1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
20. dub 2012

@pentagras Tak to jo🙂 Já doufám, že to ani u mě nebude na moc dlouho... Už začínám být docela netrpělivá, bojím se o miminko a pomalu, ale jistě mě už i začíná děsit porod. Skoro každou noc se mi o něm něco zdá☹

pentagras
20. dub 2012

@tina74 přesně, dnes se mi celou noc zdál sen jak mi to vyvolávaj a furt nic, už jsem ztoho byla hotová ve snu, pak jsem se vzbudila opocená, jinak to vypadá že i Jáji porodila na 99 procent, tak uvidíme 🙂 🙂

flyaway
20. dub 2012

@hp Gratulajda ohromná, opravdu musím konstatovat, že Míšánek si teda datum narození uměl vybrat jak se patří 😀 !
Tak ať se daří a už se moc těším na bližší info a hlavně fotečkýýý 😵

flyaway
20. dub 2012

@pentagras Neboj, já Tě asi opravdu nepředběhnu - teda v to alespoň pevně doufám 😀
Ale ono už se Ti to taky blíží a když jsem viděla, jak rychle to "vlítlo" na kamarádku, která ještě dopolko byla cvičit a ráno už chovala malou v náručí, tak to může být opravdu otázka několika málo hodin a vše bude jinak 😉

tina74
20. dub 2012

@pentagras No mně v tom jednom snu dělali císařský řez, ale podrobnosti raději popisovat nebudu☹
Ještě před pár dny jsem byla celkem v klidu, ale jak se to blíží a nic se neděje, tak už jsem fakt jak na trní. Navíc jsem do poslední chvíle pořád něco zařizovala a vyřizovala, teď je všechno hotové a už se nemám moc čím zabavit.... Teď chápu nedávné pocity Bugee...
Ty myslíš, že Jájinka porodila? Dnes měla kontrolu srdíčka malé Karolínky, že jo? Že by si ji tam už nechali?

tina74
20. dub 2012

@flyaway Ahoj🙂 To s Tvojí kamarádkou zní optimisticky. Mně už začíná být fakt divné, že pořád nemám žádné poslíčky a nic. Cvičit nebo plavat bych ještě klidně taky šla, ale už se mi nechce nikam řídit - myšlenky už mám poněkud jinde a nechtěla bych ještě mít nějakou dopravní nehodu... V pondělí jsem po poradně byla ještě nakupovat v jednom velkém nákupním centru a následně jsem nemohla najít auto, protože jsem se pořádně nepodívala, kde parkuju 😀

flyaway
20. dub 2012

@tina74 Tak já myslím, že byla takhle v pohodě právě proto, že s tím vůbec ještě nepočítala, protože to mělo přijít až za nějakých 20 dní - no a pak to šlo ráz na ráz a během tří hodin bylo po všem, to člověk ani pomalu nestihne chytit paniku 🙂 . Navíc třeba ona vůbec žádné poslíčky neměla, jen jí odešla zátka, voda jí pak praskla až v porodnici a přesto to bylo tak rychlé. Takže je to asi hodně individuální, třeba už vás o víkendu bude o jednoho víc, ani o tom teď nevíš... 😉

pentagras
20. dub 2012

@tina74 no já myslím že porodila, nebyla tu dýl už, to by určitě včera psala že dnes písne po prohlídce, no uvidíme 🙂 🙂 🙂 Jinak ty sny jsou hrozný, uplně to vtěch snech nezvládám a jsem vyřízená ☹ Taky jsem nervní ale říkám si už jen 10 dní 🙂 🙂 a pak už jen miminko 🙂 a na to se tešíme 🙂

pentagras
20. dub 2012

@flyaway tak jo, beru tě za slovo 🙂 🙂 doufám že tady budeš za těch 19 týdnů před porodem psát, a máme co číst 🙂 🙂 🙂 podělíme se o rady s holkama 🙂

babka
20. dub 2012

@tina74 Jj, strašně to letí. Je to neuvěřitelné, že je šestinedělí za námi. Budu se muset objednat k mojí doktorce na kontrolu po šestinedělí, no ještě nevím, jak to naplánovat. S malou tam asi nepojedu (ani nevím, jak bych se tam dostala s kočárkem), tak to budu muset nějak domluvit s manželem nebo ségrou, kdy mi budou schopní malou pohlídat 😕 Jinak jizva už je úplně v pohodě, vůbec o ní nevím. Tedy, když si na ni sáhnu, tak nad n a pod ní jsou ještě takový zatvrdlý místa, ale snažím se masírovat a je to mnohem lepší, než to bylo. Dnes jsem taky poprvé po těhotenství vytáhla moje předtěhu kalhoty a v pohodě. Měla jsme hrůzu, že je nezapnu, protože mám pocit, že mi pořád zůstalo trošku bříško, ale asi to budou jen špeky, co jsem měla i předtím 😉 Už si to ani nepamatuju 😝
S krmením je to horší, sice pořád odsávám, ale malá vyžaduje čím dál tím víc času.Takže k odsávání se dostanu čím dál tím míň. Jsem zvdavá, kdy to odpskáme úplně ☹

pentagras
20. dub 2012

@babka ahojky, tak stím kojením je to na prd vid, dáváš tedy nutrilon??? Jinak to jsi dobrá že jsi to shodila vše a jsou ti džíny, já se zblázním než ty kila sundám 🙂 🙂 a dej zas někdy nějakou fotku princezničky, až bude časík chvilku 🙂

babka
20. dub 2012

@pentagras No mně zůstalo po porodu asi kilo, jsem ráda, že to šlo všechno dolů, jen to bříško mám takový nějaký ochablý - budu s tím muset něco udělat 😝 Jj, malou krmím nutrilonem. To, co odsaju, je pro mrně spíš jenom chuťovka 😉 Docela mě mrzí, že to tak skončilo, ale prostě malá ode mě sát nechtěla a mně už se ta laktace prostě nenastartovala. Je to pořád stejně mizerné jako na začátku a jak jsem psala asi bude hůř, protože na odsávání je čím dál tím míň času ☹ Ale už jsem se s tím nějak smířila. Raději se věnuji Kristýnce, než se honit za každým mililitrem mlíka. Právě jsme si tuhle uvědomila, že jsem byla na malou naštvaná, že pláče, chce chovat a já nemám čas odsávat - tak jsem si řekla, že na to kašlu. Prostě na prvním místě je spokojené miminko a ne honba za mlíkem 😕

xavera
20. dub 2012

@babka ahojky, koukám..že řešíme obdobnou věc. Akorát že mě malá saje, ale já mám málo mlíka. Doktorka i laktační poradkyně říkají, že by měla denně vypít 150 ml x váha ( 4 kg) - tzn. 600 ml. Kojím cca 7x denně - takže zhruba 90 ml na dávku. Mám doma kojeneckou váhu, takže jí vážím před i po kojení, podle toho poznám, kolik si ode mne vzala a zbytek připravím příkrm. Je to celkem na palici. Taky jsem pořád myslela, jak se pěkně rozkojím, ale začíná mi docházet, že k tomu asi nedojde. Odsávačky mám dvě - mechanickou a elektronickou. Ani jedna mi nevytáhne víc než pár kapek mléka. Laktační poradkyně u mne byla zkouknout techniku a dala mi za pravdu, že na mne odsávačky nefungují. Takže tohle mi taky nepomůže v rozkojení. NO nic, tak postupně asi skončíme na Nutrilonu - nejde jen o to, že je to teda pěkně drahý, ale taky si neumím představit, až pojedem na nějaký celodenní výlet, jak to budu v terénu ohřívat na 40 stupňů. 😒..nebo možná v nějakém termoobalu že to vydrží teplé - ale mělo by to být maximálně 2 hodiny čerstvé.

JInak jak zvládáš uspávání? já mám problém, že při kojení mi neusne. Spíš se pokadí, takže ji jdu potom přebalit a pak bych ráda, aby spala ( jako třeba v noci), ale ona má zjevně jiný názor. Takže začne zběsilé uspávání. Jedno kojení s vážením před i po, příkrmem a přebalením je hodina, uspávání další hodina, někdy i víc. Kojím po 3ech hodinách od začátku kojení do začátku dalšího. A tenhle kolotoč celý den a noc dokola. Dnes odpoledne už jsem chvilku i brečela ☹. Jsem hrozně unavená a nevím jak to vše zkrátit, abych se v nějakých mezírkách mohla taky vyspat nebo najíst.

xavera
20. dub 2012

@hp velká gratulace!!!!!! těším se na detaily a fotečku.

xavera
20. dub 2012

@babka a jaký dáváš Nutrilon?

babka
20. dub 2012

@xavera S tím kojením je to na prd 😝 Pořád jsem doufala, že to půjde, když se mi po příchodu z porodnice domů podařilo poprvé odsát cca 50ml mléka na prvn pokus, ale jak jsem psala, problém je hlavně v tom čase. Taky přes den krmme po třech hodinách a to se fakt nedá. Než malou přebalím, nakrmím a uspím - stejně jako u vás někdy po nakrmení musím znovu přebalit. Někdy čekáme dlouho na odříhnutí, malá mi řve a nechce ležet, takže ji musím pořád nosit a dělat psí kusy, aby se zabavila a nebrečela. Někdy s ní takhle strávím čas do dalšího krmení, takže to odsávání prostě nezvládám časově. Buď ráda, že malá od tebe aspoň saje - mě bojkotuje úplně ☹ S uspáváním je to různé. Na začátku mi usínala po krmení, to bylo super -stačilo položit do postýlky a spala jako andílek. Teď je to horší. Po krmení ji položím do postýlky (přes den do koše v obýváku), dám jí její oblíbenou hračku, přikreji ji, pohladím a zkusím odejít, jestli usne. Někdy opravdu usne hned, někdy chvilku brouká a usne taky. Někdy začne brečet a to pomůže buď dudlík - většinou ho vyplivuje, takže jí ho několikrát podávám, hladím ji a to občas taky zabere. Další varianta je, že to nezabere, tak ji vezmu k sobě a pak mi ráda usíná na břichu (sedím na gauči a mám ji na sobě položenou). Když nezabere ani to, tak ji houpám na rukách, kde buď usne, nebo řve dál. Je to občas na hlavu, hlavně, když nevím, jestli jí něco vadí, nebo prostě jen tak udržuje moji pozornost. Někdy je jediné řešení položit do postýlky a nechat chvíli plakat. Samozřejmě ji nenechám nějak řvát. Když slyším, že pláč zesiluje, tak jdu za ní a zkouším některou z vyjmenovaných variant Někdy ale opravdu třeba 5 minut brečí a najednou ticho -spí...

V noci už jsem se na to vykašlala a po třech hodinách ji nebudím. Nakrmím naposledy v jedenáct nebo o před půlnocí a jdeme spát. V ložnici v postýlce malá naštěstí usíná hezky. Asi chápe, že když je tma, tak se prostě spí. Občas chvíli poplakává, ale stačí ji dát dudlík a/nebo ještě moji ruku do postýlky (takže někdy usínám s rukou prostrčenou mezi šprušlema u malé 🙂 ) Pak se mi vzbudí kolem třetí/ čtvrté (vyjímečně až před pátou), tak se jdeme nakrmit. Pak většinou zase není problém ji vzít zpět do ložnice a usne stejně jako při prvním uložení do postýlky. Při krmení v noci rozsvítím jen trošku, aby malá pořád věděla, že je tma a že se má spinkat.
Někdy se samozřejmě stane, že po chvilce v postýlce začne brečet. Jelikož se chci taky vyspat, tak poslední týden dělám něco, co jsem si ještě v těhotenství říkala, že dělat rozhodně nebudu - vezmu malou k nám do postele. To pak za chviličku spí spokojeně jako dudek 😕 Ve všech případech se pak budí až ráno kolem sedmé/ osmé. Jednou jsme spaly až do půl desáté 😀 Takže se mi děsně ulevilo, že už v noci ty tři hodiny nedodržuji. Malá mi na jednu dávku vypije cca 100-110ml nutrilonu (nakombinováno s mateřským mlékem, podle toho, kolik a jestli se podaří odsát), přibírá ukázkově (přijde mi, že až moc), takže jsem i ráda, že v noci vydrží bez jídla dýl.
Jo, a Nutrion máme už od porodnice HA.

babka
20. dub 2012

@xavera a někdy se taky za celý den nestihnu najíst ani napít ☹ A co bych dala za jednu jedinou noc, co bych mohla celou spát.... Hmm, mohla bych odsávat v noci (to spí malá celkem dobře), ale jsem po celém dni tak děsně unavená, že to fakt nedávám ☹

babka
20. dub 2012

@xavera Ještě jsem zapomněla na nejdůležitější informaci - někdy nezabere odpoledne nic jiného (když malá brečí a brečí) než ji naložit do kočárku a vyjet ven. V kočárku venku malá krásně spí - jenom musí být stále v pohybu. Takže už mám prochozenou celou naši městskou část 😝 A samozřejmě v tu dobu doma tedy opět nic nestíhám...

A příprava nutrilonu v terénu je v pohodě. Dělám to tak i doma: V termosce mám převařenou vodu, v druhé láhvi mám studenou převařenou vodu. Do lahvičky namíchám horkou vodu z termosky (vydrží tam horká min. 12 hod) se studenou podle toho, jak je ta voda z termosky ještě teplá. Už to mám celkem v oku, je to raz dva hotovo.

pentagras
20. dub 2012

@babka to je fakt, hlavní je mimčo 🙂 🙂 to se ti nedivím..A co, kdzž jí chutná Nutrilon, tak je hold od mala gurmáááán 😀 😀 😀 😀 😀

pentagras
20. dub 2012

@xavera
@babka
ty jo holky to je mazec teda stím kojením, to jsem taky zvědavá.

hp
21. dub 2012

Dobré ranko maminky a skoro maminky,tak posílám podrobnosti do tabulky dala bych to tam sama, ale nejde mi to 😒
Mišánek se narodil v pátek 13.4.2012,ve 12:13, přirozenou cestou,53 cm a 3680 g.
Máme za sebou první noc doma a zlatíčko to zvládlo na jedničku 🙂 MILUJU HO.Pokud se mi to zadaří frknu vám sem fotku. 😉

hp
21. dub 2012
babka
21. dub 2012

@pentagras no nevím, jestli gurmán, mně třeba nutrilon vůbec nechutná - je takový nahořklý 😝

babka
21. dub 2012

@hp Krásnej bobíšek! Hodně štěstíčka a zdravíčka pro něj i pro celou vaši rodinku 🙂 A takový "letecký brýle" máme doma taky na památku ze "solárka" 😀

gabulenka
21. dub 2012

@hp moc a moc gratuluju a přeju hlavně zdravíčko!!! malej je nááádhernej 😉
@babka @xavera holky, čtu vás a úplně vás chápu 🙂 už at je po šestinedělí 😒 já si taky čas od času poplaču ☹ zvlášt poslední dny, kdy nás bolí bříško a máme prdíky. Masírujeme, cvičíme, máme kapky, už jsem zkoušela i tu rekt.rourku atd. To pak chytám depku co s ní, abych jí pomohla. My teda plně kojíme, ale je to někdy mord. Někdy je malá najezená za 15min a jindy baštíma s přestávkama a brkáním třeba 45min až hodku. A ne vždy brkne. A než uspíme atd. tak po 3h to jde na novo. Trošku z toho blbnu. Někdy když nemáme bolení tak malá spí 3,5-4h většinou v noci. A přesně, včera už jsem nevěděla, tak jsem si ji vzala k nám do postele a to spala hned potvůrka. A i dlouho. Taky se občas přistihnu, že jsem pořádně nejedla a nepila. Jenže já na jídlo nemám moc chuť. Hodně jsem zhubla, mám ještě mín než před otěhotněním a hyperstimulákem. Pořád ale Terezka nemá 3kg, takže nemůžeme ven. To je na palici. Těším se, až vyjedeme 😉

xavera
21. dub 2012

@babka ahojky, díky za popis, jak to u vás chodí. Taky super tip s tou termoskou - kvůli výletům na který si potrpíme. Hned se mi to zdá vše reálnější. Super že ti malá usne po kojení. To mě teda nikdy. Přestane sice pít že má dost, chvíli oddychuje, ale pak oči jak baterka a připravena k akci, nebo se začne kroutit a tlačit, že jí bolí bříško. Pít už nechce, ale spát taky ne. tak přes den je to celkem ok, bu´dto se jí nějak věnuju, a nebo jí prostě nechám kňourat v postýlce a dělám si svoje. Ale v noci to nejde. Zaprvé budí manžela, za druhé já bych šla ráda taky zase spát. Tak pak je to mazec. Houpu a houpu a chlácholím donekonečna. Usínám u toho, že mi malá pomalu vypadne z náručí. Nakonec jí společně s dudlíkem uhoupu, ale trvá to hodinu. V noci ji zbytečně nebudím, pokud se nevzbudí sama. Sice bych asi měla kvůli svému kojení, ale nejsem blázen....jsem šťastná že někdy spí dýl.

xavera
21. dub 2012

@babka s tím kočárkem je to dobré, to ta naše taky buďto spí, nebo jen kouká. Ale já sotva pletu nohama. Dnes jsem si říkala že sotva bude telejší počasí, budu s ní jezdit do parku a spát na lavičce vedle ní. Jen doufám, že zvládne spát, když kočárek nebude v pohybu. Taky aby mi ji někdo neukrad, až tam vedle ní vytuhnu 😀

xavera
21. dub 2012

@hp krásnej !!!! Obrovská gratulace ještě jednou. Přeji mu krásný a spokojený život.

xavera
21. dub 2012

@gabulenka no tak to máme taky - bříško a prdíky. Malá v podstatě konstantně chudinka tlačí a heká. Někdy i spí a proheká takto celou noc. Taky pro to dělám maximum - tak jak píšeš. Hlavně ani nevím co vařit. Maso jen vařím - s kmínem a solí, přílohy jen brambory, těstoviny a rýže. Starý chleba a lučinu nebo tvrdý sýr. Bílé jogurty s medem. Z ovoce jen jablka a banány, zeleninu v podstatě nic. Hrozně se bojím, že jí něčím zase ublížím. Nemáš nějaké recepty, co vařit v šestinedělí při kojení? Taky jsem zhubla. Už mám jen 4 kg navrch. Mám hroznou chuť na všechno možný, ale prostě se bojím cokoliv sníst.

111janinka
21. dub 2012

@flyaway ahoj teto 🙂 a ahoj všem 🙂

K naší obrovské radosti nám před týdnem do života vstoupila dcera Karolínka 🙂 Narodila se 14.4.2012 v 7:20 hod., vážila 3430g a měřila 49cm.
Už jsme doma, zvykáme si na sebe, bojujeme s kojením a celkově máme takové ty počáteční maminkovské starosti 🙂
Ale hlavně..... jsme ŠŤASTNÍ!!!!!!