1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
5. říj 2011

@bugee Ty bolesti hlavy musí být hrůzné. Mě to stačilo 3 dny. Myslela jsem, že zešílím! Proč Ti vůbec nasadili tak vysoké dávky utrogestanu? Kvůli doznívajícímu hyperstimulačnímu syndromu, mizejícímu dvojčeti nebo nějakým těm imunologickým komplikacím, popř. štítné žláze? (Doufám, že si to všechno pamatuji správně...)

xavera
5. říj 2011

@tina74 tak to budeš mít nějakou podobnou fotečku jako mám já, když budeš při screeningu 12+1. Mě změřili 6 cm, což odpovídá 12+4. Podle poslední MS, jsem ale byla ten den 11+4.

bugee
5. říj 2011

@xavera Pitný režim od náběhu na hyperstimulák hlídám fest - těhu čajíčky a voda, minimálně 3l denně, tak nevím, kde je zádrhel, spíš to bude těma práškama, věřím, že se to příští týden zlepší (až budu snižovat dávky, jak doufám).
K Apolináři se registruje taky 14+0 (a když to vychází na víkend, tak v pátek před tím). Od kolegy se dozvím v pátek, jak to bude se mnou, jestli tam budu muset vystát frontu nebo co...

@tina74 Úplně Tě chápu, taky už se nemůžu dočkat kontroly - chtělo by to uspat a probudit se až v den D 🙂 A mít kontrolu každé dva nebo tři dny by taky nebylo špatné 🙂

xavera
5. říj 2011

ahoj holky, takový malý průzkum: berete některá nějaké vitamíny? Já teď brala raději počas nachlazení Calibrum Babyplan a k tomu rybí tuk a kyselinu listovou. Už se ale cítím celkem dobře, zároveň jsem začla druhý trimestr, tak uvažuji nic nebrat. Těch umělých vitamínů se krapet bojím, také kvůli tomu, aby miminko nebylo obrovské. Jen možná pokračovat s tou listovkou? Jak to máte vy a plánujete ve druhém trimestru?

flyaway
5. říj 2011

@xavera Prosím Tě, jak píšeš, že po vitamínech jsou velké děti, já už to někde četla a docela mě to zarazilo, páč já ten Babyplan beru už víc jak rok, tak doufám, že pak nebudu čekat desetikilovýho macíka 😲 .
Teď nedávno jsem ještě začala brát spirulinu s mladým ječmenem na detoxikaci organismu, údajně by to nemělo ničemu vadit ani v těhu, ale to bych si pak raděj ještě ověřila.
Babyplan by prý měl být pouze pro 1. trimestr a dále je pak Mama nebo tak nějak - můj gynekolog to Calibrum celkem chválil, ale to je asi názor od názoru.

Holky zlatý, jak já už bych se k Vám chtěla přidat!!! 😎 Ale tak snad už za ten necelý měsíc... 😵

bugee
5. říj 2011

@xavera Beru Mamavit - bylo mi to doporučeno imunobioložkou - ale ne každý den, jen obden, protože beru prednison, a ten spotřebovává vápník, takže by nezbylo na mrňouska ☹ (Ale ten prednison budu brát "jen" do cca 17tt, takže pak vysadím i tyto vitamíny). Jinak od toho v ISCARu taky upustili a nedoporučují - kvůli vysoké porodní váze dětiček.

xavera
5. říj 2011

@flyaway
od druhého trimestru se to jmenuje Calibrum Mami, v příbalovém letáku je dokonce napsáno 2 tablety denně.
Já to ale asi brát spíš nebudu. Jak píše i @bugee ....velké děti.

tina74
5. říj 2011

@xavera Já beru střídavě kyselinu listovou (400) a Mamavit (kde je taky kysl. list. 400), a to podle toho, kolik do sebe který den dostanu vitamínů.
@bugee Právě jsem uklízela nějaké věci a narazila jsem na těhotenský kufřík z CARu. Objevila jsem tam ten kávovinový nápoj od Nestle, kterému jsem předtím vůbec nevěnovala pozornost. Zrovna mi chladne, jsem zvědavá, jak bude chutnat...
Jinak nevolnosti jsou pryč a celkově je mi pro změnu mimořádně dobře. Dokonce jsem byla na normálním obědě. To jsou tedy extrémy ze dne na den... Poslední utrogestan jsem měla ráno, tak mě to už možná taky trošku osvobodilo. Placebo to asi nebude...

tina74
5. říj 2011

@flyaway Neboj, už se brzy dočkáš🙂 Kdy máš kontrolu?

flyaway
5. říj 2011

@tina74 16.10., teď už to snad uteče 🙂

bugee
5. říj 2011

@tina74 Caro je docela dobrý - já to taky objevila až v tom kufříku, předtím jsem to nikdy nepila. Piju to s hodně mlékem a se lžičkou medu a musíš dát té kávoviny víc, než bys dala kávy, aby to nechutnalo jako vodovej blivajs ☹ , pak je to dokonce moc dobrý 🙂. Jsem ráda, že Ti je mnohem líp a budu Ti držet palce, aby to tak už zůstalo.

@xavera Nedokážu si představit, že bych rodila 4kg dítě 😕 Teda zatím si nedokážu představit ani menší... 🙂 Hrozně mě zaskočilo, že se ta porodnice musí registrovat takhle brzy, jinak bych na myšlenky ohledně porodu vůbec ještě neměla jak odvahu tak náladu, je před náma ještě takový kus cesty...

bugee
5. říj 2011

@flyaway Určitě to uteče, uvidíš, my Tě tady zatím rozptýlíme našimi problémky, na které se zatím můžeš těšit 😀

cuddle
autor
5. říj 2011

@xavera necpi se zbytecne, telo si rekne co chce a ovoce a zeleninku, nejlip sezonni - zadny ty umely nahrazky, ktery stejne telo vetsinou vylouci a jedine co po nich, tak mas hlad....

cuddle
autor
5. říj 2011

@flyaway to uz utece, treba uz tou dobou dorazi i ta moje mrcha.....

bugee
5. říj 2011

@tina74 Nějak jsem přeskočila text a Tvé otázky z dnešního poledne 🙂 Všechny moje zdravotní komplikace si pamatuješ dobře, ale kvůli které z nich mám ty vysoké dávky utrouše, fakt nevím - nejvíc se kloním k tomu mizejícímu dvojčeti, které se pořád nechtělo vstřebat a doufám, že mi tam příští týden nebude dělat při kontrole a screeningu nějakou neplechu a nevyjdou mi kvůli němu nějaký špatný rizika VVV ☹ To bych byla vážně nadšená!

@xavera Taky chci fotečku s 6cm mrňouskem!!!! 😨 To už je opravdu macíček 🙂 Ty máš další kontrolu kdy?

tina74
5. říj 2011

@bugee Já už jsem se lekla, že jsem se Tě nějak dotkla 😒 Tak to jsem ráda, že ne🙂 To dvojče je asi nejpádnější důvod...
Bugee, neboj, i kdyby nedejbože vyšla o něco horší krev , tak Ti stejně budou dělat hodně detailní ultrazvuk a tím by se měly VVV vyloučit.

xavera
5. říj 2011

@bugee přesně, vždyť rodíme až za půl roku, člověk na to ještě ani nechce myslet, ale co mu zbývá? Když jdu pozítří do porodnice k zápisu.....tak snad na to pak zzase zapomenu 🙂

xavera
5. říj 2011

@cuddle máš pravdu, ovoce a zeleniny jím teď ažaž, tak to snad bude stačit. jen nevím, jestli nepřidat tu listovku....

katerrinkaa
5. říj 2011

Ahojky těhulky, promiňte všem, že se ozívám jen, když potřebuji radu, ale bohužel nemám na koho se obrátit. V pondělí mě udělali KET a od té doby mě stále mírně pobolívá v bříšku, nyní daleko víc. Nejlépe mě je v leže, takže nic jiného nedělám než ležím a chodím na WC. Těšila jsem se, že budu serfovat, ale moc to nejde sedět v polosedě, vždy když déle sedím, v podbřišku to řeže a trochu pálí. První močení po KET bylo se špiněním a droubounkým krvácením, pak už od pondělí nic. Až dnes odpoledne trocha krvavého hlenu a zase nic. MŮJ DOTAZ: je bežné drobné a větší bolesti v podbřišku po KET? Trochu mě to děsí. DĚKUJI VÁM VŠEM ZA ODPOVĚĎ. Jdu si zase lehnout, uf. ☹ Já se tak už těším na odpověď na testu či od lékaře.

xavera
5. říj 2011

@bugee další kontrolu mám příští čtvrtek u své gyn lékařky , to budu 14+6 podle MS. Tak jsem zvědavá, jak bude mimi velké, minule bylo podle délky o týden delší. Trochu mě to trápí, čím to je. Manžel má na to názor, že jsme oba vysocí....no tak snad.

bugee
5. říj 2011

@xavera Tebe trápí, že je mimi dlouhé, my se bojíme, že bude to naše malé 🙂 Neboj, vše je určitě v naprostém pořádku, jen Ti prostě roste jako z vody 🙂

xavera
5. říj 2011

@bugee 😀 já vím, že se strachuju určitě zbytečně. Jak jsem teď doma už přes týden s tím nachlazením tak mi jdou hlavou různý nesmysly.

bugee
5. říj 2011

@xavera Abych Tě něčím povzbudila, tak věz, že vzhledem k tomu, že jsi tady z nás nejdál (a těžko Tě tu někdo předežene 😉 ), tak jsi pro nás jako průkopnice kromě studnice moudrostí 😉 také taková pozitivní meta, víš? Vždycky si říkám, ta Xavera se má, už má za sebou screening, teď už má za sebou 1. trimestr, já ještě tolik a tolik dní a snad to bude taky v pořádku 🙂
Asi už plácám, viď? Tak dobrou!

katerrinkaa
5. říj 2011

Všem přeji klidnou noc 🙂

janijacek
6. říj 2011

@bugee Ahoj bugee, tak už v pondělí na kontrolu, to už uteče a budeš vědět, že jste oba i mimísek v pořádku;)Budu na Tebe myslet.
Jinak já jsem dneska ráno hodila tak ukázkovou šavli, že jsem skoro ani na záchod nestihla doběhnout...snědla jsem hrozny, snad to bude po nich, doufam, že to tak nebude každé ráno... 🙄

janijacek
6. říj 2011

@xavera souhals s bugee, netrap se tím...já myslím, že je to dost individuální, vůbec to nemusí nic znamenat...a v tom těhoteství-týden sem, týden tam, znáš to...screening byl v pohodě, tak bych to neřešila;)

janijacek
6. říj 2011

@katerrinkaa Katarinko, s tím bohužel nemám zkušenosti...ale myslím, že tě třeba mohli omylem škrábnout katetrem...při zavádění...že se to vyhojí a bude to v poho, podle mě to s embrijkem nesouvisí...Snad Ti bude brzy lépe...

janijacek
6. říj 2011

Jinak holky, já také kromě listovky neberu žádné těhu vitamíny, slyšela jsem to samé, odmítám rodit nějakého mamuta :D

janijacek
6. říj 2011

@cuddle Cudliku co Ty? Kdy jdeš do Heliosu?

cuddle
autor
6. říj 2011

@katerrinkaa jak pise janijacek mohla tam byt srazeninka nebo neco do ceho dloubli pri zavareni a zaspinilo to, ale abys mela klid zavolej si do caru, rekni jim co ti je, treba ti reknou jestli se nemas dojit radeji ukazat