1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

janijacek
3. říj 2011

@tina74 Teda, chudacku, kdo by to rek, co? Treba si jen snedla neco, co se mimouskovi nelibilo......ja zatim nic,tak snad mi to vydrzi

janijacek
3. říj 2011

@katerrinkaa Teda ty sis chudatko taky ale uzila, co? Ale za ty mrnousky to stalo, ne? Moc gratuluju ! A drz se, at uz je Ti dobre!

janijacek
3. říj 2011

@bugee Tyjo, to je pecka, my máme v rodině Annu Alexandru a to jsem si říkala kdo ví, co nemáme... 😀

bugee
3. říj 2011

@janijacek Ahoj, ráda jsem se s Tebou potkala 🙂 Dneska mi je celý den nějak divně, ani nemůžu říct, že špatně, ani nevím, co by mi jako mělo být, ale zkrátka divně... a zase mě rozbolela škeble ☹ Takže jdu bohužel hned spinkat 🙂

Děvčátka, mějte všechny krásnou noc, ať se vám zdají samé šťastné sny o miminkách 🙂

janijacek
4. říj 2011

@bugee Dobre rano, tak snad už Ti je dnes lepe? Hormony jsou potvora, co?

bugee
4. říj 2011

Ještě asi poslední letošní slunečné a teplé ráno všem 🙂

@janijacek Ahoj, ráno je mi naštěstí vždycky úplně skvěle 🙂 Takže i dnes, hlava přestala bolet, tak válčím v práci :-/ - jdu za chvilku na poradu, tak sem mrknu asi až odpoledne nebo večer zas kolem desátý 🙂 Co Ty? Jak je? Jak se cítíš? V pondělí se mi blíží kontrola, začínám být jak na trní...

bugee
4. říj 2011

Tak vidím, že jsem dnes zdravila maximálně sama sebe... ☹
Jinak mi ty utroše dělají pěknou paseku - po celou dobu, co jsem je brala ve 14h, tak jsem kolem třetí byla mimo, ospalá, nesoustředěná a tak. Od neděle mi najednou působí jinak - až kolem 17. hodiny mi to naběhne, což se opět stalo dneska, takže teď absolutně nepřipadá v úvahu, že bych sedla do auta a jela těch 30km domů... Musím počkat, až to trochu vyprchá.

jajinka28
4. říj 2011

ahoj bugee, ten utrouš je děs ☹ já mám pocit, že jsem den ode dne čím dál víc po něm mimo..do dvaceti minut po tom co ho vemu jsem ko, pak mě celý den bolí hlava..seš borec, že jsi schopná fungovat v práci, já vůbec ne..mám pocti, že funguju tak hodinu denně - a to když se ráno probudím do doby než si ho zas vemu 🙂
tak hlavně, ať to co nejdřív odezní a můžeš jet domů..

tina74
4. říj 2011

Ahoj holky, právě jsem se vrátila z lékarny, kde jsem si nakoupila zásobu Nutridrinků. Od včerejší příhody se nemůžu na nic k jídlu ani podívat, dokonce je mi i špatně z představy, že bych se napila mléka nebo vody. Jediné, co snáším, je kola a jablečný mošt. Kdo by si pomyslel, že to může začít až na konci 11. týdne☹ Paní lékárnice říkala, že se do jídla nemám nutit, že si tělo řekne samo, ale mě připadá, že bych miminku měla aspoň nějaké výživné látky dodat. Utroš od zítřka začínám brát jen 2x denně: 1-0-1. Tak alespoň nějaké pozitivní vyhlídky...
@bugee Opět smekám před tím, že jsi schopná chodit každý den do práce. Já jsem zatím byla jen párkrát na schůzkách s klienty, jinak jsem pracovala v zásadě jen doma u počítače. Čas utíká rychleji, nepozoruju se tolik a nešílím, jak dopadne další kontrola. Poslední dva týdny je mi celkově líp (až teď na ten žaludek), únava ustoupila, ale jezdit každý den do práce a být tam celý den, to by mě fakt zabilo.
Jo a máš vybraná moc hezká jména🙂

tina74
4. říj 2011

@jajinka28 Kolik těch utrošů bereš? Vedlejší účinky máš tedy pořádné - jako když jsem pár dní brala 2-2-2. To už bylo fakt moc☹

jajinka28
4. říj 2011

@tina74 teda chudáčku, koukám, že tebe ty nevolnosti dávají taky pěkně zabrat☹mně pomáhá jen Cola...tak uvidíš, co s tebou provedou ty Nutridrinky, držím pěsti, ať se miminko umoudří a nechá 🙂 tě vydechnout
ten utroš ti závidím, já beru "jen" 2-0-2, ale připadám si jako feťák ☹ ..nějak mi to přijde, že den ode dne jsem "sjetá" víc a víc🙂...
hlavně ať se ti udělá co nejdřív líp 😉

tina74
4. říj 2011

@jajinka28 To je zvláštní, že máš celkově takové to klasické dávkování (4 utroše denně), ale místo 1+1 přes den máš 2 hned ráno. To je pecka. Nechceš se zeptat paní doktorky, jestli by to nešlo rozložit, když je Ti tak špatně? Třeba by to nebyl problém, když celkový přísun zůstane stejný. Já jsem ty 2 najednou přes den snášela hrozně špatně. Tři dny v kuse jsem měla nepředstavitelné bolesti hlavy a zad. Když jsem se vrátila k původní dávce, manžel se hrozně divil, že už zase působím normálně, když jsem před pár dny vypadala a reagovala, jako bych byla na drogách.
Dva požité nutridrinky jsou zatím pořád v břiše, přestože mi paní lékárnice prorokovala, že to s nimi nedopadne dobře. Ale žaludek pořád není nic moc, tak si půjdu na chvíli lehnout.

Hezký večer všem!

xavera
4. říj 2011

@bugee to je děs, kdy ses nakonec vydala na cestu domů? A říkalas doktorce, že ti to tolik nevyhovuje? Třeba bys ho mohla brát jen ráno a večer??

bugee
4. říj 2011

@jajinka28 Soucítím s Tebou - moc dobře to znám, beru stále 2-2-2 a je to peklo... ☹ Připadám si většinu dne skoro nesvéprávná, teď mě dva dny za sebou bolela hlava... Děsně se těším na příští týden, až budu moct dávky snížit!

@tina74 Držím palce, ať nutridrinky zůstanou tam, kde jsou. No a taky, aby ty nevolnosti a nechutenství brzo přešly! Dobrou!

xavera
4. říj 2011

@tina74 to je nepříemné, snad ti to také skončí s koncem 1.trimestru jako mě. Já měla nechuť k jídlu a žádný pocit hladu celé 3 měsíce. Dokonce jsem i zhubla. Raději jsem začla brát těhotenské vitamíny, aby mělo mimi vše potřebné. Zatím ti je špatně druhý den, tak bych se nebála, že mimi strádá 🙂 tak ať je ti brzy lépe.

bugee
4. říj 2011

@xavera Ahoj 🙂 Z práce jsem odjížděla až v šest ☹, dřív jsem si to netroufla. Kdybych řekla doktorce, že řídím 2x denně hodinu, tak by mě asi zabila 😠 , vůbec by se se mnou nebavila a vypsala by mi neschopenku, takže jí nic říkat nebudu, ale jak jsem psala Jájince - příští týden už bych měla snížit dávku, tak snad... A co Ty? Je Ti pořád tak dobře (bez utrošů)? A co nachlazení a teplota? Lepší?

xavera
4. říj 2011

@bugee ahoj, no to se ti to tam pěkně protáhlo ☹ to je fakt s tou doktorkou, ach jo máš to těžký holka....no a co si tedy vzít neschopeknu do konce týdne, než si to začneš snižovat?
nejspíš už jsi KO a míříš do postele, tak ať je zítra líp...
No a já pořád to samé, je mi dobře bez utroše 🙂 hodně spím - asi dospávám celý trimestr, nachlazení stále trápí, teplota stále 37, 2. není to snad žádné nebezpečí pro prcka, ale už mě to moc nebaví. Už jsem vyzkoušela kde co co se smí, tak asi musím být trpělivá...je to zatím týden. Možná to bez pořádných léků prostě trvá déle těhulkám se vykurýrovat. Zůstávám nadále doma, ale od pondělka už bych opravdu opravdu ráda začla chodit do práce a fungovat normálně.

tina74
4. říj 2011

@xavera Tobě taky přeji brzké uzdravení! Je nepříjemné, že se Ti to tak vleče, ale aspoň že Ti zůstala teplota kolem 37 a nijak výrazně nestoupla.
A díky za odkaz na diskuzi o Podolí. Dnes jsem to pročítala... I když jsem si dlouho myslela, že bych chtěla spíš k Apolináři, možná, že to ještě přehodnotím. U Apolináře totiž prý můžou tatínci až na samotný porodní sál a nemůžou být v porodnici ty dlouhé hodiny předtím (na tzv. hekárně). Manžel ještě neví, jestli by se cítil na porod jako takový, ale rád by tam se mnou byl jako opora předtím. V Podolí to prý naopak jde...

xavera
4. říj 2011

@tina74 také jsem slyšela, že soukromé pokoje s vlastní koupelnou jsou celkem výjimka a to v Podolí mají. Aplinář je také vyhlášený. Nedávno jsem se na toto téma bavila s jednou známou. Rodila v pátém měsíci v Podolí, při porodu málem zemřela ona i miminko ( vlastně bylo v pátém měsíci skoro odepsané ), ale díky tomu, že Podolí úzce spolupracuje s Apolinářem, kde mají dětskou Jipku, vše nakonec dobře dopadlo a ona i dítě jsou v pořádku 🙂 Ale jinak neznám nikoho, kdo rodil u Apolináře, takže nemám reference. Já už jsem rozhodnutá a v pátek jdu na zápis do Podolí. Snad je to správné rozhodnutí.

tina74
5. říj 2011

@xavera Já si myslím, že tak i tak to nebude špatná volba. Včera jsem v té diskusi, na kterou jsi poslala odkaz, také četla, že jedna paní se dostala do "nadlimitní regstrace" v Podolí, protože její doktor vzhledem k nějaké komplikaci nařídil, že musí rodit v Podolí nebo u Apolináře. Tak asi budou na obou pracovištích výborní. Já mám ještě čas, nějak se rozhodnu. Po screeningu se tam půjdu ještě i podívat, jaký z toho mám pocit a třeba se na nějaké věci dopředu zeptám.

Jinak včera jsem měla ještě další dobrodružství těsně před spaním. Nutridrinky to nakonec neustály☹ To je fakt síla, dnes mi naskočil 12. týden...

xavera
5. říj 2011

@tina74 já to včera taky četla 🙂 to je pro nás dobrá reference.... taky o nějaké holčině, která totálně popletla data a nakráčela tam 14 +3 a ještě k tomu asi v deset dopoledne, a protože tam ten den nebyla ani zaplněná listina, v pohodě ji vzali. Takže zůstávám relativně v klidu, kdyby bylo plno, nějak se tam člověk snad protlačí.
Je mi líto, že ti je tolik zle...nevím, co bych ti poradila..už jsem tady pár svých rad dříve psala, ale ostatním holkám moc nepomohly. Tak jen snad věřím, že ti to jako mě skončí s 13.týdnem.

xavera
5. říj 2011

@tina74 jsou holky, kterým není špatně za celé těhotenství, jiné zvrací celou dobu, většina zas jen první trimestr. Je to různé a nevyzpytatelné. Moje kamarádka je mikrobioložka, pracuje v laboratoři ve výzkumu. Ne že by přímo pracovala v oboru IVF, ale dost se v těchto věcech vyzná. Říkala, že když je ženě špatně, je to vlastně správně. Je to prý známka, že miminko se zdravě vyvíjí. Tak nevím, jestli mi to říkala jen ze soucitu, každopádně to člověka alespoń trošku při té zvracící hrůze psychycky podpoří.

tina74
5. říj 2011

@xavera Jo, třeba mě chce mimísek takto psychicky podpořit, abych se nebála screeningu 🙂 Když ten týden prozvracím, nebudu mít čas na žádné negativní myšlenky 🙂

bugee
5. říj 2011

@xavera @tina74 Samozřejmě kvůli sobě doufám, že se mimí vyvíjí zdravě i bez nevolností 🙂 Jak se blíží ty kontroly příští týden, začínám nervovat ☹ Ale zase mě docela často bolí hlava (předtím jsem bolest hlavy měla max. jednou do roka, tak si to zase vybírám jinak... Co se porodnice týče, tak se zřejmě nechám zapsat k Apolináři, mám kolegu, co mi to snad zařídí. Bylo mi řečeno, že i když chci rodit se svou doktorkou na Mělníce, tak že se zatím musím zaregistrovat jinde kvůli příp. předčasnému porodu, protože ty Mělník nedělá (berou bez registrace, ale až od 34. týdne - nemají JIPku pro úplně mrňavý mrňousky). A budu doufat, že mrňátko donosím aspoň do toho 34. týdne... abych mohla na ten Mělník. Nic proti Apolináři, naopak Apolinář a Podolí jsou asi ty nejerudovanější ze všech, ale nechci k tomu doktora, kterýho vůbec neznám, jsem na to dost citlivka (od určitejch dřívějších zkušeností např. z Bulovky).

xavera
5. říj 2011

@tina74 a kdy že jdeš na screening?

tina74
5. říj 2011

@xavera Příští čtvrtek, 13.10. V tabulce to mám o jeden den špatně. Poslední kontrolu jsem měla 9tt + 0, teď to bude 12tt + 1. Mám to na stejném pracovišti, kde mám svého genekologa, ale screening bude dělat někdo jiný. Kontrolu u svého lékaře pak mám až 13tt +6.

xavera
5. říj 2011

@bugee to víš, že ano. Spoustě holkám nic nebylo a všechny mají krásné zdarvé děti. Je to jen taková berlička pro nás zvracivé 😉
S tou hlavou to je otřes teda...pitný režim si asi hlídáš, že?
S tou porodnicí to máš dobře vymyšlené, ani nevím v jakém čase se musí provéstt registrace u Apolináře. taky 14+0 ? jo vlastně ty máš toho kolegu, takže to asi neřešíš🙂

xavera
5. říj 2011

@tina74 taže ještě týden, ale pak bude fantastická úleva...uvidíš, ten pocit poté, co se dozvíš, že je vše v pořádku. Teprve to z tebe opadne a začneš se konečně z těhotenství radovat. Alespoň u mne to tak bylo. Navíc já když šla na screening do CARu, už jsem dopředu od své gyn tušila, že to bude dobré. Byla jsem u ní zhruba týden před screeningem a změřila mi jak NT šíje, tak potvrdila nosní kůstku. Takže má nervozita tak na 50% opadla.

tina74
5. říj 2011

@bugee To víš, že se miminko zdravě vyvíjí i bez nevolností! Někdo je má, někdo nemá... Ani jedno samo o sobě neznamená, že je něco špatně. U mě je spíš abnormální, že začaly až teď. Asi to bude kombinace těhotenství a nějakého dalšího faktoru. Pořád přemýšlím, co jsem snědla. Jenže mi z toho vychází jen samé zdravé jídlo...
Taky bych byla nejraději, kdybych rodila s někým, koho znám, ale nevím, jak to zařídit, když člověk přesně neví, kdy to na něj přijde. A ten doktor je pak zrovna v ambulanci nebo na operační sále... Mně by nejvíc vyhovoval můj pan doktor nebo taky ještě ta nová mladá paní doktorka z našeho CARu. Podle mě je úžasná! A ta zrovna dělá porody ve správné porodnici...

tina74
5. říj 2011

@xavera Kéž bych mohla jít na nějakou předběžnou kontrolu už teď! Ty intervaly jsou šíleně dlouhé! Nějak to ale budu muset vydržet...