1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
15. kvě 2012

@tina74 Taky už mám břicho menší, ale pořád ještě nějaké je 😒 Hlavně takový vytahaný kus nad jizvou 😖
Jinak občas tohle máme taky - minutu to vypadá, že už se uklidnil a tvrdě usnul a zničeho nic zase řev jako blázen a nejde utišit, no a je to x-krát po sobě, třeba i půlku dne ☹ To už právě většinou fňukám s ním, protože už nevím, co (napapaný je, přebalený, prdíky odcházejí...) ☹ V chytrých knížkách píšou, že občas je kvečeru miminko unavené tak, že má problém usnout... Ale proč se to stává i dopoledne?

babka
15. kvě 2012

@tina74 Mně se děloha zavinovala pomalu už v porodnici,píchali mi kvůli tomu injekce. Břicho jsem měla celkem velký tak určitě týden po porodu,pak se to smrsklo. Teď už je to celkem dobrý, na břichu mi zbyl trochu převis nad tou jizvou,ale to je nejspíš špek, co tam byl už pred těhu ☹ Já jsem krvácela určitě 14 dní,pak už spíš špinění,ale zato dlouho,už jsem myslela,že to nikdy neskončí. Určitě jsem špinila ještě týden po šestinedělí.

babka
15. kvě 2012

@bugee Myslím,že rozdíl určitě je. Nevím,kdy se to změnilo,ale já po návratu z porodnice fakt řvala kvůli každé kravině. Teď už si připadám zase celkem vyrovnaně. Sice mě malá taky někdy přivádí k šílenství,když pláče a nic nezabírá, ale už to zvládám víc v klidu 🙂 Baby Calm používáme taky, Kristýnce moc chutnají 😉

xavera
16. kvě 2012

@jajinka28 já radši koupila včera dětský čaj vhodný od 2 týdnů. Obsahuje heřmánek, kmín, fenykl a anýz. Budu klidnější, že malá pije něco, co je vhodné konkrétně pro mimi. Vyluhovala jsem jen 5 minut ( píšou 10 ) a stejně mi to přijde dost silné. Tak uvidíme - dnes jí ho začnu dávat. Každopádně po tom heřmánku včera ráno se malá stejně ještě nevykadila ☹ . Hlavně budu podávat jen po troškách, ta doktorka se zbláznila, že prý 100 ml ráno na lačno před krmením. To by se malá už pak vůbec nenajedla.

xavera
16. kvě 2012

@bugee napřed jsem objednaná nebyla, pak už jo, když jsem si zavolala, jestli je normální, že mi nevypadly po 5ti týdnech ty stehy. Má doktorka s tím nechtěla nic mít. K ní jdu zítra na kontrolu po 6ti nedělí.

xavera
16. kvě 2012

@bugee tak pocity jsem měla taky jako ty..když malá brečela a brečela a tlačila a zoufala, tak jsem bez vyspání a bez najedení už brečela taky. Nevím, jestli to bylo hormony, spíš myslím, že bych to teď měla stejné. Jde jen o to, že malá už je na tom líp, víc spíme, ona docela prdí 🙂 a celkově je větší pohoda. Jsem odpočatější a lépe stíhám jídlo. Taky se cítím jistější při manipulaci s malou, vzdala jsem to kojení, což je ve finále taky velká úleva. Prostě je to daleko lepší, ale opravdu nevím, jestli jde o hormony.

xavera
16. kvě 2012

@tina74 já nevím, jak se mi zavinula děloha. Jak to poznám? břicho mám stále trochu vystouplé, ale to si myslím, že je nutno postupně vycvičit. Řekla bych, že je to vytahaná kůže a povolené svaly. Děloha asi ne. Očistky u mne akorát tak nějak končí. Spíš už jde jen o takový žlutavý výtok, ale je ho čím dál tím méně. Doktor řekl, že už se můžu koupat. Tak zatím jsem si netroufla, ale těším se na pořádnou vanu 🙂

xavera
16. kvě 2012

😕 😕 holky, jejda...koukám na váze 65 kg. To mám o kilo míň, než pře těhu 😨 jdu si dát rychle pořádnou snídani, než se malá probere.

xavera
16. kvě 2012

hurá!!!! malá se dnes při krmení pokadila!!! a úplně sama 😀 já jí musela posledních asi 10 dní vždy pomáhat s teploměrem kvůli zácpě. Tak snad už se to bude zlepšovat, bála jsem se, že si na to příliš zvykla a už to sama nedokáže. Jinak pro vaši informaci, si dneska taky poprvé po krmení krkla 😵

tina74
16. kvě 2012

@xavera To je super🙂 Já mám pořád ještě 80 kg, takže + 13 kg, ale asi to taky nebude na dlouho...

A jak se pozná zavinování dělohy? To já přesně nevím, ale konkrétně na svém břichu jsem pozorovala, jak mi postupně klesalo. Když jsem odcházela z porodnice, ještě jsem byla tak ve 26. týdnu, teď už mi břicho spadlo a zmenšilo se na zhruba 16. týden🙂
A myslím si, že děloha není ještě úplně zavinutá, protože břicho je něčím vyplněné, rozhodně to nejsou jen špeky nebo povolená břišní stěna.
Jsem ráda, že už se vejdu do nějakého oblečení, které jsem nosila na podzim. Je to velice příjemná změna. Doufala jsem, že už by mi mohly být i volnější džíny, které jsem nosila do NT screeningu, ale na to je ještě brzy.

bugee
16. kvě 2012

@xavera To je super, že se malé povedlo vykakat 🙂 S krkáním máme taky trochu problémy - občas to jde, ale tak jedno ze tří krmení a mám podezření, že to největší kroucení a řev je právě po krmení, po kterém si nekrkne, všechen ten vzduch se dostane do střev a dělá tam neplechu ☹

bugee
16. kvě 2012

@tina74 @xavera Právě dnes jsem se též dostala pod moji váhu před těhu 🙂 Mám 72kg (to je o 0,5kg míň) 🙂 Jsem za to ráda, docela bych uvítala shodit těch 7kg, co jsem právě měla už předtím navíc, tak snad se to podaří. Horší je, že to tělo sice váží míň, ale vypadá dost ochable 😖, chtělo by to začít už nějak cvičit a sportovat, ale kvůli jizvě musím ještě počkat, navíc teď opravdu nevím, kdy bych to stíhala. Ale po šestinedělí začnu, domluvím se s manželem, aby mi třikrát týdně pomohl najít hodinku, on bude sám rád, že se může o malého starat (kolikrát ho dovede uklidnit mnohem líp než já - asi, že už jsem přetažená a malý to ze mně cítí, on je klidný a pozitivní).

bugee
16. kvě 2012

Holky, dnes mi Jonášek dal ke svým měsíčním narozkám dáreček - od čtyř hodin odpoledne je tak hodňoučký...i když nespinká, tak jen kouká a nepláče - musím zvolat "Hurá, hurá, hurá" 🙂 Mohla jsem se trochu věnovat úklidu, najedla jsem se a dokonce jsem si zacvičila 25minut na crossovém trenažéru 🙂 (musím říct, že dost děsný, po deseti měsících začínat od nuly, po pěti minutách jsem myslela, že chcípnu, ale dala jsem to a teď mám celkem euforii 😉) Kdyby to takhle šlo třikrát týdně, byla by to paráda 🙂

bugee
17. kvě 2012

Ahoj holky, byla jsem dnes Jonáška převážit, konečně má (po měsíci!!!) normální porodní váhu 3530g 🙂 Dnešní noc byla bezva - malý spal od 23h do 4h ráno a pak ještě od 5h do 8h, takže jsem se luxusně vyspala 🙂
Kromě toho - po včerejších 25 minutách cvičení (a to ještě s minimální zátěží!) mám namožená lýtka 😕, to jsem na tom vážně špatně... ☹ No, doufám, že mi mrně dovolí občas cvičit a že fyzička půjde nahoru 😉

babka
17. kvě 2012

@bugee Tak to už je Jonášek velký chlap 😀 Já jsem dneska taky luxusně vyspaná - mrně spalo od cca 23hod skoro do 5h ráno a pak ještě skoro do 9h, nádhera 🙂 Dneska dopoledne jsme byly chvilku venku a teď už spí skoro 5h v kuse zase. Asi se mi snaží vynahradit včerejší věčer, kdy řvala asi 2 hodiny v kuse a nedala se ničím utišit ☹ Už se docela těšim, až se zase probudí. Nakrmíme se a vyrazíme do parku na sluníčko 🙂

bugee
17. kvě 2012

@babka Tak to spí Kristýnka taky krásně - u nás je to opravdu vyjímka, ale jsem za ni moc ráda 😉 Kupodivu spí malý i teď - stihla jsem se najíst, umýt nádobí a vydrhnout troubu...a čekám na další kojení (podle toho, jak se malý vzbudí), půjdeme ven i s pejsky. Užijte si procházku a sluníčka, Jonášek posílá Kristýnce a její lištičce sladkou pusinku 😲

babka
17. kvě 2012

@bugee jé,děkujeme a zdravíme Jonáška z procházky 🙂

babka
17. kvě 2012

@bugee Nějakou záhadou se mi podařilo k příspěvku přidat nějakou fotku mého břicha,co jsem měla v mobilu, omlouvám se 🙂 Tak jsem "na opravu" vyfotila obsah kočárku 😀

bugee
17. kvě 2012

@babka Pěkně vám roste princeznička 🙂 Vypadá jak Šípková Růženka 😉

tina74
17. kvě 2012

Holky, pomóóóóóc. Ten náš malý otesánek dnes vypil 950 ml!!! Pije po dvou hodinách a já nejsem schopná mezitím nic udělat. V noci spal jen jednou 3 hodiny v kuse, jinak se budil dřív.
Naštěstí nám ale zabral Infacol. Prdíky odcházejí a stolice byla dnes 4 x. Jen prostě nespí a pořád papá...

bugee
17. kvě 2012

@tina74 Růstový spurt jak vyšitý - neboj, vydrž, za pár dnů to bude lepší 😉 Přeju Ti klidnou noc a delší spánek!

xavera
18. kvě 2012

@babka krásná fotečka 🙂 kočička je krásně zachumlaná 🙂 já pořád řeším jak malou obléci, aby nebyla přehřátá, ale koukám, že vy toho na sobě máte taky habaděj....tak snad lepší víc teplo než zima. Tu lištičku jsme dostali taky - od kamarádky. Je skoro stejná, jen má krapet jiné barvy. Nezdá se mi ale, že by ji malá nějak vnímala. Spíš reaguje na menší hračky s veselým a kontrastním obličejem - asi 4 hračky máme od Lamaze a ty mi přijdou opravdu super. Jsou černo - bílo - červené a to jsou barvy, které prý miminka vnímají nejdříve.

xavera
18. kvě 2012

@bugee no to jsi dobrá, že ses do toho cvičení už dala......pozdravy Jonáškovi, jak pěkně nechá maminku vyspat 🙂

xavera
18. kvě 2012

@tina74 ty jo, tak tolik naše malá nikdy nedala. To je jedlík ten váš prďola. No asi je to opravdu ten spurtík, hlavně že malý prosperuje a když si to žádá, tak mu to odpírat nemůžeš 🙂

xavera
18. kvě 2012

Je nádhera, jak se naše malá krásně smějě. Úplně mě to dojímá. Někdy už k tomu i zavýskne. Jak se při tom kření a koulí očima - to jsou fakt grymasy k sežrání. Jinak pase krásně hříbátka, vydrží i celkem dlouho. Dřív jí to tolik nešlo, protože jsem jí nechávala ručky od sebe, tak se nemohla pořádně vzepřít, ale doktorka mi ukázala že jí musím dát lokýtky pod hrudníček a přidržet zadeček dole a to krásně funguje. I manipulace s ní už je snadnější. Hlavička jí samozřejmě ještě klinklá, ale už to není takové jak na začátku. 🙂 Když si jí dám do vysokého klubíčka, tak už se pěkně rozhlíží.

Jinak dneska noc u nás super!! poslední krmení ve 20:30, pak koupání, masáž a uhoupání...cca v 22:00 se šlo spát - my jsme teda ještě dokoukali hokej 🙂 a ráno se malá vzbudila až ve 4:30. Takže jsem spala nějakých luxusních 5 hodin v kuse. Teď mi od 6ti zase spí, tak jsem se zvládla už i nasnídat 🙂

xavera
18. kvě 2012

holky, máte pořízenu nějakou literaturu, jak rozvíjet děťátko v jeho fyzickém i psychickém vývoji? Nevím moc, co s Violkou dělat a jak si s ní hrát kromě toho, že jí chovám a zpívám a ukazuju hračky. Tak bych to ráda nějak rozvinula. Titulů je spousta, ale ráda si nechám něco doporučit.

jajinka28
18. kvě 2012

Krásný den holky,
koukám jak krásně tady rostete a prospíváte, to je moc dobře🙂jsem teď v jednom kole, tak nemám moc čas sem nakukovat, o víkendu nás čeká to stěhování, Karolínka pořád bojuje s bříškem a máme stejný "problém" jako @tina74 - Karolínku kojím skoro každé dvě hodiny a dokonce občas trhne i rekord - 100ml! Já mám pocit, že ty moje prsa ani nestačí doplňovat zásoby🙂 Z porodnice jsme šli s váhou 2,3kg a včera po měsíci, kdy je Kája na světě jsme navážili 3,42kg!
Už z toho kolotoče kolem stěhování a Karolínky padám doslova na ústa, tím, že trpí na bolení bříška tak kloudně nespí a já nevím co dřív..už aby to bylo za náma ☹

Tak se mějte krásně a pozdravujte od nás své dobečky🙂

tina74
18. kvě 2012

@bugee @xavera @jajinka28
Tak holky, dobrá zpráva je, že jsme se v noci zase pořádně vyspali. Malý měl od 22 hod do 10 hod 3 krmení - po 4,5 hod, 2,5 hod a 5 hod.
Ty koňské dávky ale pokračují. Bez problému vypije plnou malou lahev od Aventu - 120 ml vody + 4 odměrky Nutrilonu, tj. 132 ml mléka. Když vypije výjimečně méně, třeba 75 ml, o to dřív se vzbudí (viz 2,5 hod interval v noci, další dvě krmení byla právě těch 132 ml.)
Říkala jsem si, jestli třeba není Nutrilon méně vydatný než moje mléko - ale toho už taky jednou vypil 140 ml (!) najednou. Dala jsem mu jen 100 ml, 40 ml jsem měla v zásobě v ledničce na další krmení. Jenže to nebylo dost a vypil i ten zbytek.
Jsem moc zvědavá, jakou budeme mít ve čtvrtek (ve 4 týdnech) míru a váhu....

tina74
18. kvě 2012

@jajinka28 Tak přeju hodně sil a ať je stěhování i bolení bříška brzy za váma.

tina74
18. kvě 2012

@xavera To je krása, že už se Violka směje🙂🙂🙂
Já doufám, že se náš brouček už taky začne brzy usmívat i v bdělém stavu. Zatím je to jen tehdy, když spinká. Třeba se mu zdá, jaká to byla pohoda, když byl ještě v bříšku. Žádné starosti s papáním, prdíky... 🙂
Když je vzhůru, většinou má buď nějaký nešťastný výraz (když není papání okamžitě k dispozici, což bohužel nikdy není, protože musím minimálně smíchat horkou vodu se studenou + s Nutrilonem nebo moje mléko ohřát v ohřívači; když čistím mu očičko; koupu ho apod.) nebo bojovně-urputný (když přijdou prdíky).