1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
29. kvě 2012

@flyaway To budou s největší pravděpodobností poslíčci - poznáš to, když si dáš sprchu a ta to rozežene... a taky, že to po nějaké době samo přejde. Pravé kontrakce se rozehnat nedají - ale bohužel nepíšu z vlastní zkušenosti, žádné jsem neměla, tak se radši ujisti u doktora - určitě stačí jen zavolat.

bugee
29. kvě 2012

Holky, u nás dnešní poradna nic moc ☹
Za prvé má mrně pořád žloutenku, takže musíme zítra na krev (celkový krevní obraz a specielní odběr na bilirubin - prý se něco z toho odebírá z hlavičky 😢, nevíte o tom něco? docela mě to děsí a sestra říkala, že většina maminek raději zůstává v čekárně a prcka jim půjčí...).
Za druhé prcek od minulé středy málo přibral, měla jsem problémy s rozkousanýma bradavkama, takže jsem kojila přes chrániče, a přestože jsem si poctivě kontrolovala čas kojení (vždy 20 minut jako obvykle), tak si zřejmě nebral zadní mlíčko - dočetla jsem se dnes v jiné diskuzi, že přes kloboučky to některým dětem dá víc zabrat, takže se u toho vysílí a vytáhnou mlíčka méně ☹ No, takže za týden další kontrola a pokud nebude přibírat, tak budu muset začít přikrmovat Nutrilonem, což je samozřejmě cesta do pekel... myslím tím téměř jistý konec se samotným kojením ☹
Jinak se docela dost vytáhl - má 56cm, za měsíc poporostl o 5cm 🙂 To je asi tak jediná pozitivní zpráva.

babka
29. kvě 2012

@bugee Chudáček malinkej, to je hrozný, že ho ta žloutenka pořád trápí ☹ Já s odběrem z hlavičky žádnou zkušenost nemám. Nám brali na bilirubin krev v porodnici i u dětské normálně z loketní jamky na ručičce. U doktorky se jí to tedy snažili nabrat nejdřív někde ze zápěstí, ale to nešlo, tak ji museli píchnout ještě jednou :( Když jsem na začátku studovala informace o žloutence, tak jsem právě někde četa, že kojený děti to může trápit déle. Tak hlavně, ať je brzo všechno v pořádku a nebudete muset přikrmovat.

babka
29. kvě 2012

@flyaway Já bohužel taky žádné zkušenosti nemám, ale jak píšou holky, to budou asi poslíčci. Ale lepší bude, když zavoláš na gyndu a zeptáš se 😉

cuddle
autor
29. kvě 2012

@flyaway nene jdu znovu v patek na krev a pak se uvidi 😉

tina74
29. kvě 2012

@bugee Já jsem si na menstruaci fakt nemohla nikdy stěžovat - s antikoncepcí ani bez. Většinou jsem ji měla +/- po 28 dnech, téměř bezbolestnou, bez premenstračního syndromu a jen krátce. Navíc jsem vždycky (kromě šestinedělí po zákrocích) používala tampony a klidně se s nimi i koupala (ve vaně i v moři), a to naštěstí bez následků. Pan doktor, co mi operoval dělohu, se dost divil, že nemám nejmenší známky endometriózy, když na téma tampony jednou při kontrole přišla řeč. Teď už po téměř pěti týdnech s vložkami docela trpím...
A co se hygieny malého týká, musím se pochlubit, že jsem (konečně) zvládla omývání zadečku pod tekoucí vodou v koupelně. Dřív jsem se ho bála držet jen jednou rukou, tak jsem ho při přebalování různě omývala v leže žínkou nebo ubrousky, ale teď už to najednou zvládáme. Navíc je to nezbytnost, protože někdy je půldenní nadílka v plenách už taková, že to ani jinak nejde. 😕
Jinak jsme včera přešli na velikost plen č. 2. S jedničkou už to byl docela problém, pořád nám něco protékalo, takže jsem skoro při každém přebalování musela malého taky převlékat. Taky už začínal mít otlačené nožičky.
A pomalu přecházíme z velikosti oblečení 56 na 62🙂

tina74
29. kvě 2012

@bugee @flyaway Já jsem neměla ani žádné poslíčky, takže v tomhle taky neporadím....

tina74
29. kvě 2012

@bugee Jejda, to mě mrzí, že vás ještě trápí žloutenka. S tou nemáme moc zkušenosti. Malého jsem dostala "do péče" v sobotu odpoledne s tím, že ho máme dávat kvůli mírné žloutence k oknu. A v pondělí ráno už ji v podstatě neměl, takže nás k mému šoku 3,5 dne po CS chtěli poslat domů 😒 😒 😒
Tak snad se vám to brzy zlepší...

xavera
30. kvě 2012

@flyaway asi už jsi volala doktorce kvůli těm poslíčkům? co ti řekla? já to tenkrát měla podobné jako ty a právě po kontrole mi zjsitili zkracování a měknutí čípku a nařízený klidový režim. Tak nechci strašit, ale raději ať tě vyšetří. I kdyby jen pro klid duše 🙂

xavera
30. kvě 2012

@gabulenka chudinka malá, tak přeji ať ji to brzy přejde a nic jí netrápí.

xavera
30. kvě 2012

@tina74 chudáček s tím očičkem teda ☹ brouček malý ☹

xavera
30. kvě 2012

@bugee co ten odběr z hlavičky ☹ 😕 ? příkrm Nutrilonem je sice otrava, ale neboj...neznamená to nutně cestu do pekel. Docela mne zaujalo přikrmování pomocí suplementoru. Asi to znáš....příkrm si pověsíš na krk a z něj vede hadička k bradavce. To je přilepené k prsu. Malý když ti saje z bradavky, hadičku mu strčíš do koutku pusinky. Takže se nemusíš bát, že by si zvykl na lahvičku a nechtěl už prso.

cuddle
autor
30. kvě 2012

holky tak dnes jsem zkusila testik a neutekla, zatim tam je a v patek znovu krev...

babka
30. kvě 2012

@cuddle Krásný dálnice 🙂 Potichoučku gratuluju a držím pěstičky, ať to tak úspěšně pokračuje i dál! 😉

xavera
30. kvě 2012

@cuddle no paráda 😵 !!!

flyaway
30. kvě 2012

@cuddle No nejen, že tam je, že neutekla, ale sílíííí!!! 😀

flyaway
30. kvě 2012

@xavera Zatím jsem nevolala, nemá to zhoršující se tendenci, některý den je to lepší, některý horší, tak ze sebe nechci dělat hysterku 😒 . Ale v momentě, kdy by to bylo špatný, tak volám nebo jedu okamžitě a teda tentokrát už mudra fakt donutím mě vyšetřit spodem. Fascinuje mě, že v průkajdě mám z posledního vyšetření napsáno CS0, přitom dělal jen UTZ a když jsem si u PA prověřovala, zda je možno stav čípku kontrolovat jen přes UTZ, tak se smála a konstatovala, že by to musel být kouzelník, tak fakt nevím, co si mám o tom myslet... 😠

xavera
30. kvě 2012

@flyaway no to já být tebou, tak ho donutím tě vyšetřit. Řekni mu, že máš kontrakace, nebo to nějak zvelič, ať se ti tam přeci jen mrkne. V nejhorším ti dá magnézko, který nemusíš brát 😉 ....Mě to přijde celkem důležitý vědět, co se děje s čípkem.

bugee
30. kvě 2012

@xavera Tak dnešní odběr se zdařil z lokýtku, takže hlavičku nebylo nutné napichovat - sestra mi to dnes vysvětlila, dělají to, když nemůžou najít žílu jinde, na hlavičce jsou krásně viditelné, napichují jen pod kůži... ale stejně, jsem dost ráda, že to proběhlo hladce v lokýtku 😉
Suplementor znám, četla jsem o něm. No a k tomu Nutrilonu - vzhledem k tomu, že jste všechny vzdaly kojení, když jste začaly přikrmovat (nebo o něco později), tak předpokládám, že v momentě, kdy budu trávit hodiny kojením a mícháním příkrmů, tak to taky půjde k ledu ☹

bugee
30. kvě 2012

@cuddle Nádherná dálnice 🙂 Držím palce, ať je miminko pořádně zabořené v peřince a ať se mu daří čím dál líp!

flyaway
30. kvě 2012

@xavera Jojo, tentokrát už se odbýt nenechám. Posledně jsem se právě snažila už to trošku zveličit a o kontrakcích mu řekla a on na to, že pokud to není víc jak 15x za den, je to v pohodě, pak by bylo třeba více klidu a napsal mi magnézko 2x2. Snad už mě tentokrát vyšetří sám od sebe, koneckonců už budu na konci 29. týdne a byl by sám proti sobě, kdyby u mě něco nakonec bylo špatně a on to nezjistil...
Stejně je zvláštní, jak má každý doktor jiné postupy - jeden vyšetřuje pouze UTZ, další zas jen spodem, někdo pokaždé vyšetřuje krev a moč, jiný zas jen tak 2-3x za celou dobu, no kdo se v tom má vyznat 🤐

babka
30. kvě 2012

@flyaway Ono taky záleží na tom, kolik peněz ten doktor chce vytřískat ze zdravotní pojišťovny 😝 . Tak mi to řekla doktorka v rizikové poradně v porodnici a té já tedy naprosto věřím. A zbytečně časté vyšetřování spodem taky není dobré, i doktor ti tam může zanést nějakou infekci, nebo se krček podráždí, což taky může vést k předčasnému porodu 😕 Ono je to těžký... Ale zkontrolovat by tě každopádně měl, když máš tyhle potíže.

flyaway
30. kvě 2012

@babka No mě právě přijde, že chce vytřískat prachy na těch UTZ - od začátku jsem chodila po třech týdnech a pokaždé jen a jen UTZ, nic jiného. Dokonce ani moč, ani krev (při rh negativ) a teď naposledy mě zas pro změnu objednal až po čtyřech týdnech, ačkoli jsem si na poslední kontrole stěžovala na občasné kontrakce a bolesti. Tak už nevím, co si myslet, snad to s Eliškou zdárně zvládneme až do konce a při příštím těhu si ještě rozmyslím, zda zůstanu u stávajícího mudra...

babka
30. kvě 2012

@flyaway Určitě to zvládnete a nic to nebude. Holt těhotný ženský se občas bojí trošku "bezdůvodně", doktoři to vidí úplně z jiné perspektivy. Já poslední asi 2 měsíce chodila do rizikové poradny po týdnu, ale kdyby to šlo, byla bych tam snad každý den, jen abych věděla, že je mrně v pořádku 😉 A když se ti něco nezdá, tak se musíš k doktorovi vnutit. Mně moje doktorka taky objednávala pořád po měsíci, ale nebyl problém k ní kdykoli zaskočit s každou prkotinou a nikdy mě neodbyla.

bugee
30. kvě 2012

Tak jsme v pekle ☹ Definitivně jsem vzdala kojení, hlásím se k vám do klubu 😒
Po včerejší poradně a zjištění, že mrně nenabírá, jak by mělo, jsem včera zahodila kloboučky a začala opět přes šílenou bolest kojit z nechráněných prsou, ale každé další kojení bylo čím dál horší... malý se špatně přisával, když už se přisál, tak potáhl max. 4 minuty, pak už klimbal a nešlo s ním nic dělat, když jsem se snažila střídat prsa, tak se mezitím stačil hystericky rozeřvat, další přisátí už bylo se špatnou technikou, protože z řevu a ve stresu, nebyla jsem schopná pořádně uklidnit ani jeho ani sebe... u vystřídaných prsou už prostě nesál, i když jsem ho všemožně pobízela, přitom mi mléko teklo samovolně. Byla jsem z toho úplně na nervy, věděla jsem, že musí mít hlad, ale nevěděla, co mám dělat, aby to tak šíleně nebolelo a aby aktivně sál. Dnešní odpolední krmení už bylo spíš symbolické - po přisátí k jednomu či druhému prsu jsem už tiskla bolestí zuby k sobě a nebyla schopná myslet na nic jiného... Hodinu jsem to zkoušela, ale žádný výsledek. Malý se rozeřval, já pak už taky. Hodila jsem ho hladového do kočáru, musela jsem na procházku s pejsky. Ty jsem tedy tentokrát odbyla půlhodinovou procházkou, kterou malý celou hystericky prořval a nedal se uklidnit... Bodejť by ne, chudinka 😢 Pak jsem s kočárem spěchala do Globusu, koupila kojeneckou vodu, Nutrilon a lahvičky. Malý permanentně řval, už byl celý rudý a dusil se vzlykama. Doma mi ještě docela trvalo, než jsem v rychlosti nastudovala, co a jak, vyvařila lahvičky, převařila vodu, počkala až vychladne... no, vůbec jsem netušila, jak zjistím, kdy má 40 stupňů, abych mohla mléko malému dát. Mezitím se mrně prořvalo do tak šíleného záchvatu, že mi trnulo srdce, nedal se nijak utišit a já musela mezitím připravovat Nutrilon. Když jsem to zvládla, myslela jsem, že mám vyhráno, ale najednou jsem zjistila, že vůbec nevím, v jaké poloze má mimčo z lahvičky pít, v jakém úhlu se do úst lahvička dává... Navíc po čtvrthodině jsem zjistila, že je v lahvičce pořád to samé a prcek si jen tak cumlá savičku, aniž by cokoli vytáhl ☹ To už jsem byla zoufalá... Nakonec jsem vše přelila do jiné lahvičky se 2 dírkami, tu si vzal na milost a obsah do sebe během 5 minut vpravil (hlady byl de facto od jedné hodiny odpoledne do šesti ☹) UFFFFFFFF!!! Jenomže jsem se bála, abych mu přechodem z MM na UM nezpůsobila nějaké střevní potíže, tak jsem připravila zatím zkušební malou dávku... Takže se zřejmě úplně nezasytil a teď znovu kňourá.
Holky, prosím vás, napište mi, jak vyvařujete lahvičky, jak připravujete mlíčko (celý detailní postup) a jak pak má mimčo správně pít. Také, jak zabránit, abych do prsou chytla zánět, když tam ještě MM je a dotváří se. Díky moc! Nerada bych mu způsobila nějaké další utrpení než to, co už dnes zažil...

bugee
30. kvě 2012

A nemáte nějaké rady/fígle, jak připravujete krmení v noci, jestli čekáte na vychladnutí 30minut nebo jestli se dá převařená voda šoupnout např. na 2min do lednice... Zkrátka všechny rady a tipy, které máte, které celý proces urychlí a pomůžou při cestách, na výletech a tak. Prosím vše "po lopatě", jsem z toho celkem vykulená. Díky!!!

babka
30. kvě 2012

@bugee Nejlepší je uvařit si vodu do termosky a vedle v lahvi mít studenou převařenou vodu. Pak už jenom smíchám na požadovanou teplotu. Míchám od oka,to rychle vychytáš 🙂 Dělám to tak v noci i ve dne,je to rychlejší,než vařit pořád čerstvou vodu a pak čekat,než vychladne. To by se mi mrně zbláznilo,vždycky hystericky řve,když má hlad. Voda v termosce mi vydrží min. 10 hodin,takže pohoda i na cestovani. Pak přisypu nutrilon,protřepu,ještě na předloktí vyzkouším teplotu a jdeme jíst.
Na lahvičky mám sterilizator to mikrovlnky. Předtím umyju v teplé vodě,strčím do mikrovlnky a za cca 8 min. je hotovo.
A nemůžeš odsávať,abys neměla problémy s prsama? Tak bys mohla malému dát svoje mlíčko do lahvičky. Jinak je lepší,aby ti to malý nepil tak rychle,jinak se napolyká vzduchu a bude ho bolet bříško. Kdyžtak je po třeba zkusit víc typů lahviček, Kristýnka teď pije že všeho,ale jednu dobu mi nechtěla pít z aventek, nejraději má pořád tommee tepee (nevím přesně kolik písmenek tam je dvakrát 🙂)

bugee
30. kvě 2012

@babka Díky - s tou noční přípravou se mi celkem ulevilo - už si připravuju převařenou vodu do termosky 🙂 Jinak malý nechtěl sát z lahvičky NUK, naopak Avent zabral, funguje a nasátý vzduch jde zpět do lahvičky (prý protikolikový systém), tak doufám, že bříško bude OK (ale i tak jsem radši koupila Nutrilon Anti Colics a dávám kapičky). Sterilizátor do mikrovlnky koupím - sterilizuješ po každém krmení? Odsávačku nemám a asi žádnou kupovat nebudu, všechny jste dopadly i s odsáváním stejně - radši se v ušetřeném čase budu věnovat malému. Zkusím ho teď před každým krmením trošku nakojit z každého prsa a postupně to budu odbourávat, snad to tak půjde. Ještě jednou díky! Určitě mě ještě napadnou nějaké blbé dotazy, tak se mnou mějte, prosím, trpělivost 😉

babka
30. kvě 2012

@bugee V pohodě,však se ptej,jestli jsem na něco zapomněla 🙂 Avent lavičky jsou fajn,měli jsme je i v porodnici,ale mrně občas stávkuje a nechce z nich pít 🙂 Nuk má taky ráda. Ale každé mimčo má svoje favority 🙂 Já lahvičky sterilizuji po každém jídle. Mám jich víc,tak když po mi nasbírají 4 (tolik se mi pohodlně vejde do toho sterilizatoru),tak je umeju a šoupnu do mikrovlnky.

bugee
31. kvě 2012

@babka Jak mám docílit, aby malý nepil z lahvičky moc rychle? A co je vlastně rychle? Kolik mlíčka dáváš a za jak dlouho ho Kristýnka vypije? Nám těch 100ml netrvá dýl jak 5 minut...