1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

hp
5. dub 2012

@bugee Nee ty to máš v pořádku já to u sebe opravila na toho 16 😀

bugee
5. dub 2012

@tina74 No, co na to říct? Operovali mě v Gyncentru v Hloubětíně... akorát mi řekli, že tím napravili operaci, kterou pokopali na Bulovce (při prvním mimoděložním těhu totiž nevzali celý vejcovod, kousíček u dělohy nechali trčet, no a do toho se pak po pár letech po IVF vystěhovalo z dělohy transferované embryjko... 😒 a bohužel z toho bylo třetí mimoděložní). Teď už s tím nic nenadělám, ale bývala bych mohla asi vysoudit z Bulovky nějaké bolestné... Nakonec můžu být ráda, že si toho někdo všiml 14 dní před porodem a že jsem nezačala rodit dřív, jak mi bylo původně předpovídáno (kvůli čípku nebo játrům)... 🙂 I z toho "mála" se člověk musí umět radovat!

bugee
5. dub 2012

@hp Tak to jsem ráda - jestli bude Tvůj Míša vzorňák, tak budou oba chlapečci skoro bratři 😀

hp
5. dub 2012

@bugee No já doufám, že porodím během zítřka 😀 .Od rána to Miškovi domlouvám, udělala jsem velikonoční výzdobu, uklidila, nakoupila a teď tu sedim hotová......ještě dam večír delší teplonkou spršku no a uvidíme, jestli ho přemluvim.Byl by to ten nej.. dárek k svátku 😉

jajinka28
5. dub 2012

@tina74 já si kafe dávám každé ráno, od té doby co beru ty léky na srdce mám ještě nižší tak než normálně ( mám tak 90/60) a jak si ráno ty prášky vemu, jsem pak úplně vyřízená a je mi dost na omdlení, všechno se mi klepe, takže si to kafe dávám..i Dr. říkal, že se toho není třeba bát, že je lepší si ten tlak trochu zvednout kávou než sebou pak někde švihnout o zem..jen teda nevím, jak to budu dělat až budu kojit ( jestli teda budu vůbec moct kojit)...ale asi to bez té raní kávy nedám, večer když si ten prášek vemu už mi to je jedno, to sebou fláknu do postele a zaspím to, ale ty rána jsou krušné..

tina74
5. dub 2012

@jajinka28 Když budu kojit, tak se budu snažit pít kafe zhruba stejně jako teď, ne víc. Ale jakmile pak už začnu chodit pár dní v týdnu do práce, možná mi to nebude stačit. Jsem zvyklá občas si dát i Redbull. To budu muset nějak sladit. Např. nachystat dostatečné zásoby mléka "bez kofeinu a taurinu" a pak těch pár pracovních dní dodat mozku nějaký ten silnější pohon. Uvidím, jak to pak v praxi bude - jestli se rozkojím, kolik budu mít mléka atd. Teď je to těžké plánovat...
Jinak jsem taky toho názoru, že je lepší si dát rozumné množství kávy (všude myslím psali do 300 mg/den), než se cítit celý den hrozně nebo mít dokonce ještě zdravotní problémy (u Tebe tlak, mě zase bolela hlava a bylo mi taky na omdlení).

jajinka28
5. dub 2012

@hp koukám, že to máš hezky naplánovaný 😀 😀 každopádně by to mohlo vyjít, protože zítra je úplněk a můj Dr. říkal, že nejvíc dětí se rodí za úplňku 😀 což mi teď došlo, by se mohlo týkat i mě 😕 😕 😕 takže já jdu Karolínce domlouvat, že zítra ještě opravdu neeee 😀 i kdyby jí to ven táhlo sebe víc 😀 😀

jajinka28
5. dub 2012

@tina74 jojo, mám stejný názor 😉 kávu mám hodně ráda, ale myslím, že to zvládnu..navíc, když se prý dodrží to, že nejdřív nakojíš a pak si dáš kávu, tak do dalšího kojení toho kofeinu už moc není..je ale potřeba hodně pít třeba vodu..
za jak dlouho máš v plánu se vlastně vrátit do práce?

tina74
5. dub 2012

@jajinka28 Já jsem se taky dívala, že úplněk bude teď a pak až zase v době, kdy bych ještě mohla porodit "za pět minut dvanáct" bez indukce. Ani na jednu možnost se zrovna necítím (jedno je moc brzy, druhé moc pozdě), lepší by to bylo v klidu někdy během příštího nebo přespříštího týdne...

hp
5. dub 2012

@jajinka28 Stejně myslim, že si udělají co budou chtít a na naše přání prdí.S tím uplňkem jsem to taky slyšela.No myslíte, že na tom ukllidu a sprše něco je? nebo se to jen tak říká........

jajinka28
5. dub 2012

@hp no hlavně, aby to nedopadlo tak, že zítřejší úplněk vytáhne na svět Karolínku a s Míšou to ani nehne 😀 😀

hp
5. dub 2012

@jajinka28 No, tak teď si mě pobavila.Taky mě napadlo 😀

jajinka28
5. dub 2012

@tina74 no já se teda na porod ještě vůbec necítím 🙂 jako psychicky, fyzicky je prý Karolínka už na startovní čáře 😠
Holky, začínám být napnutá, kolik z nás ten zítřejší úplněk "ustojí" 😀 😀 😀

jajinka28
5. dub 2012

@hp no to neeeeeee 😀 😀 😀 😀 my ještě musíme vydržééét 😀 😀 si pro jistotu asi zítra přivážu nohy k lustru a sprchovat se budu studenou vodou 😀 😀

hp
5. dub 2012

Každopádně, jestli zítra nenapíšu, tak se Miška dere ven 😀 .Při mém štěstí si tu budu dopisovat sama a vy budete někde tlačit ☹

tina74
5. dub 2012

@jajinka28 Chtěla bych pomaličku začít od 4. měsíce (max. 1-2 dny v týdnu) a podle situace to pak postupně navýšit na 2,5-3 dny. Víc ale během prvního, možná i druhého roku pracovat nechci...

tina74
5. dub 2012

@jajinka28 Naše mimi už hlavičkou tlačí na čípek, tak to už asi taky nemůže být víc připravené... Tak se necháme překvapit, jak to zítra s námi dopadne...

jajinka28
5. dub 2012

@hp
@tina74 no holky, úplněk, změna počasí 😒 ..to tady bude asi zítra veselo 🙂

jajinka28
5. dub 2012

@tina74 já se chci pomalinku k práci vrátit tak od 6. měsíce, ale můžu pracovat z domu a když si schůzky naplánuji třeba do dvou dnů v týdnu jen na odpoledne, tak to snad zvládnem 🙂takže si od malé odskočím jen na pár hodin jedno nebo dvě odpoledne..

tina74
5. dub 2012

@jajinka28 Já to spíš taky vidím nejdřív na půldny nebo na několik málo hodin. Zaleží na mě, jak si to naplánuju. Rozhodně to nebudu nijak lámat přes koleno - uvidím, jak to všechno doma sladíme. Od srpna bych už ráda, ale ještě nemusím, když by to z nějakého důvodu nešlo...

babka
5. dub 2012

@jajinka28 @hp @tina74 Na úplněk bacha, naše mrně se narodilo taky o úplňku 😉

tina74
5. dub 2012

@babka Nestraš, zítra ještě fakt nechci...☹☹☹ Ale když to bude nezbytně nutné, samozřejmě se dobrovolně přizpůsobím vzniklé situaci 😀

babka
5. dub 2012

@tina74 Nestraším, já to zjistila až zpětně, že 8.3. byl úplněk 😉 A je fakt, že v porodnici byl fofr, dokonce vyhlásili stop stav 🙂

jajinka28
5. dub 2012

@babka 😕 😕 😕 no, tak to jsem fakt v háji 🙂

babka
5. dub 2012

@jajinka28 @tina74 Ale ne, všechna miminka se za úplňku nerodí 🙂 Vaše děti jsou určitě rozumné a ještě v bříšku vydrží 😉

tina74
5. dub 2012

@babka Nám to taky říkali na kurzu, že nejvíc porodů je za úplňku a za bouřky.... No tak snad miminko bude rozumné, já mu postupně domlouvám, že zítra ještě fakt ne... Že si nejdřív uděláme hezké Velikonoce - nejdřív v klidu uklidíme, všechno si vyzdobíme a pak budeme pár dní odpočívat🙂

hp
5. dub 2012

@babka super 😀 zítra je to tu 😀

tina74
5. dub 2012

@jajinka28 Dnes jsem v centru taky přemýšlela nad tím, co bych udělala, kdyby to na mě přišlo. Neměla jsem sebou totiž ani těhotenskou průkazku... ☹
A mého kadeřníka dnes hrozně pobavilo a rozradostnilo, když jsem mu řekla, že už vlastně můžu kdykoli porodit🙂 Zamyslel se a dodal: "No, třeba už teď tady!" 🙂
Teď je to vůbec takové hrozně veselé, když někam přijdu s tím břichem. Všichni na ně koukají, usmívají se, já se usmívám... Docela mě překvapuje, jak to prožívají i někteří chlapi - to bych nečekala. Třeba když přijdu čas od času na oběd do jedné restaurace v centru, pan číšník je pokaždé úplně u vytržení z toho, jak miminko zase vyrostlo🙂

hp
5. dub 2012

@tina74 😠 Znát tě osobně, tak za tu průkazku dostaneš pěkně za uši 😀

tina74
5. dub 2012

@hp Přiznám se, že to nebylo jen dnes. Já ji sebou nenosím nikdy! 😀 Ale až dnes mě napadlo, že by to vlastně mohl být průšvih....