1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

werinka1
21. črc 2011

@ma.ja Počkej, to s tim vejcovodem mě zajímá. To jako že ti nejdřív řekli, že máš jeden neprůchodný a za nějaký čas že jsou oba zase průchodné???? Já mam údajně také jeden neprůchodný, cvičim Mojžíšovou (teď jsem při stimulce přestala, protože to prostě dost dobře přes ty bolesti břicha nejde), ale mě dr. tvrdí, že když je neprůchodný, tak už nikdy nemůže být průchodný. Dokonce, že by se měl ten neprůchodný odstranit, protože pak je větší šance při IVF. Na což bych teda nikdy nepřistoupila.
Jinak teda jelikož já absolvuji první IVF, tak nejsem žádný znalec, netušim co znamená, že ti něco píchnou a máš pak přijít. Já i flyaway jsme při dl.protokolu píchali od 22.dne ten decapeptyl, aby klesly hormony a čekalo se na MS. Mě teda přišla přesně, protože jsem měla kvůli cystě ještě cyklus před nasazenou HA. Pořád jsem si od toho 22 dne, přes MS až do kontroly 11 den cyklu píchala decapeptyl a pak současně i puregon.

111janinka
21. črc 2011

@cuddle
@werinka1
Holky...... strašmě moc vám děkuju za podporu!!!! Krásně se to čte!!! Já vám snad nakonec ještě budu věřit 😀
Jste zlatíčka a jsem moc ráda že vás mám! A ty werinko1... si povinně uděláš výlet do Brna.... a uspořádáme si za měsíc, dva, tři...těhupárty 😉

ma.ja
21. črc 2011

@werinka1 Když jsme začali řešit neplodnost přes MUDry, poslala mě nejdřív gynděřka na laparoskopii, hysteroskopii-tam zjistili, že se jeden vejcovod "NEPLNÍ"...takže v Gennetu řekli, že to je jak když tam není....tak nás hnali do IVF. To bylo před rokem a půl, pak jsem měla problém s cytologií, neustále nějaký výtok, antibiotika-no celkem asi půl roku, než jsme se z toho vyhrabali a pak jsem šla ke gyn.,aby mi udělala stěr, že jsem OK, abychom mohli jít do dalšího IVF a ona nejdřív doporučila "profuk vejcovodů"- no a tam zjistili, že je vše krásně čisté a fungující (to bylo v září 2010). Mojžíšku jsem cvičila od dubna asi do září 2010.

cuddle
autor
21. črc 2011

@ma.ja ja 30 ty den , limit byl do 32 dne

ma.ja
21. črc 2011

@cuddle dík, to mi neřekli, ještě že vás mám 🙂

na chvilku jdu, ale ještě přijdu, pa 🙂

werinka1
21. črc 2011

@ma.ja Je to stejně fakt zvláštní. Mně dělali laparku v r.2007 kvůli cystě na vaječníku. Zkusili i průchodnost a údajně mam levý neprůchodný. Nyní jsme se rozhodli pro IVF (od r.2007 jsme tomu chtěli nechat volný průchod, ale pochopili jsme, že bysme se asi nedočkali) a moje gyn.mi řekla, že uděláme zase laparku (protože jsem měla cystu zpět) a současně tu hysteroskopii či jak se to jmenuje a pokud by zjistili stále neprůchodný vejcovod (nebo snad oba), že bude lepší je odstranit, protože jak jsou jednou neprůchodné, už je to navždy. Ale jak mi tohle řikala, tak jsem stejně věděla, že mě nikam nedostane a navíc si rozhodně nenecham nic odstranit. A jsem o tom přesvědčena čim dál víc. Když se odstraní, tak pak už je definitivně vymalováno a jediná šance je IVF. Ale já doufam, že se příroda smiluje a třeba tou Mojžíšovou se to upraví a jednou se nám může povést mimčo přirozeně. Muj muž má údajně spermio v pořádku, ovšem podle toho kde mu ho dělají. Na genetice v Plzni ho měl údajně takové, že neni schopný mít téměř děti jinak než IVF a když ho dělali tady v CARu, tak pokaždý prý úplně perfído. No, tak nevim čemu má vlastně člověk věřit ☹

werinka1
21. črc 2011

@111janinka To víš, že nám můžeš věřit, bude se ti sladce spinkat 😎 A pozvání na těhu párty s radosti přijmu 😀

flyaway
21. črc 2011

@ma.ja Ahojky, společně s janinkou a cuddle chodíme do stejného CARu a máme stejné protokoly - speciálně dnes jsem si na kartě všimla, že jako typ protokolu mám zaškrtnuto "SIVF", což znamená licenci Sydney IVF, ale jinak (podle toho, co jsem si už stihla všude možně vygooglit) se dle mého názoru jedná o klasický dlouhý protokol z luteizační fáze (nebo jak se to přesně jmenuje). Nejdřív se pročistíš Proverou, pak se píchají injekce na útlum hormonů a po ms se začne se stimulkou. Já to chápu tak, že "útlumové" injekce jsou proti předčasnému dozrání a prasknutí folikul a stimulační zase na jejich tvoření a správný růst. A nakonec Pregnyl pro dozrání vajuch. Vím, že místo těch útlumových injekcí existují i spreje do nosu, ale zrovna v našem CARu je nepoužívají, takže už tu mám skladiště pěkné hromádky použitých injekcí... 😎
Jů, a koukám, že je nás tu už dost cvičitelek Mojžíšovek 😀 . Já tedy stopla návštěvy cvičitelky poté, co jsem zjistila, že chybka není na mém přijímači (a taky už mě nebavilo si hrát na velkýho šéfa, kterýmu někdo leze do zadku 😀 ), nicméně doma si cvičím soukromě, pomáhá to na bolavá záda... 🙂

flyaway
21. črc 2011

@werinka1 Si mě pobavila s líčením té Tvé narkózy 😀
Bych se na ni skoro začala těšit! 😀
Já chcu být taky boží!!!! 😎
A na tu těhu párty se fááákt těším!!! 😉

werinka1
21. črc 2011

@flyaway Já přestala cvičit asi 7.den stimulace, protože jsem byla tak bolavá a nafouklá, že to prostě nešlo a ještě to pořád nejde, ale už se normálně těšim až zase začnu. Člověk si na to nějak zvykne. Navíc si moje záda o to vyloženě říkají.

werinka1
21. črc 2011

@flyaway Já myslim, že se doktoři na sále vcelku musí pobavit. Ještě si pamatuju, když jsem se probouzela, že sem jim tvrdila, že jsem doma. 😀 Ale vcelku rychle jsem se rozkoukala 😀

ma.ja
21. črc 2011

@werinka1 mě dělali laparku 6/2009, řekli že se neplní pravý vejcovod a když jsem se ptala, proč mi ho tedy nechali, tak prý protože není špatný, ale jen se nenaplnil tou kontrastní látkou....a cystu mam taky, ale jen 2,5cm a tu teď vlastně mudra ani neviděla, tak jestli se může vstřebat?
@flyaway Mudra řekla 27.7 injekci na útlum a za 10dní UTZ a pak uvidíme jak začnem stimulovat. Právě že mi nejde do hlavy : 20DC injekce....10dní potom UTZ a pak stimulka...moje tělo si totiž dělá co chce, někdy mam cyklus 29, někdy 35...no uviidímě, nechám to přírodě 🙂

ma.ja
21. črc 2011

napsala jsem to špatně : 20DC injekce a za 14dní potom na UTZ... 😖

ma.ja
21. črc 2011

berunky loučím se, pa zítra. Dobrou noc

werinka1
21. črc 2011

@ma.ja Mně zkoušeli taky tou kontrastní látkou a bylo mi řečeno, že je neprůchodný když neproběhla tim vejcovodem. Když mi dělali IUI tak mluvili o tom, že možná zkusí ještě tu průchodnost, ale nakonec rovnou přistoupili na IVF.

werinka1
21. črc 2011

@ma.ja A ty cysta se může vstřebat. 2,5 cm je malinká, to ani nestojí za řeč 🙂

werinka1
21. črc 2011

@ma.ja A ta cysta se může vstřebat. 2,5 cm je malinká, to ani nestojí za řeč 🙂

maarina
21. črc 2011

@werinka1 jo tak s tou narkozou je to fakt sranda... ja sem si taky az odpoledne uvedomila , ze sem jim tam blabolila nejake nesmysly o cisteni bazenu ale to bylo predtim nez sem usnula.. nevim kde se mi to v tu chvili v te hlave vymotalo...a mam kamaradku ktera mela narkozu pred pul rokem a vykladala jim, kam si doma schovava penize 😀 pak ji rikali, ze je pekne pobavila 🙂 ty si tam chudaci asi vyslechnou veci

flyaway
22. črc 2011

@ma.ja Tak kdo ví, možná váš CAR používá ty depotní injekce, že se prostě píchne jen jedna na začátku do svalu a ta působí celý následující měsíc - to taky náš CAR nepoužívá, taky jsem se na to ptala, páč jsem hledala všechny možnosti, jak se vyhnout každodennímu píchání těch bodavých potvor... 🙂
Očividně všude mají trochu jiný postup, ale důležitý je hlavně ten výsledek, ne? 😉

flyaway
22. črc 2011

@maarina No nazdar, snad jim tam nevykecám nic zásadního! 😀
Moji první narkózu když mi bylo osm jsem zaspala hned po uklidňovací injekci, co jsem dostala do zadku, takže jsem ani neměla možnost si s někým "pokecat", čeká mě teda taková malá premiéra 😎

maarina
22. črc 2011

@flyaway jak sem o tom blekotani vedela od kamosky tak sem si rikala, ze ja si dam bacha abych tam nebyla pak za pitomce ale nejak sem to neuhlidala....ale co oni jsou na to asi zvykli 😀 jinak holky ted mi volali z caru ze mam dorazit na transfer 😕 😕 😕 😕 😕 tak se mi klepou kolena....ze tri embrijek mame uz jen 2 pry dobre kvality a to treti je opozdene ve vyvoji tak nebudeme mit nic v zaloze... bohuzel...clovek by byl takovy jistejsi kdyby se to nahodou nepovedlo....no ted s tim uz nic nenadelam a verim tem dvema a jedem si pro ne... 😲 😲 tak se tu zatim mejte 🙂

werinka1
22. črc 2011

Dobré ránko holky. Tak dneska už takovou radost nemam. Všech 7 vajuch se rýhuje, teď mi začla embryoložka cosi o 4bunečných a jedno je dokonce hodně napřed - 8mi bunečné, ale brzo mi přešel úsměv. Prý mají všechny více jader a správně by mělo být jen jedno ☹ Tudíž transfer zítra ráno v půl deváté a prý uvidíme jestli si ty embryjka s tim samy poradí......nevim co si mam myslet. Jestli fakt máme šanci nebo je to v háji ☹ Zapomněla sem se zeptat jestli se zbytek dá zmrazit, ale asi zřejmě tyhle ne 😢

flyaway
22. črc 2011

@maarina Tak přeju šťastnou cestu embryjkům, ať se jim u Tebe líbí! 🙂

flyaway
22. črc 2011

@werinka1 A vysvětlili Ti nějak blíž, co jako ta dvě jádra znamenají? Tak ale pokud Tě zvou na transfer, tak je to asi v pořádku, ne?

werinka1
22. črc 2011

@flyaway Co ty dvě jádra znamenají sem se nedozvěděla, jen že už raději pokračovat nebudem a uděláme transfer. No a uvidí se...prostě buď si pomůžou nebo ne. Snažim se něco "vygooglit", našla jsem jen informaci o tom, že je jádro spermie a jádro vajíčka a ty by se zřejmě měli spojit, aby vzniklo jedno. Nejradši bych jim tam zavolala a vyzpovídala, ale já mam pocit, že tohle všechno neni v jejich rukou a tim, že se budu víc vyptávat, se víc dozvim a budu ještě víc nešťastná a zklamaná ☹

flyaway
22. črc 2011

@werinka1 Věru, neboj se, doktoři určitě vědí, co dělají a do zítřka se může ještě ledacos změnit 😉
No a třeba, když budou embryjka u maminky, tak se tam budou cítit líp, než v tom umělým laboratorním prostředí a samy se srovnají... 🙂

werinka1
22. črc 2011

@flyaway Děkuju moc moc za podporu. Jsem z toho trochu mimo. Nejhorší je, že člověk ztrácí tu víru že to fakt vyjde a přitom si řikam, že musim věřit, protože psychika hrajou obrovskou roli. Snad ještě neni nic ztraceno a třeba se jim u mě bude opravdu líbit 🙂

xavera
22. črc 2011

@werinka1 chce se jim žít, tak prostě jedou jak splašený 🙂 ne jak ti naši chcípáčci..

ma.ja
22. črc 2011

ahojte berušky 🙂
@flyaway určtě máš pravdu, každý CAR jede asi trochu jinak...
@werinka1 nesmutni, zítra už budeš mít bojovníčky v bříšku a bude jim tam dobře 🙂

werinka1
22. črc 2011

@xavera Jo tak mi to nedalo a znovu jsem volala. K zamražení bude úplný prd a navíc to že jsou osmibuněčné je naopak špatně!!! Prý když se zdárně vyvíjí, tak se dělí postupně každý den vždy na dvě a dvě....tudíž ten rychlý vývoj neznamená nic dobrého ☹ Závěrem asi toto - budou rádi, když tam vyberou ty 2 vhodné na zítřejší transfer. Ještě jsem se zeptala jestli je to spíš takovej "pokus", prostě lepší něco zkusit než nic, no a bylo mi řečeno, že to tak neni, prý šanci rozhodně mají, ale zatim ani oni sami neví jak moc velkou. To ještě nedokážou říct.