1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
7. kvě 2012

@jajinka28 Nám se osvědčila masáž bříška fenyklovo-anýzovým olejíčkem od Saloosu a cvičení s nožičkama, oboje při každém přebalování. Zezačátku se ani jedno malému nelíbilo, snažím se z toho udělat spíš mazlení a hraní, už je to lepší 🙂

jajinka28
7. kvě 2012

@bugee masáže i cvičení taky děláme, ale nepomáhá to ☹ ..je to trápení...
když si vzpomenu, jak jsem na tebe myslela když jsi šla v pondělí na S.C., tak by mě ani ve snu nenapadlo, že Karolínka bude Jonáška následovat hned tři dny po něm🙂
měla jsi celkovou nebo jen částečnou analgezii?

bugee
7. kvě 2012

@jajinka28 Částečnou - epidurál - byl to zážitek 🙂 Známí přesvědčovali manžela, aby tam nechodil, že z toho nic mít nebude..., nakonec u toho na mé přání byl a podle jeho slov by moc litoval, kdyby ne - byl to pro něj neuvěřitelný okamžik, na který bude vzpomínat celý život 🙂
A co Ty?
Jinak máš v profilu kromě Karolínky ještě, že čekáš miminko a jsi v 43tt 😀

jajinka28
7. kvě 2012

@bugee no já měla vzhledem k těm komplikacím celkovou☹..po těch 14.ti hodinách spontáního porodu jsem už kolabovala a Karolínka taky, takže ten řez byl neplánovaný, najednou se na porodní sál navalilo asi sedm lidí, pamatuju si, že mě napojili na kyslík a pak už jen malé útržky toho blázince, hned mě vezli na sál a za tři minuty už si prý manžel choval Karolínku v náručí..já jsem ji viděla až po několika hodinách, donesli mi ji na Jipku, ale naše první setkání si moc nepamatuju, protože jsem byla úplně sjetá po těch opiátech, co mi dávali ☹ ..takže jsem pak obrečela, že jsem o ten zážitek přišla a že jsme si příchod drobečka nemohli užít s manželem spolu...
Jojo, koukám na to, že tam mám 43. týden 😀 😀 akorát nemůžu přijít na to, kde mám vymazat?? 😕 😕

bugee
7. kvě 2012

@jajinka28 Můj účet - Nastavení - Těhotenství a rodina - Můj stav - když tam dáš "Nechci říct", nebudeš ani "čeká" ani "snaží se"... 🙂
Jinak je mi líto, že jste si neužili první okamžiky spolu, ale na druhou stranu, když jde o akutního císaře, tak je dobře, že to dopadlo dobře, jste všichni v pořádku a ještě si spolu těch chvil užijete spoustu 😉

Musím letět na procházku se psy a malý řve...

babka
9. kvě 2012

Holky jsem fakt na vážkách. Už jsem byla prakticky rozhodnutá, že to očkování proti rotavirům dáme, ale čím víc si čtu informací o té akcíně, tím víc začínám pochybovat, jestli je to opravdu dobrý nápad ☹

rory_g
9. kvě 2012

@babka ahoj, moc se omlouvám, že sem lezu, sama dítě nemám...ale chtěla jsem vám napsat, že můj synovec byl ve čtyřech letech v nemocnici kvůli rotavirové infekci, málem zemřel, vyhubl na 10kg. Naštěstí to dobře dopadlo...takže kdyby Osud dal a já měla dítě, rozhodně bych do očkování šla, i když sebou nese rizika (jako jakékoli očkování). Ještě jednou se omlouvám, že jsem vám sem vlezla...

babka
9. kvě 2012

@rory_g Děkuju za názor. Jde mi spíš o to, že u té vakcíny není prokázaná účinnost na déle než roky (takže ve čtyřech letech bůh ví...) a rotavirů je samozřejmě víc druhů, než proti kterým se očkuje ☹ Tak pořád váhám, jestli možná rizika očkování opravdu vyváží dostatečný užitek 😠

bugee
9. kvě 2012

Holky, tak jsem si včera opět "užila" - žlučníková kolika od půl šesté odpoledne do šesti do rána, už jsem z toho byla šílená bolestí 😢 ☹ 😢 Malého mi manžel nosil "jen" na kojení (i když i to byl očistec, nemohla jsem se k tomu nijak napolohovat, abych netrpěla, ale malý byl zlatíčko, pil statečně, i když byl blbě přiložen), zbytek obstaral manžel sám, ale ta hrozná bezmoc, že se o něj nemůžu postarat sama... ☹ Algifen na bolest nezabral, v pět ráno jsem šla dokonce zvracet, jak mi bylo špatně, to se mi u žádné předchozí koliky nestalo. Manžel volal kamarádovi doktorovi, staví se u nás v pět odpoledne, prohlédne mě a říkal, že pokud je to zánět žlučníku, tak hrozí jeho prasknutí, takže bych musela ihned pod kudlu ☹ Prosím, držte palce, ať to zánět není!!!! Chci se starat o malého, kojit a už nechci do žádného špitálu a na žádnou operaci... sotva jsem se zvetila po tom císaři... (naplánovala bych ji, pokud by byla nutná, až po mateřské).

babka
9. kvě 2012

@bugee Uff, tak držím palečky, aby to bylo v pohodě a nemusela jsi na operaci!

jajinka28
9. kvě 2012

@bugee bugeenko to je mi moc líto☹...moc ti držím pěsti, ať na žádnou operaci nemusíš, to už by byl fakt pech☹..určitě nám dej pak vědět, jak to dopadlo, budu moc držet pěsti!

xavera
9. kvě 2012

@bugee moc moc přeji, a´t to dobře dopadne a na operaci nemusíš!!!

bugee
9. kvě 2012

Hm, tak jsem kamaráda odvolala, že už mi je dobře, v jednu jsem si dala na jeho radu rohlík (že bych jinak přišla o mlíko, když bych nejedla) a měla jsem z něj další 6-tihodinovou koliku ☹ 😢 Už fakt nemůžu... Tak nevím, co bude. Jdu zase zkusit černý čaj a udělat nějaký neslaný nemastný vývar...

xavera
10. kvě 2012

@bugee tak co? jakou jsi měla noc? a jak to teď vypadá?

bugee
10. kvě 2012

@xavera Ahoj, díky za optání - včera večer jsem si zkusila dát k čaji pár sušenek a prošlo to, tak jsem pomalu upíjela čaj a pojídala sušenky po milimetrových kousíčkách až do posledního kojení o půlnoci. Prcek řval celé odpoledne a celý večer, takže o půlnoci usnul a spal jak dudek až do půl páté 🙂 Poprvé po dlouhé době jsem spala 4hodiny v kuse, paráda - a navíc mi bylo úplně dobře 🙂 Je pravda, že mlíka mám míň než před kolikou, ale snad se to během jednoho dvou dnů spraví, musím malého nutit intenzivněji sát, nejde to tak jednoduše jako předtím 😒 Také jsem pěkně spadla na váze - mám míň než před těhu 🙂, ale myslím, že to zas lehce během pár dnů doženu 😉 Teď si dávám pomaličku probiotický nápojíček a budu se snažit během dne do sebe dostat co nejvíce tekutin spolu s prospěšnými živinami, aby se mlíčko začalo opět dotvářet podle potřeby, aby bylo co nejvýživnější a zároveň abych si tím nespustila další koliku (takže po co nejmenších dávkách co nejčastěji a snad to žádná potravina zase nespustí). To nejhorší je snad zažehnáno - doufám! V úterý jsem se totiž nějak včas nenajedla, byla jsem asi pět hodin hladová a pak jsem hlad zahnala nedietním jídlem (myslela jsem si, že pro jednou se nic nestane). Tak snad teď dobrý...
Za chvíli jdu převážit Jonáše do poradny, tak doufám, že díky mé kolice nezhubnul - fakt jsem se i přes silnou bolest snažila do něj vždy něco dostat.

A co Ty? Dlouho jsi tu nebyla - jak se vám žije? Co Violka, jaké dělá pokroky? Usmívá se často?

jajinka28
10. kvě 2012

@bugee tak to je skvělá zpráva bugee! Hlavně aby to vydrželo a už se ty pitomé koliky nevracely...jak zvládáš skloubit Jonáška a pejsky? a jak vůbec pejskové reagují na mrňouska?

jajinka28
10. kvě 2012

ahoj holky, tak dnes jsem spala max 2 hodinky, Karolínku trápí bolavé bříško, už nevím jak jí pomoct 😢 hrozně mě to deptá, protože mám strach kvůli tomu jejímu srdíčku☹..ten řev a vyčerpání pro srdíčko nejsou vůbec dobrý, jenže jak to mám zmírnit? ☹ takže ji pořád chovám, to je o něco klidnější, ale je mi jasný, že tím zadělávám na pěkný rozmazlování...Kardioložka říkala, že ji musíme hlídat, že se nesmí přetěžovat, jenže jak to mám udělat, fakt nevím..jsem z toho už zoufalá 😢
Jinak dnes máme tři týdny a po včerejším vážení 3 080g! Tak jsem za to moooc rada, z porodnice jsme šly s váhou 2,3kg, takže nám beruška krásně prospívá. Na kontrole u Dr. jsme zjistili, že ji v porodnici museli špatně změřit, protože má sotva 47,5 cm a v dokladu z porodnice má uvedeno 48 cm 🙂 takže i když jsme ji natahovali jak se dalo a i vlásky načesali na kohouta, víc než těch 47,5 jsme fakt nedali, Dr. říkala, že při narození mohla mít tak cca 46 cm 🙂
Holky taky jsem se chtěla zeptat, berete mrňousky s sebou třeba na nákup nebo někam mezi lidi?jak doděláváme ten barák, tak je potřeba dokoupit spoustu drobností a nechci všechno nechat manželových bedrech, ale mám přeci jen strach, aby malá něco nechytla nebo tak něco...

xavera
10. kvě 2012

@bugee prima! myslela jsem na tebe, abys neskončila v nemocnici 😒 jen tak dál! držím pěsti, a´t se to nějak zvládne a mlíčka ať je pro Jonáška dost!

bugee
10. kvě 2012

Zpět z vážení - malý má 3370g 🙂, je to +260g od minulého čtvrtka, tak si myslím, že i přes tu koliku dobrý 🙂

bugee
10. kvě 2012

@jajinka28 Pejsci jsou k mrňouskovi moc hodní - když křičí, tak na nás koukají, co ošklivého mu asi provádíme 😖 a hlídají ho 🙂 Když malého sluním na gauči, aby konečně zmizla ta žloutenka, tak se k němu Barča stočí do klubíčka a nehne se od něj. Občas, když brečí, tak se ho snaží olíznutím temínka uklidnit. Charlie ho občas oblízne i v obličejíku, a to ho tedy moc neuklidní, ale musí si zvykat 😉 Nijak to nehrotím a neodháním je od něj, když se k němu chovají hezky, tak nehysterčím 😉 Nezaznamenala jsem jedinou negativní reakci, tak jsem spokojená a v tomto ohledu klidná 🙂 Společné odpolední procházky jsou bezva, užíváme si to všichni (vynechala jsem akorát včera kvůli té kolice, byl s nimi manžel, naštěstí měl včera jen ranní).
Karolínky je mi líto - vyzkoušela jsi už všechno? V nějaké diskuzi vedle doporučují jako jediné stopro učinné rektální rourku - zkus o ní něco vyčíst, prý stojí pár korun a je to pro děti trpící na prdíky úplné požehnání... Jinak vám holčička prospívá opravdu pěkně - za tři týdny nabrala víc než náš prcek, je vidět, že o ní pečuješ opravdu dobře 😉 Držím palce, aby Karolínku prdíky přestaly trápit!
Jinak, my ještě do obchodů s malým nechodíme, taky nechci riskovat. Zatím to šlo, všechny nákupy obstarává také manžel, ale když nebude zbytí...

babka
10. kvě 2012

@jajinka28 Nám Kristýnku v porodnici taky blbě změřili. Při propuštění nám do průkazky napsali 51cm a v poradně nám naměřili 48 🙂 To nám tedy v porodnici docela fandili a teď to vypadá, že se nám dítě asi zmenšuje 😀
S tm pláčem je to tžký, naše malá má teď poslední dny taky období, že by se pořád nosila, jinak řve ☹ Nemyslím si, že by ji něco bolelo, prostě se chce chovat. Taky jsem z toho zoufalá někdy. Nic s ní neudělám, dokud mi neusne, musím se jí pořád věnovat. Řvát ji nechci nechat, protože ona když je fakt naštvaná, tak se tak rozeřve, že začne úplně kašlat. Včera mi takovou scénu udělala u mojí gynekoložky. Byla jsme na kontrole po šestinedělí, malá se probudila ještě v čekárně a celou dobu, co jsem byla v ordinaci řvala a řvala a přestala, až jsem ji vzala do náručí ☹

gabulenka
10. kvě 2012

Ahojte holky, postupně vás dočítám, poslední dny sem nějak nestíhám chodit, nebo jen nakouknu a nestíhám reagovat. Terezka nám dává poslední dny zabrat, trápí ji bolení bříška a prdíky. Zkoušíme všechno a když je nejhůř, vezmeme tu rektální rourku. Bolení ji budí ze spaní, takže máme úplně rozhozený "režim". Někdy mi je jí tak líto, že když jsem unavená, pobrečím si s ní. Dnes v noci po kojení 2h jen tak koukala a já padala únavou 🙂 Chováte miminka než usnou nebo je po jídle pokládáte do postýlek aby sami usnuly?
@bugee Jonášek krásně prospívá, super 😉 snad tě ty koliky už nebudou trápit 😉

jajinka28
10. kvě 2012

@bugee a nezkoušela si na podporu tvorby mléka Gravimilk?? mě ho doporučila sestra a musím přiznat, že díky němu mám mléka dost, jsem jak dojná kráva 😀 navíc obsahuje spoustu minerálů a vitamínů, takže je prospěšný pro nás obě...stojí cca 100,- a jsou dvě příchutě ( vanilka a čokoláda)..
To je skvělý, že jsou pejskové a Jonášek takoví kamarádi! Musí to být krásný pohled, jak si všichni spolu vegetí🙂 udělej fotečku a ukaž nám ji🙂musí to být paráda🙂taky bych nehysterčila, když se k malému chovají tak hezky, bude to parta Hic, počkej až začne Jonášek lézt a chodit, to bude teprve sranda 😀
Rektální rourku dostal manžel dnes za úkol koupit, už fakt nevím co, tak ještě tohle jsme nezkusili...

jajinka28
10. kvě 2012

@babka tak koukám, že se s těma mírama v porodnicích moc nemazlí 🙂 já jsem u doktorky vyvalila oči jako blázen, když mi sestřička řekla, kolik Kája měří a začala jsem plašit, že se nám zcvrkává 😀 😀
S tím nošením to je těžký 😖 ..já ji taky nechci nechat hystericky řvát, ale fakt mám pocit, že už toho taky využívá, protože jak ji vemu do náručí, tak se hned zklidní a i když ji to bříško trápí tak to spíš kňourá, ale po chvilkách, ne v kuse..pak po mě hodí výraz, který jakoby říká - tak jste si mě vymodlili, tak mě teďka chovejte 😀
A co kontrola po šesti nedělí, vše v pořádku??

jajinka28
10. kvě 2012

@gabulenka ahoj gabulenko, koukám, že jsme na tom stejně..Karolínku taky šíleně trápí bříško, nevydrží kvůli tomu ani spát dýl než třeba 1-1,5 hodiny ☹ ...dřív jsem ji po kojení dala do postýlky a v pohodě usnula nebo koukala, ale vůbec nebrečela, teď když ji dám do postýlky, tak brečí, takže poslední cca tři dny to je tak, že po kojení si ji dám já nebo manžel na břicho nebo ji chovám a až když už napolo spí, tak ji dám do postýlky, ale bohužel je tak fikaná, že hned zase začne brečet, takže dnešní noc jsem ji chovala dokud opravdu neusnula ☹ ..v noci je to děs, ona na mě kouká a já padám únavou...

bugee
10. kvě 2012

@jajinka28 Jde o to, že dost mléka normálně taky mám - ale teď kvůli té kolice jsem půl dne ani nic nepila, nejedla a pak dalšího půl dne jen hořký čaj a nic jsem nejedla... 😒 Proto ten úbytek mléka a určitě i jeho zhoršená kvalita. Gravimilk doma mám a občas piju, ale kvůli tomu žlučníku musím opatrně, protože bych neměla mléčné výrobky (víceméně smím jen kysané, probiotické a tak, ne sladké mléko) a ani vitamínové a minerální doplňky (jsou pro žlučník zátěž), s tou dietou je to občas vážně složitý... ☹ V každém případě teď musím postupně najet na nějakou stravu od kašovité přes normální, aby se vše zase zklidnilo, takže Gravimilk si rozhodně teď dát nemůžu (a ani kojící čaj - obsahuje anýz a fenykl, což je celkem silné koření).
Fotky pejsků s malým zatím nemám - nějak nestíhám, ale pokusím se nějaké udělat 😉
Jinak Jonáš má v propouštěcí zprávě z porodnice váhu 3750g (sekli se o kilo nahoru!!!!) 😠 Takže vám se mimča zmenšují, mě zase chudinka pořád drasticky hubne 😉

babka
10. kvě 2012

@jajinka28 No já jsem v poradně taky zírala, když nám sestřička naměřila o 3cm míň než v porodnici. Ale doktorka mi hned říkala, ať jsem v klidu, že se nám dítě určitě nezmenšuje, že to jen v porodnici asi trošku odflákli 😀 Naše dítě je taky fikaný - občas ji chovám dokud neusne a jakmile ji položím do postýlky, tak se za chvíli probudí a řve ☹ Naštěstí v noci spí od té cca půlnoci tak do pěti do rána. A pak když ji nakrmím a vezmu k nám do postele, tak ještě do těch osmi vydrží spát.
Kontorla po šestinedělí dopadla dobře. Všechno v pořádku, jizva po císaři krásně zahojená. Dokonce se mě doktorka ptala, kdo mi to tak hezky udělal a já ani nevím, který doktor se mnou byl na sále ☹

bugee
10. kvě 2012

@gabulenka Naše miminko pro uspání chováme, v postýlce se zatím uspat nenechá a řvát ho zatím taky nenecháme - chytá úplný hysteráky... Ale někdy se zadaří, že se kojením vyčerpá a usne hned jak dudek. Taky ho nechci rozmazlit, chci aby se naučilo usínat v postýlce, ale říkám si, že ještě v tom šestinedělí ho k tomu nutit nebudu. Musí si zvyknout na tolik nových věcí, že tomu dám čas...

babka
10. kvě 2012

@bugee Hmm, tak v porodnici se s těma váhama a mírama fakt neštvou koukám 🙂 Taky se těším, že někdy hodíš do alba fotečku mrněte s pejskama, musí to být hezké 😉 Tak hlavně, aby tě ten žlučník nezlobil, jako by nestačilo, že děti zlobí 😉

bugee
10. kvě 2012

@babka No, doufám, že to bylo způsobené opravdu jen tou dietní chybou a že bude zase klid (poslední koliku před touto jsem měla v půlce března, kdyby ta frekvence byla alespoň co dva měsíce, tak snad OK, i když je to vážně příšerný) - jak píšeš, sama mám dost co dělat s malým, s pejsky, s domácností a s tím najít si každý den alespoň chvilku pro sebe na základní hygienu a jídlo... Snad už bude dobře.
Gratuluju k úspěšné kontrole po šestinedělí a koukám, Kristýnka už má 2 měsíce, to to letí... 😉
Kdy plánuješ začít trochu cvičit? Já bych chtěla po šestinedělí, třeba cvičit na crossovém trenažeru (nezatěžuje moc břicho), uvidíme - ještě mám něco přes 14 dní čas... Mám ochablé úplně celé tělo - nemluvě o tom kusu převislého břicha nad jizvou 😖, ale s tím začnu něco dělat asi až v létě, abych tomu dala čas pořádně srůst a vyhojit se. Letošní léto tak vidím rozhodně bez svlékání se do plavek, to fakt nedám 😖