Po kafíčku a obídku v KFC jsem zpátky, teď je mi fajn s plným brůškem 😉 .Je to divné, ale jsem si celkem na sebe zvykla a ani mi nepřijde, že mam tolik nahoře.Já věčná dietářka, která nikdy nechtěla mít na váze první čílo 6 a teď?Mam 91 😀
Určitě vím, že to chci zhubnout, aby měl Mičutka hezkou maminku 😎 Je docela mazec se srovnat teď a těsně před oplodněním, jestli budu mít odvahu fláknu to někdy do fotoblogu 😉

hp
11. dub 2012

Jo a pro ty kdo mají ZPMV:
Když jsou u pojišťovny oba rodiče ZP přispívá 500 na očkování 😉
A na vitamíny.ultrazvuky,předpor.kurzy,a taky třeba na chůvičky 800(doklad nesmí být starší 2 měsíců a konkrétně na ty chůvičky až po narození miminka) 😉

hp
11. dub 2012

@flyaway Užívej si těhu,strašně mi to uteklo ☹

flyaway
11. dub 2012

@hp Ale za chvilku (a to teda doslova, když vidím ty Tvé týdny 🙂 ) Tě čeká mnohem lepší etapa... 😉

bugee
11. dub 2012

@flyaway To víš, že tu v září budeme - to už si budeme sdělovat spíš miminkovské strasti a slasti, ale určitě v kontaktu budem 😉 A Tebe máme v merku, to se neboj 🙂

bugee
11. dub 2012

@hp To je fakt zajímavý, že Ti to nepřijde, když jsi nabrala víc jak 1/3 váhy... 😕 Já bych to nedala, asi bych zbytek těhotenství proležela v posteli, protože už bych se z ní nezvedla 😉 Máš můj velký obdiv!

bugee
11. dub 2012

@tina74 Taky budeme případně převařovat vodu z vodovodu - u těch kojeneckých vod stačí, aby byly špatně skladované a jen z té pet lahve se do vody uvolní spousta škodlivin... Také jsem četla různá hodnocení a kohoutková voda vyšla lépe. Kromě toho souhlasím s @babkou, že všeho moc škodí - pokud budeme ta naše vymazlená miminka držet v co nejsterilnějším prostředí, budou to nakonec chudáčkové se spoustou alergií a bude se jim těžko adaptovat na "normální" svět se vší jeho špínou, bakteriemi apod. Naše maminy neměly 90% toho, co dnes máme v miminkovské výbavě my, o kojenecké vodě nemluvě 🙂 a přežily jsme lépe a s méně alergiemi, než současné děti....

bugee
11. dub 2012

@babka Moc hezký fotky jsi do alba přidala - a pak, že na to není čas 😉 Ale musím říct, že když kouknu na ty první fotky a teď na ty nové, tak malá pěkně vyrostla...

tina74
11. dub 2012

@babka Díky za odkaz na článek. Já jsem před časem četla několik vysloveně negativních článků o balené vodě (bez bublinek se kazí, z lahve se uvolňují škodliviny) a od té doby se ji snažím sama nepít. Raději si s sebou nosím vodu z vodovodu v půllitrové nebo větší lahvi. Když zapomenu, tak samozřejmě koupím balenou, abych nebyla dehydrovaná, a zatím mi taky neuškodila 😉
Asi si ještě zjistím, jak je to s těmi dusičnany v naší lokalitě. Máme tady kousek laboratoř, kde jsem nechávala dělat rozbor naší studniční vody, tak tam paní určitě budou v obraze. Pokud nebude problém, budu raději převařovat vodu z kohoutku.
@bugee

pentagras
11. dub 2012

@bugee máš pravdu, je to šílený, já teda chodím jak kačena, už se teším až to sundám a budu chodit na cvičeníčko oblíbený(zumba) 😀 😎

pentagras
11. dub 2012

@tina74 mě taky roste furt, ted mi přijde že už mi trochu spadává dolů, tak uvidíme 🙂 ale tvoje váha je v poho, to sundáš hned, já jsem oteklá jak prase, snad všude 😀 je to mazec ale fakt se teším na cvičení atd, manžel prej bude hlídat 🙂 jak to teda půjde a když to budu vůbec stíhat 🙂

pentagras
11. dub 2012

@tina74 jojo holka, už se ti to blíží, tak tohle je asi normální, já mám taky dost, přijde mi že se malá hýbe mín poslední týden, tak jsem nervní, pak jí budím a pak je to zas ok, tak a ty noce, plně tě chápu, je to nářez, taková příprava nespaní na potom 🙂

pentagras
11. dub 2012

@flyaway no to je jasný, jsme tu spolu celou dobu, tak to sem chodi budu jak to půjde, taky jsem zvědavá na tvoje miminko 🙂

pentagras
11. dub 2012

@babka moc hezký fotky 🙂 malá hezky roste, jak to letí, je fakt užasná 🙂

bugee
11. dub 2012

@gabulenka Tak už jste se trochu aklimatizovali doma? Asi máš pěkný fofr, když sem nestihneš nakouknout... Tak vám přeju pohodové sžívání, ať se vám daří nastavit nějaký schůdný režim a radovat se z toho štěstí 😉

bugee
12. dub 2012

Dobré ránko, děvčata 🙂 Dnes budíček v pět, procházka s pejsky, snídaně a teď valim do poslední poradny k Apolináři. Kdyby to šlo ukecat na zítřek, tak bych byla všema deseti pro 😉, neboť včerejší večer mezi jedenáctou a jednou hodinou zase bolestivé kopance, protahovačky a navíc se nějak tlačil děsně nahoru, takže jsem měla dvě hodiny ruce na žebrech a tlačila jsem ho dolu... Fakt super usínání 😉 Na monitoru bude zase určitě línej a půjdu tam 2x...😒 Tašku si s sebou neberu, myslím, že se nic zásadního neděje, tak uvidíme.

bugee
12. dub 2012

@bugee Koukám, že jsem tu sama... ☹ Doufám, že jste v noci nejely... Hlásím se zpět z poradny, žádné novinky se nekonají, jen monitor jsem musela vydržet skoro hodinu, protože malej zase usínal (a to jsem s sebou měla i bonbóny z hroznového cukru, pořádně jsem snídala, pila, přesto mi sestry třásly břichem, musela jsem chodit i se sondami, pak ho trochu zatlačit nahoru nohama, různě se kroutit...), ale nakonec se povedlo - samozřejmě, když jsem pak čekala na poradnu, tak se malej nedal uklidnit a řádí doteď 🙂 Jinak termín zůstává stejný a nevypadá to, že by se něco mělo dít dřív. Takže ještě 4 dny a 4 noci... Jdu se teď dospat, venku hnus fialovej.