1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
29. únor 2012

@babka Tak to asi máš takový ten "syndrom bílého pláště"🙂

babka
29. únor 2012

@tina74 Jj, to mám. Já to vím, ale nikdy mi to nikdo nechce věřit 😉

bugee
29. únor 2012

@tina74 Ahoj, díky za optání - od poslední koliky z neděle na pondělí klid a mír 😉 Mohlo by to tak ještě pár dní vydržet. Zítra jdu k Apolináři do rizikové poradny a od nich na Karlák do laborky na jaterky a žluče, doufám, že ta poslední kolika ty testy nijak moc nezvedla... Nechtělo by se mi jít znovu ležet do porodky 😒
Jinak dnes už mám zase víc energie, zvládla jsem něco do práce, se psy ven (a ještě jednou půjdu), uvařit oběd a za chvilku půjdu uklidit suché prádlo a dát prát pračku. Opravdu jak na houpačce 🙂

bugee
29. únor 2012

Otoky zatím nemám žádné, nabrala jsem zatím +7kg, tak doufám, že se celkově vejdu do +10kg, měla bych fakt radost, protože se svými 5-7kg, které jsem měla navíc už před těhu, by to bylo 15-17kg na shození, což není málo. Tento týden překročím magickou hranici 80kg 🙂

Před chvílí mi psala paní, co se mnou ležela u Apolináře - měla problém s průtoky a placentou, mimčo mělo ve 27tt sotva půl kilča... Mě pustili 2/2, ji odvezli na akutní sekci 8/2, průtoky se otočily, mimčo bylo v ohrožení,... nakonec porodila holčičku 620g, teď po třech týdnech má 800g a prý měla jen novorozeneckou žloutenku, jinak je v pořádku 🙂 🙂 🙂 Je to vážně zázrak, co už doktoři zvládnou!
Je to pro nás všechny velké povzbuzení, naše miminka jsou už zas o velký kus dál, takže teď už to musíme zvládnout všechny 😉

werinka1
29. únor 2012

Ahojte holky, já jsem zas nešťastná. Zdá se mi, že mam opět výtok. A v pátek mam mít OPU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Já už nevim co mam dělat. Od té revize se to veze. Výtoky měsíc co měsíc. To snad neni možný!!!!!!!!! Začlo to včera večer, je takovej vodovej. Ještě si řikam, jestli to nebude prostě k té stimulce, přeci jenom je to skoro klasickej cyklus ten krátký protokol a já kolem ovu měla vždycky vodový hlen. Ale nevim nevim...... Mam strach, že bude problém 😒 😢 Včera jsem si vzala na noc Macmiror, měla jsem poslední glubulku, která mi zbyla z balení co mi píše dr. na ty výtoky. Snad sem tim nic nepos.... Mam fakt hrůzu co mi v pátek řeknou ☹

tina74
29. únor 2012

@bugee 620 g... Vůbec si takové malinkaté miminečko nedokážu představit... Tak ještě že je v pořádku.
My bysme obě už měly být pomalu na dvou kilech, že jo? 🙂

+7 kg nahoře - to je nádhera🙂 Jakou máš vlastně výšku? U mě těch +19 kg pořád ještě nevypadá nijak tragicky (aspoň doufám), nějak se to rozložilo. Na začátku (před stimulací) jsem měla 67 kg na 178 cm, takže relativně nízký BMI.

Jinak teď taky ještě dodělávám nějaké pracovní drobnosti. Chci to po chvilkách dokončit tento a příští týden. A popojíždím se zařizováním pokojíčku. Dnes by měly být nainstalované nové žaluzie, o víkendu malujeme a následně se bude čistit koberec. S lakováním nábytku je to taky na dobré cestě. Na komodě už zbývají jen kosmetické úpravy, postel snad ještě taky zvládneme.

bugee
29. únor 2012

@werinka1 Děvče zlatý nešťastný... Svědí a pálí Tě to? Jestli ne, tak to nic nebude. Jestli jo, tak si ještě doběhni do lékárny a kup si nějaké globulky nebo krém bez předpisu na noc, za ty dva dny by se to mohlo spravit, no a do transferu to doléčíš stopro, to máš ještě pár dní k dobru! Tak nepanikař a neboj 😉

werinka1
29. únor 2012

@bugee No právě že vůbec nic. Nesvědí, nepálí. Jen když vstanu, tak občas to ze mě vyteče jak z kohoutku 😒 Ale já už fakt nevim co je ještě ok a co už ne ☹ ☹ ☹ Ach jooooooooooooooooo. A jestli sem si stěžovala, že nemam žádné příznaky stimulky, tak to beru zpět. Už jsem jak lokomotiva.

bugee
29. únor 2012

@tina74 Nevím, Jonášek přibírá pomalu, takže můj odhad je spíš +200g týdně, tj. teď maximálně tak 1900g... Ale i to je v porovnání s 620g úžasný.

Mám 172cm, před těhu už jsem měla právě 72,5kg (což je těch 5-7kg navíc, dle BMI lehká nadváha, žádná katastrofa, ale přeci jen...). Trochu doufám, že to pak shodím vše naráz a dostanu se na svůj ideál 65kg 😉 Ale je pravda, že budou trošku jiné priority...

bugee
29. únor 2012

@werinka1 V tom případě je to důsledek stimulky a vůbec to neřeš! A jestli máš už i příznaky, tak hurá, vše je na dobré cestě 😉 Neplaš a těš se, bude to dobrý!

werinka1
29. únor 2012

@bugee Nedalo mi a volala jsem do CARu. Taky mi řekli, že je to důsledek stimulky. Snad máte pravdu. Mam obrovskej strach, že se něco po.... Musim teda říct, že jsem se k tomu macmiroru nepřiznala (že jsem ho vzala na dnešek), ale dr. mi kdysi řikala, že je to i preventivní, takže doufam, že jsem zas svou aktivitou něco nezpackala. Klid klid klid. Asi to pujdu zaspat 🙂 Díky moc. Moc mi vždycky pomůžete, ani nevíš jak!!!!! 🙂

babka
29. únor 2012

@werinka1 Tak vidíš, všechno je na dobré cestě. Jedna tobolka macmiroru urcite nevadi, neboj 🙂 Budu držet pěstičky 😉

werinka1
29. únor 2012

@babka Moc děkuju!!!! 🙂

tina74
29. únor 2012

@werinka1 Weri, já jsem měla před OPU dost výrazný ovulační hlen (víc než normálně). Poprvé jsem se bála, abych jim neodovulovala dřív, ale ono to moc nejde, když je vše řízeno hormony. Tak snad to bude opravdu jen v důsledku stimulace, ale rozhodně se na to zeptej...

tina74
29. únor 2012

@werinka1 Tak to je dobrá zpráva🙂

werinka1
29. únor 2012

@tina74 Mluvila jsem se sestrou, která ještě zastihla dr. na odchodu a prej mam být v klidu, že je to hormonama. Každopádně kdyžtak se uvidí v pátek. Doufam, že mají pravdu a nic to nebude. A taky že jsem tou tabletou macmiroru něco nepodojila. To bych si už musela asi vážně nafackovat. Ale to snad ne.... Vzala jsem jen jednu navečer a tudíž by to předpokládam nemělo nic způsobit, naopak, řikam si, že mi je tenkrát dr. napsala aniž by mě vyšetřila, a mluvila cosi o preventivním užívání kdyby se ze stěrů nepotvrdily bakterie apod. Takže snad to vážně nebude mít důsledek. No, můžu já mít něco bez problémů? 😝

tina74
29. únor 2012

@bugee To teď máme obě zhruba stejné BMI 🙂 Kolem 27.

tina74
29. únor 2012

@werinka1 Snad to bude v pořádku. S výtoky a jejich léčbou nemám žádné zkušenosti...

bugee
29. únor 2012

@tina74 No vidíš 🙂 Budeme obě shazovat de facto to samé 😉 Proto jsem tak ráda, že nenabírám víc, už tak je to limit... A tys zase byla předtím jak proutek, takžes nabrat potřebovala.

werinka1
29. únor 2012

@tina74 Já ještě donedávna taky ne 😒

hp
29. únor 2012

Ahoj holky, prosím bere tu ještě některá z vás utrogestan.Já mam stále 2x za den,polykam
a trošku se obávam,že moje váha a odulost je právě z toho.Můj doktr.vždy řekne no raději to necháme,ale vím, že kamarádky okolo mne a nejni jich málo po ivf braly max do 15 týdne.Tak se obracím ještě na vás......díky

bugee
29. únor 2012

@hp My jsme všechny po IVF a všechny jsme utrogestan vysazovaly víceméně na konci 1. trimestru. Váhu rozhodně ovlivňovat může, navíc ovlivňuje i soustředění, některé z nás po něm bolívala celkem často hlava. Být Tebou, zeptala bych se doktora, jaký je k tomu důvod a někde (třeba v CARu) bych se na to přeptala.

tina74
29. únor 2012

@hp To je docela zvláštní, že Utrogestan bereš pořád. Mně (a ostatním nejspíš taky) doktor říkal, že po 12. týdnu, kdy se vytvoří placenta, už nemá význam. Vysazovala jsem ho postupně ze 2 tablet denně cca do pol. 13. týdne.
Těžko říct, co byly normální těhotenské příznaky a co působení Utrogestanu, ale během prvního trimestru jsem byla strašna ospalá, zpomalená a zmatená. Pak se to o něco málo zlepšilo🙂 Hlava mě bolela, jen když jsem měla dočasně vyšší dávky. @bugee měla - pokud si dobře vzpomínám - vyšší dávky pořád a hlava ji bolela často.

tina74
29. únor 2012

@hp A co se týká váhy, tak to fakt nevím. Já přibírám postupně bez ohledu na Utrogestan.

pentagras
29. únor 2012

@kuc
@babka
@tina74
@hp
@bugee
no holky jsem ko, otejkaj mi celý nohy ale to by mi ani nevadiloi, ale od nártu dolú k patě mě to oteklo a bolí to a ještě i celé chodidla, je to hnus velebnosti 🙂 doufám že to zítra dojedu autem k dr, protože pravá noha je ko. 😕

tina74
29. únor 2012

@pentagras Tak to nezní moc dobře☹ Snad Ti doktor nějak pomůže...

bugee
29. únor 2012

@pentagras Nic moc, jak to popisuješ... Držím palce, ať je to zítra lepší! Dojeď v pořádku k doktorovi, také doufám, že Ti pomůže. Dej nám pak vědět - doufám, že to je "jen" nějaká banalita, kterou spraví např. lepší pitný režim... Dobrou.

hp
1. bře 2012

Dobré ranko, díky za odpověď 😉 Asi je přestanu zobat.Po celou dobu jsem je zaváděla z toho už mi bylo zle atak je měsíc zobu a necítím se okej.Taky mi kamarádky říkaly,že jim lékař řekl, že dál nemá význam je brát,tak toho mýho nechápu 😒 Myslíte.že to může poznat?V porodnici řeknu,že už je neberu 😉 Nic se mi nemůže přihodit ne?

babka
1. bře 2012

@hp Já bych to to už taky přestala brát na tvém místě. Doktor to určit nepozná 🙂 A všichni, koho znám, tak utrogestan braly max. do nějakého 16. týdne (i kamarádky z Německa). Dál už to nemá žádný efekt, max. psychologický 😉

babka
1. bře 2012

@pentagras Tak to máš tedy docela hodně, když tě to bolí. Ale i to se může stát a nemusí to znamenat nic špatného. Snad tě doktor dneska uklidní a všechno bude o.k.!