1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
15. bře 2012

Ahoj holky, všechny moc zdravím, pomalu se dostávám z těch blbých horeček, tak honem koukám, co je tady nového.
Včera jsem se konečně přihlásila na předporodní kurz, začínáme 6. dubna, tak snad to stihneme🙂..Jak mě vyděsili s tím porodem v Motole a tím vším kolem, tak jsem neměla ani odvahu..
Musím konečně pořádně už taky hýbnout s přípravama pro Karolínku, kočárek už máme, teď ještě vybrat nábytek a postýlku, oblečeníčko mi nachystala naštěstí mamka, když jsem ležela v nemocnici, takže to jen vyzvednu u rodičů, ale pořád je ještě potřeba tolik věcí...
každopádně už se mi ulevilo po tom šíleném šoku a už se nemůžu dočkat, až bude naše beruška s námi🙂

Doufala jsem, že už dnes vyleze sluníčko, ale zatím je tady spíš hnusně, tak snad zítra🙂

Moc držím pěstičky při dnešních kontrolách a těším se na zprávy🙂

krásný den všem!

jajinka28
15. bře 2012

@werinka1 drž se werinko a hlavně neztrácej naději, mně bylo taky všelijak, věřím, že už si u tebe pohodlně chrupkají zavrtaní bobínkové🙂

hp
15. bře 2012

Hezký den holky. nevim jestli už tohle téma nemáte za sebou, ale chci se zteptal, jestli máte monitor dechu.Já furt nevim......

jajinka28
15. bře 2012

@tina74
@hp holky přidáváme se do klubu obříků, podle doktora by Karolínka měla mít kolem 4kg! 😕 😕 😕
manžel měl 2,8kg a já 3,2 kg, tak nevím, po kom bude, každopádně, už teď jsem blahem bez sebe při představě porodu takového buřtíka 😀 mám hodně drobnou postavu, takže to bude asi lahůdka 🤐 už teď mě to tam dole bolí, jen když si to představím 😀 ..ale on mě ten humor přejde 🤐

jajinka28
15. bře 2012

@hp mám monitor dechu Nanny 🙂

bugee
15. bře 2012

Ahoj holky, tak jsem zpět z poradny - vnitřní kontrola se nekonala, takže stav CS nevím, ale bylo mi prohmatáno břicho a prý je teď prcek koncem pánevním 😖 😠 ☹ Byla tam dnes velmi příjemná doktorka, úplně jiný přístup než minule ten doktor, říkala, že se ještě bude určitě otáčet, tak ať nepanikařím, ale je to přeci jen už 35tt, od 29tt byl vždy hlavičkou dole a teď tohle? Jinak tlak, moč, vše ostatní OK. Příště mě čeká velká kontrola - ráno jaterní testy, pak ultrazvuk s určením polohy plodu (pro případ, že budou jaterky špatné a museli by těhotenství ukončit, aby věděli, jestli má smysl vyvolávat nebo rovnou naplánovat císaře - ach jo, akorát se zas budu 14 dní deptat, že se malej už správně neotočí ☹) a pak normální poradna se stěry na streptokoka.

hp
15. bře 2012

@jajinka28no, ta to gratuluju 😀 Ahojky a kolik vážíte teď? To by byl trochu mazec ne 😉 To,jako předpokládají,když budeš rodit na termín jo

bugee
15. bře 2012

@jajinka28 Jsem ráda, že horečky ustoupily a je Ti líp 🙂 No a čtyřkilová holčička, to je taky pěkný nadělení... Ale zase víš, že se jí u Tebe dobře daří 😉 Jinak u nás je taky hnusně - už od neděle slibujou oblačno, polojasno a zatím taková šedá deka, taky jsem se už na dnešek těšila, že bude sluníčkom, a zase nic 😒

bugee
15. bře 2012

@hp Monitor dechu mám Respisense (přidělává se na plínku, je tedy mobilní, což je super), ale nevybírala jsem ho... Mám ho po kamarádce (s novými bateriemi), je to model 2010, ale jinak o něm nic moc nevím.

hp
15. bře 2012

@bugee Divný,že se Jonda otočit,ale hlavně žádnej stres joo!!!Obj.tě až za 14 dní?...já Teď jdu po týdnu a CS mym 4...

bugee
15. bře 2012

@hp Myslím, že je to teď poslední kontrola po 14 dnech, pak už asi budou po týdnu. Tak mám čtrnáct dní o čem přemýšlet... Vzhledem k tomu, že už nemám moc co doma na práci, tak se budu určitě pořád dokolečka pozorovat, jestli se prcek otočil, kde má asi nožičky, hlavičku, a to jsem si myslela, že si tam jdu dnes pro potvrzení, že zůstal hlavičkou dole... vůbec jsem jinou informaci nečekala, tak jsem z toho pěkně otrávená.

hp
15. bře 2012

@bugee Je mi to jasný, taky bych pozorovala.No a kdyby se neotočil, tak císař no.....sice neplánovaný, ale ať jste oba v pořádku ať tak nebo tak.Sem myslela,že v takovém týdnu už se neotočí,ale je možný asi všechno.........a nebuď otrávená 😉

bugee
15. bře 2012

@hp Jasně, že je nejdůležitější, aby byl on v pořádku... a zároveň si moc přeju přirozený porod, i když to bude asi masakr, tak ten pocit zrození bych zažít chtěla. Nezbývá než doufat.

babka
15. bře 2012

@bugee Nestresuj se, určitě se ještě otočí, když byl doteď správně. Naše princezna se sice neotočila, ale zase byla v té poloze strašně dlouho, takže bylo jasný, že už asi nemůže. A opravdu asi nemohla kvůli tomu omotanému pupečníku. A hlavně, i kdyby se neotočil,bude ti to nakonec jedno - hlavně aby byl brouček v pořádku.
Já se teď skoro týden po císaři cítím celkem fajn, ani a jizva už tak nebolí, místy úplně zapomenu, že ji mám. A mlíčko se mi taky začíná trošku tvořit (zaím pár kapek), jsem optimistická, třeba to s tím kojením půjde 😕

bugee
15. bře 2012

@babka Jsi šikulka, určitě se rozkojíš 😉 Jak se s malou doma máte?
No, já už mám po všech těch operacích břicho jak řešeto, nechci další velkou hlubokou jizvu... A navíc, dělohu už mám taky operovanou, další jizva je velký riziko pro případný další těhu 😒
Ale když to jinak nepůjde...

babka
15. bře 2012

@bugee Celkem to jde. Už jsme se docela zabydlely, vypilovala jsem přípravu příkrmu, tak už to nezabere tolik času. Jenom to kojení nám nejde. Zkouším odstříkávat a to zabere času... Dnes jsem si objednala odsávačku - když malá nechce, tak to zkusím podpořit jinak. Moc bych chtěla, aby alespoň chvíli a trošku dostávala ode mě. Přece jenom mateřské mléko je nejlepší.
Malá přes den krásně spí. Horší je to v noci. Mezi půlnocí a třetí se často budí, takže toho moc nenaspím.
Já mám tedy jizvu jen jednu, předtím jsem měla jen laparoskopii. Ale doktor říkal, že to mám v břiše ve stavu jako po velké operaci - moc srůstů ☹ Taky mě ten císař štval hlavně kvůli případnému dalšímu těhotenství, ale co už. Asi to tak mělo být... A ten váš šikula se ješě otočí, uvidíš.

bugee
15. bře 2012

@jajinka28 U nás se už konečně ukázalo sluníčko, byli jsme teď hodinu venku, tak jsem alespoň trochu pookřála 🙂

bugee
15. bře 2012

@babka Taky bych chtěla kojit, po císaři je to prý ale vždy těžší. Každopádně Ti přeju, ať se to rozjede a ať malá spinká i v noci 😉

jajinka28
15. bře 2012

@bugee ahoj bugge, teda co tam Jonášek nacvičuje???ale nezoufej, určitě se ještě otočí, jen už ho to asi nebavilo ve stále stejné poloze, tak si to dnes krapet pozměnil, ale neboj, otočí se, obě se za to s Karolínkou přimlouváme 😉

jajinka28
15. bře 2012

@babka ahoj mamino, to musel být krásný pocit, vyrazit si hezky s beruškou na procházku, to byla první procházka? 🙂 moje kamarádka je taky po císaři a rozkojila se až desátý den, ale pak měla mlíčka spoustu a všichni byli spokojení, tak jen ještě chviličku vydržet🙂

jajinka28
15. bře 2012

@hp jjojo, pokud bych rodila v termínu🙂 takže začínám mít hrůzu, abych nepřenášela, páč rodit čtyř a půl kilovýho macíka, to mě chraň sám císař pán 😀 😀 😀 no ve 29.týdnu jsme měli 1,8kg, na kontrolu jdu za týden, tak uvidím, kolik stihla přibrat🙂

tina74
15. bře 2012

@bugee To je tedy nepříjemné, taky by mě to nepotěšilo.☹ Uvidíš, jak se to vyvine - buď se otočí anebo neotočí, stejně s tím nic nenaděláš. Cvičení je možné (např. zvedání pánve, když ležíš na zádech), ale co když má taky omotanou šňůru kolem krku jako Kristýnka!? Asi bych se bála ho otáčet proti jeho vůli...

bugee
15. bře 2012

@tina74 No, to si taky říkám, takže to nebudu hrotit, jen si budu přát, aby to ještě zkusil...

xavera
15. bře 2012

@bugee ajaj 😒 no jo, co se dá dělat. Tak uvidíš, no taky bych ho asi násilím ani cviky nepřetáčela. Tak držím palce, třeba si to ještě rozmyslí - vyzkouší tuhle polohu a zjistí že mu nevyhovuje a vrátí se do původní.

flyaway
15. bře 2012

@cuddle Ahoj cuddlíku, tak jak to s Tebou vypadá? Ještě pěstuješ nebo už je drobek u Tebe...? 🙂

flyaway
15. bře 2012

@werinka1 Ahojda, tak co, vážně vydržíš netestíkovat 😉 ? Jestli jo, máš můj obdiv, já bych to nedokázala... 😅
A co se týká těch příznaků, tak jak jsem kdesi na jiné diskuzi četla, jakékoli příznaky mohou být znakem čehokoli, takže uvidíš, že vše, co se Ti teď zdá "podezřelé" je ve skutečnosti prostě jen počínající těhotenství a to se taky v pondělí potvrdí 😉

werinka1
15. bře 2012

@flyaway Ahojky, no, moje odhodlání se jaksi vytrácí.... 😅 Asi zkusim zítra ráno. Máme jít o víkendu s kamarády "pařit" a tak bych docela i potřebovala vědět, na čem vlastně sem. No a taky se chystáme o víkendu když má být hezky natírat krokve atd., protože máme v plánu v květnu dělat nový krov a střechu, takže kdybych přeci jen byla těhu, mam strach, jestli by nevadilo "inhalovat" tu barvu nebo jak se tomu říká. Je to něco zeleného proti červotoči a já nevim čemu všemu. Musim se přiznat, že mam ten pocit, že to vyšlo. Pořád mi kručí v břiše, jsem neustále nabroušená, hned vylítnu jak čertík z krabičky, mam takovej ten zvláštní pocit v podbřišku, no akorát prsa teda vůbec nic. Mam teda ale oooooooobrovskej strach ze zklamání ☹

hp
15. bře 2012

@werinka1 Držím pěsti ať to dopadne // 😉

werinka1
15. bře 2012

@hp Děkuju. Už vidim jak se mi úplně klepou ruce. 😅

bugee
15. bře 2012

@werinka1 Tak běž do toho, ať se Ti tam ta dálnice pěkně tučně vykreslí 😉 Ráno budu čekat samé skvělé zprávy 🙂 Tfuj Tfuj!