1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
9. kvě 2013

@bugee Jé, dovolená u moře, tak to si hezky užijte 🙂 My s manželem na moře moc nejsme (ani jeden z nás nemá rád moc teplo a sluníčko) a tak má mrně smůlu, pokud je jiného názoru 😉 Nám se snad zadaří dovolená někde v jižních čechách nebo na jižní moravě... Jinak mrně je taky pořád v pohybu, všude lozí, doma věčně uklízí, takže pořád něco hledáme (nejčastěji její botičky a ovládání k televizi). Pusa se jí taky nezavře, i když si mele po svým - taťka to včera zhodnotil, že mluví asi korejsky 😀 Miluje zvířátka (hlavně pejsky) a fascinují ji kamínky a kytičky v parku, takže vždycky odcházíme z řevem, protože ještě všechno neprozkoumala. A taky je na hřišti vždycky spousta kamarádů 🙂

werinka1
10. kvě 2013

Ahoj děvčátka, jdu si sem trošku postěžovat s našim trápením. Jsme už měsíc v nemocnici (teprv pár dní tu mam noťase) a hrozí nám, že tu zůstanem do konce!!!! 😢 Ovšem z čeho mam strach, že ten konec bude dřív než bych chtěla. Důvodem hospitalizace je teda placenta previa - je špatně uložená, nízko, v porodních cestach a trochu jsem zakrvácela. Nechtějí mě pustit, protože kdyby se rozjelo větší krvácení (prý může prasknout), pak by šlo o minuty. No a v úterý mi při kontrolním UTZ doktorka řekla, že jedna holčička má málo plodovky. Prý dokud se bude vyvíjet, tak to nic neznamená. Ovšem pokud ne, tak by to zřejmě znamenalo, že by museli udělat císaře. No, ale naposled měly holky teprv 1190g a 1100g, takže ještě málo ☹ Říkám si, ASPOŇ ještě 4 týdny! Dneska se na mě měl kouknout vedoucí lékař, ale zatim nic. Takže asi nebyl čas (což se tu stává), snad v pondělí. Jsem z toho nervózní. ☹ Nemluvě o tom, že je to tu na budku 😠

werinka1
10. kvě 2013

Jo a mam vyřešenou otázku zda císaře v lokální anestezii nebo celkové. Měla jsem kdysi úraz páteře. Ptala jsem se lékařky jestli tedy budu moct mít ten epidurál a řekla mi, že ani náhodou. Že do toho žádnej anesteziolog nepůjde. Takže pokud císař, jedině celková anestezie ☹ Už jsem byla vnitřně připravená na to lokální umrtvení, i když se strachem, ale když sem si představila, že holky hned uvidim a budu vnímat a budem tam spolu s Petrem, tak sem si říkala, že to bude krásný. Takže zase ne. No, normálně to zřejmě nepřipadá v úvahu. Jednak kvůli té placentě která překáží v porodních cestach a jednak by to zřejmě muselo být dobrý s tou plodovkou. Ale vyčetla jsem, že se to může samo srovnat.....no tak nevím. Holky už jsou hlavičkou dolů, ale to si myslim, že se taky může ještě změnit. Ve 30 týdnu se tam ještě můžou točit o sto pryč.

babka
10. kvě 2013

@werinka1 to mě mrzí, že máš teď takové starosti a ještě musíš být u nemocnici. Ale neboj, všechno bude u pohodě a císař není nic hrozného. Taky jsem nakonec měla celkovou anestezii. Důležité je, aby miminka byla u pořádku. Držím pěsti, ať holčičky u bříšku ještě hezky zůstanou. Drž/te se!

bugee
10. kvě 2013

@werinka1 Neboj nic, byla jsem v porodnici s holčinou, co jí začala odumírat placenta, byla ve 26tt, mrňousek měl 760g, když ho císařem porodili, no a dnes je Esterce víc jak rok, daří se jí skvěle a je z ní velká holka 😉 Můj Jonášek měl cca 1200g, když mi selhávala játra kvůli žlučníkové kolice a hrozilo, že budou muset vyvolat předčasný porod... Nakonec jsme vydrželi do 40tt. U dvojčat je normální, že jsou dřív, a pro doktory už jsou dnes miminka přes kilčo naprosto normální, tak se vůbec nestresuj, povídej holčičkám pohádky a těš se na ně, bude to náročný, ale nádherný!!! 🙂 Napiš zase, my Tě povzbudíme a zatím si užívej toho klidu 😉 Počkej, to bude tóčo se dvěma treperendama 😉 Nestíhám jednoho malýho, je ho všude plno, pořád něco "spravuje" (pračku, tiskárnu, PC, psí pelech, lednici, sporák), nic už pořádně nefunguje a pořád je všude potopa (miluje vodu, neustále vylejvá vodu psům, ráchá v ní hračky, nabírá vodu do lopatky a vylejvá po zemi, sahá do záchoda a roztírá si tu vodu po sobě), občas je to na palici, takže si zatím v klidu medituj, budeš ty svý nervy ještě potřebovat 😉 🙂 😉

werinka1
10. kvě 2013

@babka
@bugee Vy mě dokážete vždycky povzbudit 🙂 Všechny tady. Moc děkuju.
@bugee Pobavila si mě. Už si to představuju dvojmo 😀 Když u nás jsou neteř se synovcem, tak jsem jak na trní. Pořád něco drobí, sem tam něco upatlají, malej zas rád na záchodě odtáčí toaleťák a pak ho namotává zpátky (to v lepším případě), jinak ho rovnou háže do záchoda. Tuhle se lovil v koši na wc a vynadal mi, že vyhazuju roličky od toaleťáku, ty prostředky, že on je nutně potřebuje 😀

babka
10. kvě 2013

@werinka1 🙂 A jak píše @bugee , můj synovec se taky narodil v 26tt - vážil necelých 700g a je z něj šikovný tříletý klučina.
A jinak dvojitou zábavu taky nezávidím. Občas nezvládám tu jednu naši opici - když se rozjede, tak mi skáče po hlavě - to skoro doslova 😀

werinka1
10. kvě 2013

@babka Moc doufam, že kdyby šly holky na svět dřív, tak už by to snad zvládly, ale měla bych stejně strašnej strach a asi bych to dost ořvala. Musíme prostě vydržet aspoň ty 4 týdny ať mam větší klid a holky lepší start.
No bude to mazec to teda jo......zatim si to úplně představit nedokážu, já takovej nervák 😀 Budu se muset naučit sebeovládání 😀

xavera
13. kvě 2013

@werinka1 jéje, co tu čtu .....to je mi líto, že jsi už takto dlouho v nemocnici. No, alespoň je vše pod kontrolou. Držím palečky, ať holky počkají ještě těch pár týdnů a ať to uteče jako voda.

werinka1
13. kvě 2013

@xavera Děkuju 🙂

bugee
21. kvě 2013

@werinka1 Koukám, že Ti zbývá pouhopouhých 64 dní do TP... To už je coby dup 🙂 Jak se máte všechny tři?

werinka1
21. kvě 2013

@bugee Trochu jsme si pospíšily ☹ V neděli v 5.12hod. se narodila akutní sekcí Klárka s váhou 1390g a minutu déle Justýnka s váhou 1190g. Tu museli resuscitovat, ale naštěstí to dobře dopadlo. Bylo to ovšem za minutu dvanáct. Holky jsou tak malinkaty, že když je vidim, tak bych furt řvala ☹ Mlíko zatim v nedohlednu a to mi trápí ještě víc. Něco se spadly a já jim nemůžu ani nabídnout nic od sebe ☹ ☹ ☹

babka
21. kvě 2013

@werinka1 Ježíš, berušky malinký! Tak hlavně, ať jsou obě v pořádku. Moc na vás myslím! A ty se neboj, maminko, ony to všechno doženou.

werinka1
21. kvě 2013

@babka Jsou hrozně malinkatý ☹ Pořád si vyčítam že jsem něco udělala špatně, ale ani dr. mi nebyl schopnej říci, proč se to najednou stalo. Přestala jsem totiž cítit pohyby.....nebo spíš jsem je cítila méne. nejdřív sem si říkala, že jsou už větší a mají méně místa. A v neděli už to bylo fakt divný, udělali vyšetření a do půl hodiny na sále.....

babka
21. kvě 2013

@werinka1 Ty si určitě nic nevyčítej, některé věci nijak ovlivnit nejdou. Holky to zvládnou, neboj. Můj synovec se narodil v 26tt cca se 680g a je z něj šikovný klučina.

tina74
21. kvě 2013

@werinka1 Ahoj, taky jsem na vás celou dobu moc myslela! Moc gratuluju k oběma beruškám, i když chápu, že by sis je ještě raději nechala chvíli v bříšku. Hlavně že se je nakonec podařilo obě zachránit, váhu určitě brzy doženou...
Tak se holky všechny tři držte a dejte zase vědět, jak se máte!

bugee
22. kvě 2013

@werinka1 Teda děvče, to jste si vážně pospíšily... V žádném případě si ale nic nevyčítej! A neboj, váha půjde brzy nahoru a holky mají určitě tu nejlepší péči 🙂 Když jsem byla u Apolináře a hrozil mi předčasný porod (Jonáš měl v té době cca 1150g), tak doktor říkal, že to už není žádný problém a že má zkušenost, že ta nejmenší mrňátka bojují daleko víc než děti, co se narodí předčasně jen o kousek 😉
V každém případě moc moc gratuluji, děvčátka mají krásná jména, posílám spoustu pozitivní energie, ať se vám všem daří a dejte o sobě zase vědět!

werinka1
22. kvě 2013

MOC vám holky všem děkuju za podporu. Musim se snažit s tim kojením resp. odsát aspoň krapátko, prej byť by měli holkam jenom vytřít pusinku tak to bude to nejlepší co můžu udělat.....Jak já bych chtěla aby to šlo!

pentagras
24. kvě 2013

@werinka1 moc gratuluju, já už ted v neděli začnu 16tt tak at už je podzim 🙂

xavera
24. kvě 2013

@werinka1 moc gratuluji k narození holčiček. Vybrali jste pěkná jména ( jedno z nich vlastním 😉 )Držím palečky, a´t holčičky pěkně přibírají. A tobě ať brzy nabereš sílu a mlíčko ať se rozteče.

xavera
24. kvě 2013

@pentagras krása 🙂

pentagras
24. kvě 2013

@xavera děkuji 🙂

tina74
24. kvě 2013

@pentagras Paráda! Gratuluji i touto cestou🙂

werinka1
25. kvě 2013

@pentagras Velká gratulace 🙂

werinka1
25. kvě 2013

Ahoj, děkuju za pochvalu jmen 🙂 Před chvílí jsem byla za těma našema kočenkama. Pořád bojujem s trávením, jednou něco nestráví Justýnka, jednou Klárka. Dneska mi sestřička trošku rozhodila když říkala, že Klárka má občas problém s dýcháním. Doteď nikdo nic neříkal. Ani doktorka. Tak snad to nebude nic vážnýho. Čekala bych to u Justýnky, protože tu museli resuscitovat. Holky občas něco málo naberou, pak zas úbytek....Pořád to tak různě hapruje, ale sestřičky je vesměs chválí jak jsou šikovný 🙂 Já stále bojuju s odsáváním. Snažim se, ale je to pořád málo. Trvá mi 3/4hodiny než vycucnu do lahvičky 20ml ☹ Kdyby byla jedna, tak je to jakžtakž zatim, jenže mam dvě šmudlinky a to je pro ně momentálně málo. Piju co to dá, užívam homeopatika, gravimilk. A hlavně se bohužel stresuju ☹ ☹ ☹ Ale jak to udělat bejt v klidu?☹

babka
31. kvě 2013

@werinka1 Píšu jen rychle z dovolené. Držím tvým beruškám palce, ať se jim dobře daří a hezky rostou, ať můžete brzo domů. Hlavně se nestresuj. S tím kojením je důležité odsávat pravidelně, hlavně u noci. Já tedy moc radit nemůžu, ale švagrová rodila v 26tt a s tohle jí prý jediné pomohlo. Myslím na vás.

werinka1
1. čer 2013

@babka Si hodná, moc děkuju. Zkouším odsávat po 2,5 hodinach a předtím nahřívat prsa a lehce promasírovat. Prej budem aspoň udržovat těch pár mililitrů co vytáhnu a údajně se to může najednou rozeběhnout třeba až nás přendají na pokoj pro mamky s dětičkama. Zatím se vyhříváme v inkubátoru a netušim tedy kdy se to natolik zlepší a přesunem se. Teď mě holky zlobí protože si zapomínají občas dýchat a já jsem z toho totál v háji. Dokonce tak, že mi sestry doporučily promluvit si s "odborníkem". Prý mi pomůže se vypovídat. Třeba jo.......ale pochybuju že mě nějak zvlášť uklidní. Je to jak na houpačce. Jednou odcházim vcelku v klidu a zdá se mi vše na dobrý cestě a za chvíli šílim, protože mi zas šmudliny připraví šok.

babka
1. čer 2013

@werinka1 Neboj, určitě budou holky v pořádku. Ženský jsou přece pořádný bojovnice. Ale chápu, jak ti je. Já to tenkrát prožívala se švagrovou na dálku. Synovec byl úplně maličký koťátko, když se narodil, a měl spoustu problémů... Všechno bude v pořádku, věř tomu!

flyaway
3. čer 2013

@werinka1 Jejda, zlatí, teď jsem sem zas po nějaké době zavítala a koukám, takový novinky tu 😀!!! Tak předně gratulace obrovská k těm Tvým nádherným drobulkám 😵!!! Hlavně přeji, ať holky rostou a sílí, abyste mohly být brzo spolu na pokoji a pak samozřejmě už konečně doma 🙂. Dokážu si představit ty nervičky, ale věř tomu, že doktoři dělají, co můžou a jsou to odborníci - navíc (i když to bude znít divně) holky byly relativně "velké" oproti některým předčasně narozeným miminkům, která jsou teď naprosto v pořádku 😉. Na mlíčko opravdu zabírá jen odsávat, odsávat, odsávat - je to i částečně ovlivněno psychickým rozpoložením maminky, tak se snaž být alespoň v rámci možností co nejvíce v klidu. Zkus se na to dívat z té pozitivní stránky - holčičky jsou v pořádku venku, starají se o ně ti nejlepší doktoři, za pár týdnů budete všichni spolu a čeká vás nepřeberně krásných společných okamžiků... 😉

flyaway
3. čer 2013

@werinka1 Jinak mě na tvorbu mlíčka pomohla opravdu homeopatika, hodně, opravdu hodně pít (vodu, kojící čaje, caro, gravimilk), nahřívat prsa před kojením/odsáváním, co nejčastěji kojit/odsávat, myslet při tom na hezký věci (rozuměj nemyslet na to, jak mi to nejde 😉), co nejvíc odpočívat a nevím, jak to nazvat jinak, než "být naplněná láskou" 🙂